Кој ќе ја освои Струга?

Член од
7 октомври 2008
Мислења
6.055
Поени од реакции
6.443
Македонски муслиман.

Е па...нели е логично...
Плус ти викам овој Мерко ништо не направи , колку што сум информиран Струга не мрднала еден чекор за овие 4 години...
Лично би го подржал Цановски...ако оди во втор круг со Мерко..иако не сум Стружанец...
 
Член од
26 април 2006
Мислења
13.024
Поени од реакции
1.940
Е па...нели е логично...
Плус ти викам овој Мерко ништо не направи , колку што сум информиран Струга не мрднала еден чекор за овие 4 години...
Лично би го подржал Цановски...ако оди во втор круг со Мерко..иако не сум Стружанец...
Па логично е и така да биде. Сите ќе го подджат Фијат освен албанскиот дел на Струга. Тие шо гласаа за Фијат + тие шо гласаа за тој од Вмро, ваљда, може ми е само глупа математика ќе видиме :))
 
Член од
8 август 2005
Мислења
456
Поени од реакции
78
Сепак православните македонци, пре би гласале за торбеш него за Македонски албанец.
На овие избори се покажа дека православните македонци пре би гласеле, за онај за кој им кажале во партијата отколку за православен македонец, од тие причини мислам дека тезата не држи. Значи сметам дека нема врска националност и вера.
 

Шмекерот

Еден и единствен
Член од
24 мај 2008
Мислења
1.767
Поени од реакции
384
Јас ќе ја освојам Струга со еден шмек!...Сум бил во Струга сум шмекал таму...од Автокамп ас, езерски лозја, Евротел плажата какви цури иам шмекнато...па центарот, на чаршија...па се до радожда...
за Стружанки...такви какви што ги гледам!
 

king24

Pirat
Член од
8 ноември 2007
Мислења
147
Поени од реакции
2
Мерко во Струга ќе изгуби тоа е јасно затоа што не направи ништо а и тоа што го направи во неговиот мандат беше неговото школо неколку улици од кои 80% беа во овој месец и ги правеше неговиот брат кој успеа сите тендери да ги добие значи парите одат на едно место.Второ тоа што го ветува Фијат можеби некој дел би се остварил али и тој хотел што планира и тие неколку згради и незнам што друго ќе бидат негови значи кој и да е во Струга секој си прави за него а не за народот.
 
M

Mario Gómez

Гостин
Сигурно дека јас пре би гласал за торбеш отколку за Албанец,и сега треба за втор круг и ВМРО и СДСМ да го подржат Цаноски и некако да ја задржиме Струга од целосно албанизирање, Струга е македонски град.
Финтата е што за втор претседателски круг ДУИ ќе во подржи Иванов. но ќе бараат за возврат во Струга да добијат подршка од ВМРО.
Тоа ќе биде сигурно , но македонскиот менталитет не дава да се гласа за Албанец па се надевам дека Фиат ќе ја добие Струга тесно и ќе успее да ја воведе националноста торбеши во Македонија.
 
Член од
27 ноември 2005
Мислења
648
Поени од реакции
7
Сигурно дека јас пре би гласал за торбеш отколку за Албанец,и сега треба за втор круг и ВМРО и СДСМ да го подржат Цаноски и некако да ја задржиме Струга од целосно албанизирање, Струга е македонски град.
Финтата е што за втор претседателски круг ДУИ ќе во подржи Иванов. но ќе бараат за возврат во Струга да добијат подршка од ВМРО.
Тоа ќе биде сигурно , но македонскиот менталитет не дава да се гласа за Албанец па се надевам дека Фиат ќе ја добие Струга тесно и ќе успее да ја воведе националноста торбеши во Македонија.
Како ке ја воведе "измислената" националност?
 
M

Mario Gómez

Гостин
Не е измислена, од лично искуство знам дека постојат , барем во мојот крај луѓе кои се изјаснуваат како торбеши.Ако ги има лесно ќе ја воведе...
 
Член од
21 февруари 2009
Мислења
1.315
Поени од реакции
47
a moze nekoj da kaze so brojki kako izleze glasanjeto.
 
Член од
30 јануари 2005
Мислења
7.397
Поени од реакции
1.308
Не е измислена, од лично искуство знам дека постојат , барем во мојот крај луѓе кои се изјаснуваат како торбеши.Ако ги има лесно ќе ја воведе...
Дечко, земи историја учебник, и најди што се тоа торбеши. Нема што да се полемизира околу нив, тоа се македонци со муслиманска вера, а Фијат, и кој сака може да збори што сака и да верува во што сака. Не прави мит од нив, не се они Јети па да се прашуваме дали стварно постојат, и нема каде да ги воведува, си постојат во сите списоци како торбеши, односно македонсци - муслимани.
 

TMPO

Obraz
Член од
31 октомври 2007
Мислења
1.728
Поени од реакции
26
Не е измислена, од лично искуство знам дека постојат , барем во мојот крај луѓе кои се изјаснуваат како торбеши.Ако ги има лесно ќе ја воведе...
Decko ili se makedonci ili se predavnici taka nareceni janicari. Nema torbeska nacionalnost.
 
Член од
30 јануари 2005
Мислења
7.397
Поени од реакции
1.308
Decko ili se makedonci ili se predavnici taka nareceni janicari. Nema torbeska nacionalnost.
Молам? Па тогаш вкупно имаш 50 илјади македонци, зашо сите други се искочени од татко србин, мајка хрватица, имаат бугарски пасош, биле некогаш во Грција на одмор... бла бла. Со вакво размислување и заслужуваме да пропаднеме како држава. :tapp:
 
Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.640
Поени од реакции
2.504
Селата го зголемуваат бројот на Албанци во Струшката општина.Во градот се дупло повеќе МАКЕДОНЦИ.Нормално дека тие Македонци ќе го подржат Цановски и ако тој не заслужува со тоа што вели ќе правел се за подобра иднина на “луѓето од нашиот сој“.Но после она што се случи во училиштето тамошните Македонци не сакаат Албанец да видат со очи.Сега некако изедначени се,со мала предност на ПЕИ пошто од штабот на ДУИ не се радуваа дека водат во Струга.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom