Градоначалничка листа на Кавадарци

ваш фаворит за шериф на Кавадарци

  • 1.Александар Панов-ВМРО-ДПМНЕ И ко.

    Гласови: 43 51,8%
  • 2.Д-р Јордан Нефчев-НСДП

    Гласови: 0 0,0%
  • 3.Душко Сапунџиев-независен кандидат

    Гласови: 16 19,3%
  • 4.Ратко Грков-СДСМ

    Гласови: 19 22,9%
  • 5.Ристо Атанасов-независен кандидат

    Гласови: 4 4,8%
  • 6.Андосија Ристова-ПОДЕМ

    Гласови: 1 1,2%

  • Вкупно гласачи
    83
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
8 август 2008
Мислења
1.309
Поени од реакции
151
гледам сите,отвараат тема за нивниот град,па иако се малку кавадарчани на форумов решив и јас да отворам,ваква тема,за кандидатите нема да пишувам поопширно,бидејки кај секој ке стои од која партија е,така да сето тоа ке биде излишно,па.....
 
Член од
31 јули 2007
Мислења
1.580
Поени од реакции
39
Ако сум од кавадарци не ги знам повеќето од типциве :kesa:

Сигурно не би гласал за андосија и за грков а и за нефчев, тиа трујца ги знам и не ми се баш нај ок не би сакал ПАНО втори дел да гледам у градот....
 

badluckguy

Оган под ѕвездите
Член од
8 октомври 2007
Мислења
2.925
Поени од реакции
131
Од мој аспект, најреални шанси за победа има А. Панов, вака како прилично стабилен човек изгледа.
Д. Сапунџиев исто.
Мислам дека меѓу овие двајца ќе се решава...ако не се случи избор во прв круг.

Другите не се ама ич омилени во градот.:)
А нели на СДСМ кандидат му беше Ташо Радњански?
 
R

RAYTHEON23

Гостин
ke go dadm glasot za panov-ama ne od partiska opredelba:smir:

Ако сум од кавадарци не ги знам повеќето од типциве :kesa:

Сигурно не би гласал за андосија и за грков а и за нефчев, тиа трујца ги знам и не ми се баш нај ок не би сакал ПАНО втори дел да гледам у градот....
i jas nemam pojma koj e koj ama aj ke gi vidime na kampanja:toe:
 

Madrid

Timeless
Член од
23 март 2008
Мислења
3.899
Поени од реакции
154
Koа е ваа Андосија Ристова? Знае ли некој?

Иначе мислам дека Панов ќе победе, од сегашниот полош не може да биде.
 

Madrid

Timeless
Член од
23 март 2008
Мислења
3.899
Поени од реакции
154
da ne e profesorka po informatika...taka nesto:helou:
:nesvest:
Не ме радуј еј, сумљав дека е она, Андосија Орифлејм а.к.а. Круела ДеВил ќе се кандидирала за градоначалник... шо не ќе дочекаме.

Ми предаваше у прва иначе.
 
Член од
27 ноември 2005
Мислења
636
Поени од реакции
11
Море кавадарчани бидете среќни шо имате избор и добри кандидати, кај нас у Неготино истиот, Каменко и другиот Балек, кој од кој е ...
 

babydol

Copy...
Член од
15 јули 2008
Мислења
1.561
Поени од реакции
92
Ме шекнаа деновиве со анкети на телефон за кој кандидат ке сум гласала леллеел :tapp:
 

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.344
Андосија за градоначалник???
Професорката??
 
Член од
27 февруари 2009
Мислења
16
Поени од реакции
1
аха...:helou:

добро е со кавадарци нема лева и десна страна НЕЛИ...:pos2::pos2::pos2:
а ме интересира има ли некој инфо за независниот кандидат.....
има двајца ама еве ти за подобриот оти виа Ристе никој не знае кој е.

абе копуци мои мили (секоја чест на исклучоците) кога се праве анкета само партиските војници и активисти гласат мене воа ми личе на 70-те во америка кога на народот му го переле мозокот со опасноста од Русија а Русија не била ни најмалку опасна ама џабе е сите гледат само праволиниски пропагандата како ќе каже... Јас за градоначалник на Кавадарци ќе гласам за Душко Сапунџиев од повеќе причини.

Прво, човекот се кандидира како независен и сам си ја спонзорира кампањата така да нема да биде зависен од никој после кога ќе победе. Плус, он нема своја листа за советници така да кога ќе победе нема да има ризик од политички пазари на какви што сме навикнати.

Второ, за разлика од партиските кандидати кои ако победат ќе морат да се мразат со советниците од спротивните листи па ќе имаме пат позиции на сметка на градот, тука имаме човек шо се разбирал со германци,американци,кинези а ногу време и со Кавадарчани плус доволно му е приносен бизнисот така да нема да ги коче проектите заради лични интереси.

Трето, човекот со години сам инвестира во телекомуникациите во Кавадарци и градот технолошки ногу го подигна а и слушам дека кога ќе победе на најпрометните места во градот од свој џеб ќе поставе бесплатен безжичен интернет, телефони и др такви работи

Четврто, се догребав до неговата биографија и мислам дека никој друг кандидат нема такво искуство. Еве па читајте и мислите со своја глава:

[FONT=&quot]БИОГРАФИЈА[/FONT]



[FONT=&quot]Сапунџиев Душко – Дипломиран инженер по електроника и автоматика[/FONT]


[FONT=&quot]Роден[/FONT][FONT=&quot]: 25.[/FONT][FONT=&quot]Април.1956 Кавадарци, Република Македонија[/FONT]
[FONT=&quot]Адреса[/FONT][FONT=&quot]: [/FONT][FONT=&quot]Киро Крстев 8 1430 Кавадарци[/FONT]
[FONT=&quot]Државјанство[/FONT][FONT=&quot]: [/FONT][FONT=&quot]Македонија[/FONT]
[FONT=&quot]Националност[/FONT][FONT=&quot]:[/FONT][FONT=&quot] Македонец[/FONT]

[FONT=&quot]ОБРАЗОВАНИЕ[/FONT]


[FONT=&quot]1962-1970 Основно образование во Кавадарци – одличен успех[/FONT]
[FONT=&quot]1970-1974 Средно образование во Кавадарци – Гимназија – Математички[/FONT]
[FONT=&quot] смер – одличен успех[/FONT]
[FONT=&quot]1975-1980 Додипломски студии на Елекотротехнички факултет Белград[/FONT]
[FONT=&quot] смер електроника и автоматика, запишан на магистерски [/FONT]
[FONT=&quot] постдипломски студии на истиот факултет[/FONT]

[FONT=&quot]ЈАЗИЦИ[/FONT]

[FONT=&quot]Активно познавање на англиски и германски јазик (пишан и говорен) како и на јазиците на поранешните ЈУ републики.[/FONT]

[FONT=&quot]РАБОТНО ИСКУСТВО[/FONT]

[FONT=&quot]1980-1984 Вработен во ФЕНИ Кавадарци како главен инженер за електрично [/FONT]
[FONT=&quot] мерење и регулација на неелектрични величини. Стекнато [/FONT]
[FONT=&quot] огромно практично искуство за процесно управување на [/FONT]
[FONT=&quot] индустриски објекти во тригодишна секојдневна соработка и [/FONT]
[FONT=&quot] комуникација со експерти од водечките компании од САД [/FONT]
[FONT=&quot] испорачатели на опрема и технологии за ФЕНИ.[/FONT]

[FONT=&quot]1984-1988 Вработен во Елро Електрика Кавадарци како Раководител на РЕ [/FONT]
[FONT=&quot] Електроника развој и производство со активно учество во проекти [/FONT]
[FONT=&quot] од процесна опрема,автоматско управување на индустриски [/FONT]
[FONT=&quot] постројки, автоматизирани магацини, нумеричко управување на [/FONT]
[FONT=&quot] машини, спортски повеќенаменски семафори и дисплеи и системи [/FONT]
[FONT=&quot] за регулација на еднонасочни погони[/FONT]

[FONT=&quot]1988-1997 [/FONT][FONT=&quot]Сопственик и вработен во Инел Електроника Кавадарци и Инел [/FONT]
[FONT=&quot] Интернационал Кавадарци, фирми кои се занимаваат со [/FONT]
[FONT=&quot] проектирање на компјутерски мрежи и изработка на апликативен [/FONT]
[FONT=&quot] софтвер[/FONT]

[FONT=&quot]1997-2000 Соосновач и сопственик на ИНКОМ Системи Скопје, фирма која се [/FONT]
[FONT=&quot] занимава со проектирање и изведба на заеднички антенски [/FONT]
[FONT=&quot] системи за прием на земски и сателитски сигнали, проекти за [/FONT]
[FONT=&quot] радио и ТВ станици како и кабелски мрежи и системи.[/FONT]

[FONT=&quot] 2000-2003 Технички директор во [/FONT][FONT=&quot]WIR Electronic Munchen,Germany [/FONT][FONT=&quot]како [/FONT]
[FONT=&quot] одговорен инженер за компјутерски мрежи и пренос на податоци [/FONT]
[FONT=&quot] и раководител на службата за поддршка на производството, [/FONT]
[FONT=&quot] проектирање и консалтинг како и комерцијално [/FONT]
[FONT=&quot] водење и договарање на набавките и продажбата во земјите од [/FONT]
[FONT=&quot] ЕУ,САД,Канада и Источна Азија. Во овој период одговорен за [/FONT]
[FONT=&quot] склучување на еднократни и долгорочни договори со голем број [/FONT]
[FONT=&quot] фирми од ИТ и Авио индустријата ([/FONT][FONT=&quot]Dornie, ND-Satcom, Nortel [/FONT]
[FONT=&quot]Data,BlackBox…). [/FONT][FONT=&quot]Во истиот период член и председател на МКЦ [/FONT]
[FONT=&quot] ИЛИНДЕН во Минхен, Германија[/FONT]

[FONT=&quot]2003-2009 Основач и сопственик на оператор на кабелска мрежа,интернет [/FONT]
[FONT=&quot] провајдер и провајдер за фиксна телефонија Инел Интернационал [/FONT]
[FONT=&quot] Кавадарци и директор на Инел Техник Кавадарци, фирми кои [/FONT]
[FONT=&quot] инвестираат во телекомуникацискиот бизнис и се занимаваат со [/FONT]
[FONT=&quot] проектирање и изведба на кабелски и компјутерски мрежи. [/FONT]
[FONT=&quot] Истовремено председател на Собранието на основачите на [/FONT]
[FONT=&quot] телекомуникациската групација МАКТЕЛКО ДОО Битола[/FONT]

[FONT=&quot]1986-2001 Делегат во Собранието на РМ, собор на Општините[/FONT]

[FONT=&quot]2005-2008 Председател на УО на СИЗ МК НЕТ интересна заедница на кабел [/FONT]
[FONT=&quot] операторите на РМ[/FONT]

[FONT=&quot]2006-2008 член на УО на ЈП Комуналец Кавадарци


[/FONT]
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom