Кавгата, стимуланс за секс

Bratot

Стоик и Машкртник!
Член од
27 јануари 2007
Мислења
17.089
Поени од реакции
4.498
Како ви влијае меѓусебната расправија со партнерот или чувствувањето вина во сексуалниот живот?
Има две опции.. да создаде тотална одбивност или пак да донесе сексуален набој.

Дали важи правилото,после караница следи квалитетен секс или вие се исклучувате од ова?

После караница следува интензивен животински секс, желба за доминација :smir:

Тогаш грубо насликано, ми доаѓа да ја фрлам на коленици и диптроат додека не и потечат солзи (радосници) и буквално да се изебеме ко скренати животињи.


Кога претставува стимуланс,а кога одбивност?Или можеби вие воопшто не реагирате на дразби:)

Кога ми тера инат и ми става капаче на секој збор, посебно во ситуација кога љубомората е влогот.

Одбивност претставува во оној момент кога бара беспредметна и беспричинска кавга, досадно префрлување и цмиздрење.


Многупати во текот на караницата сум помислила:" Не се секирај, после ова следува јак секс" :icon_lol: Барем нешто позитивно имало и во лошото. :smir:
Ја па сум си помисли.... ако продолжиш да кењкаш и провоцираш ќе те масакрирам после... или .. да знаеш само како ќе ти го наполнам устичето шо многу ти збори.. лол..или .. лееј како ме напнуе има да ја изебам у гз после :tv:

И така,иначе фин дечко сум по природа.
 

Black Rose

дете на цвеќето
Член од
12 февруари 2007
Мислења
1.972
Поени од реакции
38
Не сум тип на човек што се кара, посебно не со партнерот.
Ако ме нервира или се обиде да иницира кавга, не само што не следи ултра добар секс, не добива никаков.
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.748
Поени од реакции
1.855
Да се сложам, зависи од кавгата. Ако се работи за некое недоразбирање, во врска преплавена од љубов, секако после карањето може да падне добар секс. А ако партнерите се караат затоа што имаат поголеми проблеми и почнуваат да не се поднесуваат, тогаш е лошо и секако никаков секс нема да падне ни после тоа, а ни во наредниот подолг период.:)
 

Naked Angel

more than u're used to
Член од
20 февруари 2009
Мислења
79
Поени од реакции
11
Мене до сеа не ми се случило секс после кавга, до сеа со партнерот у овие 2 и повеќе години се имаме двапати скарано ептен и немаше секс, у тие моменти ама ич не ми беше до тоа, а ситни кавги немаме...дури и да се скараме не е физички присутен :) а коа е тука па на памет не ми паѓа да се карам...
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Ако сум крива за кавгата,сакам да го изедам.Ама ако не сум крива,не смее ни да ме допре,без разлика дали е мала или голема кавга:)
 

AtoM-AnT

Dexter
Член од
3 септември 2008
Мислења
4.530
Поени од реакции
583
Секс после кавга не е она што треба да биде,секој маж ќе си го одработи своето ама по автоматизам и ќе нема лезет така да не се карајте туку сексајте се... :sekss:
 
I

InF3cTeD

Гостин
сум се карал повеќе пати со женската моја па не сум имал секс после тоа...не ми е убав сексот после карање...си се испокарал и да се сексаш..не ми оди некако..најубаво ми е коа имам така речено договорен секс...:pos2:
 

Marionka_z

Omnia mea mecum porto
Член од
16 јануари 2009
Мислења
208
Поени од реакции
29
Ух, ух, не да е добар сексот после кавга...не знам зашто али стварно има поинаков шмек, поинтензивен е и просто поубав од секојдневниот. Можда затоа што после секој конфликт, следи напредок.:smir:
 

Крусер

Тотем Пума
Член од
4 јули 2008
Мислења
3.552
Поени од реакции
1.606
Ако сум крива за кавгата,сакам да го изедам.Ама ако не сум крива,не смее ни да ме допре,без разлика дали е мала или голема кавга:)
Многу чудно... И мене ова ми се има случено два пати и два пати сексот после поголема кавга бил за паметење.

Не знам зошто е така? Дали зашто жената после кавга исто така има чувство на доминација, т.е. си мисли „Ма *** ме колку сакаш, знам дека можам да те изнервирам по потреба!“ или пак е уплашена и мисли „Леле, *** ме те молам, само не оставај ме!“... Веројатно е до типот на жената. Или е пак нешто сосема трето...

Како и да е, јас сум против потребата да се има кавга за да се има добар секс. Не за друго, туку зашто добриот секс се ограничува само на посебни прилики, т.е. кога има голема кавга. Според мене, секој секс треба и може да биде добар, а ако приликата е посебна, апсолутно не сакам кавгата да ја правам посебна прилика, туку нешто што е убаво сакам да е посебно; кавги ќе има нон-стоп и се нужни, ама не треба да ги глорифицираме.

Во секој случај, важи правилото дека постарите луѓе треба да имаат доста време поминато заедно и доста кавги преживеано за да останат заедно, а многу полесно се преживуваат кавгите ако помирувачот на кавги (пенисот) е функционален и активен. И нормално, мора да постои желба да се прекине кавгата, т.е. мировните сили (сперматозоидите) да влезат во закавганата територија (вагината) и допрат до претставникот на истата (јајце-клетката), за мировните преговори да вродат со плод (бебе).

...

Се извинувам за последниот вонтематски литературен излив, но едноставно се случи... :smir:
 
Член од
30 декември 2008
Мислења
212
Поени од реакции
12
Не знам зашто ,ама стварно сексот после кавга е спектакуларен.И тоа што поголема кавга ,тоа подобро.Ама финтата е да дојде до таа почетната искра,тоа е тешкото ако кавгата е голема.
 
M

marsovka

Гостин
не знам зошто ама мене после кавга ама ич не ми се ебе ,после кавга ако другата страна сака секс е па ќе добие секс богами и тоа садо-мазо секс ,неколку пати се десило да бидам многу насилна и груба .
 
Член од
8 август 2008
Мислења
2.680
Поени од реакции
512
Зависи од кавгата (причината за карање)...

Факт е дека смирувањето после кавга е период на убави моменти, и мислам дека често делува и како стимуланс:)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom