Градоначалничка листа на Кавадарци

ваш фаворит за шериф на Кавадарци

  • 1.Александар Панов-ВМРО-ДПМНЕ И ко.

    Гласови: 43 51,8%
  • 2.Д-р Јордан Нефчев-НСДП

    Гласови: 0 0,0%
  • 3.Душко Сапунџиев-независен кандидат

    Гласови: 16 19,3%
  • 4.Ратко Грков-СДСМ

    Гласови: 19 22,9%
  • 5.Ристо Атанасов-независен кандидат

    Гласови: 4 4,8%
  • 6.Андосија Ристова-ПОДЕМ

    Гласови: 1 1,2%

  • Вкупно гласачи
    83
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
31 јули 2007
Мислења
1.580
Поени од реакции
39
а бе луѓе,шо се расправате,се знае која опција ке победе во Кавадарци,на сите ни е јасно,а тоа дека некои луѓе ги заплашувале немам коментар,барем мене каа мис е јавија убаво ме питаа за кој ке гласам,ја си кажа слободно и немам мака со тоа,не давајте погрешна слика само...........плус тоа ако Душко ако е толку озбилен требаше и советничка листа да поднесеше,вака мислам дека не е сванат сериозно од владејачкава партија.
А кој тоа ти се јавил?

Правото на глас е твое лично право и не е нечиј предмет на интересирање...
 

Кавадарчанец

Бадр Хари фан
Член од
18 декември 2007
Мислења
4.156
Поени од реакции
28
Бре бре кој бетер од побетер Амкар за градоначалник :pos: он неможе кабловската да си ја среде не градот да го среде.Виа друзите не ни ги познавам освен виа момакот од ВМРО јас искрено ќе го сакам тиа шо ќе го управе фудбалот у градот кој сака нека дојде али нека се заложе Кавадарци да си го добие фудбалот назад не ме интересират ни улици асфалтирани ни вински куќи ако некој ми вете дека ќе се заложе за фудбалот него ќе го гласам:wink:
 
Член од
9 март 2009
Мислења
10
Поени од реакции
0
Гласајте за мене, јас сум најубав!

Гласај за мене, јас ќе работам за доброто на фудбалот во Кавадарци.
Се шегувам, не сум кандидат.
Но сега кога гледам кој се се кандидирал, ми е криво што и јас не се кандидирав да си направам реклама како овие циркузантите. Инаку мислам дека на овие избори најверојатно ќе победи Александар Панов, може и во првиот круг.
што се однесува на Амкарот се согласувам дека не го бива ни за кабловската, камо ли за градоначалник. Јас да сум градоначалник одма ќе повикам друг кабелски оператор за да има конкуренција. Со години гледаме ефтини канали со никаков квалитет на приемот.
 
Член од
27 февруари 2009
Мислења
16
Поени од реакции
1
абе ногу лесно е да исплукаш некој а најтешко е да бидиш објективен. у кавадарци у кабловската одсекогаш се пуштале само канали што може легално да се купат со договор со самите телевизии и со согласност од советот за радиодифузија и министерството за култура. и напротив тоа не се ни малку ефтини канали. значи Душко Сапунџиев како газда одсекогаш во тој поглед се трудел да биде чесен и да ги почитува законите. Знам дека таков ќе биде и во функција на градоначалник. А друг е проблемот со нелојалната конкуреницја поточно со операторите блиски со власта што НА ДИВО пушттаат КРАДЕНИ канали за кои немат никаква дозвола а никој не ги чепка ама таква ни е исполитизирана државата и нив никој не ги казнува а во Инел плаќат астрономски казни заради српски превод што има на некој програми и пак инвестират у градот. И на крајот простиот народ повеќе ги сака криминалците и партиски врзаните крадци во кабелскиот бизнис што не ги ни пријавуват корисницит е кријат данок а ако сакаш да работиш легално у ваа наша држава не те бива. Тоа е околу каналите на кабловската ама гледав некња спремат дигитална телевизија со преку 150 канали изборни дури и со тарифирање по минута колку си ги гледалм за дигиталната телевизија е ногу поинаку и законот па за пари ќе може шо сакаш да гледаш.

Друга работа е интернетот и телевизијата, ако не го бивало Душко Сапунџиев кој успеа да инвестира еден тон пари да направе тукуречи прв у Македонија приватна фиксна телефонија, кој овозможи Кавадарци да има интернет за ефтини пари скоро у секоја куќа и да изграде хибридна оптичко-коаксијална мрежа у Кавадарци на која и Телекум му завидуват и шо ќе служе у градот у наредните 100 години?

управуењето на фудбалот у однос на овоа што е од него до сега постигнато е играчка со 2 дена ангажман и два-три телефони што ги има ФФ Тиквеш може да биде на врвот у македонија.

а ви и понатаму плукајте по чесните и искрени кандидати знам дека ви сметат и сакате по секоја цена да ги дискредитирате за да си ја партизирате државата ама има некој што издржал и многу поголеми притисоци и нема да се откаже за да донесе добро на градот.
 
S

smart ass

Гостин
абе ногу лесно е да исплукаш некој а најтешко е да бидиш објективен. у кавадарци у кабловската одсекогаш се пуштале само канали што може легално да се купат со договор со самите телевизии и со согласност од советот за радиодифузија и министерството за култура. и напротив тоа не се ни малку ефтини канали. значи Душко Сапунџиев како газда одсекогаш во тој поглед се трудел да биде чесен и да ги почитува законите. Знам дека таков ќе биде и во функција на градоначалник. А друг е проблемот со нелојалната конкуреницја поточно со операторите блиски со власта што НА ДИВО пушттаат КРАДЕНИ канали за кои немат никаква дозвола а никој не ги чепка ама таква ни е исполитизирана државата и нив никој не ги казнува а во Инел плаќат астрономски казни заради српски превод што има на некој програми и пак инвестират у градот. И на крајот простиот народ повеќе ги сака криминалците и партиски врзаните крадци во кабелскиот бизнис што не ги ни пријавуват корисницит е кријат данок а ако сакаш да работиш легално у ваа наша држава не те бива. Тоа е околу каналите на кабловската ама гледав некња спремат дигитална телевизија со преку 150 канали изборни дури и со тарифирање по минута колку си ги гледалм за дигиталната телевизија е ногу поинаку и законот па за пари ќе може шо сакаш да гледаш.

Друга работа е интернетот и телевизијата, ако не го бивало Душко Сапунџиев кој успеа да инвестира еден тон пари да направе тукуречи прв у Македонија приватна фиксна телефонија, кој овозможи Кавадарци да има интернет за ефтини пари скоро у секоја куќа и да изграде хибридна оптичко-коаксијална мрежа у Кавадарци на која и Телекум му завидуват и шо ќе служе у градот у наредните 100 години?

управуењето на фудбалот у однос на овоа што е од него до сега постигнато е играчка со 2 дена ангажман и два-три телефони што ги има ФФ Тиквеш може да биде на врвот у македонија.

а ви и понатаму плукајте по чесните и искрени кандидати знам дека ви сметат и сакате по секоја цена да ги дискредитирате за да си ја партизирате државата ама има некој што издржал и многу поголеми притисоци и нема да се откаже за да донесе добро на градот.
Човек ти си во голема заблуда или не си испаднал од градов...
ИНЕЛ добра кабловска прошетај малку по градовите и види ја разликата па после зелени фрлај по форумов.
А за градот последно што треба да се средува се каналите на тв..абе ние во градов имаме еден куп неасвалтирани улиц пропадната инфраструктура најсмрдлива река во европа безработница и што усте не .....а ти ми збориш за програми и телефони :helou:
 
Член од
27 февруари 2009
Мислења
16
Поени од реакции
1
абе пријателе ти или не читаш или не ти работе кликерот. убаво ти напишав зошто е таква ситуацијата т.е. дека има градови во македонија кај што операторите крадат канали без дозвола и испаѓа дека се подобри од некој што сака бизнисот да си го тера чесно и легално и што пушта само канали кои по закон е дозволено да се пуштат. ја незнам може и јас сум глуп па неможам да ти објаснам на доволно прост начин. и не ти лафам ја за канали ти кажувам дека Душко е чесен и поштен човек шо има постигнато нешто големо со сопствени раци и пари. Ти ако неможиш тоа да го сваниш гласај си за некој па нека те крадат после.
 
S

smart ass

Гостин
абе пријателе ти или не читаш или не ти работе кликерот. убаво ти напишав зошто е таква ситуацијата т.е. дека има градови во македонија кај што операторите крадат канали без дозвола и испаѓа дека се подобри од некој што сака бизнисот да си го тера чесно и легално и што пушта само канали кои по закон е дозволено да се пуштат. ја незнам може и јас сум глуп па неможам да ти објаснам. и не ти лафам ја за канали ти кажувам дека Душко е чесен и поштен човек шо има постигнато нешто големо со сопствени раци и пари. Ти ако неможиш тоа да го сваниш гласај си за некој па нека те крадат после.
да беше чесен ке имаше и друг оператор кај нас
...туку не само за каналите ИНЕЛ има најскап интернет во македонија плакеме 550 денари за брзина 1024кбс и не ми соли ти дали сум јас глуп или дека освен твојот фаворит нема друг
 
Член од
27 февруари 2009
Мислења
16
Поени од реакции
1
да беше чесен ке имаше и друг оператор кај нас
...туку не само за каналите ИНЕЛ има најскап интернет во македонија плакеме 550 денари за брзина 1024кбс и не ми соли ти дали сум јас глуп или дека освен твојот фаворит нема друг
no comment
 

badluckguy

Оган под ѕвездите
Член од
8 октомври 2007
Мислења
2.925
Поени од реакции
131
да беше чесен ке имаше и друг оператор кај нас
...туку не само за каналите ИНЕЛ има најскап интернет во македонија плакеме 550 денари за брзина 1024кбс и не ми соли ти дали сум јас глуп или дека освен твојот фаворит нема друг

Не се прај со сила глуп!...ако стварно не си.
Дали ќе има друг кабеслки оператор најмалку зависи од Амкарот!
Си има закон за тоа, Совет за радиодифузија, лиценци и триста чуда.
Ептен си смешен шо воа го постави како проблем.:)
За интернетот...јас одговорно ти тврдам дека е еден од најевтините и најдобрите во државата. Го имам дома, и сум задоволен. Ако не ти чине, ги имаш телеком(да те бричат на суво), Оннет, безжичен итн...бар за интернет не е проблем сега, го има и се плаќа, ако не ти чине еден, одиш кај друг и нема веќе проблем.:)
Туку мене друго ме маче кај кандидатите...
Не видов ниеден кој се обврзува да го реши проблемот со водоснабдувањето, да прикаже соодветна програма, да нема рестрикции повеќе.
Потоа, атмосферска канализација за да не пливаме по улиците кога ќе заврне.
Да се обврзе некој стварно да а поправе инфраструктурата, а не да мачка очи со асфалтирање на некое зафрлено уличе од 50 метри.
Колите го сокршивме по улиците во градот.
Киното некој да го пуште во функција за неговата првобитна намена, да се гледаат филмови, а не да се држат политички конвенции и чат-пат некоја претстава...
А тоа дека бил кој ќе победе у прв круг...се лажите гадно.:)
Втор круг ќе има сигурно.:)
 

Кавадарчанец

Бадр Хари фан
Член од
18 декември 2007
Мислења
4.156
Поени од реакции
28
абе ногу лесно е да исплукаш некој а најтешко е да бидиш објективен. у кавадарци у кабловската одсекогаш се пуштале само канали што може легално да се купат со договор со самите телевизии и со согласност од советот за радиодифузија и министерството за култура. и напротив тоа не се ни малку ефтини канали. значи Душко Сапунџиев како газда одсекогаш во тој поглед се трудел да биде чесен и да ги почитува законите. Знам дека таков ќе биде и во функција на градоначалник. А друг е проблемот со нелојалната конкуреницја поточно со операторите блиски со власта што НА ДИВО пушттаат КРАДЕНИ канали за кои немат никаква дозвола а никој не ги чепка ама таква ни е исполитизирана државата и нив никој не ги казнува а во Инел плаќат астрономски казни заради српски превод што има на некој програми и пак инвестират у градот. И на крајот простиот народ повеќе ги сака криминалците и партиски врзаните крадци во кабелскиот бизнис што не ги ни пријавуват корисницит е кријат данок а ако сакаш да работиш легално у ваа наша држава не те бива. Тоа е околу каналите на кабловската ама гледав некња спремат дигитална телевизија со преку 150 канали изборни дури и со тарифирање по минута колку си ги гледалм за дигиталната телевизија е ногу поинаку и законот па за пари ќе може шо сакаш да гледаш.

Друга работа е интернетот и телевизијата, ако не го бивало Душко Сапунџиев кој успеа да инвестира еден тон пари да направе тукуречи прв у Македонија приватна фиксна телефонија, кој овозможи Кавадарци да има интернет за ефтини пари скоро у секоја куќа и да изграде хибридна оптичко-коаксијална мрежа у Кавадарци на која и Телекум му завидуват и шо ќе служе у градот у наредните 100 години?

управуењето на фудбалот у однос на овоа што е од него до сега постигнато е играчка со 2 дена ангажман и два-три телефони што ги има ФФ Тиквеш може да биде на врвот у македонија.

а ви и понатаму плукајте по чесните и искрени кандидати знам дека ви сметат и сакате по секоја цена да ги дискредитирате за да си ја партизирате државата ама има некој што издржал и многу поголеми притисоци и нема да се откаже за да донесе добро на градот.
Незнам баче кој си и шо си дали си на Амкарот човек или неси али ако тврдиш дека он ќе го управе Тиквеш јас у чело ќе го бакнам пред цело Кавадарци али како шо гледам си прави добар филм или некој со сила те тера тоа да го правиш незнам јас за два дена ќе го управел клубот ако е два дена работа па зошто до сега не го стори тоа или сеа избори се ближат и само празни ветувања за два дена работа Тиквеш у врвот на македонскиот фудбал :pos2::pos2::pos2: АПСУРД:pos2::pos2::pos2:
 

Madrid

Timeless
Член од
23 март 2008
Мислења
3.899
Поени од реакции
154
Ајдее партиски војници колку сакаш, море остајте го народот нека си гласа за кој сака не туку млатите празна слама, вака ќе било нака ќе било, си праат бајрам со умот.
Некоа програма не глеам да има некој од кандидатите, сите тоа па тоа го вртат каа и секоаш, и кој и да ги изгласат исто ќе биде каа со Пано, на почетокот од мандатот ќе префарба три клупи на милицајскиот парк, ќе наместе 12 канти на тротоарот пред Хигија и ајде јас работам за општината, ама додуша и толку му треба на виа нашиот народ, одма ќе го изгласат уште еден мандат, и после ци го држиме 4 години ка сеа шо беше со горенаведениот, ич неам надеж дека некој ќе ја управа ваа нашата општина, туку ај, да не мрчам предвреме.
 

badluckguy

Оган под ѕвездите
Член од
8 октомври 2007
Мислења
2.925
Поени од реакции
131
Незнам баче кој си и шо си дали си на Амкарот човек или неси али ако тврдиш дека он ќе го управе Тиквеш јас у чело ќе го бакнам пред цело Кавадарци али како шо гледам си прави добар филм или некој со сила те тера тоа да го правиш незнам јас за два дена ќе го управел клубот ако е два дена работа па зошто до сега не го стори тоа или сеа избори се ближат и само празни ветувања за два дена работа Тиквеш у врвот на македонскиот фудбал :pos2::pos2::pos2: АПСУРД:pos2::pos2::pos2:

Ти по се изгледа нема ни да гласаш.:)
Оти Тиквеш никој не го спомнал...тешко дека некој ќе го управе, за жал.
 

ogledalo

провинцијалец
Член од
12 мај 2008
Мислења
3.198
Поени од реакции
173
koj ke ja trgne kaldrmta pred ``lovec`` na taa ulica, ke ima li uste restrikcii posle 23 casot na voda, pat do gore do ona kako se vikase ljubas do manastirot od kaj zito jug ke e naprave li spored nekoja od programite?

a ne znam kako ama od cel kavadarci parkot kaj brioni e najakoto mesto za prosetka , da ne se zapuste toa...eden pogolem parking po moe treba vo centar koga e pazar e haos za pakrikanje...itn itn
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom