САШО ДИМИЌ, СТЕФЧЕ ЈАКИМОВСКИ или МИЛА?

САШО ДИМИЌ или СТЕФЧЕ ЈАКИМОВСКИ

  • САШО ДИМИЌ

    Гласови: 55 34,2%
  • СТЕФЧЕ ЈАКИМОВСКИ

    Гласови: 53 32,9%
  • МИЛА ИСКРЕНОВИЌ

    Гласови: 53 32,9%

  • Вкупно гласачи
    161
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

ABC

“градител“
Член од
24 февруари 2005
Мислења
15.696
Поени од реакции
192
Мислам дека е време теми каде градоначалниците се веќе избрани,да бидат малку подзаклучени,или да си прајме муабет уште малку онака колку да не ни студи?:smir:
 

Serpico

Сковинистратор / I'm Batman
Член од
25 јануари 2007
Мислења
11.166
Поени од реакции
691
Мислам дека е време теми каде градоначалниците се веќе избрани,да бидат малку подзаклучени,или да си прајме муабет уште малку онака колку да не ни студи?:smir:
Уште малку, малку, мааалку...

...и после, РАЈАТИСВЕЊЕ :vozbud::vozbud::vozbud:
 
Член од
28 јануари 2005
Мислења
2.163
Поени од реакции
18
Cek eden pozdrav za mevceto:
На кандидатот од ВМРО-ДПМНЕ за општина Карпош, Димиќ, му било срам да се појави во јавност поради поразот од Стевче, па решил да се маскира... Пуштил брада, ставил наочари за сонце и на глава си опнал една шубара... Така маскиран, излегол надвор на воздух и некоја бабичка му рекла:
- Здраво Димиќ!
Вчудоневиден, Димиќ ја прашал бабичката:
- Аман мори бабичке, како ме позна?
А бабичката му одговорила:
- Ќути море, ја су Нанче од Охрид!
 
Член од
31 октомври 2008
Мислења
265
Поени од реакции
41
Cek eden pozdrav za mevceto:
На кандидатот од ВМРО-ДПМНЕ за општина Карпош, Димиќ, му било срам да се појави во јавност поради поразот од Стевче, па решил да се маскира... Пуштил брада, ставил наочари за сонце и на глава си опнал една шубара... Така маскиран, излегол надвор на воздух и некоја бабичка му рекла:
- Здраво Димиќ!
Вчудоневиден, Димиќ ја прашал бабичката:
- Аман мори бабичке, како ме позна?
А бабичката му одговорила:
- Ќути море, ја су Нанче од Охрид!
хахахахахахха многу јак виц :pos2: ДО душа така и ќе биде
 
Член од
8 април 2009
Мислења
3
Поени од реакции
0
Cek eden pozdrav za mevceto:
На кандидатот од ВМРО-ДПМНЕ за општина Карпош, Димиќ, му било срам да се појави во јавност поради поразот од Стевче, па решил да се маскира... Пуштил брада, ставил наочари за сонце и на глава си опнал една шубара... Така маскиран, излегол надвор на воздух и некоја бабичка му рекла:
- Здраво Димиќ!
Вчудоневиден, Димиќ ја прашал бабичката:
- Аман мори бабичке, како ме позна?
А бабичката му одговорила:
- Ќути море, ја су Нанче од Охрид!
Еве сум, мораше нов регистер да напраам за да се убацам тука... мислиш шизик си ако ми забранивте да имам пристап на темава.... со таа забрана се гледа само друго...... можеше постовите да ми ги избришете тие што ви копаа очи како претходни што ми бришевте... се срамите... да не ви читаат што ви пишувам...

Е сеа кај стефче застанавме... со првото излагање на ТВ се избрука пред цела јавност и покажа колку е лигле...... цело време плукаше по кандидатот од Владата и по неа итн... и излага и им се лигуши у стилот се надевам ќе соработуваме добро со владата итн итн. дрн дрн јариња.......... абе каде ќе иде стефчето сега... со што тоа ќе ја води општината... кога ОПКОЛЕН е од сите страни и башка Градоначалник на СК е ВМРО! ВЛАДА Е НА ВМРО! ИТН ИТН. каде сега стефче што ќе прави сам кутриот, И БАШКА што правиме со ВМРОВСКИОТ совет во општината на стефче??? ехееее нема мрдање... џабе ви е стефче... само се избрукаа карпошани и сега ќе седат во мизеријата што 4 години ќе ја прави стефче гревот! ... на тв еј излезе со лиги хахаха... "владо помагај сега молим те ако сум стефче, ви се мољам..."

A за вицот хехехе ... јаооо истиот виц само смени ги ликовите и додај една цела армија од лузери низ МК а тоа се кандидатите од сдсм... и како нив не само баби него и дедовци и деца и животни дури ги препознаваат... хехехе ... мошне смешен ти беше вицот цццц абе иди маскирај си се ти бе... ццццц....


Батали го, и онака испи бан...
едино со тоа можете да се фалите и штитите...
 
Член од
28 јануари 2005
Мислења
2.163
Поени од реакции
18
Aj be kuliraj malce, i sto kur ako e stevce ili sasha ? Sto toa na nas(mene barem ne) kje ni smeni vo zivotot. Forum be druze, se zezame. Aj vo pravo si za se. Ok e sega ?
 
Член од
8 април 2009
Мислења
3
Поени од реакции
0
Да не се важи таа реченица за тебе случајно,Карпош се докажа како најосвестена населба,Стевче е наш ние не го даваме.


Браво,убаво му напиша.:helou:
не се важи за мене зашто не гласав за тој....
а Карпош се докажа само како единствената населба што е наталожена со окорели комуњари шпиуни од времето тастери што правеле доста предавнички и валкани работи и имаат УПЛАВ од било каква влада што нема комуњарска позадина... и нормално тука се и тешката артилерија на лопови што се обогатија така ненормално во времето на сдсм... е тоа е целата финта...
A стефче да ваш е на лоповите икомуњарите од Карпош... само тоа е ваше од цело Скопје... стефчето... а општината ќе биде во колапс или со лиги од стефче кон владата за да му помага итн.

Aj be kuliraj malce, i sto kur ako e stevce ili sasha ? Sto toa na nas(mene barem ne) kje ni smeni vo zivotot. Forum be druze, se zezame. Aj vo pravo si za se. Ok e sega ?
епа шо го тупиш тогаш .....
 

B. Boop

Princ: Најозбилна...
Член од
19 мај 2006
Мислења
1.302
Поени од реакции
263
не се важи за мене зашто не гласав за тој....
а Карпош се докажа само како единствената населба што е наталожена со окорели комуњари шпиуни од времето тастери што правеле доста предавнички и валкани работи и имаат УПЛАВ од било каква влада што нема комуњарска позадина... и нормално тука се и тешката артилерија на лопови што се обогатија така ненормално во времето на сдсм... е тоа е целата финта...
A стефче да ваш е на лоповите икомуњарите од Карпош... само тоа е ваше од цело Скопје... стефчето... а општината ќе биде во колапс или со лиги од стефче кон владата за да му помага итн.



епа шо го тупиш тогаш .....
Зошто посебно истакнуваш дека владата на Карпош ќе треба да му помага (меѓу редови на Стевче!)? Нели е една од општините во рамки на Град Скопје и соодветно на тоа би требала да има еднаков третман како и останатите општини?
 
Член од
8 април 2009
Мислења
3
Поени од реакции
0
Зошто посебно истакнуваш дека владата на Карпош ќе треба да му помага (меѓу редови на Стевче!)? Нели е една од општините во рамки на Град Скопје и соодветно на тоа би требала да има еднаков третман како и останатите општини?
изгледа не ги познаваш работиве или се зезаш....
 

B. Boop

Princ: Најозбилна...
Член од
19 мај 2006
Мислења
1.302
Поени од реакции
263
изгледа не ги познаваш работиве или се зезаш....
Во право си за една од двете наведени работи, ама нема да дискутирам понатаму пошто нема да биде објективна дискусијата.
 
Член од
27 ноември 2005
Мислења
648
Поени од реакции
7
Еве сум, мораше нов регистер да напраам за да се убацам тука... мислиш шизик си ако ми забранивте да имам пристап на темава.... со таа забрана се гледа само друго......
А да ги прочиташе правилата пред да направеше нов „регистер„?...сеа бан од форомув, не само од темава
 

Serpico

Сковинистратор / I'm Batman
Член од
25 јануари 2007
Мислења
11.166
Поени од реакции
691
А да ги прочиташе правилата пред да направеше нов „регистер„?...сеа бан од форомув, не само од темава
Соодветните органи are handling the situation.
 

Amnaesiac

Paranoid Android
Член од
9 декември 2008
Мислења
1.818
Поени од реакции
43
Еве сум, мораше нов регистер да напраам за да се убацам тука... мислиш шизик си ако ми забранивте да имам пристап на темава.... ...
:pos2::pos2:
како ме изнасмеа овој, уште па и си кажува

сега ќе мора да менува провајдер

ај да додадам нешто да не бидам ептен офф. Не може да кандидираш било кој, да се сликаш со него и да очекуваш народот да гласа за него само заради тоа што си се сликал со него и си се закачил на некој ѕид.
 
Член од
31 октомври 2008
Мислења
265
Поени од реакции
41
не се важи за мене зашто не гласав за тој....
а Карпош се докажа само како единствената населба што е наталожена со окорели комуњари шпиуни од времето тастери што правеле доста предавнички и валкани работи и имаат УПЛАВ од било каква влада што нема комуњарска позадина... и нормално тука се и тешката артилерија на лопови што се обогатија така ненормално во времето на сдсм... е тоа е целата финта...
A стефче да ваш е на лоповите икомуњарите од Карпош... само тоа е ваше од цело Скопје... стефчето... а општината ќе биде во колапс или со лиги од стефче кон владата за да му помага итн.



епа шо го тупиш тогаш .....
Ako ne si go glasas sto baras da zivees vo karpos??? IDI vo ilinden da zivees!!! nema sto da baras vo karpos!!!
 

jkd

one name one country united macedonia
Член од
13 септември 2007
Мислења
1.261
Поени од реакции
27
Cek eden pozdrav za mevceto:
На кандидатот од ВМРО-ДПМНЕ за општина Карпош, Димиќ, му било срам да се појави во јавност поради поразот од Стевче, па решил да се маскира... Пуштил брада, ставил наочари за сонце и на глава си опнал една шубара... Така маскиран, излегол надвор на воздух и некоја бабичка му рекла:
- Здраво Димиќ!
Вчудоневиден, Димиќ ја прашал бабичката:
- Аман мори бабичке, како ме позна?
А бабичката му одговорила:
- Ќути море, ја су Нанче од Охрид!
а бе море дркате на 2 општини секоја ви чест на толкавата дрскост ама нема врска доста ви се ма и премногу 6 те општини кои ги земавте и иди сега самозадоволувајте се на истите, а и за стефче ќе види ќе не види ќе ви сврти грб кога тогаш да знаете он уште пред вториот круг ви го сврте грбот со изјавата дека тоа бил успех на неговата партија а тек сега кога ќе почне да му гори под нозе
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom