САШО ДИМИЌ, СТЕФЧЕ ЈАКИМОВСКИ или МИЛА?

САШО ДИМИЌ или СТЕФЧЕ ЈАКИМОВСКИ

  • САШО ДИМИЌ

    Гласови: 55 34,2%
  • СТЕФЧЕ ЈАКИМОВСКИ

    Гласови: 53 32,9%
  • МИЛА ИСКРЕНОВИЌ

    Гласови: 53 32,9%

  • Вкупно гласачи
    161
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

Јован

дежурен сеирџија
Член од
16 октомври 2005
Мислења
4.892
Поени од реакции
265
Да имав место на живеење - Карпош ќе ја гласав Мила, жими се, ако ништо друго барем има најјака кампања а и симпатична ми е, би сакал да ми е градоначалник :)

 

jkd

one name one country united macedonia
Член од
13 септември 2007
Мислења
1.261
Поени од реакции
27
како и да е ја ќе гласам за димиќ бидејќи мислам дека човекот има повеќе капацитет него ли рогавиот стевче,а да и имаше нешто на реклама као он додека бил цветала општинава а кога биле овие од дпмне ја растуриле,а човеков не размислува дека димиќ е в.д градоначалник само 6 месеци пред тоа општината со години наназад е гнездо токму на седесето па нели е срамота
 

Bacillus gagous

Biohazardous
Член од
21 јануари 2006
Мислења
7.380
Поени од реакции
168
како и да е ја ќе гласам за димиќ бидејќи мислам дека човекот има повеќе капацитет него ли рогавиот стевче,а да и имаше нешто на реклама као он додека бил цветала општинава а кога биле овие од дпмне ја растуриле,а човеков не размислува дека димиќ е в.д градоначалник само 6 месеци пред тоа општината со години наназад е гнездо токму на седесето па нели е срамота

Дали тао значи дека за тебе постојат само два кандидати за градоначаник на Карпош?
 

jkd

one name one country united macedonia
Член од
13 септември 2007
Мислења
1.261
Поени од реакции
27
Дали тао значи дека за тебе постојат само два кандидати за градоначаник на Карпош?
па нивната кампања очигледно делува и е поголема за разлика од другите бидејќи незнам каде и кога мила имала претставување и каде може да се разговара со мила која ја форсираат некои па можеби би се сменил и ставот
 
Член од
28 јули 2008
Мислења
10.785
Поени од реакции
3.522
Па два се, независни не се рачунаат во оваа држава. Народот е предориентиран за партија не за личност уште тоа не ви е јасно
 

Amnaesiac

Paranoid Android
Член од
9 декември 2008
Мислења
1.818
Поени од реакции
43
како и да е ја ќе гласам за димиќ бидејќи мислам дека човекот има повеќе капацитет него ли рогавиот стевче,а да и имаше нешто на реклама као он додека бил цветала општинава а кога биле овие од дпмне ја растуриле,а човеков не размислува дека димиќ е в.д градоначалник само 6 месеци пред тоа општината со години наназад е гнездо токму на седесето па нели е срамота
срамота е што ти не знаеш дека стевче не е од седесето
 

Bacillus gagous

Biohazardous
Член од
21 јануари 2006
Мислења
7.380
Поени од реакции
168
Па два се, независни не се рачунаат во оваа држава. Народот е предориентиран за партија не за личност уште тоа не ви е јасно
За државата генерално, да точно е тоа, ама Карпош е малку поинаква општина, каде се е возможно и важат малку поинакви правила.
 

jkd

one name one country united macedonia
Член од
13 септември 2007
Мислења
1.261
Поени од реакции
27
срамота е што ти не знаеш дека стевче не е од седесето
многу добро знам дека е од лдпто не се секирај меѓутоа он иде од позиција на здружена опозиција нали и колку што гледам кампањата му ја работат луѓе од седесето
 
Z

Zona Pelucida

Гостин
Стевче стандард ќе си гласам за него,мене населбата ми се свиѓа,патека,улици,осветлување се си е регуларно,барем овие години што седеше на градоначалничкото место навистина сериозно си ја свати работата.
 
Член од
8 август 2008
Мислења
153
Поени од реакции
2
Да имав место на живеење - Карпош ќе ја гласав Мила, жими се, ако ништо друго барем има најјака кампања а и симпатична ми е, би сакал да ми е градоначалник :)

абе во политика нема сипатичност, заради таквите као тебе страда МК, заради женине порано симпатичен им бил Бранко и сите за него гласале... и заради нив пропадна МК... не се гледа на изглед... и да е ќопав некој без нозе лице итн... ако е за Макеонија... тогаш треба да се гласа... али тоа е заради малата свест и немудрост на луѓето што гледаат на симпатија... стрда цела земја....
 

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.578
Поени од реакции
1.097
Има правописна грешка во спотот, "подржана", наместо "поддржана" :)
 
Член од
8 август 2008
Мислења
153
Поени од реакции
2
срамота е што ти не знаеш дека стевче не е од седесето
па и Димиќ не е од ВМРО али ВМРО го подржава зашто е поштен и со искрени намери... А Стефче ти е подржан од СДСМ, а они подржуваат само подмолни лопови кој што само нивните интереси си ги гледаат...
 
Б

Бат Елохим

Гостин
ќе гласам за Мила.
1. затоа што е жена
2. на Стевче ме потсеќа Влајко (кој ли го крсти само така...:tapp:)
3. вмро ми се многу сомнителни....

да се биеше битка помеѓу вмро и сдс... можеби и ќе гласав за вмро. ама во случајов имам избор :)
 
Член од
8 август 2008
Мислења
153
Поени од реакции
2
Стевче стандард ќе си гласам за него,мене населбата ми се свиѓа,патека,улици,осветлување се си е регуларно,барем овие години што седеше на градоначалничкото место навистина сериозно си ја свати работата.
епа тоа е, македонче кај знае за подобро ќе си ќути и ќе си трае, еден кеј и две улици осветлени и толку е задоволен си е... ма ајде зарем неможеш да излезеш од твојот стандарт и да гласаш за друг да видиш нешто подобро од ова што денес го гледаш ...

ќе гласам за Мила.
1. затоа што е жена
2. на Стевче ме потсеќа Влајко (кој ли го крсти само така...:tapp:)
3. вмро ми се многу сомнителни....

да се биеше битка помеѓу вмро и сдс... можеби и ќе гласав за вмро. ама во случајов имам избор :)
во МК нема избор или В или С ... а јас мислам боље В ... ако ВМРО добие ќе цвета населбата зашто Владата на Грујо ќе ја финансира без пардон...
 

Bacillus gagous

Biohazardous
Член од
21 јануари 2006
Мислења
7.380
Поени од реакции
168
епа тоа е, македонче кај знае за подобро ќе си ќути и ќе си трае, еден кеј и две улици осветлени и толку е задоволен си е... ма ајде зарем неможеш да излезеш од твојот стандарт и да гласаш за друг да видиш нешто подобро од ова што денес го гледаш ...
во МК нема избор или В или С ... а јас мислам боље В ... ако ВМРО добие ќе цвета населбата зашто Владата на Грујо ќе ја финансира без пардон...
Ко прво општината нема шанси да почне да цвета без разлика кој и да дојде на место градоначалник пошто едноставно се нема пари.
Инаку баш би било интересно жена да дојде градоначаник да видиме дали ќе спорведе барем малку педантерија и при слаби економски услови, бар малку да го научи народот почиста да ја одржуваат населбата и повеќеќ да се грижат за јавната опрема.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom