Фан Клуб: Јувентус

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
22 април 2008
Мислења
549
Поени од реакции
93
Нормално дека ке си остани, го сакаат навивачите, потребен е во некои моменти.
А Зенит? :nesvest::nesvest: НЕМА ШАНСИ, преголема шпекулација оваа, ајде нека сонуваат и да гледат УЕФА таму да наместат уште некоја !! (=
Абе ако го дадат таму сигурно ќе биди за замена за некој друг играч, не ми се верва дека така за пари ќе го дадат. Али како и да е не сакам во никој случај да замини, и Аршавин да ни го даваат за Јакинта за замена јас не би прифатил од проста причина што Јакинта многу го сака Јувентус, дури повеке и од мене.:icon_bigg:icon_bigg:icon_bigg
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.656
Поени од реакции
5.339
Абе ако го дадат таму сигурно ќе биди за замена за некој друг играч, не ми се верва дека така за пари ќе го дадат. Али како и да е не сакам во никој случај да замини, и Аршавин да ни го даваат за Јакинта за замена јас не би прифатил од проста причина што Јакинта многу го сака Јувентус, дури повеке и од мене.:icon_bigg:icon_bigg:icon_bigg
Аршавин против Јуве, не покажа ама БАШ НИШТО..Вториот меч беше заменет, бидејќи се губеше на теренот.. Модрич е добар играч, почнува да мели во Тотенхем, ама не сакам да го даваат Јакинта токму поради тоа што публиката го сака, а и неговата љубов кон Јуве се гледа дека е голема..
 
Д

Демијан

Гостин
Аршавин против Јуве, не покажа ама БАШ НИШТО..Вториот меч беше заменет, бидејќи се губеше на теренот.. Модрич е добар играч, почнува да мели во Тотенхем, ама не сакам да го даваат Јакинта токму поради тоа што публиката го сака, а и неговата љубов кон Јуве се гледа дека е голема..
Па како што имаат кажано големи тренери,дека Аршавин неможе да игра константно многу натпревари,со Русија блесна на првенството и толку.Во Зенит ништо не покажа,добар играч е ама за во Фиорентина не во некој поголем тим.

За Јакинта.Вака сега:Неможе да се споредува Јакинта со Модрич.Јакинта е многу добар играч.Видете кога игра тој на скоро секоја утакмица дава гол.Јакинта може и да игра во првиот тим на Јуве,го има капацитетот ама ете, тука е Амаури и мора да седи на клупа.Љубовта према Јуве е голема од негова страна и чим тој несака да си оди тоа е одлично.Не ни треба играч од типот на Модрич.Некако ми се слични со Себастијан.

Во зимскиов преоден рок на Јуве и не му се потребни некој засилувања освен играчи на бековските позиции,место Григера и Молинаро.Првиов е добар ама за резерва,а вториов и да не праиме муабет.Молинаро иако го сакам пошто е играч на Јуве не го бива-сурова реалност.Ете пример зимава да ги земеме Гросо и Закардо би било супер!
 

Феномен

Џомба
Член од
21 август 2008
Мислења
4.837
Поени од реакции
111
Да и јас мислам дека Кварезма е подобар трансфер.Иако сум фан на Јуве ама што е право право е.Исто така и Мансини е многу добар трансфер како и Шевченко заедно со Сендерос!!!:pos:
Ах бе бациња,па вие за тој трансфер дадовте 20+ милиони а ние за Сендерос и Шева 0,00
Сваќаш?

Еве споредувајте го со Рони


А ако е најдобар на светот споредувајте го со Кака,Рони,Роналдо,Меси....:toe:
 

Kista

ADP *10*!!!!!!!!!!
Член од
7 април 2008
Мислења
988
Поени од реакции
32
Ах бе бациња,па вие за тој трансфер дадовте 20+ милиони а ние за Сендерос и Шева 0,00
Сваќаш?

Еве споредувајте го со Рони


А ако е најдобар на светот споредувајте го со Кака,Рони,Роналдо,Меси....:toe:

bace.pred dve nedeli te pozdravi amauri:helou::helou::helou:a roni ne pokaza niso so juve cim e tolku dobar.btw vidi ja tabelata pa da praime muabet.arrivederci
 

Феномен

Џомба
Член од
21 август 2008
Мислења
4.837
Поени од реакции
111
bace.pred dve nedeli te pozdravi amauri:helou::helou::helou:a roni ne pokaza niso so juve cim e tolku dobar.btw vidi ja tabelata pa da praime muabet.arrivederci
Леле како ме замолче:pos2::pos2:

Ех кога ќе ве стигниме,10 бода ни бегате:blabla::blabla:


БТВ у дербито ќе беше мноху поразлично да не го свирнеа пеналот ама сепак беше заслужена победата:helou:
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.656
Поени од реакции
5.339
Во зимскиов преоден рок на Јуве и не му се потребни некој засилувања освен играчи на бековските позиции,место Григера и Молинаро.Првиов е добар ама за резерва,а вториов и да не праиме муабет.Молинаро иако го сакам пошто е играч на Јуве не го бива-сурова реалност.Ете пример зимава да ги земеме Гросо и Закардо би било супер!
Добри бекови се и Гросо и Закардо..На листава би го додал и Капдевилја од Вилјареал..Неколку пати го имам гледано и според мене е перфектно бекче..
А ако е најдобар на светот споредувајте го со Кака,Рони,Роналдо,Меси....:toe:
На Кака му симнувам капа..Едноставно е во топ 5 најдобри фудбалери...

Еве да го споредам Амаури со Роналдињо..

Амаури има 13 гола, ниту еден пенал
Роналдињо има 8 гола и тоа 2 од пенал..

На дуелот меѓу Јуве - Милан, Роналдињо беше сопрен.. Амаури не беше.. Или до него, или до сопирачите е :toe:

БТВ у дербито ќе беше мноху поразлично да не го свирнеа пеналот ама сепак беше заслужена победата:helou:
Ќе беше поинаку и ако не го свирнеа пеналот досуден врз Кака надвор од 16тик,испадите на ракометарот Каладзе, каде не беше санкционирано играњето со рака на Каладзе во противничкиот шеснаесеттик, и тоа не еднаш, туку 2-3 пати..
 
G

grande-juve

Гостин
Ах бе бациња,па вие за тој трансфер дадовте 20+ милиони а ние за Сендерос и Шева 0,00
Сваќаш?

Еве споредувајте го со Рони


сендерос е столб на одбраната на милан, а шевченко најдобар стрелец во серија а. Може затоа сте дале 0,00 парични единци за нив.

А за Амаури што да се каже, постигна најмалку 3 победнички гола( 9 бодови)
 

THE_PIRAT

Avanti Formica atomica!
Член од
14 февруари 2007
Мислења
2.508
Поени од реакции
79
Да видиш да не веруваш највеке минути оваа година изиграно има верувале или не Молинаро:pos2:тука
The player who spent most time on the field, however is Cristian Molinaro: the fullback played for 3,694 minutes, more then anyone else, and his performances have improved with every match.:nesvest:
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.656
Поени од реакции
5.339
Да видиш да не веруваш највеке минути оваа година изиграно има верувале или не Молинаро:pos2:тука
The player who spent most time on the field, however is Cristian Molinaro: the fullback played for 3,694 minutes, more then anyone else, and his performances have improved with every match.:nesvest:
Текстов веројатно Молинаро го подметнал на творецот на оваа вест..Се докажал Молинаро во Јуве...:pos2::pos2::pos2:
 

Феномен

Џомба
Член од
21 август 2008
Мислења
4.837
Поени од реакции
111
Добри бекови се и Гросо и Закардо..На листава би го додал и Капдевилја од Вилјареал..Неколку пати го имам гледано и според мене е перфектно бекче..

На Кака му симнувам капа..Едноставно е во топ 5 најдобри фудбалери...

Еве да го споредам Амаури со Роналдињо..

Амаури има 13 гола, ниту еден пенал
Роналдињо има 8 гола и тоа 2 од пенал..

На дуелот меѓу Јуве - Милан, Роналдињо беше сопрен.. Амаури не беше.. Или до него, или до сопирачите е :toe:


Ќе беше поинаку и ако не го свирнеа пеналот досуден врз Кака надвор од 16тик,испадите на ракометарот Каладзе, каде не беше санкционирано играњето со рака на Каладзе во противничкиот шеснаесеттик, и тоа не еднаш, туку 2-3 пати..
Абе дај не претерувајте со Амаури,он стана играч на 28 години алоо,додека Рони зимаше златни топки и триста чуда,Амаури се шеташе по нисколигашите:jaj::jaj:

А и знаеме дека не играат на иста позиција со Рони

Рони додека ги мота противничките играчи,нафрлува од невозможни позиции,дава евроголови од слободни удари и асистира како луд,Амаури си го држе у напад и чека топка:toe:


Не го сваќајте ова како провокација ама тоа е моето мислење:smir:



[/quote] сендерос е столб на одбраната на милан, а шевченко најдобар стрелец во серија а. Може затоа сте дале 0,00 парични единци за нив.

А за Амаури што да се каже, постигна најмалку 3 победнички гола( 9 бодови)[/quote]
Шо сакаше со ова да кажеш?:nesvest::nesvest:


Мислам дека и Рони има постигнато 2-3 гола за 2-3 победи
 
Член од
11 јули 2008
Мислења
4.695
Поени од реакции
3.647
Реков јас, Молинаро е миленик на Раниери. Нема тука што, не можеме ние ништо против тоа...
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.656
Поени од реакции
5.339
Абе дај не претерувајте со Амаури,он стана играч на 28 години алоо,додека Рони зимаше златни топки и триста чуда,Амаури се шеташе по нисколигашите:jaj::jaj:
Феномену, Рони блесна една година во Барселона, лани беше изгубен во свемирот, а годинава фудбалските терени ги смета како модна писта, губат од Палермо, тој прај финти, и се смее, одпоздравува наместо да трча да го подобри резултатот.. Зборувам за МОМЕНТАЛНА ФОРМА, НА РОНАЛДИЊО, не за пред три години.
И порано Пеле правеше р`шум а денеска не може да истрча 4 километри..

Рони додека ги мота противничките играчи,нафрлува од невозможни позиции,дава евроголови од слободни удари и асистира како луд,Амаури си го држе у напад и чека топка:toe:
Исто како што го смота Момо Сисоко на дуелот со Јуве? Или како што се кезеше како да водат 5-0 а губеа од Палермо? Има квалитети, ама повеќе сака да позира него да игра фудбал...
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom