Циркуз во струмица - уапсени сторителите на случајот - Колата на Трајковски

Јордан Мијалков

Вмро Засекогаш
Член од
8 март 2009
Мислења
228
Поени од реакции
15
Децата се платени од фракција у Сдсм,шо е против Зоран Заев,а за кои луѓе станува збор не можам да ви кажам да почекаме шо ќе каже началникот Марјан Наковски.не е Зоран Заев ама се луѓе порано шо се биле блиски со него.важно е Сдсм,а не Силвана Бонева:smir:
 
Член од
20 декември 2005
Мислења
503
Поени од реакции
6
Денес рано беа фатени сторителите наслучајот Трајковски, братот на нашиот сакан починат прецедател, кој со сет памет истресе една купа глупости на националните телевизии.

И како што претпоставуваа многумина овде , тоа излезе една струмичка верзија на раштански лозја ама многу поаматерски изведена.

Деликвентите се 4 жители на струмица, 2 по 16 год, и двајца полнолетни.
И за изненадување на сите нас сите се членови на Вмро Дпмне, деликвенти со претходни сторени кривични дела, за кои имаат и изречено затворски казни на некои од нив,

И за поголемо изненадување, еден од тие 4 , е и внукот на Силвана Бонева, кој пред некое време го има " помилувано" и извадено предвреме од издржување на затворската казна која му е предходно изречена.

Денес имаше прес на градоначалникот заедно со припадници на локалното /мвр/ а чисто се сомневам дека ке биде тоа казано денес на националните телевизии....


.........остваруваме......


Sega kazaa na vesti deka se uapseni licata sto go demoliraa voziloto na Mojsej Trajkovski, a AMNESTIRANOTO LICE ZAEV laze deka se tia clenovi na VMRO , naporotiv tie navistina bile naracani od UDBASOT ZAEV, znaci padna uste edna sansa na amnestiranoto lice na poentira kaj narodot.
 

Esobar

Македонија над СЕ !
Член од
12 февруари 2008
Мислења
4.895
Поени од реакции
453
ех комуњари одма сакате да префрлите вина кога ќе речеш членови се на Вмро дај барем и линк не само дезинформации комуњарски
 
Г

Грејвдигер

Гостин
ех комуњари одма сакате да префрлите вина кога ќе речеш членови се на Вмро дај барем и линк не само дезинформации комуњарски
Абе пио, а кај има официјано напишано дека се од СДСМ? Тоа е нормално да се обвинуват партиите меѓу себе, но која е причината за некој од СДСМ да ја демолира колата на Мојсеј.... кој фактор е он?
И мене сето ова ми личи како добро монтирано од Силвана за повторно да го обвинува 3аев, а Мојсеј нормано ќа ја поддржува Силва :uvo:
 
Член од
22 февруари 2008
Мислења
1.647
Поени од реакции
45
А оние што ги апсеја ко на ТЕАТРО за на TV.....со 50 специјалци и останата пригодна сермија????
Каде со нивната невиност???? :)
Или ова клинциве струмички се телиња на некои свети крави???? :)
Е што, толку ли беше од косовците и удбашите ? А таман си помислив дека Ранковиќ воскреснал...:kesa:
 

Betty Booop

You can be my fantazy...
Член од
19 февруари 2009
Мислења
100
Поени од реакции
8
c c c strasnoo lugee,so ubavo ni beshe miren grado so i treba na Silva da ide tuka da ni upropastuva zivotot,... ajde na 23 gitla od strumica i da ne te vidame poveke tuka...:lut:
 

SuicideMessiah

Советник
Член од
7 јули 2008
Мислења
5.562
Поени од реакции
281
Sega kazaa na vesti deka se uapseni licata sto go demoliraa voziloto na Mojsej Trajkovski, a AMNESTIRANOTO LICE ZAEV laze deka se tia clenovi na VMRO , naporotiv tie navistina bile naracani od UDBASOT ZAEV, znaci padna uste edna sansa na amnestiranoto lice na poentira kaj narodot.
Тешко е да поверувате дека и такви имате во партијата знам,а најмногу боли што само симпатизери од ДПМНЕ се апсат и глупираат последниве неколку месеци.
 

Orkad

The Master
Член од
5 октомври 2007
Мислења
1.010
Поени од реакции
10
Денес рано беа фатени сторителите наслучајот Трајковски, братот на нашиот сакан починат прецедател, кој со сет памет истресе една купа глупости на националните телевизии.

И како што претпоставуваа многумина овде , тоа излезе една струмичка верзија на раштански лозја ама многу поаматерски изведена.

Деликвентите се 4 жители на струмица, 2 по 16 год, и двајца полнолетни.
И за изненадување на сите нас сите се членови на Вмро Дпмне, деликвенти со претходни сторени кривични дела, за кои имаат и изречено затворски казни на некои од нив,

И за поголемо изненадување, еден од тие 4 , е и внукот на Силвана Бонева, кој пред некое време го има " помилувано" и извадено предвреме од издржување на затворската казна која му е предходно изречена.

Денес имаше прес на градоначалникот заедно со припадници на локалното /мвр/ а чисто се сомневам дека ке биде тоа казано денес на националните телевизии....


.........остваруваме......
Aј да речиме дека е се ко шо викаш. Дека тие се од ВМРО дека тој е внук на Силвана Бонева итн... дај објасними како е можно да биде помилуван и од кого??? Зш колку шо ми е мене познато само председателот има право на помилување, а тој(Бранко) сигурно не и е прв брачед на Бонева за внукот да и го амнестира.
???
 
Б

Бат Елохим

Гостин
Aј да речиме дека е се ко шо викаш. Дека тие се од ВМРО дека тој е внук на Силвана Бонева итн... дај објасними како е можно да биде помилуван и од кого??? Зш колку шо ми е мене познато само председателот има право на помилување, а тој(Бранко) сигурно не и е прв брачед на Бонева за внукот да и го амнестира.
???
баш сакав да го поставам истото прашање... ако бил осуден (со правосилна пресуда) како тоа Бонева го помилувала? Ако се знае дека секоја општина си има шериф... и од станица никој не може да го извади а да не знае за тоа градоначалникот, а не па од затвор!:toe:
 
Член од
20 декември 2005
Мислења
503
Поени од реакции
6
баш сакав да го поставам истото прашање... ако бил осуден (со правосилна пресуда) како тоа Бонева го помилувала? Ако се знае дека секоја општина си има шериф... и од станица никој не може да го извади а да не знае за тоа градоначалникот, а не па од затвор!:toe:



Toa pomiluvanje e mozno samo vo nivnite vzesteni LEJKI
 

RIZTETO

Somebody stop me
Член од
3 јуни 2007
Мислења
2.508
Поени од реакции
75
Началникот на полицијата во Струмица е член на ВМРО. Така да тој нема шанси да каже младите што го уништија возилото дека се членови на ВМРО, дека се нивни супортери и дека едниот е внук на Бонева....:toe:
 

GIS

Член од
21 октомври 2007
Мислења
881
Поени од реакции
154
Денес рано беа фатени сторителите наслучајот Трајковски, братот на нашиот сакан починат прецедател, кој со сет памет истресе една купа глупости на националните телевизии.

И како што претпоставуваа многумина овде , тоа излезе една струмичка верзија на раштански лозја ама многу поаматерски изведена.

Деликвентите се 4 жители на струмица, 2 по 16 год, и двајца полнолетни.
И за изненадување на сите нас сите се членови на Вмро Дпмне, деликвенти со претходни сторени кривични дела, за кои имаат и изречено затворски казни на некои од нив,

И за поголемо изненадување, еден од тие 4 , е и внукот на Силвана Бонева, кој пред некое време го има " помилувано" и извадено предвреме од издржување на затворската казна која му е предходно изречена.

Денес имаше прес на градоначалникот заедно со припадници на локалното /мвр/ а чисто се сомневам дека ке биде тоа казано денес на националните телевизии....


.........остваруваме......
Ova e vistina...mozam da go potvrdam toa,4cata se clenovi na VMRO...
laga e toa sto toj pomiluvan ne e vnuk na Boneva,no go izvadi od zatvor,go znam mnogu podobro toa dete od site vas tuka,ubavo znaat i vmrovcite od strumica koj e toj..zatoa psst so lagite deka se "platenici" na Zaev
pozdrav
 
Б

Бат Елохим

Гостин
Ova e vistina...mozam da go potvrdam toa,4cata se clenovi na VMRO...
laga e toa sto toj pomiluvan ne e vnuk na Boneva,no go izvadi od zatvor,go znam mnogu podobro toa dete od site vas tuka,ubavo znaat i vmrovcite od strumica koj e toj..zatoa psst so lagite deka se "platenici" na Zaev
pozdrav
како е можно Бонева бе некого да извади од затвор!!! Која е Бонева жити се!?!?!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom