Циркуз во струмица - уапсени сторителите на случајот - Колата на Трајковски

Член од
12 декември 2007
Мислења
4.760
Поени од реакции
9.927
Ajde sega novi useri i site ke se prijateli na deteto na slikata i site ke se 100% deka e potkupeno od sds.
Не сум нов корисник и лично го знам. Искрено воопшто не би бил изненаден ова дека бил потплатен од Заев да е точно. Ако си од Струмица сигурно го знаеш.
 
Член од
26 јануари 2007
Мислења
824
Поени од реакции
833
јас не би бил изненаден и да бил потплатен од Бонева,одејки по твојата иста логика alex
 
Член од
12 декември 2007
Мислења
4.760
Поени од реакции
9.927
јас не би бил изненаден и да бил потплатен од Бонева,одејки по твојата иста логика alex

Не велам дека не е можно тоа :smir: Само го потенцирам неговиот карактер.
 

realen_07

Опозиционер
Член од
12 април 2008
Мислења
3.636
Поени од реакции
134
Вака можеби не си во тек......
Не сум многу во тек, но ја прочитав на А1 веста за пресот на Заев, во кој не гледам никаква провокација, туку дообјаснување и обелоденување на вистината.
Каде ти ја виде провокацијата ?

Инаку и претседателските кандидати се обврзаа за подигање на нивото на дискусија, но сепак Иванов денес упати грст навреди врз својот противкандидат и сограѓанин.

Патем никаде не видов твоја осуда на таа провокација.
 
Член од
28 јануари 2005
Мислења
2.163
Поени од реакции
18
Narodot veli "stapot dva kraja ima" Znaci Zaev ja rasturi Boneva kako Bugarska skupstina.
 
Член од
7 октомври 2008
Мислења
6.055
Поени од реакции
6.443
Не сум многу во тек, но ја прочитав на А1 веста за пресот на Заев, во кој не гледам никаква провокација, туку дообјаснување и обелоденување на вистината.
Каде ти ја виде провокацијата ?

Инаку и претседателските кандидати се обврзаа за подигање на нивото на дискусија, но сепак Иванов денес упати грст навреди врз својот противкандидат и сограѓанин.

Патем никаде не видов твоја осуда на таа провокација.
Како што гледаш не ги коментирам ни изјавите на Фрчковски, и не сум активен на сите теми...
Инаку тоа што ти го викаш дообјаснување е вртење во круг, исто како што сакаш и јас и ти да се вртиме...
После оваа провокација ВМРО ќе излезе со демант и еве како што гледаш веќе се пишува дека дечкото е подплатен од Заев...
После Заев ќе каже не е подплатен од мене туку од Бонева, на што Бонева ќе каже абе не е од мене од Заев е...
Затоа ти викам премногу НАИВНИ коментари за човек со твој ителект...
 

realen_07

Опозиционер
Член од
12 април 2008
Мислења
3.636
Поени од реакции
134
Како што гледаш не ги коментирам ни изјавите на Фрчковски, и не сум активен на сите теми...
Ги коментираш како не, само зависи за кој како :)
А само пост погоре е провокацијата од страна на Иванов. Така да немој да се правиме наивни.
Инаку тоа што ти го викаш дообјаснување е вртење во круг, исто како што сакаш и јас и ти да се вртиме...
После оваа провокација ВМРО ќе излезе со демант и еве како што гледаш веќе се пишува дека дечкото е подплатен од Заев...
После Заев ќе каже не е подплатен од мене туку од Бонева, на што Бонева ќе каже абе не е од мене од Заев е...
Затоа ти викам премногу НАИВНИ коментари за човек со твој ителект...
Кој од кого...колку, и дали е платен, треба да расчисти полицијата.....нели ?

Во меѓувреме мојот став останува непроменет.
Значи Заев не' клевети, туку одговара на клеветите и се брани.
 

SuicideMessiah

Советник
Член од
7 јули 2008
Мислења
5.562
Поени од реакции
281
Znachi spored dokazite na SDSM i obvinuvanjata na Mojsej deka UDBA mu ja demolirala kolata znachi UDBA ima vo DPMNE a ne SDSM.Abre Boneva tipichno za bugar,ne gi biva a da ne se izglupiraat i izblamiraat,koja bagra se samo i samite neznaat.

ВМРО-вец го демолирал возилото на Трајковски?

Еден од осомничените кој го украле и демолирале автомобилот на Мојсеј Трајковски е човек на ВМРО-ДПМНЕ.
Како доказ за ова градоначалникот на Струмица Зоран Заев, денеска приложи фотографија на која министерката за внатрешни работи Гордана Јанкуловска е фотографирана со осомниченото момче. Фотографијата била направена лани на завршниот митинг на ВМРО-ДПМНЕ во Струмица.

„Министерке Јанкуловска, ова ли е причината поради која одолговлекувавте со процесот? Момчето до вас на оваа фотографија е полнолетното лице Ф.Т. кој е еден од петемина осомничени“, рече Зоран Заев кандидат за градоначалник на Струмица.
„Ќе ја повикате ли на информативен разговор госпоѓа Силвана Бонева, можеби таа има нешто да ви каже за мотивите“, додаде Заев.

Заев го праша и Мојсеј Трајковски дали дваесет и две годишното момче личело на удбаш или косовец. Трајковски денеска не беше достапен за одговор.
Според Заев, семејството на момчето добило социјален стан во времето на ВМРО-ДПМНЕ, а Силвана Бонева му наредила на началникот на струмичката полиција да заташка друго дело на истото момче.
Бонева денеска не реагираше, а без реакција остана и министерката Јанкуловска. Скоро една недела откако беше украдено и демолирано возилото на Мојсеј Трајковски, траат препукувањата меѓу Бонева и Заев.
Полицијата уапси петмина деликвенти од Струмица. Истражниот судија за А1 потврди дека сите, освен полнолетниот Ф.Т., се во 30 дневен притвор.

 
Член од
12 март 2009
Мислења
17
Поени од реакции
0
Znachi spored dokazite na SDSM i obvinuvanjata na Mojsej deka UDBA mu ja demolirala kolata znachi UDBA ima vo DPMNE a ne SDSM.Abre Boneva tipichno za bugar,ne gi biva a da ne se izglupiraat i izblamiraat,koja bagra se samo i samite neznaat.

ВМРО-вец го демолирал возилото на Трајковски?

Еден од осомничените кој го украле и демолирале автомобилот на Мојсеј Трајковски е човек на ВМРО-ДПМНЕ.
Како доказ за ова градоначалникот на Струмица Зоран Заев, денеска приложи фотографија на која министерката за внатрешни работи Гордана Јанкуловска е фотографирана со осомниченото момче. Фотографијата била направена лани на завршниот митинг на ВМРО-ДПМНЕ во Струмица.

„Министерке Јанкуловска, ова ли е причината поради која одолговлекувавте со процесот? Момчето до вас на оваа фотографија е полнолетното лице Ф.Т. кој е еден од петемина осомничени“, рече Зоран Заев кандидат за градоначалник на Струмица.
„Ќе ја повикате ли на информативен разговор госпоѓа Силвана Бонева, можеби таа има нешто да ви каже за мотивите“, додаде Заев.

Заев го праша и Мојсеј Трајковски дали дваесет и две годишното момче личело на удбаш или косовец. Трајковски денеска не беше достапен за одговор.
Според Заев, семејството на момчето добило социјален стан во времето на ВМРО-ДПМНЕ, а Силвана Бонева му наредила на началникот на струмичката полиција да заташка друго дело на истото момче.
Бонева денеска не реагираше, а без реакција остана и министерката Јанкуловска. Скоро една недела откако беше украдено и демолирано возилото на Мојсеј Трајковски, траат препукувањата меѓу Бонева и Заев.
Полицијата уапси петмина деликвенти од Струмица. Истражниот судија за А1 потврди дека сите, освен полнолетниот Ф.Т., се во 30 дневен притвор.

Потплатен е тој на сликата за пари се ке ти направи го знам клошарот!
 

delboy

кршач на огледала
Член од
23 декември 2007
Мислења
1.358
Поени од реакции
24
И тука е платен да се слика со министерката во портокалова маица,100% Зајакот ова го има спремано уште од 2006!:tv:
 

Vetrence

...believe in yourself! :)
Член од
2 јули 2007
Мислења
7.469
Поени од реакции
676
Ох бее.. оти се мешате тие шо не сте од Струмица и не го знаате кое е детето и какво е ? дали само на тој митинг е бил со таа маица или и на другите митинзи? :toe: :tapp:
 

VaZzilL

Сантино Џеновезе
Член од
23 април 2007
Мислења
921
Поени од реакции
39
a1.com.mk


Човек на ВМРО-ДПМНЕ го украл автомобилот на Трајковски?



Еден од осомничените кој го украле и демолирале автомобилот на Мојсеј Трајковски е човек на ВМРО-ДПМНЕ.
Како доказ за ова градоначалникот на Струмица Зоран Заев, денеска приложи фотографија на која министерката за внатрешни работи Гордана Јанкуловска е фотографирана со осомниченото момче.
Фотографијата била направена лани на завршниот митинг на ВМРО-ДПМНЕ во Струмица.
„Министерке Јанкуловска, ова ли е причината поради која одолговлекувавте со процесот? Момчето до вас на оваа фотографија е полнолетното лице Ф.Т. кој е еден од петемина осомничени“, рече Зоран Заев кандидат за градоначалник на Струмица.
„Ќе ја повикате ли на информативен разговор госпоѓа Силвана Бонева, можеби таа има нешто да ви каже за мотивите“, додаде Заев.
Заев го праша и Мојсеј Трајковски дали дваесет и две годишното момче личело на удбаш или косовец. Трајковски денеска не беше достапен за одговор.
Според Заев, семејството на момчето добило социјален стан во времето на ВМРО-ДПМНЕ, а Силвана Бонева му наредила на началникот на струмичката полиција да заташка друго дело на истото момче.
Бонева денеска не реагираше, а без реакција остана и министерката Јанкуловска. Скоро една недела откако беше украдено и демолирано возилото на Мојсеј Трајковски, траат препукувањата меѓу Бонева и Заев.
Полицијата уапси петмина деликвенти од Струмица. Истражниот судија за А1 потврди дека сите, освен полнолетниот Ф.Т., се во 30 дневен притвор.


Мислам дека тоа кажува се.

А.... и да... 1 слика, 1000 збора.
 

Alo 192

имам симпатија
Член од
7 октомври 2008
Мислења
353
Поени од реакции
11
Момчето е добро познато на струмичката јавност, и сите од Струмица знаат дека за пари се би направил. Тоа што е член на вмро немора да значи дека не е платен од сдс, или од било кое друго лице.
нц нц нц нц за ова комуњарите знаев дека се за нигде,али за овие патриотиве не знаев. Роботи. Ало дај земи некоја книга прочитај,тренирај тоа мозокот,остави штабот што ке каже и батали политика не е за тебе.
 

spaso

Search Pretty Girls from your city for night
Член од
5 септември 2008
Мислења
2.746
Поени од реакции
779
Jas ke kazam edno deka ako komunjarite ne prestanat so ovie fraerski (FILMSKI) scenarija i rezii ke vidat so ke im se desi_SAMO TOA KE GO KAZAM.
KE KUKAAT PRODADENITE DUSI.
-SAKAM DA PORACAM NA SDS-OVCITE,DEKA NE ZIVEEME VO DRZAVA KADE KE IMA MESTO ZA JUZNO SLOVENI ILI BUGARI ILI SRBI ILI GRCI.
-ZIVEEEEEEME VO DRZAVA KADE SITE SME MAKEDONCI BEZ NAVREDA NA TIE SO SE OD ETNICKO POTEKLO(ALBANCI,SRBI,ROMI,VLASI,BOSNJACI ITN)
-I TIE SE MAKEDONCI STOM SE RODILE VO MAKEDONIAJ NO SO RAZLICNO POTEKLO TOA DA BIDE NA JASNO.
-CEKAM REPLY OD BOMBASOT SAMOUBIEC OD SDS T.E SDS-OVCATA MESIJA


Toj mi stoi taka po nadaren kako KRADEMARULI I KONDARKO lol
 

Kajgana Shop

На врв Bottom