САШО ДИМИЌ, СТЕФЧЕ ЈАКИМОВСКИ или МИЛА?

САШО ДИМИЌ или СТЕФЧЕ ЈАКИМОВСКИ

  • САШО ДИМИЌ

    Гласови: 55 34,2%
  • СТЕФЧЕ ЈАКИМОВСКИ

    Гласови: 53 32,9%
  • МИЛА ИСКРЕНОВИЌ

    Гласови: 53 32,9%

  • Вкупно гласачи
    161
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

Bacillus gagous

Biohazardous
Член од
21 јануари 2006
Мислења
7.380
Поени од реакции
168
a ti pa se gleda deka slabo stois so manipulacijata...
i gledam deka za edna osnovna rabota sto dete od prvo oddelenie ja znae tebe ti treba da vidis vo nedela pa da poveruvas vo toa sto i sekoj nepismen go znae.... ali sto da ti praam tolku ti e dadeno... ima tri opcii kaj tebe ednata e deka si do tolku neintelegenten pa da mislis deka Mila moze da pobedi, drugata e deka si manipulator i pozadi stoj nekoja smrdliva politika sto bi mozelo samo na sdsm da e... i treta opcija e da se boris slepo i da veruvas za MIla od nekoj personalni tvoj pricini... rodnina li... ili pa ke dobies vozvrat nesto od nea itn...
нит едно нит друго нит терто. Тоа што сакам да кажам е дека за народот исто е и мила и сашко, и едниот и другиот се анонимуси, и едниот и другиот може да е подеднакво расипани и профитери. И очигледно треба уште еднаш да побвторам дека стевче дури и искрено да сака сега да се потруди (птио не верувам) мавната му е етикетата дека не ги задоволува квалитетие кои ги бараат луѓето од карпош.
И искрено до некаде и полесно се чувствувам што физички не сум во состјба да одам да гласам бидејќи невистина не би знаел кој е поголемо зло, дали мила или сашко, кога кашувам зло не мислма само на општината туку и за државата општо.
 

rossoner stefan

Модератор
Член од
5 декември 2007
Мислења
1.770
Поени од реакции
192
od sto ti se gadi deka kazuvam vistina? deka zivees u zabluda za nekakovsi nezavisen kandidat? ti go krsam filmot iluziite sto gi imas i se nerviras a ti se slosuva i gadi a? ...
bas toa me zbuni sto vidov na profilot a vaka reagiras.... zatoa mislam deka si samo eden prikrien komunjar... se znae koj se krie sekogas komunjarite sram im e da se pokazat deka se za sdsm... sekogas se krijat.... dosta so licemerie...



abe ejjjj do koga vo zabluda... odluci se ili vmro ili sdsm... do tolku li ne ja naucivte politikata vo MK.... i uste si neguvate iluzii demek nekoj nezavisen ke bide nekogas.... toa nitu se desilo nitu ke se desi nekogas...
postojat samo dvajca realni kandidati i treba da se odluci za eden od niv.... tolku e lesno i prosto...
Ма ме боли мене К.Р што ти мислиш за мене.
И ти не кажуваш вистина.Ти ги врегаш сите на форумов кои не се согласуваат со тебе и имаат спротиставени мслења.Епа извини ама не си им никаов фактор у животот на лугево па да им кажуваш на сите дали се во заблуда. дали грешеле, дали се комуњари или слично.
Наместо сите тие твој врегања и продавање ефтини приказни дека сите ние сме во заблуда и дека сите ние не сме токму, претстави ни го твојот миленик.Кажи ни кој е од кај е, што направил, како направил, кажи нешто што ке ги заинтересира лугето.
Вакви постови од тебе делуваат само негативно над сите.!
 
M

marko 1996

Гостин
koj se krie be... neli gledas deka taa Mila ne e voopsto vo igra... tolku slepci ste...
Dimic e nezavisen kandidat... a za taa informacija pojma neam od kaj ti e... Mila da ne ti ja kaza.... edino samo ako si blizok so nea mozes vaka slepo da veruvas vo nejzina pobeda... dosta perete pamet i dosta sami si go perete...
Е сега гледам дека си стварно слеп војник(партиски). Мисли малку со твоја глава . Биди свој човек(независен) а не партиска овца. А за победата ке видиме во недела. Секој што не е за Димиќ против него си. Мисли со своја глава , на 10 души им реплицираш сам. Значи дека не е во ред нешто со тебе а не со нас.
 
Член од
8 август 2008
Мислења
153
Поени од реакции
2
Ма ме боли мене К.Р што ти мислиш за мене.
И ти не кажуваш вистина.Ти ги врегаш сите на форумов кои не се согласуваат со тебе и имаат спротиставени мслења.Епа извини ама не си им никаов фактор у животот на лугево па да им кажуваш на сите дали се во заблуда. дали грешеле, дали се комуњари или слично.
Наместо сите тие твој врегања и продавање ефтини приказни дека сите ние сме во заблуда и дека сите ние не сме токму, претстави ни го твојот миленик.Кажи ни кој е од кај е, што направил, како направил, кажи нешто што ке ги заинтересира лугето.
Вакви постови од тебе делуваат само негативно над сите.!
nikogo ne sum navredil.... ako tebe te vrega za Mila ako nekam da bidam sho da ti praam...da ne ti e majka pa tolku navreden se osekas sto jas kazuvam samo vistina za nea...

mojot post bese samo za dvajca kandidati onde gore, a ovdeka na forumov ima komunisticki = fashisticki moderatori sto ne smee da bide kako sto saka onoj sto ja zadaduva temata... nego mora moderatorot da se umesha.... e toa ti e nacisticki = komunjarski rezim... i zatoa ispadna muabetov na temava vo ovoj pravec... i mene mi se gadi sto moram za ova da pisuvam za Mila... zasto temata ne mi bese Mila... nego ete nekoj mora da ti ja unisti temata... i vakvi tapa muabeti da se praat za dzabe ... e aj vo ponedelnik ke te vidam tebe i drugie za Mila sho bevte sho ke mi kazete koga ke vidite deka nema da bide ona... itn. itn.
 
Z

Zona Pelucida

Гостин
abe ejjjj do koga vo zabluda... odluci se ili vmro ili sdsm... do tolku li ne ja naucivte politikata vo MK.... i uste si neguvate iluzii demek nekoj nezavisen ke bide nekogas.... toa nitu se desilo nitu ke se desi nekogas...
postojat samo dvajca realni kandidati i treba da se odluci za eden od niv.... tolku e lesno i prosto...
Па ти ќе ми кажеш за кој да се одлучам,мој живот,мое маало,мое право на глас.
 

Bacillus gagous

Biohazardous
Член од
21 јануари 2006
Мислења
7.380
Поени од реакции
168
nikogo ne sum navredil.... ako tebe te vrega za Mila ako nekam da bidam sho da ti praam...da ne ti e majka pa tolku navreden se osekas sto jas kazuvam samo vistina za nea...

mojot post bese samo za dvajca kandidati onde gore, a ovdeka na forumov ima komunisticki = fashisticki moderatori sto ne smee da bide kako sto saka onoj sto ja zadaduva temata... nego mora moderatorot da se umesha.... e toa ti e nacisticki = komunjarski rezim... i zatoa ispadna muabetov na temava vo ovoj pravec... i mene mi se gadi sto moram za ova da pisuvam za Mila... zasto temata ne mi bese Mila... nego ete nekoj mora da ti ja unisti temata... i vakvi tapa muabeti da se praat za dzabe ... e aj vo ponedelnik ke te vidam tebe i drugie za Mila sho bevte sho ke mi kazete koga ke vidite deka nema da bide ona... itn. itn.
Се гледа дека си тазе и дека не знаеш како функционира форумов.
 
M

marko 1996

Гостин
nikogo ne sum navredil.... ako tebe te vrega za Mila ako nekam da bidam sho da ti praam...da ne ti e majka pa tolku navreden se osekas sto jas kazuvam samo vistina za nea...

mojot post bese samo za dvajca kandidati onde gore, a ovdeka na forumov ima komunisticki = fashisticki moderatori sto ne smee da bide kako sto saka onoj sto ja zadaduva temata... nego mora moderatorot da se umesha.... e toa ti e nacisticki = komunjarski rezim... i zatoa ispadna muabetov na temava vo ovoj pravec... i mene mi se gadi sto moram za ova da pisuvam za Mila... zasto temata ne mi bese Mila... nego ete nekoj mora da ti ja unisti temata... i vakvi tapa muabeti da se praat za dzabe ... e aj vo ponedelnik ke te vidam tebe i drugie za Mila sho bevte sho ke mi kazete koga ke vidite deka nema da bide ona... itn. itn.
И да те корегирам
Има и Членови-партиски опредлени ( како тој што ја отворил темата) што ја прават темата само тие што мислат дека им се конкуренти на неговиот фаворит. А тука се ’’ Фашистичките модератори ’’ да го поправат тоа :wink:
 
Член од
8 август 2008
Мислења
153
Поени од реакции
2
Се гледа дека си тазе и дека не знаеш како функционира форумов.
тазе сум да, ај да бришат постови ако си вулгарен или навредуваш некого итн... да забегуваш и да забришат тоа сфаќам... а вака и темата цела што си ја поставил да ти ја сменат тотално... е тоа не го разбирам... тоа ти е комунистички режим само нивното и поинакво мислење не смее... и што е поентата... барем на форуми да се имаше демократија... али од пусти комуњари кај смее нешто да има...
 

rossoner stefan

Модератор
Член од
5 декември 2007
Мислења
1.770
Поени од реакции
192
nikogo ne sum navredil.... ako tebe te vrega za Mila ako nekam da bidam sho da ti praam...da ne ti e majka pa tolku navreden se osekas sto jas kazuvam samo vistina za nea...

mojot post bese samo za dvajca kandidati onde gore, a ovdeka na forumov ima komunisticki = fashisticki moderatori sto ne smee da bide kako sto saka onoj sto ja zadaduva temata... nego mora moderatorot da se umesha.... e toa ti e nacisticki = komunjarski rezim... i zatoa ispadna muabetov na temava vo ovoj pravec... i mene mi se gadi sto moram za ova da pisuvam za Mila... zasto temata ne mi bese Mila... nego ete nekoj mora da ti ja unisti temata... i vakvi tapa muabeti da se praat za dzabe ... e aj vo ponedelnik ke te vidam tebe i drugie za Mila sho bevte sho ke mi kazete koga ke vidite deka nema da bide ona... itn. itn.
Ако не ти одговара тоа што го прават модераторите и администраторите на овој форум, никој не те држи со сила тука, слободно напушти си го форумов и ајт со здравје.Имаш други форуми, таму може ке ти дадат да правиш што сакаш со твојте теми.
Со здарвје.

П.С Изборите имаат два круга!
 
Член од
8 август 2008
Мислења
153
Поени од реакции
2
Ако не ти одговара тоа што го прават модераторите и администраторите на овој форум, никој не те држи со сила тука, слободно напушти си го форумов и ајт со здравје.Имаш други форуми, таму може ке ти дадат да правиш што сакаш со твојте теми.
Со здарвје.

П.С Изборите имаат два круга!
ај напуштија ти темава ако те нервирам или незнам што... имаш други теми ондека за да не те нервираат ... слободно напушти ја дискусијава хајт со здравје...
 

rossoner stefan

Модератор
Член од
5 декември 2007
Мислења
1.770
Поени од реакции
192
ај напуштија ти темава ако те нервирам или незнам што... имаш други теми ондека за да не те нервираат ... слободно напушти ја дискусијава хајт со здравје...
Хахахах, не кради реченици бе!
И да не ми давај црвена репутација дека и онака нема да ја добијам.Чаооооо!
 
Член од
28 јануари 2005
Мислења
2.163
Поени од реакции
18
Dpmne nesvesno ili svesno ja elimirase i najmalata moznost za Mila da pomine nekako vo vtor krug.
Denes doagam od rabota i naogam black mail za Stevce. Ubavo vika Frcko, toj sto e slab i sto nema sto da ponudi pravi crni reklami za drugiot. Mesajki babi i zabi stabot na dpmne otvori nekoi novi momenti za Sasho i Mila. Stvarno steta.
Partija koja koga tone gi vlece site so sebe.

update:
dali sasho ima zavrseno sredno uciliste ? ili e obicen elektricar, Banderash :):)

 
Член од
27 октомври 2008
Мислења
1.680
Поени од реакции
266
nemoj da glasate za mila......nezavisen kandidat e a toa ne e vo red:nesvest:
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
9.265
Поени од реакции
5.045
Значи ве читам 9 страни ... и ми се присерува од некои постови ...

Прво пола од партиските војници што постираат не се од КАРПОШ ... море не се ни од СКОПЈЕ ...

А другата половина што се од Карпош ... толку им се измиени мозоците што црно -бело го гледаат ....

Као жител на Карпош скоро 20години .... верувам дека знам што се случува во и со маалото ...

Глеам некои пишале дека Стефче е правиот избор ...

Со што е прав избор бе ? Со влајко ? Каде што освен 2цата наркомани што умреле од предозирање никој не ПРОШОЛ ... биле бар 10% од вас таму у последно време ? смрди на урина и у средина има ВИР од урина ... празни дуќани и од горе гледаш као пак ги газат луѓето што наводно требало да бидат заштитени од овој проект (само што на никој на крај памет не му текнува да се качи таму зашто е на катастрофално лошо место + ке се загушат горе ако стигнат после 2039240294029 скали)

Чеј ... Сашо Димиќ , човекот што единственото нешто што го направи за Карпош беше поставувањето на НЕТОЧНО НАПИШАНИОТ билборд кој што гласеше "Welcome bla bla bla , Enjou your stay here" во пресрет на ракометното првенство ?

Да ти е срам да живееш у Карпош бе ... не чест ... Па уште тие мочковците од советници не знаат што да гукнат кога ги молиш да го поправат ...

За Мила не знам ...и не ме интересира ....Идам на избори ради реда ... не ради нешто друго ...

Сте се фатиле ко слеп за стап ... овој направил она овој направил она ... глеам низ цел Карпош почнале тротоари да мењаат ... КОЈ КУР НЕ ИМ ТЕНА ПОРАНО А ?

За луѓе со испран мозок ... нормално тоа е шемата .. ке придобијат гласови ..
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom