Шокантно - анексите на сдс и грција

TpH_Bo_OkO

Трноризец
Член од
18 мај 2005
Мислења
11.537
Поени од реакции
878
Доколку СДС не излезат со демант на изјавите на Велиновска, или во најмала рака тужба за клевета, сето тоа што го кажала Велиновска е - вистина. И не ме чуди.

Ќе ме зачуди ако не е вистина.
 

realen_07

Опозиционер
Член од
12 април 2008
Мислења
3.636
Поени од реакции
134
Доколку СДС не излезат со демант на изјавите на Велиновска, или во најмала рака тужба за клевета, сето тоа што го кажала Велиновска е - вистина. И не ме чуди.

Ќе ме зачуди ако не е вистина.
Мене ме занима една работа околу апокалиптичните и револуционерни емисии на Миленко.

Кога веќе се разговара оклу толку битни теми и кога се презентираат еден куп таканаречени арагументи, зошто барем еднаш не покани соговорник и од другата страна, или евентуално да ги соочи соговорниците па да ги вкрстат аргументите и фактите.
 
J

Johnny Stulic

Гостин
Tokmu taka ova se seriozni obvinuvanja na "vidni" licnosti vo politickiot zivot vo Makedonija od koj edniot e aktuelen sef na drzava.

Vo najmala raka bi trebalo da ima tuzba za kleveta,a pak Mirka ako ima nekoj dokazi neka gi dostavi kaj pesterskiot covek Milenko i ligleto Latas da se javno obelodenat.

Vaka samo se ostanuva vo domenot na spekulacija i predizboren seks i video lenti
 

Никола

Државник
Член од
18 април 2005
Мислења
5.074
Поени од реакции
333
Излезе женава ептен полезна. Ова ко Троцки за Ленин, само него го зезнаа.
 

Македонцки

мадрфакр
Член од
23 ноември 2007
Мислења
4.281
Поени од реакции
634
смешно, и глупаво

1.да обелоденела ТАЈНИ ДОГОВОРИ :kesa:

2.прес и политика на сдс, не се доволни па се чекало потврда

3.тужба за анализа

:vozbud::vozbud::vozbud:
 
Член од
3 декември 2008
Мислења
321
Поени од реакции
8
Мене ме занима една работа околу апокалиптичните и револуционерни емисии на Миленко.

Кога веќе се разговара оклу толку битни теми и кога се презентираат еден куп таканаречени арагументи, зошто барем еднаш не покани соговорник и од другата страна, или евентуално да ги соочи соговорниците па да ги вкрстат аргументите и фактите.

Затоа што не си информиран да те информирам малку.
Од сдс се поканети сите кога сакаат да бидат гости во неговата емисија и неколку пати јавно ги повикуваше и бранко и сите од сдс.
Покани преку малови и пораки и директни јавувања на мобилни.
Но никој не се јавуваше од другата страна. Епа сега ако ми слиш дека треба со полиција да ги носи ок.
 

Славјански

Антички Словен
Член од
2 мај 2008
Мислења
5.644
Поени од реакции
1.346
1. Правата на Македонците во Беломорска Македонија покренато од Владата на РМ, СДСМ - не е време сега. Па кога е бе стоко една комуњарска, кога е нож до коска дошол.
Од што бевме кротки јагниња гледам сите врати ни се отворија.
2. Промената на името, кога сакаа целиот пакет со се идентитетот да ни го протнат на брзинка како промените во Собранието што ги направија со ФИРОМ, СДСМ - мора да се прифати пакетот.
Кој бе нормален дискутира за идентитет ?
Само Фрчко и СДСМ.
3. Дали во Грција постои дискусија од типот, дајте ние бараме они да не го користат името Александар, дајте ние да ги вратиме топонимите на местата во Беломорска Македонија.
Има ли таква демократска дискусија во Грција ?
Овде јајцата ми отекоа, зошто аеродромот Александар, зошто стадионот Филип, зошто автопатот.
Па кога се ќе склопам очигледно е дека ВМРО-ДПМНЕ провоцира, Грција да извади документ и да каже, ЕВЕ БЕ ПОТПИШАВТЕ, ШТО СЕГА ВАДИТЕ ТАКВИ ИМИЊА.
А се мислам дека тие документи ќе се извадат по пријавата на Македонија во Хаг и тоа е правото место каде Грција ќе мора да се одбрани.
 

Insomniac

Evil Macedonian
Член од
27 мај 2007
Мислења
1.799
Поени од реакции
28
не ми треба Велинова, таа е само капак, потврда, верификација

1.деноминација - лаете или не за компромис промена не само на име туку за народ и јазик

2.анитка- лаете или не за све македонско, од сонце до споменик и аеродром

3.егејците - се молчеше или не 70 години


да или не од 1 до 3...сега
Точно така. Тие работи ние обичните Македонци ги знаеме со години.
 

ABC

“градител“
Член од
24 февруари 2005
Мислења
15.696
Поени од реакции
192
Прво документи кој се од карактер што толку многу ја засегнуваат Македонската јавност не можат да бидат од таен карактер,значи мора да бидат јавни.Преговори во кој се одлучува за толку важно прашање какво што е името на оваа земја исто така не можат да бидат тајни како што сега се,и тие мора да бидат од јавен карактер за да бидат валидни пред народот на една земја.Мрчаторите од типот на Миленко или Мирка кој го менуваат таборот политички побрзо од чорапите или гаќите,воопшто не се меродавни да даваат јавни констатации и нивните мислења особено се неважни пред избори кога тензиите се зголемуваат како по правило и можеме да имаме помалку несакани репрекусии следствено на вакви или слични дискусии.Или пак во прашање е нивно учество во ваквите тајни договори со Грците за да можат да ги тврдат или јавно предпоставуваат непријателските акти кон Македонија кој биле потпишани од мала група на тогашни политички моќници.
 
J

Johnny Stulic

Гостин
смешно, и глупаво

1.да обелоденела ТАЈНИ ДОГОВОРИ :kesa:

2.прес и политика на сдс, не се доволни па се чекало потврда

3.тужба за анализа

:vozbud::vozbud::vozbud:
1.Ako se tajni dogovori od kade Mirka doznala za niv osven ako i taa licno ne bila involvirana vo niv sto licno ne veruvam da povika nekoj novinar ,a da se razgovara pred nego za nacionalno predavstvo go nema ni vo Monty Python

2.Ne navleguvam vo partiski igri bas me interesira reakcijata na SDS


3.Ova ne e bas analiza ova e licno obvinuvanje,doticnive osobi se spomnati so ime i prezime od Mirka za velepredavstvo za ova se stanuva ili nacionalen heroj ili pak Mladenov od Fokus
 
Член од
1 ноември 2008
Мислења
7.396
Поени од реакции
1.880
Мирка ги отепа комуњариве вчера ихихих
сите клипови од вчерашната емисија тука

до вечер или утре наутро целосната емисија и на google video
 

Solid

Зона на самракот
Член од
26 август 2007
Мислења
7.174
Поени од реакции
4.133
Одлична емисија вчера.Чекаме демант или тужба за клевета од споменатите личности.Тик-так,тик-так...
 

Македонцки

мадрфакр
Член од
23 ноември 2007
Мислења
4.281
Поени од реакции
634
ДАЛИ НЕКОЈ ја ЧИТА првата страна ???

1.Ako se tajni dogovori od kade Mirka doznala za niv osven ako i taa licno ne bila involvirana vo niv sto licno ne veruvam da povika nekoj novinar ,a da se razgovara pred nego za nacionalno predavstvo go nema ni vo Monty Python
а.ИЗВОРОТ е новинарка која присуствивала на потпишувањето на спогодбата
б.анализа - собирање и анализирање на факти
в.гледај го клипот
г.прати го пресот на емилијан манекенот


2.Ne navleguvam vo partiski igri bas me interesira reakcijata na SDS
па партиската реакција ти е одговор на дилот на истата таа тогаш владејачка партија, како може да не те интересира?

3.Ova ne e bas analiza ova e licno obvinuvanje,doticnive osobi se spomnati so ime i prezime od Mirka za velepredavstvo za ova se stanuva ili nacionalen heroj ili pak Mladenov od Fokus
дииии енд
 

TpH_Bo_OkO

Трноризец
Член од
18 мај 2005
Мислења
11.537
Поени од реакции
878
Кога веќе се разговара оклу толку битни теми и кога се презентираат еден куп таканаречени арагументи, зошто барем еднаш не покани соговорник и од другата страна, или евентуално да ги соочи соговорниците па да ги вкрстат аргументите и фактите.
Во мое лично присуство се договараше таков концепт на една доста позната емисија која одеше на А1 порано. Луѓето од сегашната опозиција, одбија учество.
 
Член од
1 ноември 2008
Мислења
7.396
Поени од реакции
1.880
емисијата беше следена од повеќето амбасадори во државава
а и сигурно комуњариве ја гледале сепак за нив беше наменета :wink:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom