Кој ќе ја освои Струга?

Член од
18 февруари 2008
Мислења
1.464
Поени од реакции
248
Нема шанси бе кој Фијат, Мерко ако треба ќе отвори фронт и ќе тепа, гласовите од Вмро ќе се слеат на конто на Мерко, се знае таков договор имаат Дуи и Вмро уште на почетокот. А во оние општини каде што Дуи немаат градоначалник да гласаат за Вмро.
 
Член од
7 октомври 2008
Мислења
6.055
Поени од реакции
6.443
Мислам дека не е толку лесно да се дисциплинира членството...
Не после се што се случуваше во Струга...
 
Член од
8 август 2005
Мислења
456
Поени од реакции
78
Што е разликата, ако те дупи, македонец,грк,бугарин,србин, албанец, (торбеш)?т.е. има ли разлика? Никогаш не сум се согласувал со подобро, петре него стојко.секс си е секс, замижи..и нема да знаеш од кого си го добил.
Да бидеме реални..во првиот круг...македночето ебеше македонче, па зарем во вториот е битно кој кого?
длабоко сум убеден дека во струга нема да има промена на градоначалник.Тоа мислам дека е и најдобро за македонците (исти за сите македонци).Може никаков, ама исти за сите.барем не си ги вадеа очите мегу себе.
 
M

Mario Gómez

Гостин
Сигурно дел од гласовите на ВМРО ќе одат за ДУИ, дел за Мерко а дел нема да излезат на гласање...Селмани може Фиат да го подржи, а истотака дел од гласовите на ДПА ќе одат кај ДУИ а дел нема да излезат на гласање.
Накрај околу 1000 предност за ДУИ.
 

DimceY

Jimmy
Член од
20 ноември 2007
Мислења
5.779
Поени од реакции
5.519
сигурно да да, гласовите од Вмро ќе одат за МЕРКО. па дали вие сте нормални што зборувате???? дали се читате воопшто што пишувате??
 

king24

Pirat
Член од
8 ноември 2007
Мислења
147
Поени од реакции
2
Едно не ми е јасно како, која и да е мак партија ќе го натера македонскиот народ во струга да гласа за мерко дали некој ќе ми објасни. Што направи мерко за струга ништо а и после толку проблеми со нив сакате македонците да гласааат за него.вмро може и 100 пати да се договара со нив али не може да ме натера да гласам за него.
 
M

Mario Gómez

Гостин
Едно не ми е јасно како, која и да е мак партија ќе го натера македонскиот народ во струга да гласа за мерко дали некој ќе ми објасни. Што направи мерко за струга ништо а и после толку проблеми со нив сакате македонците да гласааат за него.вмро може и 100 пати да се договара со нив али не може да ме натера да гласам за него.
Па не гласај, многу мал број македонци ќе гласаат за Мерко...лош избор.
Ако сакате во Струга подобар живот ќе треба 90% од македонското гласачко тело да излезе на гласање и да го подржи Фиат...
Сега незнам каква програма има тој , но неговите пари можат да го подобрат животот.
 
Член од
28 мај 2008
Мислења
211
Поени од реакции
12
Мислам нема повеќе надежи за Струга за она "исправка на неправдата". Мендух Тачи беше јасен,ќе го подржи албанскиот кандидат а тоа значи дека на Мерко не му требаат гласовите на ВМРО нели.
 

ABC

“градител“
Член од
24 февруари 2005
Мислења
15.696
Поени од реакции
192
Струга е веќе одамна освоена од Албанско-исламскиот блок,уште кога СДСМ со Бучко му ја предадоа со лошата територијална распределба и советите на Радмила за неизлегување на референдум.:toe:
 
K

KomitaMKD

Гостин
Се повеќе ми мириса дека ВМРО не сакаше да влезе во втор круг.Доколку победеше Македонец од ВМРО ќе се распаднеше коалицијата.Вака ВМРО останаа "патриоти" со "обидот" да ја вратат Струга на Македонците,коалицијата ќе е стабилна со победата на Мерко,а СДС ќе се предавниците што го подржаа Фијат.Не знам зошто ама се осеќам некако изигран во врска со локалните избори во Струга.Се надевам дека не сум во право.
 

TMPO

Obraz
Член од
31 октомври 2007
Мислења
1.728
Поени од реакции
26
Се повеќе ми мириса дека ВМРО не сакаше да влезе во втор круг.Доколку победеше Македонец од ВМРО ќе се распаднеше коалицијата.Вака ВМРО останаа "патриоти" со "обидот" да ја вратат Струга на Македонците,коалицијата ќе е стабилна со победата на Мерко,а СДС ќе се предавниците што го подржаа Фијат.Не знам зошто ама се осеќам некако изигран во врска со локалните избори во Струга.Се надевам дека не сум во право.
Vo pravo si za ova.
Na VMRO lesno mue da izigravat patrioti vo opozicija a koga se na vlast igrat na druga pesna.
 
Член од
7 октомври 2008
Мислења
6.055
Поени од реакции
6.443
Па не гласај, многу мал број македонци ќе гласаат за Мерко...лош избор.
Ако сакате во Струга подобар живот ќе треба 90% од македонското гласачко тело да излезе на гласање и да го подржи Фиат...
Сега незнам каква програма има тој , но неговите пари можат да го подобрат животот.


Тој сигурно не се кандидира за да дава негови пари...
Како и да е имаше некој програми за развој на туризмот во Струга кој е доведен до очај...Така да мислам дека Мерко освен што си го прошири личниот бизнис не направи ништо повеќе...Згора на тоа во Струга се енормно заострени мегуетничките односи...Така да мислам дека е време Струга да ја води друг градоначалник...
 

DimceY

Jimmy
Член од
20 ноември 2007
Мислења
5.779
Поени од реакции
5.519
Струга е веќе одамна освоена од Албанско-исламскиот блок,уште кога СДСМ со Бучко му ја предадоа со лошата територијална распределба и советите на Радмила за неизлегување на референдум.:toe:
вчера СДСМ по втор пат ја продаде Струга. само не ми е јасно како можат членовите и симпатизерите на СДСМ да гласаат за Фијат кога имаат Македонец кандидиран ..
 

ABC

“градител“
Член од
24 февруари 2005
Мислења
15.696
Поени од реакции
192
вчера СДСМ по втор пат ја продаде Струга. само не ми е јасно како можат членовите и симпатизерите на СДСМ да гласаат за Фијат кога имаат Македонец кандидиран ..
Јас па мислев дека Фијат е во коалиција со Гвујо,се сликаа до сега брзо заедно ебаго.:toe:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom