Избори за градоначалник, Велес ?

  • Креатор на темата Ајсшутер
  • Време на започнување

Ваше мислење кој ќе победи ?

  • Аце Коцевски

    Гласови: 31 40,3%
  • Горан Петров (Вмро)

    Гласови: 44 57,1%
  • Останат ќе го наведам во постот

    Гласови: 2 2,6%

  • Вкупно гласачи
    77

delboy

кршач на огледала
Член од
23 декември 2007
Мислења
1.358
Поени од реакции
24
Не беше работава дека завршува на ч или ќ, така ми кажаа т.е слушнав и секако нема шанси барем според мене.

На блогов: Томислав Крстиќ
Адресава: Tomislav Krstic
Ах,ти си се фатил за презимето ,во ред....Јас го знам како Крстиќ,имаш и на блогот податоци за него...тоа со адресата е најмал проблем ;)Него партиски војници од едниот и другиот табор ,секогаш одат по линија на помал отпор кон луѓе кои немаат никакви политички или финансиски дамки позади нив...ако неможеш да му најдеш нешто тогаш и името на блогот претставува проблем.Затоа пак апашланата на двете политички структури кои раководеа или ќе раководат со градот е маргинализирана....
Јас повеќе би се зафатил да речеме со тоа дека Томислав Крстиќ уствари целиот свој живот го има поминато во Македонија ,тука и фамилија има изградено,завршено факултет,работено и допринесено за многу работници да не дојдат до работ на егзистенција ,но сето ова се додека бил на функција која му го дозволувала тоа.Е сега земи ги двајцата други оние партиските и посочи ми пример ШТО тоа они придонеле ,ако ја тргнеме нивната партиска ангажираност?

Да ама ти треба да разбереш дека се е партиско и дека ако гласаш за старово нема ништо да придонесеш..
Се додека така размислуваме дека СЕ е партиско ќе не јаваат и едните и другите,а може и така треба да биде,повеќе и не заслужуваме :toe:
И те како ќе придонесе,како прво неговиот глас сигурно нема да биде даден затоа што е припадник на една или друга политичка партија,нели ни беше доста ?
 
Член од
27 март 2007
Мислења
735
Поени од реакции
316
Ме изнасмеавте бре, сте се собрале сите ВМРОвци и сеа ке гласаме за секој град дека ке победи градоначалник подржан од ВМРО. Мислам нема смисла. Секој втор што ке го прашаш во Велес ке ти рече дека ке гласа за Аце. Па и 15 и 17 годишни деца отвараат теми за градоначалници , за партии , за партиски и политички гомна шо никој не треба да се замара за нив а не па деца. Али ајде, таков е периодот ке помине. Во западните држави децата па и возрасните не знаат кој им е претседател на државата, вие нашиве одкоа ке се родат не се учат да викаат тато мама , туку П-О-Л-И-Т-И-К-А. Ебате глупиот народ.

Гоце бе златен, ами ти си 16 години бе. затоа ли ги мешаш само децата од 15 и 17 години?
Кажуваш Горан Петров бил градоначалник на Велес. Е да, во право си не треба 15, 16 и 17 годишни деца да се мешаат во политиката.
Земи си поиграј малку кантер и научи си за утре за нашколо, па пиши тука кога ке знаеш кој биле градоначалници на твојот град.
 
Член од
8 април 2008
Мислења
6.419
Поени од реакции
776
Гоце бе златен, ами ти си 16 години бе. затоа ли ги мешаш само децата од 15 и 17 години?
Кажуваш Горан Петров бил градоначалник на Велес. Е да, во право си не треба 15, 16 и 17 годишни деца да се мешаат во политиката.
Земи си поиграј малку кантер и научи си за утре за нашколо, па пиши тука кога ке знаеш кој биле градоначалници на твојот град.
значи точна беше мојата констатација дека тој е тој со 15-16години а не ние :pos2:

абе дете дете
 
Член од
17 февруари 2009
Мислења
144
Поени од реакции
21
Да ама ти треба да разбереш дека се е партиско и дека ако гласаш за старово нема ништо да придонесеш..
Ако е така како што тврдат дека имаш 15-16 години мојот глас за стариот ќе се види, а ти нема за кого да гласаш додека не добиеш право на глас. :uvo:
 

spaso

Search Pretty Girls from your city for night
Член од
5 септември 2008
Мислења
2.746
Поени од реакции
779
Lele i ovde li SDS ke izgubi lolololol abe so im se desava na SDS dali im fali eden dobar FORMAT.


-JA MISLAM DA
 
Член од
8 април 2008
Мислења
6.419
Поени од реакции
776
Lele i ovde li SDS ke izgubi lolololol abe so im se desava na SDS dali im fali eden dobar FORMAT.


-JA MISLAM DA
срамота за велес е ако не изгуби ..
9години ејјј 9години и ништо ... мачкање очи со некоја фонтана и некоја биста ... НИШТО друго ...
 
Член од
17 февруари 2009
Мислења
144
Поени од реакции
21
Едноумие

Абе мамаму да ја е..м на турскиот цар како не не држеше уште 5 века под ропство, за нас не е демократија бре. Која демократија ја имафме синоќа на Канал 21 само двајца кандидати па одозгора Ќиро Чавката водител и само СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ, аман не ми се гледа веќе телевизија, кај е сеа МОСТ да реагира кога овие две партии 99% ги држат телевизиите ОД КАЈ ПАРИ БРЕ а? Нели глобална криза е а, се фрлаат пари на АНГРО едните шо крадеа и затвораа фабрики, а другите сеа шо крадат ( крадеа и 1998-2002 не дека не крадеа али направија ФОРМАТ Ц, па сеа помалку крадат не им е инсталирана програмата) и што само ветуваат, а третите братучед КУБУРАТА за зло време ц ц ц ц памет се немало се е корумпирано :tapp::nenene:
 

Terebellum Sagittarii

Несопирлива
Член од
25 јули 2007
Мислења
1.194
Поени од реакции
578
срамота за велес е ако не изгуби ..
9години ејјј 9години и ништо ... мачкање очи со некоја фонтана и некоја биста ... НИШТО друго ...
Еве пак мачкање очи. Ова го најдов на велешка страница.


Аце Коцевски во предизборната кампања делел вреќи со цемент. Аце Коцевски јавно призна дека имало таква активност што не е во колизија со Законот за спречување корупција. Г-дин Јаневски истакна дека некои улици каде што е делен цемент воопшто не се планирани во Програмата за уредување и заштита на животната средина. “Срамно и понижувачки е во предизборието да се користат такви средства и достоинството на граѓаните да се сведе на вреќа цемент”. Од ВМРО-ДПМНЕ се убедени дека ни 1000 вреќи цемент нема да влијаат на изборниот резултат. Можеби со вреќите цемент, Аце Коцевски сака да се искупи за 9 годишното игнорирање на граѓаните, каде секоја остварена средба се смета за успех и привилегија. "Во интерес на градот е веднаш да се прекине со лицемерие и лаги, затоа што вистината секогаш излегува на виделина"
 
А

Ајсшутер

Гостин
Вистина е дека е делено цемент во населба Тунелот од страна на актуелниот градоначалник од човек кој живее таму.
Инаку денеска во 14:45 на Сител дебата мислам ќе има помеѓу Аце Коцевски и Горан Петров само незнам зошто требало и да ги викнат и другиве.
 
Член од
17 февруари 2009
Мислења
144
Поени од реакции
21
Вистина е дека е делено цемент во населба Тунелот од страна на актуелниот градоначалник од човек кој живее таму.
Инаку денеска во 14:45 на Сител дебата мислам ќе има помеѓу Аце Коцевски и Горан Петров само незнам зошто требало и да ги викнат и другиве.
Е треба да се прашаме зошто али џабе е сега сме 2 партиски систем затоа и одат на ВМРО-вска телевизија.
 

Terebellum Sagittarii

Несопирлива
Член од
25 јули 2007
Мислења
1.194
Поени од реакции
578
Вистина е дека е делено цемент во населба Тунелот од страна на актуелниот градоначалник од човек кој живее таму.
Инаку денеска во 14:45 на Сител дебата мислам ќе има помеѓу Аце Коцевски и Горан Петров само незнам зошто требало и да ги викнат и другиве.
Eве гледам. Чекал странски инвеститори Коцевски. А тие што дојдоа кога видоа колкави комуналии треба да плкаат си отидоа, во Штип, Градско и Битола. А најдобра локација е Велес, поради местоположбата, близината до Скопје, до аеродромот. Ама кога виделе дека е поефтино секој ден да се патува, отколку да се плаќаат комуналиите кои Коцевски не сака да ги намали за да направи атмосфера за инвестиции, си отишле. Велешани плаќаат најскапи комуналии во Македонија. Зошто одат инвестициите во други градови, а не кај нас?

И Владата не му помагала.Па кој да ти помегне кога јавно на ТВ рече дека не го сака премиерот да се појави во градов и МПЦ да не доаѓаат? Како општините каде не се иста партија сепак функционираат, и не се како Велес на прво место по невработеност?? Е Коцевски, крив си, ама луѓето гледаат.
 
Член од
17 јули 2008
Мислења
704
Поени од реакции
260
Koе мислење?Види ја анкетава, прошетај низ градот, ќе видиш.На народот им е преку глава од 9 годишното владеење на Коцевски,постојано игнорирање и повремена манипулација со вреќа цименто.Кога на луѓето им паѓаа камења врз глава и им се лизгаше земјиштето никаде го немаше, ни денар за Рамина а сега ветува фонтана таму!!!


А за погоре, ке му објаснам на членот- Велес никогаш немал градоначалник од Вмро, а не па Горан Петров. Тоа е само лага со која повторно сакате да манипулирате, за дел од гласачите да се излажат. Најверојатно јас сум подобро информирана од тебе, мене ми се очите ширум отворени, не дозволив јас бидам со исперен мозок, за да СДС ми кажат дека Горан Петров бил градоначалик, ништо не направил, па јас да поверувам.
Постои и друга варијанта, ГОЦЦЦЦЕ, дека можеби настанала мала забуна кај тебе.Можеби ти кажале дека Коцевски бил градоначалник, па освен непотребен расклимав мост, и плочки на гланата улица на направил ништо, ама ти си помислил на господинот Петров. Во секој случај, се што си чул за градоначалник кој ништо не направил за градов, асоцијација ти е Коцевски.


Луѓето си ти и 20 души на форумов или луѓето се сите во Велес?Како и да е,за брзо време ќе видиме кој ќе победи а ќе ви кажам гледајте да не ги изгубите и ушите барајќи ги роговите.
 
Член од
17 февруари 2009
Мислења
144
Поени од реакции
21
Да ли на Велес му требат локални избори во првиот круг?

Не! Зошто? Масмедиумите веќе пред избори ги промовираа Аце Коцевски и Горан Петров во фаворити и со тоа нема потреба во оваа сиромаштија да се трошат парите.
Канал -21 и Сител вчера и денеска ги промовираа во вториот круг! Други кандидати како да не постојат! Па во Руанда го нема ова. Од демократија не остана ни Д. Македонијо освестисе кои луѓе ве водат. Градежен инжињер, не изградил ни лествици а камоли некој објект или зграда, додека Горан Петров нема проведено во стопанство ни една секунда, факултет, па директор па пратеник, а не си го знае градот а за околина да не зборуваме. Велешани нека ви се со здравје ваквите кандидати за градоначелници. 63% посто невработеност а прогласен најдобар град во македонија хххххххххаааааааа!:pos2::pos2::uvo::uvo:
 
Член од
30 септември 2008
Мислења
131
Поени од реакции
0
Во Велес победува Аце Коцевски ке видете
 
R

RAYTHEON23

Гостин
Сега го слушам Коцевски на ТВ. Му требале уште години за да ги заврши започнатите проекти?? Па добро, малце ли му беа 9 години? И плус кои проекти?? И владата не сакала да соработува со него оти бил друга партија.А како тогаш соработуваше владата со други градоначалници кои не се од ВМРО, туку само со него??Да не има врска фактот што пред некое време јавно кажа да не се појавува Груевски во Велес, или тоа беше денот кога порача МПЦ да не идат во предизборие??
Еј, на Рамина ке градел фонтана. Што не им направи потпорен ѕид, туку чекаше владата да финансира 2 потпорни ѕидови, а тој ни денар да не даде.
Му помина времето.Уште неколку дена.
za ramina velesani znaea deka ima erozija na zemjiste uste pred da pocnat da gradat..ima sluzbi za taa rabota i si go kazaa svoeto-ama nekoi ne slusaa a znaeme-bolje spreciti nego leciti:toe:

Ајде добро. А ти девојко знаеш ли кој е Горан Петров? Знаеш дека беше градоначалник на Велес? Знаеш дека со прст не мрдна за градот? Или тогаш цицаше уште или си играше на маало? Не улица, не дупка , не фонтана , АМА БАШ НИШТО не направи. И сега? Рехабилитиран е или прероден е?
Инаку за вој Екслекс или како и да е, да ти кажам друже што си имам правено муабет со сограѓани, сум 99% сигурен дека ке тепа Аце. Не сум СДС, НЕ сум ВМРО, т.е не сум испран мозок си имам свои ставови но верувам дека ке тепа Аце.
na izbori nikoj nikogo ne tepa cedo bozjo-ako tvojot mozok ne e ispran(a si vljuben do koska OSTANI TAKA-ne znaci deka na drugite ovde im e ispran...tuku LAZE aman bree kako gi biva politicarive..ko dramski da imaat zavrseno:pos2::pos2:a pokraj ciment ima li brasno il zejtin za narodot ajde ajDEEE:vozbud::vozbud:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom