Кавгата, стимуланс за секс

Член од
29 мај 2010
Мислења
6
Поени од реакции
1
епа баш заради тоа што и ние не се караме често,после некоја така ретка ама добра караница може да се случи нешто кое досега се нема случено до 100-ка хахахах
 
Член од
26 април 2006
Мислења
13.024
Поени од реакции
1.940
Па она се пали коа и се дерам после она мене ќе ме попали и по тој принцип :)
 

LordDragonII

Dr.Strangelove
Член од
15 август 2008
Мислења
10.995
Поени од реакции
5.726
Make up sex - после кавгата... yeah... very nice!
 

delfybuba

Schatje
Член од
22 октомври 2008
Мислења
1.212
Поени од реакции
93
Нема секс после кавга!!!!
Никогаш.
Секс после извинување...фантастичен.
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: wot

Bratot

Стоик и Машкртник!
Член од
27 јануари 2007
Мислења
17.089
Поени од реакции
4.498
Понекогаш и иницирам кавга за да ме изнервира и за да ја изебам брутално, секако ќе знае зошто :)

колку повеќе отпор дава толку посилно ја ебам додека не дојде на моето, најдобро е странично/одзади кога и ги држам рацете и повремено тегнам за коса, не знам зошто толку ја попалува ама најдобро свршува тогаш :wink:
 

Lavica***

Good Girl Gone Bad
Член од
23 јуни 2010
Мислења
27
Поени од реакции
8
дефинитивно е најубаво после кавга.:))) сеуште постои некоја агресија помегу двајцата што не сме ја дотрошиле додека сме се карале
 

girl_girl

пловам на асфалт
Член од
13 јуни 2010
Мислења
913
Поени од реакции
132
Па она се пали коа и се дерам после она мене ќе ме попали и по тој принцип :)
Да се палеше партнерот мој на дерење уффф не би можела ни да замислам до сега каков секс ќе сме имале, зашто ја у принцип редовно се дерам :) :pos2:
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.726
Поени од реакции
18.473
Sex toys & Latex > love fights (games) :devil3:
 

Toecutter

Biafran Baby
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.243
Поени од реакции
2.444
Тотален turn off.
Исто како да касниш гомце пред да седниш на добар ручек.
 

baksterski

Националист тип 500
Член од
22 февруари 2010
Мислења
431
Поени од реакции
277
Секогаш после расправија следувал јак секс, со сите мои бивши девојки.
Мислам дека после расправија сексот се разгорува :D
 

Toecutter

Biafran Baby
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.243
Поени од реакции
2.444
Многу чудно... И мене ова ми се има случено два пати и два пати сексот после поголема кавга бил за паметење.

Не знам зошто е така? Дали зашто жената после кавга исто така има чувство на доминација, т.е. си мисли „Ма *** ме колку сакаш, знам дека можам да те изнервирам по потреба!“ или пак е уплашена и мисли „Леле, *** ме те молам, само не оставај ме!“... Веројатно е до типот на жената. Или е пак нешто сосема трето...

Како и да е, јас сум против потребата да се има кавга за да се има добар секс. Не за друго, туку зашто добриот секс се ограничува само на посебни прилики, т.е. кога има голема кавга. Според мене, секој секс треба и може да биде добар, а ако приликата е посебна, апсолутно не сакам кавгата да ја правам посебна прилика, туку нешто што е убаво сакам да е посебно; кавги ќе има нон-стоп и се нужни, ама не треба да ги глорифицираме.

Во секој случај, важи правилото дека постарите луѓе треба да имаат доста време поминато заедно и доста кавги преживеано за да останат заедно, а многу полесно се преживуваат кавгите ако помирувачот на кавги (пенисот) е функционален и активен. И нормално, мора да постои желба да се прекине кавгата, т.е. мировните сили (сперматозоидите) да влезат во закавганата територија (вагината) и допрат до претставникот на истата (јајце-клетката), за мировните преговори да вродат со плод (бебе).

...

Се извинувам за последниот вонтематски литературен излив, но едноставно се случи... :smir:
Постарите? Генерално земено се ретардирани ботови кои после 10,15,20,30+ години заеднички живот сеуште не научиле да комуницираат како што треба...
Не остануваат заедно ради добриот секс него ради икс тотално асексуални причини...

Well...ништо посебно, подјебнување во мозок со цел да се добие ебење колку што е можно поблиску до силување. To fulfill a fantasy and not to look too awkward in one partners eyes.
In some languages known as bullshit...:D
 
Член од
26 мај 2011
Мислења
33
Поени од реакции
4
well..apsolutno najdobar ;)) BUT: i raskinuvas i posle SEX..a tuka nema greska.. posle moze pak smir ;)) znaci ja rastrgnuvas megu granicite ...downboy .haha
 

Kajgana Shop

На врв Bottom