Избори за градоначалник, Велес ?

  • Креатор на темата Ајсшутер
  • Време на започнување

Ваше мислење кој ќе победи ?

  • Аце Коцевски

    Гласови: 31 40,3%
  • Горан Петров (Вмро)

    Гласови: 44 57,1%
  • Останат ќе го наведам во постот

    Гласови: 2 2,6%

  • Вкупно гласачи
    77
Член од
17 февруари 2009
Мислења
144
Поени од реакции
21
Ацо Коцевски е криминалец, во никој случај не заслужува втор мандат.
Се гледа дека си дете и дека си партиски војник не втор туку трет мандат. А со што заслужи Горан Петров за градоначелник? Со ова немој да мислиш дека сум за селанецот од Мартолци :pos2:

P.S Го паметите ли графитот кај слаткарницата ,, Бела ,, За Горан Петров Џип хехехехеех ( јас ке гласам за број 5 Томислав Крстиќ ) имате страница и програма
http://krstic.blog.com.mk/
 

delboy

кршач на огледала
Член од
23 декември 2007
Мислења
1.358
Поени од реакции
24
( јас ке гласам за број 5 Томислав Крстиќ ) имате страница и програма
http://krstic.blog.com.mk/
:zver:

2. Привлекување на странски инвестиции.
- географска положба, автопат,железница близина на аеродромот, обработлива површина околу 5 – 6000 ха.

Не ни се сомневам дека ако го добие гласот на Велешани Томислав ќе успее да го врати земјоделието или познатите бавчаванџии во Велес на она ниво на кое беа пред 90/тите!!!
 
C

cige

Гостин
А може ли некој да стави линкови, ако негде ги има листите за советници, јас успеав даја најдам само на Аце. Дајте ги другите листи.
 
Член од
17 февруари 2009
Мислења
144
Поени од реакции
21
Горан Петров, јади бурекГосподинот нуди бурек со ладен чај на таксистите, треба на човекот гласови, зошто не ги повика стечајците? многу се 8500 се без работа, креваше за Законот на Стојан. Кога бевме кај него ќе го решел проблемот ако победат. победија а није останавме со прест во уста. Така ни треба па да го гласаме има за продажба во Велес уште Систем ЛИСИЧЕ и Колска. Што ќе биде кога систем ќе помине во Јавно претпријатие. Ќе купуваме вода на филтер станица па ќе ја продаваме на граѓаните, а цената како кисела вода. Наздравје Велешани со Горан Петров и Аце Коцевски . Од пратеник до градоначелник? Како кога само за мандатот става картичка за регистрација, нормално ќе го бркат неговите а ние да го гласаме за Градоначелник, има уште нешто да се уништи.:vozbud:
 
Член од
24 август 2007
Мислења
761
Поени од реакции
15
Може ли некој да ми го објасни слоганот: “Силен Велес, силна Македонија“ ?
Да беше обратно ајде де ама тогаш ќе требаше да се кандидира за претеседател Коцевски.
 
Член од
1 март 2008
Мислења
63
Поени од реакции
3
pa vidi vaka toa ne e nauceno od ucebnik ne e ni definicija toa e samo misla sto sakav da ja napisam da bide vo kontekst na nasite paroli za ovie izbori!Inaku milo mi e sto si simpatizer na VMRO-DPMNE a toa sto nema da izlezes na glasanje mislam deka ti e greska zosto toa e dolznost na sekoj gragjanin!

GORAN PETROV ZA VELES!
Ne sum nicii simpatizer, a najmalku na DPMNE. Razocaran sum i od ednite i od drugite, a treti ne gledam. Glasanjeto e dolznost, no i pravo i zatoa ne glasam za nikogo.:helou:
 
А

Ајсшутер

Гостин
Јас само едно знам дека не треба на Коцевски да му се даде трет мандат !
 
А

Ајсшутер

Гостин
Така е ,треба да му се даде прв мандат на Томислав Крстиќ!:smir:
Тешко дека ќе добие Крстиќ иако мислам дека доколку добие ќе направи највеќе за градов оти како што знам е независен кандидат ама тешко бидејки другиве се подржани од партии.
 

Terebellum Sagittarii

Несопирлива
Член од
25 јули 2007
Мислења
1.194
Поени од реакции
578
Сега го слушам Коцевски на ТВ. Му требале уште години за да ги заврши започнатите проекти?? Па добро, малце ли му беа 9 години? И плус кои проекти?? И владата не сакала да соработува со него оти бил друга партија.А како тогаш соработуваше владата со други градоначалници кои не се од ВМРО, туку само со него??Да не има врска фактот што пред некое време јавно кажа да не се појавува Груевски во Велес, или тоа беше денот кога порача МПЦ да не идат во предизборие??
Еј, на Рамина ке градел фонтана. Што не им направи потпорен ѕид, туку чекаше владата да финансира 2 потпорни ѕидови, а тој ни денар да не даде.
Му помина времето.Уште неколку дена.
 
А

Ајсшутер

Гостин
Нешто ново правилно потеклото му е српско на Томислав Крстиќ како што го кажувате ама и правилно му е Крстич зошто сака да го прикрие тоа приметив на блогот ?
 
Член од
8 април 2008
Мислења
6.419
Поени од реакции
776
Сега го слушам Коцевски на ТВ. Му требале уште години за да ги заврши започнатите проекти?? Па добро, малце ли му беа 9 години? И плус кои проекти?? И владата не сакала да соработува со него оти бил друга партија.А како тогаш соработуваше владата со други градоначалници кои не се од ВМРО, туку само со него??Да не има врска фактот што пред некое време јавно кажа да не се појавува Груевски во Велес, или тоа беше денот кога порача МПЦ да не идат во предизборие??
Еј, на Рамина ке градел фонтана. Што не им направи потпорен ѕид, туку чекаше владата да финансира 2 потпорни ѕидови, а тој ни денар да не даде.
Му помина времето.Уште неколку дена.
освен фонтани и бисти друго не знае да прави ...
ја критикуваат владата за бисти шо ќе стаале ...
а он шо исав нема у градов наш богзне колкав буџет има па само фонтани и бисти ...
кога отифов за улицата да барам да ни ја напраат немале буџет ми вика ....
ц ц ц ц ц
ама ај конечно да си оди куртул ...
нека се кандидира у Мартолци ...
нека им напраи некоја фонтана ...
се запостави у градов ...
само незнам како некои уште за него ... може им ветил некоја фонтана за на маало ...
 

Terebellum Sagittarii

Несопирлива
Член од
25 јули 2007
Мислења
1.194
Поени од реакции
578
освен фонтани и бисти друго не знае да прави ...
ја критикуваат владата за бисти шо ќе стаале ...
а он шо исав нема у градов наш богзне колкав буџет има па само фонтани и бисти ...
кога отифов за улицата да барам да ни ја напраат немале буџет ми вика ....
ц ц ц ц ц
ама ај конечно да си оди куртул ...
нека се кандидира у Мартолци ...
нека им напраи некоја фонтана ...
се запостави у градов ...
само незнам како некои уште за него ... може им ветил некоја фонтана за на маало ...
ЕЕЕ, за ова ти зборувам.9 години не ги чепна улиците, само главната ја шминкаше, а пари за никој немало, мал буџетот, а најскапи комуналии во Македонија плаќаме. Од кај сега пари да крпи предизборно, кога не смее да поправа ништо освен ако не е итно?Како сеа му се заитни се? Ние 8 години бараме една улица да се среди, и не ја чепка, немало пари...
 
Член од
8 април 2008
Мислења
6.419
Поени од реакции
776
ЕЕЕ, за ова ти зборувам.9 години не ги чепна улиците, само главната ја шминкаше, а пари за никој немало, мал буџетот, а најскапи комуналии во Македонија плаќаме. Од кај сега пари да крпи предизборно, кога не смее да поправа ништо освен ако не е итно?Како сеа му се заитни се? Ние 8 години бараме една улица да се среди, и не ја чепка, немало пари...
па и неќна ги гледам дервен собираат ли собираат ѓубре по левата страна од вардар шо ја викаме ... кај жолтата ограда за накај прцорек ... никогаш шо не било ... па сега ги пратил ... застанав и им реков Коце Ацевски да не ве прати ... се смееја ДА ДА демек ...
загреови е ... буџет немале за улички маалски ... а имаат за фонтани по кал газиме у кој век живееме ... а шо вика уште време му требало за други проекти ... ц ц ц ц ... оди губи се бе
 
Г

Гоццццце

Гостин
Ме изнасмеавте бре, сте се собрале сите ВМРОвци и сеа ке гласаме за секој град дека ке победи градоначалник подржан од ВМРО. Мислам нема смисла. Секој втор што ке го прашаш во Велес ке ти рече дека ке гласа за Аце. Па и 15 и 17 годишни деца отвараат теми за градоначалници , за партии , за партиски и политички гомна шо никој не треба да се замара за нив а не па деца. Али ајде, таков е периодот ке помине. Во западните држави децата па и возрасните не знаат кој им е претседател на државата, вие нашиве одкоа ке се родат не се учат да викаат тато мама , туку П-О-Л-И-Т-И-К-А. Ебате глупиот народ.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom