Фан Клуб: Јувентус

Статус
Затворена за нови мислења.

апец

Јувентус фан
Член од
5 декември 2007
Мислења
1.083
Поени од реакции
60
А јас па мислам дека до Диего сме ного блиску а тука негде и со Силва, да ги земаме тие 2ца супер ке биде:vozbud::vozbud::vozbud::vozbud:
Што ке ни се двајцата. Ако треба да бирам и јас би го избрал Силва. Диего е полушпиц така да ке се наруши целата Концепција во играта (истото го кажа и fossil ) а тоа е многу лошо. Сите шеми,тактики и други ствари кои биле вежбани на тренинзите ке пропаднат во вода и ке треба тимот одново да се воигрува. Мене ваков како што е Јувентус ми се допаѓа. Стандард во одбрана и четворица во средниот ред, лево Недвед или Де Чеље, центар Сисоко и Маркизо и десно Каморанези или Маркиони.
Јас мислам дека Раниери паметно ке изигра и ке го донесе Силва. (А ако дојде диего ке треба да се прилагоди на позицијата лево крило)
Јас би сакал да дојде Силва. или многу сакам.......?
 

Феномен

Џомба
Член од
21 август 2008
Мислења
4.837
Поени од реакции
111
А јас па мислам дека до Диего сме ного блиску а тука негде и со Силва, да ги земаме тие 2ца супер ке биде:vozbud::vozbud::vozbud::vozbud:
Тимче за да ги земите тие двајца ќе ви требаат околу 80 милиони:kesa:
 

Тимче

HULK!
Член од
4 јули 2008
Мислења
4.537
Поени од реакции
238
Тимче за да ги земите тие двајца ќе ви требаат околу 80 милиони:kesa:
абе ако треба ке им позајмам:pos2: Силва ако го земат ке биде трансфер на зимски преоден рок:vozbud::vozbud:
 
Член од
16 декември 2008
Мислења
9
Поени од реакции
2
Decki(FANOVI NA JUVENTUS)sakam na site da vi ja cestitam Novata Godina i da vi pozelam se najdobro.Pa nasiot Juve da ja osvoi ligata na sampionite.Inace da ve prasam sto znaete za najnovata ponuda na Juve do celnicte na Barsa od 75milioni evra plus eden igrac za Messi?Dali Barsa ke prifati?Dokolku go doneseme Messi vo nasi redovi ke bide odlicno.


FORCA JUVE
 

Тимче

HULK!
Член од
4 јули 2008
Мислења
4.537
Поени од реакции
238
Decki(FANOVI NA JUVENTUS)sakam na site da vi ja cestitam Novata Godina i da vi pozelam se najdobro.Pa nasiot Juve da ja osvoi ligata na sampionite.Inace da ve prasam sto znaete za najnovata ponuda na Juve do celnicte na Barsa od 75milioni evra plus eden igrac za Messi?Dali Barsa ke prifati?Dokolku go doneseme Messi vo nasi redovi ke bide odlicno.


FORCA JUVE
тешко за Меси ама добро ке биде Силва да го донесат:vozbud::vozbud:
 
F

FuckYouAll

Гостин
Decki(FANOVI NA JUVENTUS)sakam na site da vi ja cestitam Novata Godina i da vi pozelam se najdobro.Pa nasiot Juve da ja osvoi ligata na sampionite.Inace da ve prasam sto znaete za najnovata ponuda na Juve do celnicte na Barsa od 75milioni evra plus eden igrac za Messi?Dali Barsa ke prifati?Dokolku go doneseme Messi vo nasi redovi ke bide odlicno.


FORCA JUVE
Јувентус собира 75 милиони евра за Меси

Раководството на Јувентус планира да ја исполни својата голема желба, ангажман на Лионел Меси и за таа цел е подготвено да плати 75 милиони евра. Иницијатор на овој голем план е еден од првите луѓе во клубот Андреа Ањели кому Меси му е омилен фудбалер во светот.

Јувентус уште отсега прави долгорочни планови, па иако трансферот на Меси е возможен, тој сигурно нема да се случи пред 2011 година. Сите во торинскиот клуб сметаат дека 75 милиони евра би биле доволни за трансферот со кој Јуве ќе се обиде да се врати на врвот на италијанскиот и европскиот фудбал. Сите тие амбиции се врзани за 2011 година за кога е планирано пуштањето во употреба на новиот стадион чие име би требало да биде продадено на некој супер-богат спонзор, а парите ќе бидат наменети за купување на Меси.
 

Тимче

HULK!
Член од
4 јули 2008
Мислења
4.537
Поени од реакции
238
Пират остај го брате.. Има играно Вистина или Предизвик:pos2::pos2::pos2:
немам ништо играно само сакав да го кажам тоа што Димитар-ох го кажа у кратки црти ако не свакате тогаш што да ви правам....btw за Јуве навивам од 5-6 години :toe:
 

F|eR

Мало смо се напили, пали смо у џбун!
Член од
7 јуни 2008
Мислења
2.005
Поени од реакции
393
Да не се роди со дрес од Јуве, баго мајката:pos2::pos2:
 

Тимче

HULK!
Член од
4 јули 2008
Мислења
4.537
Поени од реакции
238
овие нашиве многу планови за трансфери имаат и на крајо да не излезе да не земат никој:tapp:сеа гледам сакат и Д`Агостино од Удинезе да го земат:vozbud::vozbud:

Да не се роди со дрес од Јуве, баго мајката:pos2::pos2:
не бе со копачки:pos2::pos2::pos2:
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.654
Поени од реакции
5.338
Јувентус собира 75 милиони евра за Меси

Раководството на Јувентус планира да ја исполни својата голема желба, ангажман на Лионел Меси и за таа цел е подготвено да плати 75 милиони евра. Иницијатор на овој голем план е еден од првите луѓе во клубот Андреа Ањели кому Меси му е омилен фудбалер во светот.

Јувентус уште отсега прави долгорочни планови, па иако трансферот на Меси е возможен, тој сигурно нема да се случи пред 2011 година. Сите во торинскиот клуб сметаат дека 75 милиони евра би биле доволни за трансферот со кој Јуве ќе се обиде да се врати на врвот на италијанскиот и европскиот фудбал. Сите тие амбиции се врзани за 2011 година за кога е планирано пуштањето во употреба на новиот стадион чие име би требало да биде продадено на некој супер-богат спонзор, а парите ќе бидат наменети за купување на Меси.
Практиката на Јувентус и во времето на Моџи и сега, е таа што никогаш не се купуваат играчи со таква екстра цена, така да овој трансфер го ставам во жанрот на научна фантастика во режија на www.goal.com..

Како второ 75 милиони за еден играч? Јас мислам дека подобро е со тие пари да земеме 3-4 квалитетни засилувања, отколку сите да се фрлат на еден играч..Една повреда, и заминаа по капа парите, а и таа ` долгорочна ` стратегија на Јуве..

Долгорочна стратегија на еден тим (барем кога зборуваме за тим од калибарот на Јуве) не се готви врз еден играч како столб, бидејќи од самиот старт таа `стратегија` ќе биде осудена на пропаст од повеќе причини ( повреда, неможност да се пронајде себеси како Тиаго, пад на форма итн )..Не ги оспорувам квалитетите на Лео Меси, непобиен факт е дека е во првите два најдобри фудбалери во моментов, но повеќе сметам дека (нормално, доколку стварно се подготвени да дадат 75Мил.Евра) инвестирањето на тие пари во повеќе играчи, би била подобра опција..

Ете како пример ќе го посочам Момо Сисоко..Сисоко беше купен за 9 милиони, не беше некојси мега трансфер, којзнае што, ама сега во моментов сум убеден дека нема тим на планетава земја кој не би го посакал во својот состав..Не сме толку несериозна екипа да купиме некого за толку пари, а на крај да се испостави дека парите се безпотребно фрлени..
 

апец

Јувентус фан
Член од
5 декември 2007
Мислења
1.083
Поени од реакции
60
Незнам зашто не пробаат да го земат Галас. Сега читав дека е достапен за 5-6 милони.
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.654
Поени од реакции
5.338
Незнам зашто не пробаат да го земат Галас. Сега читав дека е достапен за 5-6 милони.
Искрено, не ми се верува да го пуштат Вилијам Галас за таква сума..Тој трансфер не верувам дека ќе биде -10 милиончиња...
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom