САШО ДИМИЌ, СТЕФЧЕ ЈАКИМОВСКИ или МИЛА?

САШО ДИМИЌ или СТЕФЧЕ ЈАКИМОВСКИ

  • САШО ДИМИЌ

    Гласови: 55 34,2%
  • СТЕФЧЕ ЈАКИМОВСКИ

    Гласови: 53 32,9%
  • МИЛА ИСКРЕНОВИЌ

    Гласови: 53 32,9%

  • Вкупно гласачи
    161
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
11 јули 2008
Мислења
4.700
Поени од реакции
3.649
а што сакаш на вакви теми песни да си пееме? тоа ти е исто како на форумон за животни што е, да не се спомнува ниедно животно...
И мене ме навредиле тука па не сум плачел дека ќе пријавам дека вреѓа некој итн.
Демократија е, победи во твојте зборувања а не со закани демек вреѓам и ќе пријавиш.... и онде се вреѓа Сашо со прости зборови од стилот дебил па никому ништо... него ти ги приметуваш вреѓањата каде што ти копаат очи... единствени сили на сдсм се тоа... закани, лаги и интриги итн. ништо друго не им преостана... мизерни.
Не реков песМи да си пееме...кажав, ова е форум и тука ке дебатираме, дискутираме, контрираме ама нема да се навредуваме затоа што не е дозволено според правилата.
Те навредиле? Па нормално дека ке те навредат и очекувај да ти вратат со иста мера ако не и повеќе кога ке навредиш некој. Верувај никој нема да ти остане должен.
Да победам со моите зборувања??:nesvest: Ова ми е смешно така да нема да го коментирам...
Не, него ти си најгласен во вреѓањата, па јас би те пријавил тебе, а модераторот/администраторот ке си одлучи дали некој ке ти прави друштво.
 
Член од
8 август 2008
Мислења
153
Поени од реакции
2
Не реков песМи да си пееме...кажав, ова е форум и тука ке дебатираме, дискутираме, контрираме ама нема да се навредуваме затоа што не е дозволено според правилата.
Те навредиле? Па нормално дека ке те навредат и очекувај да ти вратат со иста мера ако не и повеќе кога ке навредиш некој. Верувај никој нема да ти остане должен.
Да победам со моите зборувања??:nesvest: Ова ми е смешно така да нема да го коментирам...
Не, него ти си најгласен во вреѓањата, па јас би те пријавил тебе, а модераторот/администраторот ке си одлучи дали некој ке ти прави друштво.
najglasen i ti dupnav ushi a> ... nego ti smetaat mojte muabeti ...
mi e gajle mene dali me navredile ili ne i dali nekoj nema da mi ostane dolzen... nego ti se bunish ja ne se bunam... ako ti smetam ne me citaj... a ako nekoj navredam ke mi vrati i toa e toa...

a toa sto ti e smeshno, smeshno ti e zasto ne go razbiras...
 
Член од
11 јули 2008
Мислења
4.700
Поени од реакции
3.649
najglasen i ti dupnav ushi a> ... nego ti smetaat mojte muabeti ...
mi e gajle mene dali me navredile ili ne i dali nekoj nema da mi ostane dolzen... nego ti se bunish ja ne se bunam... ako ti smetam ne me citaj... a ako nekoj navredam ke mi vrati i toa e toa...

a toa sto ti e smeshno, smeshno ti e zasto ne go razbiras...
Зашто да ми сметаат твоите муабети кога ти немаш муабет, факти, аргументи него само лаеш на празно. И не ми сметаш него ти кажав што ми смета мене, а и на форумов во целина, али ај да не се повторувам.
А ако збориме за тебе, тогаш баш си ми интересен:smir:.

Иначе, што не разбирам?
 
Член од
8 август 2008
Мислења
153
Поени од реакции
2
сеа ако муабетите ми ги сматраш за лаење твој проблем... а знаеш и добро е тоа... зашто со нормални муабети не слушаат таквите као тебе па аај со лаење да пробаме па може само таков муабет разбирате...
а за аргументи ако не ти е доволно сам со сопствениот интелект да ги видиш аргументите низ сите години тогаш тоа е до тебе... и греота е да се навлага во дискусија со докажување со аргументи итн. тоа би било напразно потрошено време... како што Кинескиот ѕид се гледа од Месечината така и аргументите се гледаат од истата... може ако отидеш на Месечината ќе може да ги видиш аргументите... може имаш проблем со контање на сликата... како што има дела од сликари што од подалеку имаат поента, може ти си у тој стил... покушај сам снајди се бори се за вистината а не да се препушташ на ветерот и маглата...
 
Z

Zona Pelucida

Гостин
сеа ако муабетите ми ги сматраш за лаење твој проблем... а знаеш и добро е тоа... зашто со нормални муабети не слушаат таквите као тебе па аај со лаење да пробаме па може само таков муабет разбирате...
а за аргументи ако не ти е доволно сам со сопствениот интелект да ги видиш аргументите низ сите години тогаш тоа е до тебе... и греота е да се навлага во дискусија со докажување со аргументи итн. тоа би било напразно потрошено време... како што Кинескиот ѕид се гледа од Месечината така и аргументите се гледаат од истата... може ако отидеш на Месечината ќе може да ги видиш аргументите... може имаш проблем со контање на сликата... како што има дела од сликари што од подалеку имаат поента, може ти си у тој стил... покушај сам снајди се бори се за вистината а не да се препушташ на ветерот и маглата...
Не приметуваш дека си единствен во темава што плука по Јакимовски,проблемот е до тебе,не е до нас,90% Карпош се за Стевче,што значи човекот стварно вреди,барем струја ќе имам:baeh:
 
Член од
8 август 2008
Мислења
153
Поени од реакции
2
ja po sdsm u globala plukam ako ne sfati... a 90 ne se ako ti ide matematikata... a so strujata se izbruka so muabeton prethodno ama aj... toa e...
 

Македонец

мразам патетика во натпис
Член од
12 февруари 2007
Мислења
3.928
Поени од реакции
3.813
Месо брат батали ги бе нели глеаш дека им се испрани мозоците....СДС куќите да им ги изруши они пак за нив ќе бидат....тоа е менталитет ...од инает заради околината пак ќе гласаат за СДС...

ајд позз
:smir:
 

Bacillus gagous

Biohazardous
Член од
21 јануари 2006
Мислења
7.380
Поени од реакции
168
Алооо, радници, да ве прашам со која цел си ги вадите очите бре? мислите дека со тоа што максимум десетина души тука на форумов се од карпош ќе успеете нешто да смените во нивното мислење и дека теа ќе биде пресудно за изборите?
Абе дај фатете да дискутирате кој најрадо би го имале за градоначалник пошто и двајцава некако тешко дека ги бидува како што треба за една општина како карпош.
 
Член од
11 јули 2008
Мислења
4.700
Поени од реакции
3.649
сеа ако муабетите ми ги сматраш за лаење твој проблем... а знаеш и добро е тоа... зашто со нормални муабети не слушаат таквите као тебе па аај со лаење да пробаме па може само таков муабет разбирате...
а за аргументи ако не ти е доволно сам со сопствениот интелект да ги видиш аргументите низ сите години тогаш тоа е до тебе... и греота е да се навлага во дискусија со докажување со аргументи итн. тоа би било напразно потрошено време... како што Кинескиот ѕид се гледа од Месечината така и аргументите се гледаат од истата... може ако отидеш на Месечината ќе може да ги видиш аргументите... може имаш проблем со контање на сликата... како што има дела од сликари што од подалеку имаат поента, може ти си у тој стил... покушај сам снајди се бори се за вистината а не да се препушташ на ветерот и маглата...
Што бе, ти се разбуди малото филозофче во тебе? Да не се консултираше со некој, а? Признавај!:)
Кои аргументи бе, со кои аргументи ке го браниш Димиќ, оооо несреќо моја? Зарем има аргументи со кои Димиќ може да се пофали и да ме натера да гласам за него!? Да, од Месечината гледам дека нема.... него ај, го стаиле колку да има некој во Карпош!

ja po sdsm u globala plukam ako ne sfati... a 90 ne se ako ti ide matematikata... a so strujata se izbruka so muabeton prethodno ama aj... toa e...
Е така де така, признај си дека плукаш по СДС во глобала. Ти не гледеш што е најдобро за твојата општина, него ти гледаш ДУПИМЕНЕ да освои што повеќе општини. И коњ да кандидираа ти денес и овде ке не убедуваше да гласаме за коњ, а не за човек!
Сам си признаваш колку ти е битна партијата, а не човекот. Па многу јасно дека е така, кога го кандидирате Тесла со осмолетка и уште не убедуваат дека е прав избор за Општината. Е тоа ти е друже партиско слепило и замачкани очи од твојата ти мила партија. Тесла за Градоначалник на Општина Карпош!? Никат!
И в.д. му беше многу ама ај, нека се порадува троа кутриот....
 
Член од
28 јануари 2005
Мислења
2.163
Поени од реакции
18
Kako kje zagubi vo nedela Sasheto, aj aj aj.
Karpos nesme pasti.:nenene:
 
Член од
8 август 2008
Мислења
153
Поени од реакции
2
Ne be na Sasho, i Zoran Stavrevski mu bese gostin. Ne znam sto ne go zemale i Grujo.
Znaes kade bese sinojka Sasho ?
баш затоа, мислев на Мила си бил негде и она кажала дека Сашо лажно кажува дека она е со него...
Па нормално Сашо кажува дека Мила е со него ... што не ти е јасно? или дека нема петокрака Сашо на чело па мора да не му веруваш а? од кај ти е идеата само дека лаже? ццц... ајде еве за некој ден ако излезе Мила на тв и застане на страната на Сашо, што правиме тогаш? ќе бидеш како оној од сдсм на пресот кога се избрука пред цела јавност? ... ај ако продолжиш пак да клеветиш дека Сашо лаже за Мила, ќе бидеш највечи дебил... пази си се малце биди разумен... за ден два вистината ќе излезе на виделина...
 
M

marko 1996

Гостин
баш затоа, мислев на Мила си бил негде и она кажала дека Сашо лажно кажува дека она е со него...
Па нормално Сашо кажува дека Мила е со него ... што не ти е јасно? или дека нема петокрака Сашо на чело па мора да не му веруваш а? од кај ти е идеата само дека лаже? ццц... ајде еве за некој ден ако излезе Мила на тв и застане на страната на Сашо, што правиме тогаш? ќе бидеш како оној од сдсм на пресот кога се избрука пред цела јавност? ... ај ако продолжиш пак да клеветиш дека Сашо лаже за Мила, ќе бидеш највечи дебил... пази си се малце биди разумен... за ден два вистината ќе излезе на виделина...
Не биди до толку ... Гледаш дека слоганот и беше гласајте за личност а не за партија. Како може после тоа да се појави и да каже Јас ке го поддржам Сашо Димиќ????? И плус Мила несака да го види зашто многу грдо ја заеба.
И последен пост мој на темава зашто со тебе никој не може да се разбере ја реков дека си партиски војник но ти ова она ми вртиш муабети но гледав во неколку постови викаш " Леле замислете една екипа на фудбалски натпревар да и даде на друга 24 гола ( или колку и да бидат) .
Поздрав и да потсетам ГЛАСАЈТЕ ЗА ЛИЧНОСТ НЕ ЗА ПАРТИЈА !!!!
 
Член од
28 јануари 2005
Мислења
2.163
Поени од реакции
18
баш затоа, мислев на Мила си бил негде и она кажала дека Сашо лажно кажува дека она е со него...
Па нормално Сашо кажува дека Мила е со него ... што не ти е јасно? или дека нема петокрака Сашо на чело па мора да не му веруваш а? од кај ти е идеата само дека лаже? ццц... ајде еве за некој ден ако излезе Мила на тв и застане на страната на Сашо, што правиме тогаш? ќе бидеш како оној од сдсм на пресот кога се избрука пред цела јавност? ... ај ако продолжиш пак да клеветиш дека Сашо лаже за Мила, ќе бидеш највечи дебил... пази си се малце биди разумен... за ден два вистината ќе излезе на виделина...
Mila vekje ne drzi mitinzi, nadvor od igra e, kapiras. Izleze Mila i kaza, utre sleduva pres. NE PODRZUVA NIKOGO.

Ne znam dali nesto kje mu falsifikuvaat nabrzina na Sasheto, ama toj ima sredno industrisko 3 godini. On e elektricar.(banderash)Kje ni bide veselo
Zatoa najmnogu vetuva menuvanje sijalici.
Inaku vo opstina karpos vleze kako petti na listata sovetnici na MIla na minatite izbori. So samoto toa sto i e(bese) protivkandidat se e kazano.
ELEKTRICAR:pos2::pos2::pos2:
 
Член од
8 август 2008
Мислења
153
Поени од реакции
2
Што бе, ти се разбуди малото филозофче во тебе? Да не се консултираше со некој, а? Признавај!:)
Кои аргументи бе, со кои аргументи ке го браниш Димиќ, оооо несреќо моја? Зарем има аргументи со кои Димиќ може да се пофали и да ме натера да гласам за него!? Да, од Месечината гледам дека нема.... него ај, го стаиле колку да има некој во Карпош!



Е така де така, признај си дека плукаш по СДС во глобала. Ти не гледеш што е најдобро за твојата општина, него ти гледаш ДУПИМЕНЕ да освои што повеќе општини. И коњ да кандидираа ти денес и овде ке не убедуваше да гласаме за коњ, а не за човек!
Сам си признаваш колку ти е битна партијата, а не човекот. Па многу јасно дека е така, кога го кандидирате Тесла со осмолетка и уште не убедуваат дека е прав избор за Општината. Е тоа ти е друже партиско слепило и замачкани очи од твојата ти мила партија. Тесла за Градоначалник на Општина Карпош!? Никат!
И в.д. му беше многу ама ај, нека се порадува троа кутриот....
Мислиш ако ти за секој збор што го кажуваш се консултираш со сдсм, и мислиш секој еден од МК функционира така? само со ум од сдсм а? е не е така друже... тоа шо си перен ум неможеш ни да сфатиш дека некој сам со свој ум може да размислува...

Јас зборев за Стефче и СДСМ дека има аргументи дека се ништо повеќе од криминалци и манипулатори и уништувачи на оваа нација...


А за тоа ДУПИТЕБЕ не го гледам тоа, све чоече се врти околу тебе и таквите од сдсм ДУПИТЕБЕ која ти е таа партија... егоисти и тоа накај вас си го свртевте...

Јас гледам што е најдобро за Карпош, а најдобро е да избереш помеѓу доброто и злото а тоа е доброто... ти немаш изгледа осет и знаење за тоа што е добро а што лошо....
Стефче бил на власт бе еј, или ти у кома беше тоа време? ништо не направи остана населбава како од врмето на Тито... што ќе ми кажеш дека направил??????? ајде!? ццццц... и ти тоа го посакуваш а Карпош да остане село... чим си за него.... он бил и се докажал, и толку си слеп да не речам глуп да неможеш да расудиш за тоа дека ништо не направил??? или??? која ти е поентата? ... ако ја лажам толкава општина не лаже!


Kako kje zagubi vo nedela Sasheto, aj aj aj.
Karpos nesme pasti.:nenene:

а што правиме ако не загуби?


Не биди до толку ... Гледаш дека слоганот и беше гласајте за личност а не за партија. Како може после тоа да се појави и да каже Јас ке го поддржам Сашо Димиќ????? И плус Мила несака да го види зашто многу грдо ја заеба.
И последен пост мој на темава зашто со тебе никој не може да се разбере ја реков дека си партиски војник но ти ова она ми вртиш муабети но гледав во неколку постови викаш " Леле замислете една екипа на фудбалски натпревар да и даде на друга 24 гола ( или колку и да бидат) .
Поздрав и да потсетам ГЛАСАЈТЕ ЗА ЛИЧНОСТ НЕ ЗА ПАРТИЈА !!!!
добро ај од кај тој муабет дека мила била некогаш против Сашо? теее абе ова сдсм стварно не ви остава сами да дознаете нешто или сами да си расудите што е вистина а што не.... само знаете да амин да им викате, како овцине ако една фрлиш во река сите рипаат...
Што правме ако Мила е со Сашо? нормално дека ќе ја плукате... значи вие сте само испран памет, вас и Бранко Црвенковски да ви каже еден ден дека не е комунист и дека се му било само за крадење и уништување на оваа земја, вие пак нема да му поверувате.... е тоа ти се вика најлудо перење мозок.........

Добро ми текна нешто за тоа како може да сеуште луѓе има што се за сдсм... и ми стана јасно.... на некој луѓе им треба оратори добри... да држат убедливи говори и толку им треба... а тоа е споредба со Хитлер, Хитлер ти е злосторник што секогаш ќе се збори на тв и сегде... значи реалноста е дека бил злосторник, АЛИ он завел толку многу народ ехеее што ден денес ги има... и му верувале итн. итн. е ова е исто со ситуацијата во МК, што сеуште има умови што веруваат на тој начин што потпаднале на Хитлеровата манипулативна школа... е тоа е целата проблематика со луѓе што сеуште може да бидат за сдсм....

Mila vekje ne drzi mitinzi, nadvor od igra e, kapiras. Izleze Mila i kaza, utre sleduva pres. NE PODRZUVA NIKOGO.

Ne znam dali nesto kje mu falsifikuvaat nabrzina na Sasheto, ama toj ima sredno industrisko 3 godini. On e elektricar.(banderash)Kje ni bide veselo
Zatoa najmnogu vetuva menuvanje sijalici.
Inaku vo opstina karpos vleze kako petti na listata sovetnici na MIla na minatite izbori. So samoto toa sto i e(bese) protivkandidat se e kazano.
ELEKTRICAR:pos2::pos2::pos2:

појма немаш со реалноста за тоа што е добро а што зло... кога ќе научиш тоа ќе биде пред се фино за самиот себеси а понатака и за околината....
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom