САШО ДИМИЌ, СТЕФЧЕ ЈАКИМОВСКИ или МИЛА?

САШО ДИМИЌ или СТЕФЧЕ ЈАКИМОВСКИ

  • САШО ДИМИЌ

    Гласови: 55 34,2%
  • СТЕФЧЕ ЈАКИМОВСКИ

    Гласови: 53 32,9%
  • МИЛА ИСКРЕНОВИЌ

    Гласови: 53 32,9%

  • Вкупно гласачи
    161
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
8 август 2008
Мислења
153
Поени од реакции
2
За првиот дел :
Ако беше политички определен како ... ке кажеше за некој од политичките партии , а не Мила.

За вториот дел :
Сакам да ти кажам ако отидеш на најзината страна.
www.mila.mk
Штетан човек е . Има видено што како е во другите држави надвор од македонија.
Имаш програма . Може да видиш има визија да ја направи Карпош Европска општина . А не празни ветувања од 120 страни. Имаш како е сега , како сака да го направи. :helou:
види вака... ќе победи или ВМРО или СДСМ... Мила ставете ја на страна да ви биде јасно дека нема да биде градоначалник.... едина работа што може е да ги даде гласовите на Стефче е само тоа може да направи... а вие као демек за Мила сте а уствари во позадина за Стефче сте... затоа викам комуњари ... ако не сте комуњари бирајте измеѓу овие реално што може да победат или Сашо или Стефче, доколку избирате Мила таа може да ги даде гласовите на Стефче и уствари вие гласате за него... затоа ако не сте партиски навистина , тогаш зборете за овие двајца кандидати што еден од нив ќе биде сигурно ...
а ако сеуште сте за Мила.. тогаш вие или сте деца... или па појма немате од политика... доста само празна слама за Мила па за Мила... нека ви стане еднаш засекогаш дека неможе да биде градоначалник... во реалноста постојат само двајца
 

Bacillus gagous

Biohazardous
Член од
21 јануари 2006
Мислења
7.380
Поени од реакции
168
види вака... ќе победи или ВМРО или СДСМ... Мила ставете ја на страна да ви биде јасно дека нема да биде градоначалник.... едина работа што може е да ги даде гласовите на Стефче е само тоа може да направи... а вие као демек за Мила сте а уствари во позадина за Стефче сте... затоа викам комуњари ... ако не сте комуњари бирајте измеѓу овие реално што може да победат или Сашо или Стефче, доколку избирате Мила таа може да ги даде гласовите на Стефче и уствари вие гласате за него... затоа ако не сте партиски навистина , тогаш зборете за овие двајца кандидати што еден од нив ќе биде сигурно ...
а ако сеуште сте за Мила.. тогаш вие или сте деца... или па појма немате од политика... доста само празна слама за Мила па за Мила... нека ви стане еднаш засекогаш дека неможе да биде градоначалник... во реалноста постојат само двајца
Се гледа дека слабо стоиш со логика и реално спознавање на како функционират работите во карпош.
А за тоа дали реалноста е дека незавилен кандидат нема шанси и дека моро да биде или од дпмне или сдс тоа ќе го видиме во недела може?
 
Член од
16 август 2008
Мислења
3.293
Поени од реакции
637
Читам и не можам да се изнасмеам :pos:
Бисери од советниците на советничката листа на Мила:

Виктор Петров - Викса
Значи на просторот каде што се протега велосипедската патека на Партизанска би монтирал движечка лента-трака која ќе ги пренесува луѓето до град. Би работела на струја и не би загадувала околина. Луѓето ќе си комуницираат возејки се ...
Мики Црнокрак
Како советник ќе направи улиците во Карпос да бидат како модни писти.
Оффф лелеее... :pos: :pos:
 
M

marko 1996

Гостин
види вака... ќе победи или ВМРО или СДСМ... Мила ставете ја на страна да ви биде јасно дека нема да биде градоначалник.... едина работа што може е да ги даде гласовите на Стефче е само тоа може да направи... а вие као демек за Мила сте а уствари во позадина за Стефче сте... затоа викам комуњари ... ако не сте комуњари бирајте измеѓу овие реално што може да победат или Сашо или Стефче, доколку избирате Мила таа може да ги даде гласовите на Стефче и уствари вие гласате за него... затоа ако не сте партиски навистина , тогаш зборете за овие двајца кандидати што еден од нив ќе биде сигурно ...
а ако сеуште сте за Мила.. тогаш вие или сте деца... или па појма немате од политика... доста само празна слама за Мила па за Мила... нека ви стане еднаш засекогаш дека неможе да биде градоначалник... во реалноста постојат само двајца
Ако твојот фаворит и Стефче имаат :kajg: што не излезат на дуел со Мила а не се кријат како такво под кошула?
И да ти кажам твојот кандидат стана член на твојата партија пред месец дена. Ако го знаат ова старите членови на твојата партија незнам за кого ке гласаат .
 
Член од
16 јули 2008
Мислења
11
Поени од реакции
3
Сашо Димиќ во советот влезе благодарение на советничката листа на независниот кандидат Мила Искреновиќ. линк
 

Bacillus gagous

Biohazardous
Член од
21 јануари 2006
Мислења
7.380
Поени од реакции
168
Читам и не можам да се изнасмеам :pos:
Бисери од советниците на советничката листа на Мила:

Виктор Петров - Викса


Мики Црнокрак


Оффф лелеее... :pos: :pos:
Не знам дали си знаел, ама кога ќе отидеш на избирачко место ќе ти дадат два листа, еден за градоначалник и еден за советници. Што на пример ти дава можност да гласаш за кандидатото на на една партија а да гласаш за советничката листа од другата спротивставена партија. Инку и јас ја сметам советничката листа под има мила малку несериозна.
 
Член од
16 август 2008
Мислења
3.293
Поени од реакции
637
Не знам дали си знаел, ама кога ќе отидеш на избирачко место ќе ти дадат два листа, еден за градоначалник и еден за советници. Што на пример ти дава можност да гласаш за кандидатото на на една партија а да гласаш за советничката листа од другата спротивставена партија. Инку и јас ја сметам советничката листа под има мила малку несериозна.
Сум знаел, ама до волку несериозна советничка листа? :nesvest:
 
Член од
28 јануари 2005
Мислења
2.163
Поени од реакции
18
Kako moze da se pluka po MIla kao demek neiskusna, Gjore so dva dena politika e car. Bog da cuva.
 
Член од
8 август 2008
Мислења
153
Поени од реакции
2
Се гледа дека слабо стоиш со логика и реално спознавање на како функционират работите во карпош.
А за тоа дали реалноста е дека незавилен кандидат нема шанси и дека моро да биде или од дпмне или сдс тоа ќе го видиме во недела може?
a ti pa se gleda deka slabo stois so manipulacijata...
i gledam deka za edna osnovna rabota sto dete od prvo oddelenie ja znae tebe ti treba da vidis vo nedela pa da poveruvas vo toa sto i sekoj nepismen go znae.... ali sto da ti praam tolku ti e dadeno... ima tri opcii kaj tebe ednata e deka si do tolku neintelegenten pa da mislis deka Mila moze da pobedi, drugata e deka si manipulator i pozadi stoj nekoja smrdliva politika sto bi mozelo samo na sdsm da e... i treta opcija e da se boris slepo i da veruvas za MIla od nekoj personalni tvoj pricini... rodnina li... ili pa ke dobies vozvrat nesto od nea itn...
 

jkd

one name one country united macedonia
Член од
13 септември 2007
Мислења
1.261
Поени од реакции
27
Ако твојот фаворит и Стефче имаат :kajg: што не излезат на дуел со Мила а не се кријат како такво под кошула?
И да ти кажам твојот кандидат стана член на твојата партија пред месец дена. Ако го знаат ова старите членови на твојата партија незнам за кого ке гласаат .
не е пред месец дена помалку има но тоа го заслужи со својата работа во општината јбг мила може да се лути колку сака на сашо што и го зема вмро но тоа е животот и да пре ќе гласам за сашо отколку за некој друг од веќе дадените кандидати
 
Член од
8 август 2008
Мислења
153
Поени од реакции
2
Ако твојот фаворит и Стефче имаат :kajg: што не излезат на дуел со Мила а не се кријат како такво под кошула?
И да ти кажам твојот кандидат стана член на твојата партија пред месец дена. Ако го знаат ова старите членови на твојата партија незнам за кого ке гласаат .
koj se krie be... neli gledas deka taa Mila ne e voopsto vo igra... tolku slepci ste...
Dimic e nezavisen kandidat... a za taa informacija pojma neam od kaj ti e... Mila da ne ti ja kaza.... edino samo ako si blizok so nea mozes vaka slepo da veruvas vo nejzina pobeda... dosta perete pamet i dosta sami si go perete...

Сашо Димиќ во советот влезе благодарение на советничката листа на независниот кандидат Мила Искреновиќ. линк
a sto toa ima vrska... eve i Grujo dojde preku ljupco G. pa sto, mora so nego da e... pa i kjerkata na onoj monstrumon sto ja siluval dosla na svet blagodarenie na nego pa toa znaci deka treba da ostane blagodarna....
ednostavno nekoj milsi deka e podobro drugacie i tuka im se dvojat patistata... sto e treba se na nekoj slavata da mu se dava zaradi kao demek blagodarenie na nekoj...
 

rossoner stefan

Модератор
Член од
5 декември 2007
Мислења
1.770
Поени од реакции
192
abe ti se najde najpameten demek ti se gadi ova ona od partii politiki itn. kogo ke lazes , mislis tolku naivno ke ti pomine komentaron... od oblaci se gleda deka si partiski podmol aktivist... a jas ne sum partiski aktivist kolku za informacija...
Ako ti se gadi, nema da se pikas po forumi za politika... dosta so detski manipulacii ... komunjar eden
Ај не се прави паметен и прекини да сереш по форум.Не ми се гади од политика, дека го имам еден таков дома.Ми се гади од таквите КО ТЕБЕ, кои се во голем број на форум.
И кога сме веќе тука џабе кажуваш дека не си никаков активист.ТИ СИ активист или втора опција добиваш пари за да браниш одредени кандидати тука.И ко второ не сум Комуњар, напротив , далеку било од тоа.А ако ми го посетеше профилот(а видов дека си бил)и ги прочиташе коментарите ке сфатеше за кој сум.
Ајде чао дечко:helou:Иди дели промотивен материјал низ Карпош, веројатно тоа најдобро го знаеш.
 
Z

Zona Pelucida

Гостин
Dali kje bide MIla ili Stevce neznam, ama Sasheto kje go papa uste vo prv krug:vozbud:
И јас играм на таа карта,само што овој пат мојот глас ќе иде кон партиски независна личност,за Мила:smir:Саше иде даун.
 
Член од
8 август 2008
Мислења
153
Поени од реакции
2
Ај не се прави паметен и прекини да сереш по форум.Не ми се гади од политика, дека го имам еден таков дома.Ми се гади од таквите КО ТЕБЕ, кои се во голем број на форум.
И кога сме веќе тука џабе кажуваш дека не си никаков активист.ТИ СИ активист или втора опција добиваш пари за да браниш одредени кандидати тука.И ко второ не сум Комуњар, напротив , далеку било од тоа.А ако ми го посетеше профилот(а видов дека си бил)и ги прочиташе коментарите ке сфатеше за кој сум.
Ајде чао дечко:helou:Иди дели промотивен материјал низ Карпош, веројатно тоа најдобро го знаеш.
od sto ti se gadi deka kazuvam vistina? deka zivees u zabluda za nekakovsi nezavisen kandidat? ti go krsam filmot iluziite sto gi imas i se nerviras a ti se slosuva i gadi a? ...
bas toa me zbuni sto vidov na profilot a vaka reagiras.... zatoa mislam deka si samo eden prikrien komunjar... se znae koj se krie sekogas komunjarite sram im e da se pokazat deka se za sdsm... sekogas se krijat.... dosta so licemerie...

И јас играм на таа карта,само што овој пат мојот глас ќе иде кон партиски независна личност,за Мила:smir:Саше иде даун.
abe ejjjj do koga vo zabluda... odluci se ili vmro ili sdsm... do tolku li ne ja naucivte politikata vo MK.... i uste si neguvate iluzii demek nekoj nezavisen ke bide nekogas.... toa nitu se desilo nitu ke se desi nekogas...
postojat samo dvajca realni kandidati i treba da se odluci za eden od niv.... tolku e lesno i prosto...
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom