Избори за градоначалник, Велес ?

  • Креатор на темата Ајсшутер
  • Време на започнување

Ваше мислење кој ќе победи ?

  • Аце Коцевски

    Гласови: 31 40,3%
  • Горан Петров (Вмро)

    Гласови: 44 57,1%
  • Останат ќе го наведам во постот

    Гласови: 2 2,6%

  • Вкупно гласачи
    77

Terebellum Sagittarii

Несопирлива
Член од
25 јули 2007
Мислења
1.194
Поени од реакции
578
Дозволено ли е пцуење на форумов?? Или навреди??
И, плус, не сме по 15 години, види поубаво, дека има постари меѓу нас. Ако не те интересира политика, не се замарај. И секој втор вика дека ке гласа за Горан Петров. И сеа??
 
Член од
8 април 2008
Мислења
6.419
Поени од реакции
776
Дозволено ли е пцуење на форумов?? Или навреди??
И, плус, не сме по 15 години, види поубаво, дека има постари меѓу нас. Ако не те интересира политика, не се замарај. И секој втор вика дека ке гласа за Горан Петров. И сеа??
можеби тој е 15г ...
а Коце Ацевски дека ќе тепа мало морген ...
а ако случајно победи тогаш у Велес останале само зомби без мозок ..
9години ејјјј 9 години ....
и ќе ми се пува со фонтани и бисти .... ајде кој е тој шо ќе гласа за него да чујам поради шо ќе гласа за него ...
ајт таму у мартолци у пм ...
 
Г

Гоццццце

Гостин
Дозволено ли е пцуење на форумов?? Или навреди??
И, плус, не сме по 15 години, види поубаво, дека има постари меѓу нас. Ако не те интересира политика, не се замарај. И секој втор вика дека ке гласа за Горан Петров. И сеа??
Ајде добро. А ти девојко знаеш ли кој е Горан Петров? Знаеш дека беше градоначалник на Велес? Знаеш дека со прст не мрдна за градот? Или тогаш цицаше уште или си играше на маало? Не улица, не дупка , не фонтана , АМА БАШ НИШТО не направи. И сега? Рехабилитиран е или прероден е?
Инаку за вој Екслекс или како и да е, да ти кажам друже што си имам правено муабет со сограѓани, сум 99% сигурен дека ке тепа Аце. Не сум СДС, НЕ сум ВМРО, т.е не сум испран мозок си имам свои ставови но верувам дека ке тепа Аце.
 
А

Адриано

Гостин
како спортист сакам да коментирам за спортот во градот кој во последните години замрзна.
што се случи со борец-тимот кој секоја недела на градскиот стадион беше главна атракција, каде се страсните навивачи(Вампири) кои секоја недела со тапани присуствуваа и нивната песна за борец ечеше низ цел велес?
што се случи со градскиот стадион кој е во мизерна состојба и секоја ден се руши се повеќе и повеќе(среќа досега немавме жртви)?
зошто во град велес има само едно уредено спортско игралиште(тунел) а сите други се запоставени и зошто во времиња кога ние младите треба да бидеме привлечени од спортот сме оставени без ниту еден спортски центар и треба да го следиме примерот на нашите постари батковци од градот па да заминуваме во франкфурт?

зошто господинот коцевски што се чука по гради велес во срцето продолжува да го фаворизира тимот од мартолци кој случајно или не успева се наоѓа една лига повисоко од Борец.
Зошто Борец не добива никакви спонзорства од никаде за да им даде желба на фудбалерите да трчаат а мартолци редовно им исплаќа пари на нивните фудбалери плус спортска опрема.
за крај ке оставам сами доколку сте во можност да го споредите стадионот во град велес каде се играа утакмици од првата југословенска лига со стадионот на ФК Мартолци каде случајно или не некој сее ексклузивна холандиска трева.
 
Член од
8 април 2008
Мислења
6.419
Поени од реакции
776
како спортист сакам да коментирам за спортот во градот кој во последните години замрзна.
што се случи со борец-тимот кој секоја недела на градскиот стадион беше главна атракција, каде се страсните навивачи(Вампири) кои секоја недела со тапани присуствуваа и нивната песна за борец ечеше низ цел велес?
што се случи со градскиот стадион кој е во мизерна состојба и секоја ден се руши се повеќе и повеќе(среќа досега немавме жртви)?
зошто во град велес има само едно уредено спортско игралиште(тунел) а сите други се запоставени и зошто во времиња кога ние младите треба да бидеме привлечени од спортот сме оставени без ниту еден спортски центар и треба да го следиме примерот на нашите постари батковци од градот па да заминуваме во франкфурт?

зошто господинот коцевски што се чука по гради велес во срцето продолжува да го фаворизира тимот од мартолци кој случајно или не успева се наоѓа една лига повисоко од Борец.
Зошто Борец не добива никакви спонзорства од никаде за да им даде желба на фудбалерите да трчаат а мартолци редовно им исплаќа пари на нивните фудбалери плус спортска опрема.
за крај ке оставам сами доколку сте во можност да го споредите стадионот во град велес каде се играа утакмици од првата југословенска лига со стадионот на ФК Мартолци каде случајно или не некој сее ексклузивна холандиска трева.
неможеш ни да ги споредиш .. срамотно е да ги споредиш мартолци со Борец ...
и овој педерот наместо да земе да среди стадион да среди парк он ни прави фонтани ...
у градов нема НИКАКОВ СПОРТ :.. подршка од Општина НИКАКВА ...
и па гласајте за коцевски може у нареден мандат да добиете фонтана у маало ...но ништо повеќе
 

Terebellum Sagittarii

Несопирлива
Член од
25 јули 2007
Мислења
1.194
Поени од реакции
578
Ајде добро. А ти девојко знаеш ли кој е Горан Петров? Знаеш дека беше градоначалник на Велес? Знаеш дека со прст не мрдна за градот? Или тогаш цицаше уште или си играше на маало? Не улица, не дупка , не фонтана , АМА БАШ НИШТО не направи. И сега? Рехабилитиран е или прероден е?
Инаку за вој Екслекс или како и да е, да ти кажам друже што си имам правено муабет со сограѓани, сум 99% сигурен дека ке тепа Аце. Не сум СДС, НЕ сум ВМРО, т.е не сум испран мозок си имам свои ставови но верувам дека ке тепа Аце.
Нека те информираат ,,твоите,, за темава па ке пишуваме на форумов.
Извини, ама неверојатно си неинформиран. Е сеа, само една молба, за да го заокружиме разговоров.Кажи ми од која до која година Горан Петров бил градоначалник, оти најверојатно јас сум со избришана меморија.


ТЕ МОЛАМ ПИШИ КОЈА ГОДИНА БИЛ ГРАДОНАЧАЛНИК!!!!!!!!!!!!
 
Член од
24 август 2007
Мислења
761
Поени од реакции
15
Горан Петров бил Градоначалинк ??? wtf :pos:

Уредено спортско игралиште има во “Тунелот“ оти Ачкава таму живее, и од истата причина Ф.К. “Мартолци“ напредуваат во фудбалот (напафкани се од холандсаката трева :) ).

Само пред избори прави нешто Коцевски инаку слабо . . .
 

delboy

кршач на огледала
Член од
23 декември 2007
Мислења
1.358
Поени од реакции
24
Нешто ново правилно потеклото му е српско на Томислав Крстиќ како што го кажувате ама и правилно му е Крстич зошто сака да го прикрие тоа приметив на блогот ?

Што сака да прикрие Томислав,српското потекло или презимето,не ти го сваќам баш прашањево ? :toe:
 
Член од
17 февруари 2009
Мислења
144
Поени од реакции
21
Нешто ново правилно потеклото му е српско на Томислав Крстиќ како што го кажувате ама и правилно му е Крстич зошто сака да го прикрие тоа приметив на блогот ?
Најмалку што сакам е да полемизирам со тебе али ме влечеш за јазик што има Томислав Крстиќ да крие српско потекло, и кој ти предавал тебе и у основно и у средно Македонски јазик нека си поднесе оставка кај се видело бре српско презиме да завршува со Ч, може да завршува само ако е Пољак или Словак, Србин никако (тоа ти е како сеа некој да ми рече мене дека сум БУгарин оти ми завршува презимето на ов, и друго нешто завршува на ов ама не е Бугарин хехехехехх)
P.S Ме изнасмеја да си ибеш векот Томислав Крстич хахахахахахахахахахахахах :pos2::pos2:
 
А

Ајсшутер

Гостин
Најмалку што сакам е да полемизирам со тебе али ме влечеш за јазик што има Томислав Крстиќ да крие српско потекло, и кој ти предавал тебе и у основно и у средно Македонски јазик нека си поднесе оставка кај се видело бре српско презиме да завршува со Ч, може да завршува само ако е Пољак или Словак, Србин никако (тоа ти е како сеа некој да ми рече мене дека сум БУгарин оти ми завршува презимето на ов, и друго нешто завршува на ов ама не е Бугарин хехехехехх)
P.S Ме изнасмеја да си ибеш векот Томислав Крстич хахахахахахахахахахахахах :pos2::pos2:
Не беше работава дека завршува на ч или ќ, така ми кажаа т.е слушнав и секако нема шанси барем според мене.

На блогов: Томислав Крстиќ
Адресава: Tomislav Krstic
 
Член од
17 февруари 2009
Мислења
144
Поени од реакции
21
Не беше работава дека завршува на ч или ќ, така ми кажаа т.е слушнав и секако нема шанси барем според мене.

На блогов: Томислав Крстиќ
Адресава: Tomislav Krstic
Ок е затоа реков дека нема да полемизирам сотебе, а дали ке победи или не ке оставиме свеста на Велешани да проработи оти порано беше едно партиски ситем а сега е дво партиски ситем НИ ОД ЕДНИТЕ видофме аир НИ ПАК ОД ДРУГИТЕ :helou:
 
Г

Гоццццце

Гостин
Ок е затоа реков дека нема да полемизирам сотебе, а дали ке победи или не ке оставиме свеста на Велешани да проработи оти порано беше едно партиски ситем а сега е дво партиски ситем НИ ОД ЕДНИТЕ видофме аир НИ ПАК ОД ДРУГИТЕ :helou:
Да ама ти треба да разбереш дека се е партиско и дека ако гласаш за старово нема ништо да придонесеш..
 
Член од
17 јули 2008
Мислења
704
Поени од реакции
260
Не беше работава дека завршува на ч или ќ, така ми кажаа т.е слушнав и секако нема шанси барем според мене.

На блогов: Томислав Крстиќ
Адресава: Tomislav Krstic

На македонски се пишува Ќ како Крстиќ а си се чита Крстич,така да ти си се збунил нешто,пошто србите немаат Ч на крај на презимето туку Ќ,а ние си го читаме Ч,се надевам ти стана јасно пошто немаат никаква грешка направено.


@Тема:Не сум партиски ориентиран ама според мислењево на луѓево во Велес мислам дека пак ќе победи Коцевски ама никогаш не се знае. :)
 

Terebellum Sagittarii

Несопирлива
Член од
25 јули 2007
Мислења
1.194
Поени од реакции
578
На македонски се пишува Ќ како Крстиќ а си се чита Крстич,така да ти си се збунил нешто,пошто србите немаат Ч на крај на презимето туку Ќ,а ние си го читаме Ч,се надевам ти стана јасно пошто немаат никаква грешка направено.


@Тема:Не сум партиски ориентиран ама според мислењево на луѓево во Велес мислам дека пак ќе победи Коцевски ама никогаш не се знае. :)
Koе мислење?Види ја анкетава, прошетај низ градот, ќе видиш.На народот им е преку глава од 9 годишното владеење на Коцевски,постојано игнорирање и повремена манипулација со вреќа цименто.Кога на луѓето им паѓаа камења врз глава и им се лизгаше земјиштето никаде го немаше, ни денар за Рамина а сега ветува фонтана таму!!!


А за погоре, ке му објаснам на членот- Велес никогаш немал градоначалник од Вмро, а не па Горан Петров. Тоа е само лага со која повторно сакате да манипулирате, за дел од гласачите да се излажат. Најверојатно јас сум подобро информирана од тебе, мене ми се очите ширум отворени, не дозволив јас бидам со исперен мозок, за да СДС ми кажат дека Горан Петров бил градоначалик, ништо не направил, па јас да поверувам.
Постои и друга варијанта, ГОЦЦЦЦЕ, дека можеби настанала мала забуна кај тебе.Можеби ти кажале дека Коцевски бил градоначалник, па освен непотребен расклимав мост, и плочки на гланата улица на направил ништо, ама ти си помислил на господинот Петров. Во секој случај, се што си чул за градоначалник кој ништо не направил за градов, асоцијација ти е Коцевски.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom