Кој ќе ја освои Струга?

DimceY

Jimmy
Член од
20 ноември 2007
Мислења
5.773
Поени од реакции
5.511
Torbeshive kako pishi ovoj brakata nivni muslimani glasat za albanec na izborive treba da se odnesat pravec Turcija.
брату не чуди се ич, гласаа до сега и тие торбешите за албанец. арно ама сеа фијат им ги мати сметките на албанциве.торбешиве не се ваљда до толку ненормални да гласаат за албанец а имаат торбеш на понудата :) :) ама кој ги знае, според мене тие се полоши од албанците.од албанците знаеш шо да очекуваш со овие нишо не се знае
 
Член од
30 ноември 2007
Мислења
7.413
Поени од реакции
5.694
Струга 63 илјади жители....
Абе не ме зафркавај тогаш Струмица има 120 илјади...
Срамота, е Бучко ,Бучко....
Pa tolku vikaat , selata se golemi . Znaes za koja Struga se zboruva , ne za ona od 1991 , mislime na Struga od 2004.
 
Член од
7 октомври 2008
Мислења
6.055
Поени од реакции
6.443
Pa tolku vikaat , selata se golemi . Znaes za koja Struga se zboruva , ne za ona od 1991 , mislime na Struga od 2004.

Тоа не е Струга, тоа е срамот на Бучовски...
Струга си е Струга со максимум 20 илјади жители, ништо повеќе...
Селата траба да и имат посебна општина, како што е и во останатиот дел од државата...
 
H

HITCH

Гостин
Pa tolku vikaat , selata se golemi . Znaes za koja Struga se zboruva , ne za ona od 1991 , mislime na Struga od 2004.
Мислиш на општина Делогожди нели?! Треба да си ги почекате прво „печалбарите“ и не ги број Македонците муслимани Фијат Цаноски се кандидира или пак мислиш дека се во помал борј :toe:
 
Член од
30 ноември 2007
Мислења
7.413
Поени од реакции
5.694
Мислиш на општина Делогожди нели?! Треба да си ги почекате прво „печалбарите“ и не ги број Македонците муслимани Фијат Цаноски се кандидира или пак мислиш дека се во помал борј :toe:
Najmalku 2.000 glasa dobivaat albanskite partii od muslimanite koi zboruvaat makedonski jazik.
Samo vo seloto Labunista DUI ima dobieno recisi isto glasovi kolku i PEI.
I vo Oktisi ima nekolku stotina glasovi , vo gradot isto taka , i vo drugite sela...
 
H

HITCH

Гостин
Najmalku 2.000 glasa dobivaat albanskite partii od muslimanite koi zboruvaat makedonski jazik.
Samo vo seloto Labunista DUI ima dobieno recisi isto glasovi kolku i PEI.
I vo Oktisi ima nekolku stotina glasovi , vo gradot isto taka , i vo drugite sela...
Абе ајде.... Октиси и Лабуништа сега покрај Фијат мислиш дека ќе гласаат за лоповот Мерко? Мерко ви е воопшто најлош градоначалник од ДУИ :toe:
 
Член од
7 октомври 2008
Мислења
6.055
Поени од реакции
6.443
Абе ајде.... Октиси и Лабуништа сега покрај Фијат мислиш дека ќе гласаат за лоповот Мерко? Мерко ви е воопшто најлош градоначалник од ДУИ :toe:
И Албанец нека е градоначалник ама да биде човек...
А не ова што се случува, ја запустија Струга...
 
H

HITCH

Гостин
И Албанец нека е градоначалник ама да биде човек...
А не ова што се случува, ја запустија Струга...
По селата какво е страшно. Бучко нека иде сега да им каже гласајте за сојузот или нека агитира за некоја друга партија :pos2::pos2::pos2:
 
Член од
12 март 2009
Мислења
79
Поени од реакции
1
СТРУГА КЕ БИДЕ ТОРБЕШКИ ГРАД ...ФИЈАТ ЦАНОСКИ КЕ ПОБЕДИ ТАМУ.
ПЕИ ИМА ГОЛЕМИ ШАНСИ ..И МНОГУМИНА ВО ТОЈ ГРАД СЕ ТОРБЕШИ
 

Македон91

Благородник
Член од
21 јануари 2009
Мислења
2.134
Поени од реакции
120
За Струга со ваква етничка слика Фијат е можеби најдобро решение, еден вид компромис, Македонец со муслиманска вероисповед.
 

Bacillus gagous

Biohazardous
Член од
21 јануари 2006
Мислења
7.380
Поени од реакции
168
НЕ,
ТОРБЕШ Е // ШТО ИМА РАЗЛИКА.
Нема разлика, торбеш и македонец со муслиманска вероисповест е едното исто, торбеш не епосебна етничка група, етнички торбешти се македонци. И голема неправда прават сите а вклучително и фијат цановски што сака да ги оддели торбешите од макеоднците етнички.
Што треба да кажат македонците кои се атеисти? и нив ли треба да ги пречкртаме за Македонци?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom