Циркуз во струмица - уапсени сторителите на случајот - Колата на Трајковски

Член од
5 март 2009
Мислења
25
Поени од реакции
5
Eh more vmrovci za nisto ne ve biva.
Sega toj Mojsej Trajkovski treba javno da mu se izvini na SDSM i da se otkaze javno od VMRO.
A Silvana Boneva treba da se kamenuva!:drk::drk::drk:
 

Јован

дежурен сеирџија
Член од
16 октомври 2005
Мислења
4.892
Поени од реакции
265
А оние што ги апсеја ко на ТЕАТРО за на TV.....со 50 специјалци и останата пригодна сермија????
Каде со нивната невиност???? :)
Или ова клинциве струмички се телиња на некои свети крави???? :)
по некоја случајност го кажав истото тоа претходно денес на една друга тема :)

Јоване брат.. не мислев ништо друго освен тоа дека тие што тврдеа и беа убедени дека тоа се членови на партијата на СДСМ и биле од кос или таму како беа..се докажа спортивното т.е дека не се тие. а кои се ке дознаеме сигурно у последните денови.
знам што тврдеа, и никаде не напишав дека го поддржувам тоа или дека убаво тврделе...

што се однесува до болдираното... да се повторам, судот докажува, полицијата апси под сомнение дека направил некој нешто, а судот е тој кој на крај докажува :pipi:
 

ABC

“градител“
Член од
24 февруари 2005
Мислења
15.696
Поени од реакции
192
Кога постоела УДБА или КОС тие деца биле во на татко им ташаците,некој ги платил тие копиљаци да го направат тоа и тие го направиле,деца како деца што знаат колку тежи 6 тона железо :pos2::pos2::pos2::pos2:
не верувам.. помали се.. види убаво годините. NVm како и да е нека ги казнат по закон,не се убави такви работи.
Toa со годините нема врска,нивните татковци биле УДБА или КОС а децата само ја продолжиле традицијата,вакви инсталации се полно и во комитетите на сите политички партии.Впрочеммојсеј бил во право за нивната припадност,единствено можеби малку ја згрешил партијата на којамислел дека насилниците припаѓаат.

Eh more vmrovci za nisto ne ve biva.
Sega toj Mojsej Trajkovski treba javno da mu se izvini na SDSM i da se otkaze javno od VMRO.
A Silvana Boneva treba da se kamenuva!:drk::drk::drk:
Мојсеј не треба никому да се извинува,тоа треба да го направат политичките партии на кој насилниците припаѓаат,фрлаќи неосновани и штетни обвиненија кон своите политички противници,токму во предизборниот процес за кога цел свет очекува избори без вакви и слични насилни дејства.Насилниците треба да се казнат според казнените одредби за прекршување на изборните активности.:toe:
 

Vetrence

...believe in yourself! :)
Член од
2 јули 2007
Мислења
7.469
Поени од реакции
676
Знам како оди тоа Јован. Не сум до толко... Како и да е нека ги казнат и нека се чистат таквите бидејки може да му се случи на секој .
 
V

Viktoranius

Гостин
Уште кога видов Ф.Т знаев веќе за кој се работи. Ги знам имињата на сите четворица, ама не е за кажување во јавноста.

Само да знаете, тоа е платена работа од некој, бидејки сите тие личности работат вакви работи за пари.
 

_The Great_

Il Genio
Член од
18 јуни 2008
Мислења
5.955
Поени од реакции
3.318
Уште кога видов Ф.Т знаев веќе за кој се работи. Ги знам имињата на сите четворица, ама не е за кажување во јавноста.

Само да знаете, тоа е платена работа од некој, бидејки сите тие личности работат вакви работи за пари.
Да, платени се од партијата нивна и од тетката.
 
V

Viktoranius

Гостин
Да, платени се од партијата нивна и од тетката.
Нема врска, во екипата што е наброена не е вклучен внукот на Бонева. Ги знам сите тие наброени, така да ова ти паѓа во вода.
 

_The Great_

Il Genio
Член од
18 јуни 2008
Мислења
5.955
Поени од реакции
3.318
Нема врска, во екипата што е наброена не е вклучен внукот на Бонева. Ги знам сите тие наброени, така да ова ти паѓа во вода.
Ондак партијата. Кој крши коли сам по себе, без везе? Мене ми се нема десено такво нешто...
 

concrete

alte Esel
Член од
22 март 2005
Мислења
12.248
Поени од реакции
1.703
Уште кога видов Ф.Т знаев веќе за кој се работи. Ги знам имињата на сите четворица, ама не е за кажување во јавноста.

Само да знаете, тоа е платена работа од некој, бидејки сите тие личности работат вакви работи за пари.
Zoran Zaev??? .....em e delikvent i kako takov...znae deka ovie KOS-ovive so zolti klunovi :) rabotat za SITNI pari, em mu naprai na VMRO dubara nevidena...
.....abe Makedonijava ko od roman stana.....narod nisto ne raboti..konstano e vo nekoi IZBORI..obicno istoriski.., predizborie, 100 dena moratoriumi...sesto drugo pravi samo ne ZIVEE, nitu nesto produktivno raboti osven sto presipuva mleko od suplo vo prazno ili gazi domati i bostan po ulici.!!! :)
 

ABC

“градител“
Член од
24 февруари 2005
Мислења
15.696
Поени од реакции
192
Zoran Zaev??? .....em e delikvent i kako takov...znae deka ovie KOS-ovive so zolti klunovi :) rabotat za SITNI pari, em mu naprai na VMRO dubara nevidena...
.....abe Makedonijava ko od roman stana.....narod nisto ne raboti..konstano e vo nekoi IZBORI..obicno istoriski.., predizborie, 100 dena moratoriumi...sesto drugo pravi samo ne ZIVEE, nitu nesto produktivno raboti osven sto presipuva mleko od suplo vo prazno ili gazi domati i bostan po ulici.!!! :)
Или демолира возила од 1000 евра,ама за истите се трошат минимум 100 000 евра само по медиумите со платени секунди на политичка програма.Апсурди невидени,почнав и јас да се чудам како опстојуваме сеуште?:smir:
 
V

Viktoranius

Гостин
Ондак партијата. Кој крши коли сам по себе, без везе? Мене ми се нема десено такво нешто...
А кој рече безвезе? - Момците се платени, а дали од Вмро или СДС тоа незнам.
 

ABC

“градител“
Член од
24 февруари 2005
Мислења
15.696
Поени од реакции
192
А кој рече безвезе? - Момците се платени, а дали од Вмро или СДС тоа незнам.
Можеби самоиницијативно за да го зголемат рејтингот на својата политичка опција,во таен договор со сопственикот на автомобилот кој веднаш истапи со одредени малку “кривоклетни“ сомневања,иако можеше да почека со изјави пред медиумите.:toe:
 

_The Great_

Il Genio
Член од
18 јуни 2008
Мислења
5.955
Поени од реакции
3.318
А кој рече безвезе? - Момците се платени, а дали од Вмро или СДС тоа незнам.
Ете ABC ти одговори фино. Ама мене ме чуди како е можно СДС да ги плати нив, си мести самата пенал, просто невозможно, нели?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom