Кој ќе ја освои Струга?

Член од
12 март 2009
Мислења
79
Поени од реакции
1
Нема разлика, торбеш и македонец со муслиманска вероисповест е едното исто, торбеш не епосебна етничка група, етнички торбешти се македонци. И голема неправда прават сите а вклучително и фијат цановски што сака да ги оддели торбешите од макеоднците етнички.
Што треба да кажат македонците кои се атеисти? и нив ли треба да ги пречкртаме за Македонци?
ЧЕКАЈ МАЛКУ ..
ТОРБЕШИ СЕ ПОСЕБНА ГРУПА ОД СЛАВО/МАКЕДОНЦИТЕ .
ТОА ГО ЗНАЈ ДОБРО ..
ТОРБЕШИ ГОРАНЦИ ПОМАЦИ ЕДЕН ИСТО РОД ТРАКИЈАНСКИ .

АТЕИСТИ ИЛИ ПРАВОСЛАВЦИ ИСТИ МИ СЕ ...ХААХА:vozbud:
 
F

FilipMacedon

Гостин
СТРУГА КЕ БИДЕ ТОРБЕШКИ ГРАД ...ФИЈАТ ЦАНОСКИ КЕ ПОБЕДИ ТАМУ.
ПЕИ ИМА ГОЛЕМИ ШАНСИ ..И МНОГУМИНА ВО ТОЈ ГРАД СЕ ТОРБЕШИ

Стојјј.Бидејќи намерата очигледно ти е провокаторска,ке повторам,Торбешите се исламиризани Македонци,исламот го придобиле во турско ропство.Торбешки градови држави не постојат,постојат само Македонци Муслимани народски викани Торбеши во суверена и самостојна Република Македонија

ЧЕКАЈ МАЛКУ ..
ТОРБЕШИ СЕ ПОСЕБНА ГРУПА ОД СЛАВО/МАКЕДОНЦИТЕ .
ТОА ГО ЗНАЈ ДОБРО ..
ТОРБЕШИ ГОРАНЦИ ПОМАЦИ ЕДЕН ИСТО РОД ТРАКИЈАНСКИ .

АТЕИСТИ ИЛИ ПРАВОСЛАВЦИ ИСТИ МИ СЕ ...ХААХА:vozbud:
Па кажи си бе друже че си блгар,очекувам нешто перманентно да ти се случи
 

Quark

brr,brr...zbrc
Член од
12 март 2008
Мислења
3.489
Поени од реакции
156
Нема разлика, торбеш и македонец со муслиманска вероисповест е едното исто, торбеш не епосебна етничка група, етнички торбешти се македонци. И голема неправда прават сите а вклучително и фијат цановски што сака да ги оддели торбешите од макеоднците етнички.
Што треба да кажат македонците кои се атеисти? и нив ли треба да ги пречкртаме за Македонци?
Toj moze pravi nepravda, ama toa sekako e proizvod na nepravdata koja im se pravese u kontinuitet vo minatoto na tie luge, koga bea otfrleni kako nepozelni od makedoncite. Pa sega si teraat nivno oro.
Greskite od minatoto znaat mnogu da kostat. :toe::toe:
 
Член од
12 март 2009
Мислења
79
Поени од реакции
1
Стојјј.Бидејќи намерата очигледно ти е провокаторска,ке повторам,Торбешите се исламиризани Македонци,исламот го придобиле во турско ропство.Торбешки градови држави не постојат,постојат само Македонци Муслимани народски викани Торбеши во суверена и самостојна Република Македонија

ПРВО КОЈ ЗНАЕ ОД ТЕБЕ И МЕНЕ КОЈИ СЕ ТОРБЕШИТЕ.,..ЈАС ТОРБЕШОТ ИЛИ ТИ БУГАРИНОТ ...Хмммммм јас наравно ...[COLOR="DarkGreen[SIZE="4"]"]ТОРБЕШИ СЕ ПОСЕБНА ГРУПА ОД СЛАВО/МАКЕДОНЦИТЕ РАЗУМЕШ ЛИ [/COLOR][/SIZE]


Па кажи си бе друже че си блгар,очекувам нешто перманентно да ти се случи
БУГАР СИ ТИ ...:pos2:
 

Македонеро

Домаќин
Член од
15 декември 2008
Мислења
3.455
Поени од реакции
1.798
Tor-prvedi na turski i besh-na turski ke vidis kolku poseben narod se
 

Bacillus gagous

Biohazardous
Член од
21 јануари 2006
Мислења
7.380
Поени од реакции
168
ЧЕКАЈ МАЛКУ ..
ТОРБЕШИ СЕ ПОСЕБНА ГРУПА ОД СЛАВО/МАКЕДОНЦИТЕ .
ТОА ГО ЗНАЈ ДОБРО ..
ТОРБЕШИ ГОРАНЦИ ПОМАЦИ ЕДЕН ИСТО РОД ТРАКИЈАНСКИ .

АТЕИСТИ ИЛИ ПРАВОСЛАВЦИ ИСТИ МИ СЕ ...ХААХА:vozbud:
Не знам за тебе ама знам дека за мене без разлика на верската припадност македонците си се македонци.
И јас сум сигурен дека и Армин од форумов и ред други македонци муслимани ме чувствуваат мене како сонародник исто како што и јас нив ги чувствувам каок сонародници македонци заштитници на македонскиот јазик и народ и култура. А ти ако не се сметаш за македонец тоа е твој проблем.
 
Член од
12 март 2009
Мислења
79
Поени од реакции
1
Tor-prvedi na turski i besh-na turski ke vidis kolku poseben narod se
ХАХАХА ..МНОГУ ГЛУПИ ПРОПАГАНДИ ,..:pos2:
НЕЛИ БЕШЕ ТОРБА ИЛИ УРДА ...ХАХАХА ЗБУНЕТИ СТЕ БУГАРИ ,.

ХТЕО СИ ИЛ НЕ ...ТО ЈЕ ТО ..
ТОРБЕШИ СЕ ПРАВИ МАКЕДОНЦИ ...ТИА АНТИЧКИ ЖИТЕЛИ НА МАКЕДОНИЈА.
 

Quark

brr,brr...zbrc
Член од
12 март 2008
Мислења
3.489
Поени од реакции
156
Hahahahha....kaj si Nimic? :vozbud::vozbud::vozbud:
 
Член од
12 март 2009
Мислења
79
Поени од реакции
1
Кој е тој ваш јазик?. А Кирил и Методиј биле македонски словени.Тоа што си ја продал верата е твој проблем



Се јави двоглавиот мршојад

СЛАВЕЦ СЕГА ТРЕБЕ ДА ПРИФАТИШ ШТО СИ ...БУГАРЧЕ ..НЕЛИ ВИДИШ ВЕ ТРАЖАТ КАКО ДЕЦА ИЗГУБЕНИ ..:pos2:

ти си се продал со се душа .. ПРАВА ВЕРА НА МАКЕДОНЦИ Е ИСЛАМ
 

Македонеро

Домаќин
Член од
15 декември 2008
Мислења
3.455
Поени од реакции
1.798
Така ли те лажеше дедо ти да не се посрами дека си ја продал верата за пари
 
Член од
12 март 2009
Мислења
79
Поени од реакции
1
Така ли те лажеше дедо ти да не се посрами дека си ја продал верата за пари

МОЈОТ ДЕДО ШТО ЗНАЕШЕ ..ТОА И ГО УПОТРЕБУВАМ ДЕНЕСКА КАКО АРГУМЕНТИ ..ЕВО ТИ ОДОГОВОР.
секогаш ми казуваше овие бугари дојдоа од север нема многу времиња како што дојдоа..
 

Македонеро

Домаќин
Член од
15 декември 2008
Мислења
3.455
Поени од реакции
1.798
Па зар не гледаш дека дедоти се срами што си ја продал верата и те работи како бавча:jaj:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom