Фан Клуб: Јувентус

Статус
Затворена за нови мислења.

THE_PIRAT

Avanti Formica atomica!
Член од
14 февруари 2007
Мислења
2.508
Поени од реакции
79
Според мене најдобриот wallpaper ever поврзан со Јувентус...

Во превод Умирам(Би умрел) за мојата стара дама:vozbud::vozbud::vozbud:
 

Маци-

ragazzo pazzo
Член од
17 април 2007
Мислења
6.184
Поени од реакции
3.513
Go zaboraviv i Senderos, izigra odlicno na trening vcera :D

Barcelona: 18.37%
Man Utd: 14.29%

Juventus: 14.29%
Roma: 9.18%
Arsenal: 9.18%
Real Madrid: 8.16%
Inter: 8.16%
Liverpool: 8.16%
Chelsea: 3.12%
Bayern Munich: 3.06%
Panathinaikos: 1.02%

Ova se rezultatite od anketata na goal.com za toa koj ke ja osvoi ligata na sampionite, izgleda deka svetot ima doverba vo nas :D
нормално ќе има доверба,зверови сме:) е со Барса или Мен ју сакам да играме финале у Рим,The Pirat брат сликата убива,жими се најбољи позадина за јуве е ова,ти луд брат фантом си:):):)
 
Член од
22 април 2008
Мислења
549
Поени од реакции
93
На 6-ти јануари ќе играме пријателска против Монако од Франција. Пријателската ќе се одигра во Месина. На официјалната на Јуве го прочитав ова.
 

THE_PIRAT

Avanti Formica atomica!
Член од
14 февруари 2007
Мислења
2.508
Поени од реакции
79
На 6-ти јануари ќе играме пријателска против Монако од Франција. Пријателската ќе се одигра во Месина. На официјалната на Јуве го прочитав ова.
Одлична вест ке може да се проба како ке оди тимот и со повредените играчи кои ке бидат вратени до тогаш(дел од нив) одвај чекам да ги стопиме Монако:vozbud::vozbud::vozbud:
 

F|eR

Мало смо се напили, пали смо у џбун!
Член од
7 јуни 2008
Мислења
2.005
Поени од реакции
393
Ах тим4е тим4е.. Ти зарибал и тебе мозокот.. :blabla:
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.657
Поени од реакции
5.339
1-2 победа на напаѓачкиот тандем на Јуве, за најдобар стрелец во календарската година..Оваа сезона тандемов има постигнато 39 голови (20 - Дел Пиеро, 19 - Амаури)...Честито!!
 
Член од
22 април 2008
Мислења
549
Поени од реакции
93
1-2 победа на напаѓачкиот тандем на Јуве, за најдобар стрелец во календарската година..Оваа сезона тандемов има постигнато 39 голови (20 - Дел Пиеро, 19 - Амаури)...Честито!!
Нека им е со срека и во новата да дадат уште повеќе.
Што мислите бе луѓе, ќе го дадат Јакинта за Модрич или не? Ако оди некој на другите форуми на Јуве нека кажи што велат таму.
 
Член од
25 јануари 2008
Мислења
1.839
Поени од реакции
68
Нека им е со срека и во новата да дадат уште повеќе.
Што мислите бе луѓе, ќе го дадат Јакинта за Модрич или не? Ако оди некој на другите форуми на Јуве нека кажи што велат таму.
Mozno e ova da se sluci so ogled na toa deka Iaquinta retko igra, a ima kvalitet vo nego, tamu ke bide starter najverojatno, a kaj nas naskoro se vraka Trezegol jasna e situacijata. Da bidam iskren ke mi bide zal ako zamine Iaquinta no takov e futbalot, dodeka Modric e odlicen igrac i ke bide golemo zasiluvanje no ako se sluci trampava togas mojata najgolema zelba(Diego) nema da se preseli vo Torino:S
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.657
Поени од реакции
5.339
Јакинта ги отфрли шпекулациите за заминување од клубот пред некој ден..Рече дека бил подготвен, и знаел дека ќе биде тешко да да го заработи местото во првиот тим во Јуве, и дека никогаш не покажал со нешто дека сакал да си замини.. Инаку последна шпекулација е дека Зенит биле заинтересирани за неговите услуги..

 

Bianconero vero

Il Capitano
Член од
10 ноември 2008
Мислења
9.224
Поени од реакции
8.093
Proklet internet, me zaebavase nekolku dena ama eve me pak. Ja propustiv zrepkata za CL i mecot so Atalanta. I na dvete pominavme dobro. Pozz. Forza Juve
 

Xfire

fino alla fine
Член од
9 август 2008
Мислења
7.337
Поени од реакции
2.224
Јакинта ги отфрли шпекулациите за заминување од клубот пред некој ден..Рече дека бил подготвен, и знаел дека ќе биде тешко да да го заработи местото во првиот тим во Јуве, и дека никогаш не покажал со нешто дека сакал да си замини.. Инаку последна шпекулација е дека Зенит биле заинтересирани за неговите услуги..

Нормално дека ке си остани, го сакаат навивачите, потребен е во некои моменти.
А Зенит? :nesvest::nesvest: НЕМА ШАНСИ, преголема шпекулација оваа, ајде нека сонуваат и да гледат УЕФА таму да наместат уште некоја !! (=
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom