Шокантно - анексите на сдс и грција

Никола

Државник
Член од
18 април 2005
Мислења
5.074
Поени од реакции
333
сдсг и гејлада се гз и гаѓи кој чиви мириса и лиже тие си знаат.
Сигурен сум дека има подолготрајна стратегија на подривање на македонското национално ткиво и обезличување на народот, историјата, јазикот и се она кое би било закана за самата грчка егзистенција.
Тоа е јасно и кажана од покакакниот глигоров кога спомена дека ние сме словени и немаме никаква врска со античките Македонци.
Таа стратегија, тој круг на интереси си трае и си е се таман или темјан кога е сдс на власт, а се разгорува кога заминуваат, па има проблеми, тензии, војни и што се не.
сдс оган да ве изгори.(а и дел од дпмне, само не знам кои, сдс се лесни за лоцирање)
 

concrete

alte Esel
Член од
22 март 2005
Мислења
12.248
Поени од реакции
1.703
да ти појаснев Миленко не е комуњар, а Мирка ги толчи нејзините лом ги напраи
Точно..камо среќа да останеше таков...вака станува лигав комедијант:)..., а Мирка..не ли пак таа со Бране си пијуцкаа заедно , во времето кога го СОВЕТУВАШЕ???....лично во четири очи..:)
 

Славјански

Антички Словен
Член од
2 мај 2008
Мислења
5.644
Поени од реакции
1.346
Pa seto toa i do sega se znaese.... ne bese tajna toa ...:toe:

Ovie dvajca serkovci vcera samo na celata situacija i dodadoa senzacionalisticka dimenzija ( kako inace ke go palat naivniot narod ), aneksi, kurci palci i tako dalje.... nisto drugo ne otkrija, samo preformuliraa...:toe:
Да не беше тајна ама беше тајна како се прифатило.

Вели, Холбрук разговараше со Грците 4 саати а со Бранко 3 мин.
И после минута до 12 се прифатија новите грчки барања.

Ми се гади, само се зголемува багажот наречен предавства.

Или ајде тоа што не е скриено.
САМО 3 МЕСЕЦИ ЌЕ БИДЕ ОВА ИМЕ, ПОСЛЕ ЌЕ СИ ГО ВРАТИМЕ ИМЕТО.

Уаааа Груевскии уааа ја шитна државата, викаа кодошите.
 
Член од
1 ноември 2008
Мислења
7.396
Поени од реакции
1.880
Точно..камо среќа да останеше таков...вака станува лигав комедијант:)..., а Мирка..не ли пак таа со Бране си пијуцкаа заедно , во времето кога го СОВЕТУВАШЕ???....лично во четири очи..:)
лошо е кога немаш што да кажиш во самоодбрана па тргаш одма во офанзива со навреди
 
Член од
9 ноември 2007
Мислења
9.327
Поени од реакции
1.334
Mirka ne bila tamu, oti e potpisana vremenata vo New York, od Stevo Crvenkovski, vo kancelariite vo UN.
Овој да не беше кадар на вечниот Стојан Андов....упс... поточно на експозитурата во Македонија на Реформските сили за Југославија на Анте Марковиќ?

Гледам овде никој не се занимава улогата и делото на С. Андов.
 
Член од
26 јануари 2008
Мислења
282
Поени од реакции
205
dedo stojan ke si go doceka svoeto samo neka ostane uste malku ziv da si ja oseti bolkata tuku gi vidovte debiline vo salana boris trajkovski zaedno so pijanicana B.C KAKO SE POTESE :vozbud::vozbud::vozbud::vozbud:
 
Член од
12 септември 2008
Мислења
271
Поени од реакции
42
Dejan];2274258 напиша:
Како се станува администратор на форумот. Сите предавници ќе ги банирам и ќе им ја затнам муцката. при секој збор кога ќе го спомнат бц, кг и сдс по едно змијулче да им излегува од уста.

Дали сте свесни дека само од неколку луѓе страдаме, дека та е една мала група педера кои не дупат у здрав разум. Зарем има уште идиоти кои веруваат во тие нивни приказни после сите овие текстови, слики и видеа за нивната „посветеност“ на МАкедонија...

Ех ме боле срцето...
Gi ima bre covek. Ehee, idioti (kako gi narekuvas ti) kolku ti dusa saka! Lugje ni trebaat poveke na nas. Mazishta so muda! MAKEDONCI!
Za 24 chasa ke se ischisti dobar del od plevelot, a ona shto ke ostane samo kje se isusi!
Akcija treba, akcija!! Da vidi svetot kako se spravuva Makedonecot so dushmanot!!

:toe:
 

concrete

alte Esel
Член од
22 март 2005
Мислења
12.248
Поени од реакции
1.703
лошо е кога немаш што да кажиш во самоодбрана па тргаш одма во офанзива со навреди
kaj vide NAVREDA??????, jas samo prokomentirav za osobinite i "politickata" opredelenost na dvajca bivsi komunjari i poverlivi "nadvoresni " dousnici... :)
........a bidejki "pametam" spektakularno podolgo vreme od tvoeto......ne e loso da priberes "rogovite"..:)
 
Член од
1 ноември 2008
Мислења
7.396
Поени од реакции
1.880
kaj vide NAVREDA??????, jas samo prokomentirav za osobinite i "politickata" opredelenost na dvajca bivsi komunjari i poverlivi "nadvoresni " dousnici... :)
........a bidejki "pametam" spektakularno podolgo vreme od tvoeto......ne e loso da priberes "rogovite"..:)

немам рогови ама твоите надалеку се гледаат
очигледно ништо нити си запамтил нити си сфатил
а ако си ја гледал претходната емисија кога гостуваше Мирка двајцата си кажаа јавно со чии идеологии се растени и живееле до пред некое време
 

ABC

“градител“
Член од
24 февруари 2005
Мислења
15.696
Поени од реакции
192
немам рогови ама твоите надалеку се гледаат
очигледно ништо нити си запамтил нити си сфатил
а ако си ја гледал претходната емисија кога гостуваше Мирка двајцата си кажаа јавно со чии идеологии се растени и живееле до пред некое време
“Волкот влакното го менува,ама навиките никогаш“ рекол некој и бил во право.:toe:
 

concrete

alte Esel
Член од
22 март 2005
Мислења
12.248
Поени од реакции
1.703
немам рогови ама твоите надалеку се гледаат
очигледно ништо нити си запамтил нити си сфатил
а ако си ја гледал претходната емисија кога гостуваше Мирка двајцата си кажаа јавно со чии идеологии се растени и живееле до пред некое време
Vidi..tie ti kazuvale, ama jas RASTEV so niv......na kazano ili na VIDENO da veruvam??? :)
neznam tie sto si mislele, ama znam sto si pravele...:)
 

ABC

“градител“
Член од
24 февруари 2005
Мислења
15.696
Поени од реакции
192
Vidi..tie ti kazuvale, ama jas RASTEV so niv......na kazano ili na VIDENO da veruvam??? :)
neznam tie sto si mislele, ama znam sto si pravele...:)
Заборавија да му ги презентираат сликите од Титовите штафети и “слетови“,или тоа ДПМНЕ-овциве сега го сметаат за доблест?:pos2:
 

TpH_Bo_OkO

Трноризец
Член од
18 мај 2005
Мислења
11.537
Поени од реакции
878
Како ѓавол од крст бегаат од темава некои...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom