САШО ДИМИЌ, СТЕФЧЕ ЈАКИМОВСКИ или МИЛА?

САШО ДИМИЌ или СТЕФЧЕ ЈАКИМОВСКИ

  • САШО ДИМИЌ

    Гласови: 55 34,2%
  • СТЕФЧЕ ЈАКИМОВСКИ

    Гласови: 53 32,9%
  • МИЛА ИСКРЕНОВИЌ

    Гласови: 53 32,9%

  • Вкупно гласачи
    161
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
8 август 2008
Мислења
153
Поени од реакции
2
abe Mila pomina, sega treba za eden od niv dvajca... mora eden da ti e bolje... nemoguce da gledas isto... ako imas malce mudrost, malce treba mudrost da vidis koj e bolje za opstinata itn. i ke glasas.... a batali ti bukva prvenstvo edno drugo... po toa li ke sudis po edna bukva? abe onie ja odnesoa cela MK ja opljackaa cuda napravija 17 godini a ti mi kazuvas za bukva ne me zezaj i ne se zezaj sam sebe.... ako si realen tip i pameten se znae koj ke go odberes vtoriot krug, a mi zvucis sega na realen tip i mudro.. pojma neam zasto... toj mi e prv vpecatok za tebe sega....
 
Член од
28 јануари 2005
Мислења
2.163
Поени од реакции
18
Ама признај дека без ралзика да ли ти се допаѓал или не сашо самиот факт дека е подржан или кандидиран до дпмне дека само ради тоа не би го гласал.
И точно е за андреј и мене не ми се допаѓаше како ја води општината ама факт е дека подобро ја водеше општината од стевче, за кој ти сега си приморан да гласаш бидјеќи друг логичен избор и немаш.......нормално освен да не гласаш бидејќи не ти се допаѓа едниот пошто знаеш дека не знае доволно добро да ја води општината а другиот бидејќи е од дпмне.
HA, logikava ti e kako na "Tetoviranje" Priznaj pizda ti materina, i me tepaa i me tepaa :pos2::pos2:
Ne be druze. Da bese podobar kandidat Sasho kje go glasav. Ama ne e.

Vlajko e kako ideja dobar. Utka e vo sumata i megalomanijata isto kako ustavniot sud za koj denes se izlopata pwemiewot.
Toa sto zivee stoka koja moca i se drogira tamu ne e greska na Stevce.
 
Член од
8 август 2008
Мислења
153
Поени од реакции
2
:tapp::pos2::pipi:дфгсг:jaj::vozbud::smir: не можам да прифатам ништо друго освен дека си кокиче на ВМРО ДУПИМЕНЕ.


HAHAHA pa na SDSM li be so 4 opstini li be ej! hehehe ccccc zamisli fudbal igraat dve ekipi i ednava i nacuka 23 gola a? hahaha... znam porano imase na svetski prvenstva koga igraa nekoj arapski zemji ... EJ SLUSNI
VMRO 23:4 SDSM
a ti sega teshi si se za toa kakov mi e postot so hihi hi haha ha...
ova treba da se zapise vo ginis ej heheheeh .....
abe da ne dosle vonzemjani i gi zele komunjarite za moment koga se glasase vo nedelata? :D hehehe samo so ona moze da se vadite sega na vesti :D
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
9.265
Поени од реакции
5.045
abe Mila pomina, sega treba za eden od niv dvajca... mora eden da ti e bolje... nemoguce da gledas isto... ako imas malce mudrost, malce treba mudrost da vidis koj e bolje za opstinata itn. i ke glasas.... a batali ti bukva prvenstvo edno drugo... po toa li ke sudis po edna bukva? abe onie ja odnesoa cela MK ja opljackaa cuda napravija 17 godini a ti mi kazuvas za bukva ne me zezaj i ne se zezaj sam sebe.... ako si realen tip i pameten se znae koj ke go odberes vtoriot krug, a mi zvucis sega na realen tip i mudro.. pojma neam zasto... toj mi e prv vpecatok za tebe sega....

Брат ... Една буква што цел свет ја виде .... Една буква што сум СИГУРЕН дека само ЈАС не се бунев да ја сменат,поправат ... и што дотичниот Сашо Димиќ никаде неможеше да биде пронајден во тој период ? па ме маткаа советниците негови ?

За Стефче не гласам од многу причини .... Мостот Влајко ми е на прво место .... али ај еве да не навлагам во детали ... И кој ми останува ?
Човек без завршено средно школо ? Брат ... ако сака може и најпаметниот,најзгодниот,најбогатиот,најпоштениот и што уште нејкеш да ставиш у НАЈ НАЈ .... за него не гласам ....

Така да еве .... Ти одговорив .... Не гласам за ниеден од нив двајца ....И не гласам не затоа што не ме бива или не си го сакам маалото ... Него затоа што не сакам да бидам еден од луѓето што гласале за идниот идиот ... пардон градоначалник што после ќе го усере маалото или ништо нема да направи за него !
 
Член од
8 август 2008
Мислења
153
Поени од реакции
2
epa dobro druze ako sakas toj Sefce da ti bide gradonacalnik poveli ne glasaj... a ustvari i toa ti e eden vid glas so samoto neglasanje ti glasas za nego... ali nema poveke da zboram koj e toj i so kogo e... se vide so kogo e so 23:4 so 4 ... i koj bea tie site ovie izminati godini itn itn.... oook pozdrav
 

Вештица

love&reason
Член од
2 јануари 2009
Мислења
1.524
Поени од реакции
856
Проблемите ги знам , решенија имам!- Што правеше жити мајка мандат и пол, ги правеше проблемите или ги проучуваше за да можеш сега да не просветлиш со уште еден Влајко. За овој најмногу наркомани изгледа гласаат пошто само тие имаат корист од тоа Влајко.

Сашо Домиќ- за човек што завршил 3 години вечерно средно не гласам, подобро би гласала за матурантон што беше, поучен е

Мила Искреновиќ - освен глупи финти со анти реклами од типот Не гласај за Мила и прашоци за перење јас ништо не видов од неа, може е добра жената ама вака нема да дознаам.

Иако не сум за опција не гласај, некакогаш и тоа може да се смета ко алтернатива.


Како што гледам, наздравје нека ни е со Стефче, ако е вака и во втор круг.
 
Член од
8 август 2008
Мислења
153
Поени од реакции
2
ke bide nazdravje stefce ako sedis doma i ne glasas.... i na tebe ke ti recam so samoto tvoe ne izlaganje na glasanje ustvari go davas tvojot glas za stefce...
a skoloto ne e merilo za sve... onie kriminalci imaa skolo i 17 godini ja opustosuvaa ovaa zemja ja unistija.... poslem ima i glupi lugje vo ocite na lugjeto a ustvari imaat skolo ... ima i polu mentalno i mentalni lugje nekojsi fakulteti itn. .... a neznam jas sto skolo zavrsil Saso... ali ona sto navedov gore... ne e merilo skoloto po sekoja cena.... togas ene ti go vlajko i narkomanite sho gi spomna... neka ti bide...
 
Член од
11 јули 2008
Мислења
4.686
Поени од реакции
3.644
HAHAHA pa na SDSM li be so 4 opstini li be ej! hehehe ccccc zamisli fudbal igraat dve ekipi i ednava i nacuka 23 gola a? hahaha... znam porano imase na svetski prvenstva koga igraa nekoj arapski zemji ... EJ SLUSNI
VMRO 23:4 SDSM
a ti sega teshi si se za toa kakov mi e postot so hihi hi haha ha...
ova treba da se zapise vo ginis ej heheheeh .....
abe da ne dosle vonzemjani i gi zele komunjarite za moment koga se glasase vo nedelata? :D hehehe samo so ona moze da se vadite sega na vesti :D
Не бе другар јас не се замарам со твојот пост, него велам дека од твојот пост добивам слика за тебе. Али не можам нишо да очекувам паметно, нормална дебата, него само просеравања...

Верувај другарче ова најискрено ти го кажувам, али ме заболе левово маде ако било 23:4 за ДУПИМЕНЕ, мене ми е важно кој ке биде градоначалник на Карпош и кој на Скопје, а за другиве општини уопште не ни размишљам. Мене ми е важна општината во која јас живеам да биде на ниво и по можност градоначалник на опозицијата, а после градот во кој што живеам, односно Скопје да биде пристојно место за живеење, така да овие твоиве 23:4 не ми значат ама баш ништо и воопшто не ме тераат да се нервирам. Баш мислам дека овие 23:4 тебе те болат далеку повеќе затоа што од многуте општини кои ги зема ДУПИМЕНЕ ти не живееш во ниедна од нив и градоначалник нема да ти биде твој сопартиец, него најверојатно ке ти биде градоначалник на опозицијата... Јбг баксуз си и во овој случај ти губиш. За разлика од тебе јас ја имам таа среќа да живеам во една од малкуте општини што ги собра СДСМ и градоначалник да биде човекот што е мој фаворит, така да во овој случај јас сум победникот а ти лузерот:toe:...
 
Член од
13 август 2008
Мислења
827
Поени од реакции
101
Не бе другар јас не се замарам со твојот пост, него велам дека од твојот пост добивам слика за тебе. Али не можам нишо да очекувам паметно, нормална дебата, него само просеравања...

Верувај другарче ова најискрено ти го кажувам, али ме заболе левово маде ако било 23:4 за ДУПИМЕНЕ, мене ми е важно кој ке биде градоначалник на Карпош и кој на Скопје, а за другиве општини уопште не ни размишљам. Мене ми е важна општината во која јас живеам да биде на ниво и по можност градоначалник на опозицијата, а после градот во кој што живеам, односно Скопје да биде пристојно место за живеење, така да овие твоиве 23:4 не ми значат ама баш ништо и воопшто не ме тераат да се нервирам. Баш мислам дека овие 23:4 тебе те болат далеку повеќе затоа што од многуте општини кои ги зема ДУПИМЕНЕ ти не живееш во ниедна од нив и градоначалник нема да ти биде твој сопартиец, него најверојатно ке ти биде градоначалник на опозицијата... Јбг баксуз си и во овој случај ти губиш. За разлика од тебе јас ја имам таа среќа да живеам во една од малкуте општини што ги собра СДСМ така да во овој случај јас сум победникот а ти лузерот:toe:...
23-4 , браво за ВМРО ДПМНЕ, ти што ке живееш во твојата општина...
 

Cyber Knight

House music
Член од
16 мај 2007
Мислења
785
Поени од реакции
186
Верувај другарче ова најискрено ти го кажувам, али ме заболе левово маде ако било 23:4 за ДУПИМЕНЕ, мене ми е важно кој ке биде градоначалник на Карпош и кој на Скопје, а за другиве општини уопште не ни размишљам. Мене ми е важна општината во која јас живеам да биде на ниво и по можност градоначалник на опозицијата, а после градот во кој што живеам, односно Скопје да биде пристојно место за живеење, така да овие твоиве 23:4 не ми значат ама баш ништо и воопшто не ме тераат да се нервирам. Баш мислам дека овие 23:4 тебе те болат далеку повеќе затоа што од многуте општини кои ги зема ДУПИМЕНЕ ти не живееш во ниедна од нив и градоначалник нема да ти биде твој сопартиец, него најверојатно ке ти биде градоначалник на опозицијата... Јбг баксуз си и во овој случај ти губиш. За разлика од тебе јас ја имам таа среќа да живеам во една од малкуте општини што ги собра СДСМ и градоначалник да биде човекот што е мој фаворит, така да во овој случај јас сум победникот а ти лузерот:toe:...
Хахахахха чекај бе другар ке има втор круг...како и да е советот е на ВМРО-ДПМНЕ, а тој како и што се подразбира, би ги кочел сите активности на НЕДАЈ БОЖЕ Стевче, така да тамо каде што беше битно го папавте..разбираш? па и не ме интересира и да не разбираш...со тек на време ако имаш малку акал во тоа главчето, ке сватиш :smir:
 
Член од
8 август 2008
Мислења
153
Поени од реакции
2
Не бе другар јас не се замарам со твојот пост, него велам дека од твојот пост добивам слика за тебе. Али не можам нишо да очекувам паметно, нормална дебата, него само просеравања...

Верувај другарче ова најискрено ти го кажувам, али ме заболе левово маде ако било 23:4 за ДУПИМЕНЕ, мене ми е важно кој ке биде градоначалник на Карпош и кој на Скопје, а за другиве општини уопште не ни размишљам. Мене ми е важна општината во која јас живеам да биде на ниво и по можност градоначалник на опозицијата, а после градот во кој што живеам, односно Скопје да биде пристојно место за живеење, така да овие твоиве 23:4 не ми значат ама баш ништо и воопшто не ме тераат да се нервирам. Баш мислам дека овие 23:4 тебе те болат далеку повеќе затоа што од многуте општини кои ги зема ДУПИМЕНЕ ти не живееш во ниедна од нив и градоначалник нема да ти биде твој сопартиец, него најверојатно ке ти биде градоначалник на опозицијата... Јбг баксуз си и во овој случај ти губиш. За разлика од тебе јас ја имам таа среќа да живеам во една од малкуте општини што ги собра СДСМ и градоначалн ик да биде човекот што е мој фаворит, така да во овој случај јас сум победникот а ти лузерот:toe:...
koe najiskreno mi go kazuvas be te zabolelo za 24:4 hehehe ma idi begaj... pa normalno ke te zabole... ejj ti ne si svesen sto e 23:4 ... ke ti kazam kao na maline deca zemi si skorcinja i staj na edna strana 23 i na druga 4 i ke ti bide jasna matematikata :D .....
teshi se so tvoja mizerna pobeda :)) ....... problemot se penzionerite vo Karpos... mi kazuva eden pezioner onaka edvaj gleda eeejjj vnucko Tito gradese fabriki a ne fiskulturni sali.... e gledas koj glasa penzioneri sto edvaj gledaat i si mislat deka Frcko , Branko i kompanija se Tito i komunjarijata... i si glasa.... i retkite kako tebe isprani umovi sto glasaat za sdsm.... i da ne gi zaboravam kriminalcite... e tuka e problemot.... i zatoa na celo moze da bide kriminalec....... a seuste ne se znae... ke vidime na kraj....
heheh me nasmea sakal normalna debata, pa kako moze normalna debata so 23:4? ova e za smeenje za driblanje za se samo ne za normalna debata... uste pa od stabot na tv vika toj Makedonija se razbudi hahahah ccccccc ..... ludi lugje ej.... ne me cudi nekoj den da izlezat i da kazat neboto e rozevo so petokraki crveni... i takvi kao tebe ke im veruvaat...
 
Член од
11 јули 2008
Мислења
4.686
Поени од реакции
3.644
Хахахахха чекај бе другар ке има втор круг...како и да е советот е на ВМРО-ДПМНЕ, а тој како и што се подразбира, би ги кочел сите активности на НЕДАЈ БОЖЕ Стевче, така да тамо каде што беше битно го папавте..разбираш? па и не ме интересира и да не разбираш...со тек на време ако имаш малку акал во тоа главчето, ке сватиш :smir:
Според вчерашното гласање ДУПИМЕНЕ бил имал 11 советници, СДСМ - 9, Мила - 2 и НСДП 1. Разлика во советниците не е голема, а и овој 1 од НСДП ќе си легне на брашното, што значи драстична разлика нема. Не заборавај во ваква ситуација од која партија е градоначалникот...
И да имаш право, има втор круг и се може да биде.

koe najiskreno mi go kazuvas be te zabolelo za 24:4 hehehe ma idi begaj... pa normalno ke te zabole... ejj ti ne si svesen sto e 23:4 ... ke ti kazam kao na maline deca zemi si skorcinja i staj na edna strana 23 i na druga 4 i ke ti bide jasna matematikata :D .....
teshi se so tvoja mizerna pobeda :)) ....... problemot se penzionerite vo Karpos... mi kazuva eden pezioner onaka edvaj gleda eeejjj vnucko Tito gradese fabriki a ne fiskulturni sali.... e gledas koj glasa penzioneri sto edvaj gledaat i si mislat deka Frcko , Branko i kompanija se Tito i komunjarijata... i si glasa.... i retkite kako tebe isprani umovi sto glasaat za sdsm.... i da ne gi zaboravam kriminalcite... e tuka e problemot.... i zatoa na celo moze da bide kriminalec....... a seuste ne se znae... ke vidime na kraj....
heheh me nasmea sakal normalna debata, pa kako moze normalna debata so 23:4? ova e za smeenje za driblanje za se samo ne za normalna debata... uste pa od stabot na tv vika toj Makedonija se razbudi hahahah ccccccc ..... ludi lugje ej.... ne me cudi nekoj den da izlezat i da kazat neboto e rozevo so petokraki crveni... i takvi kao tebe ke im veruvaat...

Кља, кља, кља... другар престани да тераш муабети за деца од основно. Такви муабети со Саша Димиќ на клупи пред зграда на пуш пауза. Престани да ги вртиш во круг тие 2 аргумента, најди нешто ново....
Се гледа дека во дупето имаш набутано години, ама развитокот на мозокот не ти е во најдобар сооднос со годините. Ти назадува...
И стварно мислиш дека се е ок и си живи смешки на темава ама верувај не си. За твое добро ти кажувам престани да изиграваш дворска будала...
 

Bacillus gagous

Biohazardous
Член од
21 јануари 2006
Мислења
7.380
Поени од реакции
168
Абе џабе се карате и си ги мерите, без потреба, повеќе од јасно е дека најверојатно стевче ќе биде избран. Да се надеваме само да не ни мести уште проекти како влајко.
 
Член од
8 август 2008
Мислења
153
Поени од реакции
2
Кља, кља, кља... другар престани да тераш муабети за деца од основно. Такви муабети со Саша Димиќ на клупи пред зграда на пуш пауза. Престани да ги вртиш во круг тие 2 аргумента, најди нешто ново....
Се гледа дека во дупето имаш набутано години, ама развитокот на мозокот не ти е во најдобар сооднос со годините. Ти назадува...
И стварно мислиш дека се е ок и си живи смешки на темава ама верувај не си. За твое добро ти кажувам престани да изиграваш дворска будала...
abe fossil znaes sto ti se slucilo u pametot? WASH AND GO :)) ... isto kao shamponot... samo ova od vnatreshna strana :D ....
a i imevo fossil ti e pogodeno, vakvi kao tebe se veke izumreni vidovi vo MK...

Абе џабе се карате и си ги мерите, без потреба, повеќе од јасно е дека најверојатно стевче ќе биде избран. Да се надеваме само да не ни мести уште проекти како влајко.
ne nego da se nadevame za vtor krug... a ne sekogas na ista finta da se fakate, da se nadevame da ne zgreshi pak.... toa ti e isto kao zavisnik, da se nadevas deka nema pak da se rogne u vena.... ednostavno takvite politicari se zavisnici od kriminal itn.
 

Вештица

love&reason
Член од
2 јануари 2009
Мислења
1.524
Поени од реакции
856
ke bide nazdravje stefce ako sedis doma i ne glasas.... i na tebe ke ti recam so samoto tvoe ne izlaganje na glasanje ustvari go davas tvojot glas za stefce...
a skoloto ne e merilo za sve... onie kriminalci imaa skolo i 17 godini ja opustosuvaa ovaa zemja ja unistija.... poslem ima i glupi lugje vo ocite na lugjeto a ustvari imaat skolo ... ima i polu mentalno i mentalni lugje nekojsi fakulteti itn. .... a neznam jas sto skolo zavrsil Saso... ali ona sto navedov gore... ne e merilo skoloto po sekoja cena.... togas ene ti go vlajko i narkomanite sho gi spomna... neka ti bide...
А за кој да гласам барем еден асален да има. Гласање ради реда не иде.
Како не е мерило школото, овој не се потрудил средно да заврши а сега градоначалник, па ајде и министри да поченеме да вадиме од вечерни школи, ако немаат везе од работата важно фини се луѓето:tapp:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom