САШО ДИМИЌ, СТЕФЧЕ ЈАКИМОВСКИ или МИЛА?

САШО ДИМИЌ или СТЕФЧЕ ЈАКИМОВСКИ

  • САШО ДИМИЌ

    Гласови: 55 34,2%
  • СТЕФЧЕ ЈАКИМОВСКИ

    Гласови: 53 32,9%
  • МИЛА ИСКРЕНОВИЌ

    Гласови: 53 32,9%

  • Вкупно гласачи
    161
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
M

marko 1996

Гостин
HAHAHA pa na SDSM li be so 4 opstini li be ej! hehehe ccccc zamisli fudbal igraat dve ekipi i ednava i nacuka 23 gola a? hahaha... znam porano imase na svetski prvenstva koga igraa nekoj arapski zemji ... EJ SLUSNI
VMRO 23:4 SDSM
a ti sega teshi si se za toa kakov mi e postot so hihi hi haha ha...
ova treba da se zapise vo ginis ej heheheeh .....
abe da ne dosle vonzemjani i gi zele komunjarite za moment koga se glasase vo nedelata? :D hehehe samo so ona moze da se vadite sega na vesti :D
чекај бе кај си се убрзал... полека , живи били па видели.... а и од кај знам дали она го напишала тоа? незнам дали е веродостојно тоа.... сега за сега напишано е така.... Сашо вика дека соработува со неа и дека е со неа нели... до сега јавно не излегла да демантира ниту за Сашо ниту за она текстчено на страницана... кога ќе излезе јавно ќе видиме за што е она... а еве блиску е ден два ќе се дознае све....

А ти запна за личност а не за партија.. па баш така, за личност сум за Сашо... еве ако Јакимовски го кандидираше ВМРО искрено немаше да гласам.... од далеку се глеа кој е добриот а кој е лошиот ....
А ти за која личност си што си запнал со она не за партија? за Јакимовски ли? толку ли можеш да расудиш помеѓу нив двајца?
Сакаш да кажеш дека гласаш за личност? А тоа горе што го пишува Вмро 23 - 4 Сдсм тоа така ти дојде да го пишеш зашто си за некоја личност или? И да те потсетам ГЛАСАЈТЕ ЗА ЛИЧНОСТ НЕ ЗА ПАРТИЈА :pipi:

чекај бе кај си се убрзал... полека , живи били па видели.... а и од кај знам дали она го напишала тоа? незнам дали е веродостојно тоа.... сега за сега напишано е така.... Сашо вика дека соработува со неа и дека е со неа нели... до сега јавно не излегла да демантира ниту за Сашо ниту за она текстчено на страницана... кога ќе излезе јавно ќе видиме за што е она... а еве блиску е ден два ќе се дознае све....

А ти запна за личност а не за партија.. па баш така, за личност сум за Сашо... еве ако Јакимовски го кандидираше ВМРО искрено немаше да гласам.... од далеку се глеа кој е добриот а кој е лошиот ....
А ти за која личност си што си запнал со она не за партија? за Јакимовски ли? толку ли можеш да расудиш помеѓу нив двајца?
А да ти кажам ова го кажа на прес .
 
Член од
20 декември 2005
Мислења
503
Поени од реакции
6
Stevco jakimovski ti bil tezok ni poveke ni pomalku tuklu 5 000 000 evra, sto gi zarabotil od negovata plata,
 

Македонец

мразам патетика во натпис
Член од
12 февруари 2007
Мислења
3.928
Поени од реакции
3.813
Пооо, имаш нешо линк до информацијава?
Излезе Стефче јавно на прес и кажа дека тие 5.000.000(милиооооонииии еееј) евра му биле од неговото долгогодишно работење во бордот на директори на некоја си штедилница(шо постои само за да замачкува очи)!!!

п.с од сега со подруги очи ќе ги гледам политичариве од старата багра...оти до сеа мислев дека Стефче нема пари за леб!
 
Член од
31 октомври 2008
Мислења
265
Поени од реакции
41
Kako prvo, stedilnicata Moznosti e akcionersko drustvo so amerikanski kapital.Vo toa AD postoi nadzoren odbor i upraven odbor. Nadzorniot odbor gi odreduva clenovite na upravniot odbor i moze da bidat od 3- 11 clena. Spored toa sto go kazaa na vestite vo 17 casot na kanal 5, Stevce Jakimovski e clen na upraven odbor, a ne na nadzoren odbor. Upravniot odbor ima za zadaca da upravuva so AD, a nadzorniot odbor da ja nabljuduva rabotata na upravitelot i upravniot odbor. Site clenovi na upravniot odbor gi vrsat i gi vodat rabotite na AD zaednicki. Znaci Stevce Jakimovski ne e generalen direktor, tuku eden od clenovite na upravniot odbor. Toa znaci deka nema neograniceni ovlastuvanja, tuku negovite postapki se koordinirani so drugite clenovi na upravniot odbor i nadzorniot odbor. Kazi mi sea ti na mene: KAKO STEVCE JAKIMOVSKI MOZE DA UKRADE 5 000 000 evra ( sumata e hiperbolizirana premnogu ) pokraj kontrolata i koordinacijata na ovie dva odbora od koi se sostoi pretprijatieto???????
 
Член од
20 декември 2005
Мислења
503
Поени од реакции
6
Излезе Стефче јавно на прес и кажа дека тие 5.000.000(милиооооонииии еееј) евра му биле од неговото долгогодишно работење во бордот на директори на некоја си штедилница(шо постои само за да замачкува очи)!!!

п.с од сега со подруги очи ќе ги гледам политичариве од старата багра...оти до сеа мислев дека Стефче нема пари за леб!


I ZAJAKOT strumicki nemase pari leb da si kupi pred da dojdi za gradonacalnik, a sega kopileto ti imalo 15 fabriki
 
M

marko 1996

Гостин
Мевце гледаше ТВ ? Виде што ти викав? Ама не бе ние сме испрани мозочиња :tapp: Сеа се виде кој е испрано мозоче ??? Ај позз толку на темава од мене и да те потсетам пак ГЛАСАЈТЕ ЗА ЛИЧНОСТ НЕ ЗА ПАРТИЈА.:helou:
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
9.265
Поени од реакции
5.045
Мевце гледаше ТВ ? Виде што ти викав? Ама не бе ние сме испрани мозочиња :tapp: Сеа се виде кој е испрано мозоче ??? Ај позз толку на темава од мене и да те потсетам пак ГЛАСАЈТЕ ЗА ЛИЧНОСТ НЕ ЗА ПАРТИЈА.:helou:

Не е темава за полнолетни особи =) ?

Иако морам да се согласам со болдираното .... Колку и да не ги сакам двајцата и да не гласам за ниеден од нив =)
 

lav

Член од
17 март 2005
Мислења
1.203
Поени од реакции
13
Kako prvo, stedilnicata Moznosti e akcionersko drustvo so amerikanski kapital.Vo toa AD postoi nadzoren odbor i upraven odbor. Nadzorniot odbor gi odreduva clenovite na upravniot odbor i moze da bidat od 3- 11 clena. Spored toa sto go kazaa na vestite vo 17 casot na kanal 5, Stevce Jakimovski e clen na upraven odbor, a ne na nadzoren odbor. Upravniot odbor ima za zadaca da upravuva so AD, a nadzorniot odbor da ja nabljuduva rabotata na upravitelot i upravniot odbor. Site clenovi na upravniot odbor gi vrsat i gi vodat rabotite na AD zaednicki. Znaci Stevce Jakimovski ne e generalen direktor, tuku eden od clenovite na upravniot odbor. Toa znaci deka nema neograniceni ovlastuvanja, tuku negovite postapki se koordinirani so drugite clenovi na upravniot odbor i nadzorniot odbor. Kazi mi sea ti na mene: KAKO STEVCE JAKIMOVSKI MOZE DA UKRADE 5 000 000 evra ( sumata e hiperbolizirana premnogu ) pokraj kontrolata i koordinacijata na ovie dva odbora od koi se sostoi pretprijatieto???????
Колку ли кошта(ше) оној бескорисен (и сега и тогаш) мост Влајко..а?
Велат..над два милиони Евра..
А колку такви „влајковци„ во Скопје ...овој ербап човек од с.Подржикоњ (ни/ви) изградил..а?
:pipi:
 
Член од
8 август 2008
Мислења
153
Поени од реакции
2
Изгледа не дочитуваш убаво. Работите што ги направил Јакимовски се над твојот пост во ЦИТАТ. Милион пати го пастирав тоа...
Исто така кажав и како вмровчиња гласале за Јакимовски. Иванов и Фрчковски имаа речиси идентичен број на гласови во Карпош (помалку од 1% во корист на Иванов). И советници ДУПИМЕНЕ освои 11, за разлика од СДСМ кои освои 9. Што значи, според оваа аналогија ако се гласало партиски и за градоначалник тогаш и Јакимовски и Димиќ ќе имале горе долу ист број на гласови. Но не било така туку овде се гласало за човек, а не партија. Ова докажува дека и вмровчиња гласале за Јакимовски...
А за крадењето... Хаха не знааааам. Додека не најдат докази и додека не го фатат Јакимовски е невин. Имаше милион закани дека ке го апсат, вака така ама ништо. И тоа ми се свиѓа највеќе кај него. Што е човек со принципи, со цврста рака, не се плаши, нема влакна на јазик и кажува се во лице. Ако си читал, секоја колумна му беше со критика врз Груевски и тоа со факти, аргументи и бројки. Е така е, ако си со чист образ, без дамки во политиката и полн со информации тогаш ќе можеш да лансираш критки на било која адреса во државава, па дури и на адресата на премиерот.

И ако победи Јакимовски тоа ке биде само негова заслуга и ничија друга, заради трудот што го вложи. Во одбрана на Јакимовски ниту еднаш не застана ЛДП или СДСМ. За градоначалник само го тапшаат по рамо, а кога ке треба да се истрпат критиките Јакимовски сам се бори, не само против Димиќ туку и против партијата која е на власт. Е јбг тоа не го може секој.
Ти кажувам јас не гласам за партија, гласам за човек, така да Јакимовски и да се појавеше како кандидат на НСДП јас пак ке гласав за него, да се појавеше и како независен пак ке гласав за него.
За разлика од него гласовите на Димиќ се заслуга на Грујо односно ДПМНЕ. Не ни сакам да помислам колку гласа ке земеше Димиќ ако излезеше како независен.
Тоа е главната разлика меѓу нив двајцата што Јакимовски ги добива гласовите само затоа што е Јакимовски, а Димиќ ги добива само заради партиската припадност.
според тебе се вмровчиња... а реалноста е дека неможе вмровец да гласа за комуњар... ако гласа тгаш е само шпиун или па упикувач за корист...

Епа тоа е проблемот што ти паѓаш на оратори на такви без влакна на јазик на снаоѓање во дискусија итн. а не гледаш реално... едноставно си тип од оние толпа луѓе што паѓаат на оратори како толпата пред Хитлер... што да ти праам кога си ограничен, незнаеш да разликуваш што е што.. него само лесен за манипулација....
А ако ти мислиш дека 5 милијони во ваква држава се заработуваат на чесен начин тогаш ти си најизгубениот случај на планетава... како Џим Кери ако ти текнува кога виде плакат што пишува човекот стапнал на месечината итн.

И ако победи Јакимовскиќе биде само заслугата на пензионерите со запечатен ум дека Бранко е Тито... па на криминалците што во време на сдсм пустош направија и на испраните умови што појма немаат што е што... незнам само ти во кој спаѓаш...
А ти сонувај сега што е заслугата на Јакимовски...


Сакаш да кажеш дека гласаш за личност? А тоа горе што го пишува Вмро 23 - 4 Сдсм тоа така ти дојде да го пишеш зашто си за некоја личност или? И да те потсетам ГЛАСАЈТЕ ЗА ЛИЧНОСТ НЕ ЗА ПАРТИЈА :pipi:


А да ти кажам ова го кажа на прес .

Да, гласам за личност за Сашо... ако вмро го поддржеше Стефче немаше да гласам за него...... а ВМРО да за нив сум за таа партија зашто НЕМА и НЕМАЛО друга претходно што покушала да мрдне со прст за Македонија.... што да праиме кога тоа е реалноста...

и ДА ТЕ ПОТСЕТАМ ГЛАСАМ ЗА ЛИЧНОСТ, од едната страна има зло од другата добро и ја го избрав доброто Сашо!

А за Мила да, го кажа на прес тоа... али ве поби она што зборевте дека го мрзи Сашо и дека е против него, И НЕ демантираше за она што Сашо кажа дека она е со него... и што правиме сега?


Пооо, имаш нешо линк до информацијава?
ти гледаш вести некогаш? епа го имаше него баш како се вадеше од кај му се тие пари... значи самиот кажа дека толку тежи... а толку да тежиш во ова време и ова место ехееее ... али ако е некој слеп и не присутен на земјава нема да може да сфати....

Kako prvo, stedilnicata Moznosti e akcionersko drustvo so amerikanski kapital.Vo toa AD postoi nadzoren odbor i upraven odbor. Nadzorniot odbor gi odreduva clenovite na upravniot odbor i moze da bidat od 3- 11 clena. Spored toa sto go kazaa na vestite vo 17 casot na kanal 5, Stevce Jakimovski e clen na upraven odbor, a ne na nadzoren odbor. Upravniot odbor ima za zadaca da upravuva so AD, a nadzorniot odbor da ja nabljuduva rabotata na upravitelot i upravniot odbor. Site clenovi na upravniot odbor gi vrsat i gi vodat rabotite na AD zaednicki. Znaci Stevce Jakimovski ne e generalen direktor, tuku eden od clenovite na upravniot odbor. Toa znaci deka nema neograniceni ovlastuvanja, tuku negovite postapki se koordinirani so drugite clenovi na upravniot odbor i nadzorniot odbor. Kazi mi sea ti na mene: KAKO STEVCE JAKIMOVSKI MOZE DA UKRADE 5 000 000 evra ( sumata e hiperbolizirana premnogu ) pokraj kontrolata i koordinacijata na ovie dva odbora od koi se sostoi pretprijatieto???????
ПА нормално дека неможе од таму да украл 5 милијони евра! туку дека како градоначалник ги украл преку Карпош цаки...

Излезе Стефче јавно на прес и кажа дека тие 5.000.000(милиооооонииии еееј) евра му биле од неговото долгогодишно работење во бордот на директори на некоја си штедилница(шо постои само за да замачкува очи)!!!

п.с од сега со подруги очи ќе ги гледам политичариве од старата багра...оти до сеа мислев дека Стефче нема пари за леб!
Ееееее друже он има пари да не купи сите.... и по Карпош фрла само поткуп ... со камјони зејтини раздаваше, па храна во кутии итн... мизерии ...
 
Член од
11 јули 2008
Мислења
4.700
Поени од реакции
3.651
Колку ли кошта(ше) оној бескорисен (и сега и тогаш) мост Влајко..а?
Велат..над два милиони Евра..
А колку такви „влајковци„ во Скопје ...овој ербап човек од с.Подржикоњ (ни/ви) изградил..а?
:pipi:
Велат а? А ако велеа дека и Јакимовски е виновен за војната во Ирак, ќе поверуваше??
Некои велат, а некои читаат бројки. За тие што не читаат еве јас ке им кажам. Влајко вреди ни помлаку ни повеќе него точно 940.000 евра! А сумата на Димич е напумпана колку луѓето што ке ја слушнат да паднат во несвест. Наместо да кења кепчето можеше да го потсуреди и Влајко да и носи парична заработка на општината, а плус некој спасен човечки живот за кој нема цена.


според тебе се вмровчиња... а реалноста е дека неможе вмровец да гласа за комуњар... ако гласа тгаш е само шпиун или па упикувач за корист...

Епа тоа е проблемот што ти паѓаш на оратори на такви без влакна на јазик на снаоѓање во дискусија итн. а не гледаш реално
... едноставно си тип од оние толпа луѓе што паѓаат на оратори како толпата пред Хитлер... што да ти праам кога си ограничен, незнаеш да разликуваш што е што.. него само лесен за манипулација....
А ако ти мислиш дека 5 милијони во ваква држава се заработуваат на чесен начин тогаш ти си најизгубениот случај на планетава...

И ако победи Јакимовскиќе биде само заслугата на пензионерите
со запечатен ум дека Бранко е Тито... па на криминалците што во време на сдсм пустош направија и на испраните умови што појма немаат што е што... незнам само ти во кој спаѓаш...
А ти сонувај сега што е заслугата на Јакимовски...

ти гледаш вести некогаш? епа го имаше него баш како се вадеше од кај му се тие пари... значи самиот кажа дека толку тежи... а толку да тежиш во ова време и ова место ехееее ... али ако е некој слеп и не присутен на земјава нема да може да сфати....

Ееееее друже он има пари да не купи сите.... и по Карпош фрла само поткуп ... со камјони зејтини раздаваше, па храна во кутии итн... мизерии ...
1. Зашто да не може? Твоите зборувања тука рекла казала ништо не значат. Изнесов нумерички цифри на кои јасно се гледа одлученоста на симпатизерите на ДУПИМЕНЕ за градоначалник на Карпош. И тоа го почитувам. Затоа што си гласаат со ум и за човек, а не партија. Позади Јакимовски (за разлика од Димич) не стои партија...

2. Јас не паѓам на ништо. Мене ми се допаѓа што човекот работи за општината, вреден е и има муда да му лансира критика на премиерот. Таквите кои сакаат да разбијат црн глас за премиерот брзо ги кратат и ги затвораат или им се закануваат дека ке им го направат тоа. Кај Јакимовски таквите ефтини трикови не палат. А иначе, ти на што паѓаш кај Димич? На партијата или... Цело време викаш дека немаше да гласаш за Стевче ако беше кандидат на ДУПИМЕНЕ. А Димиќ ако беше кандидат на СДС ке го гласаше ли?

3. Не, ќе биде негова заслуга. И зашо пензионери? И јас гласав за Јакимовски и многу народ на моја возраст, а не сум пензионер. И сега пак од ново.

4. Вести не гледам, затоа што нив ги контролира власта и а отворат уста ја фалат власта и ја оцрнуваат опозицијата.

5. Јакимовски поткупуваше со зајтин, храна кутии, вреќи цемент, прозори, на оние кои што им е потребна нивната помош, а Димиќ со гратис Кока и пенкалце и тефтерче, како што кажа и една наша формуџика на темава пред извесно време....

П.С. И ај баш, сакам да видам ако може да го најде некој прилогот на Јакимовски на Канал 5 во врска се 5-те 'милиони'. Ако го најде некој нека го пастира, да го слушнам па после да го прокоментирам.
 
Член од
31 октомври 2008
Мислења
265
Поени од реакции
41
I ZAJAKOT strumicki nemase pari leb da si kupi pred da dojdi za gradonacalnik, a sega kopileto ti imalo 15 fabriki
zajakot kako sto go narekuvas, so tie 15 fabriki (ako voopsto gi ima tolku) ja hrani cela strumica! Sto i da napravil,bez razlika dali ukral ili ne, cela strrumica go saka! Zatoa dobi uste vo prv krug! Toj covek napravi za strumica mnooogu poveke od trifun sto naprai za skopje!
 
Z

Zona Pelucida

Гостин
Денес Димиќ праеше мал митинг во Карпош,на негова несреќа,а на моја среќа,само десетина баби се собраа и ништо повеќе.Ви викам ја Стевче е човекот на Карпош.
 

jkd

one name one country united macedonia
Член од
13 септември 2007
Мислења
1.261
Поени од реакции
27
Денес Димиќ праеше мал митинг во Карпош,на негова несреќа,а на моја среќа,само десетина баби се собраа и ништо повеќе.Ви викам ја Стевче е човекот на Карпош.
да не се збуни нешто бабите беа кај вас у порта влае на митинг ама нема врска полека полека и вашите се откажуваат од влајко
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom