САШО ДИМИЌ, СТЕФЧЕ ЈАКИМОВСКИ или МИЛА?

САШО ДИМИЌ или СТЕФЧЕ ЈАКИМОВСКИ

  • САШО ДИМИЌ

    Гласови: 55 34,2%
  • СТЕФЧЕ ЈАКИМОВСКИ

    Гласови: 53 32,9%
  • МИЛА ИСКРЕНОВИЌ

    Гласови: 53 32,9%

  • Вкупно гласачи
    161
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
8 август 2008
Мислења
153
Поени од реакции
2
Ко прво општината нема шанси да почне да цвета без разлика кој и да дојде на место градоначалник пошто едноставно се нема пари.
Инаку баш би било интересно жена да дојде градоначаник да видиме дали ќе спорведе барем малку педантерија и при слаби економски услови, бар малку да го научи народот почиста да ја одржуваат населбата и повеќеќ да се грижат за јавната опрема.
ти друже како да не живееш во Македонија...
Карпош е една од највисоко буџетна општина... се што гледаш а и во Скопјево не е тоа заради пари што се нема ТУКУ каде оди остатокот од парите... а оди во поединци! Значи како што го гледаш Карпош може уште дупло повеќе да се изгради и среди ...
Ме изненади со твојата констатација... е сега ако се избере нов човек како што е Сашо Димиќ , може општина Карпош да биде само на подобро, зашто тоа што е изградено си постои веќе... А Стефче си е докажан бил и сите го знаеме кој е, и не само како градоначалник туку и како дел од владата ... ја знаеме неговата песна... затоа да мислиме за подоброто на општината ... и да не правиме гршки...
 
Член од
30 јануари 2005
Мислења
7.397
Поени од реакции
1.308
Ми се поду стомакот, толкав ми е, пошто сеа од партија ми се зафатени, и никако да се најде некој слободен да ми даде отсуство до WC да одам.

Од понудените кандидати ниеден не ми се допаѓа, и не би гласал за ниту еден од нив. Уствари, да не не сум запознаен, од албанскиот блок има некој кандидиран?
 

Bacillus gagous

Biohazardous
Член од
21 јануари 2006
Мислења
7.380
Поени од реакции
168
ти друже како да не живееш во Македонија...
Карпош е една од највисоко буџетна општина... се што гледаш а и во Скопјево не е тоа заради пари што се нема ТУКУ каде оди остатокот од парите... а оди во поединци! Значи како што го гледаш Карпош може уште дупло повеќе да се изгради и среди ...
Ме изненади со твојата констатација... е сега ако се избере нов човек како што е Сашо Димиќ , може општина Карпош да биде само на подобро, зашто тоа што е изградено си постои веќе... А Стефче си е докажан бил и сите го знаеме кој е, и не само како градоначалник туку и како дел од владата ... ја знаеме неговата песна... затоа да мислиме за подоброто на општината ... и да не правиме гршки...
Слушај ваму, за Карпош многу добро знам, 17 години од мојот живот имам проживеано во Карпош и знам Карпош како дише.
Факт е дека ДПМНЕ нема шанси да победи на општински во Карпош. ЛДП кој до сега победуваа во основа ко да сакаа да им помогнат на дпмне да добијат градоначалничко место со тоа што го кандидраа стефче, бидејќи треба да си луд или партиски слеп за да не видиш дека и покрај навидум добриот прв мандат на стефче во вториот правеше многу глупости и почна да се чувствува како деспот на карпош. Смената на стефче со Петров бешеш добра промена со што се даде нов импулс на општината. Но петров отиде малку порано него што требаше во парламентарните води па сега наместо ЛДП да продолжат со тоа што почнаа , ондосно да дадат нова личност тие го извадија стефче. Бидејќи каок што спомнав погоре Карпош нема расположение никогаш да стави дпмне кандидат за градоначалник, мила како независен сигурно ќе има се најде како добра алтернатива и решение за да не мораат да гласаат ниту за стефче ниту за кандидатото од дпмне.
Инаку карпош како карпош без разлика кој и да го стават за градоначалник сепак ќе иде напред може со помала брзина но сепак ќе иде напред, едноставно таква е општината и такво е населението.
 
Член од
8 август 2008
Мислења
153
Поени од реакции
2
vidi druze ti 17 godini si ziveel rece a toa podrazbira deka veke ne... epa za tvoja informacija lani za prv pat VMRO gadno gi tepaa SDSM ... izglea daleku si od Karposh sega pa neznaes nisto ... narodot e osvesten .... samo onaka kao info da si znaesh a ne ona shto go kaza ti kako nekakov fakt...
 

jkd

one name one country united macedonia
Член од
13 септември 2007
Мислења
1.261
Поени од реакции
27
vidi druze ti 17 godini si ziveel rece a toa podrazbira deka veke ne... epa za tvoja informacija lani za prv pat VMRO gadno gi tepaa SDSM ... izglea daleku si od Karposh sega pa neznaes nisto ... narodot e osvesten .... samo onaka kao info da si znaesh a ne ona shto go kaza ti kako nekakov fakt...
грешка си победија и во 2006 година но 2008 година ги победија катастрофално
 
Член од
5 март 2009
Мислења
25
Поени од реакции
5
Vmrovcinja ke ve zgazneme kako sleper zaba.Karpos ke bide pocetokot na vasiot kraj i na vaseto prostacko vladeenje!
 

jkd

one name one country united macedonia
Член од
13 септември 2007
Мислења
1.261
Поени од реакции
27
Vmrovcinja ke ve zgazneme kako sleper zaba.Karpos ke bide pocetokot na vasiot kraj i na vaseto prostacko vladeenje!
ЗАТОА СЕ ТЕПАВТЕ ПОСЛЕ МИТИНГОТ ВО САБОТАТА БИДЕЈЌИ ЌЕ НЕ ЗГАЗИТЕ :pos2::pos2::pos2::pos2: НАЛИ
 

Bacillus gagous

Biohazardous
Член од
21 јануари 2006
Мислења
7.380
Поени од реакции
168
Ајде ајде не се препукувајте без потреба вероајтно и ве знам и по лик.
Инаку многу добро знам зошто и како и кој тепал во карпош не мора да ми се кажува. Така да не само џавкајте дали едните или другите ќе тепаат туку фатете да размислите зошто некој би тепал или не. Само колку за информација само во последните две до три години не сум толку често во Карпош инаку официјално сеуште мое место на живеење е карпош.
 

jkd

one name one country united macedonia
Член од
13 септември 2007
Мислења
1.261
Поени од реакции
27
Ајде ајде не се препукувајте без потреба вероајтно и ве знам и по лик.
Инаку многу добро знам зошто и како и кој тепал во карпош не мора да ми се кажува. Така да не само џавкајте дали едните или другите ќе тепаат туку фатете да размислите зошто некој би тепал или не. Само колку за информација само во последните две до три години не сум толку често во Карпош инаку официјално сеуште мое место на живеење е карпош.
мене можеби по надимак ме знаеш :pos2::pos2:
 

КиреМали 1911

Модератор Неимар
Член од
23 јуни 2007
Мислења
1.313
Поени од реакции
223
Јас колку шо се разбирам, во политиката, после една направена грешка, по непишани и етички правила треба да се случи повлекување од сцената на истиот тој кој згрешил. Е арно, кај нас не одат баш така работите, па тие шо ни грешат се извлекуваат од скандалот со - правење на нов скандал. А и ние, доста пати досега сум рекол, симпатичен народ сме, па токму таквите ги сакаме - тие кои грешат и поради кои ние губиме и стагнираме.

Е мистер Стефче Јакимовски, си ја напраи таа грешка. Да, со надземниот пешачки премин, популарниот Влајко - на кој, од сеуште непознати причини е употребена челична решеткаста конструкција со 15 пати поголема носивост од максималната потребна. За естетиката, да не ја ширам многу, да не одам оф-топик... романички кули од травертин и индустријализам од челик, во сосема неадекватна боја - судир на време и стилови, шо да ти причам.

Нејсе, на темава (доколку би живеел во Карпош): Стефче не би го гласал, поради горенаведеното. Тој Димиќ пак, воопшто не ми е познат - или јас сум премалку информиран, или е уште еден бот-анонимус на партија. Мила е млад архитект, што автоматски и дава далеку поголеми познавања од областа на урбаното планирање и уредување, градежните правила и прописи и сите пропратни закони кои се битни за развој на една околина. На крајот на краиштата, само од гледна точка на креативен ум, мислам дека ќе направи многу повеќе од останатите двајца.
 
Член од
1 ноември 2008
Мислења
7.396
Поени од реакции
1.880
ја појма немам како било порано во Карпош ама знам дека од септември навака е најсредена општина во Скопје
 

Јован

дежурен сеирџија
Член од
16 октомври 2005
Мислења
4.892
Поени од реакции
265
абе во политика нема сипатичност, заради таквите као тебе страда МК, заради женине порано симпатичен им бил Бранко и сите за него гласале... и заради нив пропадна МК... не се гледа на изглед... и да е ќопав некој без нозе лице итн... ако е за Макеонија... тогаш треба да се гласа... али тоа е заради малата свест и немудрост на луѓето што гледаат на симпатија... стрда цела земја....
Секој гласач си се води од сопствени побуди...

Некој од стручност, подготвеност, искуство, партија, па и симпатичност...

Подобро поради симпатичност и добра кампања, отколку поради партијата.

Во секој случај ќе направам подобар избор од партиските полтрони на кои и магаре да им дадеш ќе го гласаат, па и ќе се караат по форумов дека е најдобриот избор :pipi:



За подобро утре!
Гласај за магарево!
Партија икс ипсилон
 
Z

Zona Pelucida

Гостин
епа тоа е, македонче кај знае за подобро ќе си ќути и ќе си трае, еден кеј и две улици осветлени и толку е задоволен си е... ма ајде зарем неможеш да излезеш од твојот стандарт и да гласаш за друг да видиш нешто подобро од ова што денес го гледаш ...
Ти бе у Карпош живееш,многу знаеш што направил Стевче,па не сакам да гласам за друг,мене ми одговара и што сеа...
 
Член од
16 август 2008
Мислења
3.293
Поени од реакции
637
Да имав место на живеење - Карпош ќе ја гласав Мила, жими се, ако ништо друго барем има најјака кампања а и симпатична ми е, би сакал да ми е градоначалник :)

:cuc: :cuc:

Какво ВМРО, каков СДС...
Ова е единствена јака реклама за предизбориево, штета што не ја имам гледано по телевизииве...
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom