Проектот „ТРЕТО ДЕТЕ“ дискриминаторски!

Quark

brr,brr...zbrc
Член од
12 март 2008
Мислења
3.489
Поени од реакции
156
Американците ве поддржуваат на идентичен начин како што ги поддржуваа авганистанците и талибанците до пред 10 години. Видовме што им се случи. Затоа, ич не ви завидуваме :toe:

И турците беа во Македонија 500 години, па си отидоа :toe:
Taka e, a posto si 50 pati ponesposoben od turcite, sigurno i ti za mnogu pokratko vreme od niv t.e. za nekolku godini ke si otides. :) :toe: :helou:
 

bitushanec

Борец за човекови права
Член од
17 јануари 2006
Мислења
3.741
Поени од реакции
814
Taka e, a posto si 50 pati ponesposoben od turcite, sigurno i ti za nekolku godini ke si otides. :) :toe: :helou:
Турците беа намислиле да ја заземат Македонија, ама како Македонија е судена на Македонците, си заминаја.
Сум бил јас понеспособен од турците и пред 50 години и пред 90 и пред 500 години, ама моето си е мое:toe: Дадено ми е од Господ.

Туку шо да праат талибанците, греота, ги испобркаа и испоубија американцине и енглезине по Авганистанон и Пакистанон, а само до пред 15 години сите ги поддржуваа и воено и политички:toe: Дочекаа и едни македонски војници да имаат база во Авганистан. Денес во Авганистан, утре Македонски војници во Албанија:toe:
Претпоставувам дека ќе имам куќа во Валона.
 

Quark

brr,brr...zbrc
Член од
12 март 2008
Мислења
3.489
Поени од реакции
156
Турците беа намислиле да ја заземат Македонија, ама како Македонија е судена на Македонците, си заминаја.
Сум бил јас понеспособен од турците и пред 50 години и пред 90 и пред 500 години, ама моето си е мое:toe:

Туку шо да праат талибанците, греотице ги испобркаа и испоубија по Авганистанон и Пакистанон, а само до пред 15 години сите ги поддржуваа и воено и политички:toe:
Aaaaaaaaaaa ne znam ja za niv tamu.... prasaj kaj tvoite, kaj kralot tvoj, onoj si go ima na ti go daj mi go so niv, pa komsii se ebago..... vidi rasprasaj se ubavo, ke te snajde i tebe slicna sudbina al ne?
 

Picasso`

Schizophrenic!
Член од
26 јануари 2007
Мислења
4.149
Поени од реакции
197
Американците ве поддржуваат на идентичен начин како што ги поддржуваа авганистанците и талибанците до пред 10 години. Видовме што им се случи. Затоа, ич не ви завидуваме :toe:

И турците беа во Македонија 500 години, па си отидоа :toe:
Знаеш што треба тебе да те плаши?

Да не си отидат и Македонците од Македонија:)
 

bitushanec

Борец за човекови права
Член од
17 јануари 2006
Мислења
3.741
Поени од реакции
814
Aaaaaaaaaaa ne znam ja za niv tamu.... prasaj kaj tvoite, kaj kralot tvoj, onoj si go ima na ti go daj mi go niv, pa komsii se ebago..... vidi rasprasaj se ubavo, ke te snajde i tebe slicna sudbina al ne?
Кралот убаво си се снашол. Секој го почитува, и Кина, и Пакистан, и Авганистан, па и ние го тинтраме, никој не го гиба.

Јас не можам да имам иста или слична судбина со Талибанците, просто што не сум ниту муслиман, ниту сум дошол да отимам некому земја, ниту пак американците ме поттикнуваат да се засилам и да направам нешо непромислено, за на крај да ме уништат.

Знаеш што треба тебе да те плаши?

Да не си отидат и Македонците од Македонија:)

Сме издражале 600 години римско, 300 години византиско, 150 бугарско, 500 години турско и 200 години српско и пак сме тука.

Ама турците, римјаните, бугарите, србите ги снема од Македонија.
 
S

smart ass

Гостин
Знаеш што треба тебе да те плаши?

Да не си отидат и Македонците од Македонија:)
Кај ке си одат бре шипо?

Ти кај ке си одиш вас ни во Албанија не ве сакат оти сте Чергарско ридскопланинско племе:toe:
 

Picasso`

Schizophrenic!
Член од
26 јануари 2007
Мислења
4.149
Поени од реакции
197
Нема да издржите против вас самите!

Против самите себеси!

П.С. На сељкото над мене, не му одговарам оти е сељко.
 

bitushanec

Борец за човекови права
Член од
17 јануари 2006
Мислења
3.741
Поени од реакции
814
Нема да издржите против вас самите!

Против самите себеси!
Учиме од вас. Шо да праеме, с ким си такав си, само шчо не се колеме и пукаме :toe:
 

demmian

Попиванов
Член од
9 јули 2008
Мислења
1.613
Поени од реакции
53
Знаеш што треба тебе да те плаши?

Да не си отидат и Македонците од Македонија:)
Попрво ти ќе си заминеш,верувај,отколку Македонците.Чесен збор ти давам.:wink:
 

Picasso`

Schizophrenic!
Член од
26 јануари 2007
Мислења
4.149
Поени од реакции
197
Учиме од вас. Шо да праеме, с ким си такав си, само шчо не се колеме и пукаме :toe:
Барем немаме проблем со елементарните и супстанцијални прашања на идентитетот и етнолошките теоретизирања и практицизирања.

Да учевте од нас, ќе си вратевте до сега некоја од покраиниве... Егејот или Пиринот, учите од други, т.е. Србите, им тргна со губење на територии, правди, војни итн...

А за колењети и пукањето, чекај, назад ви е зимата, нека победи само Иванов, БИЧЕ ИНТЕРЕСАНТНО...

П.С. И на овој над мене не му одговарам оти негува иста позиција, сељковска... Категорија со најголем број на членови.
 
Член од
7 октомври 2008
Мислења
6.055
Поени од реакции
6.443
Мислам дека законот ќе треба да се допрецизира, колку ќе се добива за 5, 6 , 7, 8 , 9, 10, 11, 12 и 13 дете...
Сепак сега имаме поразлична ситуација...

Друга работа што од стручен аспект не ми е јасна : дали судиите имат право да вршат промени на законите???
Колку што се разбирам во закони во Македонија законодавен дом е собранието....

Туку ако ништо друго на народот колку толку ќе им се врати вербата во судот...
 

Македонцки

мадрфакр
Член од
23 ноември 2007
Мислења
4.281
Поени од реакции
634
ИЗНЕНАДЕН И ШОКИРАН сум што во македонија има сили испопикани по високи институции кој во име на политика ГО ДАВАТ СВОЈОТ НАРОД..онака полека полека доодека не престане да мрда....

МОРА до крај да се разнебити и најмалото што ке остане од СДС...

ШТО СЕ ОДНЕСУВА ДО ЛИЦЕМЕРНИТЕ БРАКА кој како плачи пички плачат за права кој ги имаат и повеке од нас а гробот зад грб ни го копаат...

едвај чекаме визна либерализација..и попис 10 години потоа...СОН НА СЕКОЈ ШОК е итали и џермани....:helou:
 
P

Princ

Гостин
едвај чекаме визна либерализација..и попис 10 години потоа...СОН НА СЕКОЈ ШОК е итали и џермани....:helou:
Да ти е**м сонот што го имаш :icon_lol:
4 браќа сме. 2 низ итали и џермани, двајца тука.

Едит: зборев за ова со татко ми.. вика за инает ако треба уште 2 ќе направи за низ америка и канада.
 
Член од
18 февруари 2009
Мислења
86
Поени од реакции
0
Ustaven sud donese odluka ....zakonot vazi za teritorijata na cela MAkedonija....moe mislenje PRAVILNA ODLUKA ,,sepak funkcionira kako so treba ustavniot sud...
 

TpH_Bo_OkO

Трноризец
Член од
18 мај 2005
Мислења
11.537
Поени од реакции
878
едвај чекаме визна либерализација..и попис 10 години потоа...СОН НА СЕКОЈ ШОК е итали и џермани....:helou:
Абе ти заебавај се, ама тоа е чекор до Фанкфуртски Рамковен Договор, Наполски Рамковен...ЊуЏерсовски....додека да се свестиш - Albanians rule the world :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom