Фан Клуб: Интер

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
13 октомври 2009
Мислења
2.638
Поени од реакции
1.233
Мој впечаток беше дека е приговор, а исто и коментаторот го кажа тоа.
Директен црвен најчесто значи пауза од 2-3 натпревари... Ќе играме без Маикон против второлигашите.
Не брзајте има време за тоа колку меча ќе биде казнет Маикон али еве ви изјави на Морати



What happened with Maicon?
"I don't know. I wasn't there. They tell me that he said he never said any swear words to the linesman, but was arguing about something. There was a misunderstanding and it would be unpleasant to see a disqualification come out of this misunderstanding."

How many matches disqualification are you expecting for the player?
"I'm expecting them not to give him anything."

It's said that Inter are helped by referees. If they gave a two-match ban to Maicon he would miss Fiorentina and Juventus...
"It's a bit absurd to say that Inter are helped by referees. Anyway, I hope not. I hope there's not this rule in this case."


Се надевам дека Босот ќе го реши случајов
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.626
Поени од реакции
43.482
Мој впечаток беше дека е приговор, а исто и коментаторот го кажа тоа.
Директен црвен најчесто значи пауза од 2-3 натпревари... Ќе играме без Маикон против второлигашите.
Aмаури доби директен црвен па само на еден меч паузираше, зависи од тежината на црвениот, ако било некое недоразбирање можно е чисто формално само еден меч ( ко Амаури ) ако се 2, јебига, реков и вчера, тука е Занети, алтернатива на место . :toe:
 
Член од
18 јули 2009
Мислења
6.674
Поени од реакции
6.081
Дечки утре ке се собираме ли да го гледаме натпреварот со барса,кој прифака нека пише:)
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.626
Поени од реакции
43.482
E да, за утре ако се ЗА, ај, пак стара прича, у 8 на Плоштад па после на Кеј . :tv:

Пишете тука да се организираме, да знаеме кој што како . :)
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
9.265
Поени од реакции
5.045
Болен сум апла ...(пак) ама ако ми помине бар малку главава , ви доаѓам , макар сите префатите од мене :))

0-40-40-40-40-40-4

пс:Не , неам свински грип !! !
 

meazza

lo §ono in†eri§†a
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.020
Поени од реакции
1.135
Aмаури доби директен црвен па само на еден меч паузираше, зависи од тежината на црвениот, ако било некое недоразбирање можно е чисто формално само еден меч ( ко Амаури ) ако се 2, јебига, реков и вчера, тука е Занети, алтернатива на место . :toe:
Доколку се работи за обично недоразбирање не би требало да има ни еден меч суспензија. Често можеме да видиме и како играч му вика фак оф на судија и добива само усна опомена, а за обичен приговор директен црвен суспензија од неколку натпревари нема смисла. Е сега и медиумите прават притисок, прво прашање до Морати беше поврзано со помошта од судиите. Се врши притисок Маикон сепак да добие бан бидејќи во спротивно интер би бил помогнат... :tapp:

Никој не може да го замени Маикон, па ни Занети. Во дефанзива да, но ќе недостигаат брзите пробиви по десната страна.

Ќе ни го земат комшиите нигава :pos2::pos2::pos2:
 

Nik20

Неверификуван член од немаштија
Член од
13 јули 2009
Мислења
5.398
Поени од реакции
6.520
имам приметено кога играме дефанзива мајкон не влегува во шеснаесет туку останува пред шеснаестерец или малку подесно и брка надвор.
а кога тргнуваме во напад одбраната тотално ни се трансформира(кога сакаме да дадеме гол).
---------------------------цезар--------------------
--------------самуел---------------------киву------
-------------------------лусио-----------------------
мајкон------------------------------------------------

мајкон буши по десно, киву оди како централен, самуел останува назад а лусио оди напред некаде 5-6 метра пред центарот(како што е брз често се приклучува и напред).
кога ке игра занети на негово место одбраната кон нападот ке се движи постепено односно таа линија што ја прави одбраната тотално останува непроменета. Позитивно е што така го контролираме средниот ред ама негативно е што не дупат на контри а по десната страна станковиќ не е способен да трча како вол само за да нафрли!
овака поради неспособноста на кварезма и мансини на левата и десната страна остануваме хендикепирани.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.626
Поени од реакции
43.482
Никој не може да го замени Маикон, па ни Занети. Во дефанзива да, но ќе недостигаат брзите пробиви по десната страна.
Да, незаменлив е Маикон али обично на вакви натпревари поготово кога Интер е гостин ретко кога се истакнувал, једино со Милан сезонава везеше десно мада имаа и играч више . Со Барса потфрли, со Динамо Киев гости исто, неприметлив беше така да не губат многу и на овој дуел баш зашто Занети е тука .

Средината во една ваква ситуација би била, Мота, Камби, Деки и Снајди а во случај пример Маикон да игра еден од овие отпаѓа 100% зашто капитенот е префлен у средина во една ваква ситуација . :toe:

А за Бало и Милан, ке ја осетат неговата љубов кон Милан у Јануари . :wink:

p.s. Ѕенга е отпуштен од Палермо
 

Nik20

Неверификуван член од немаштија
Член од
13 јули 2009
Мислења
5.398
Поени од реакции
6.520
бекам ке идел у милан


слободно :)
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.626
Поени од реакции
43.482
F.А.
Кире
Ја

Сеа за сеа тие се сигурни, Ибракадабра би требало исто да дојде, за Грејт ја гарантирам, преку моб ке го договориме, остали бе остали ?

Алекс д Грејт, Чекич, новиот член на чиј ник ич не ми текнуе ( ке се препознае ако чита ), Умбра беше, Engin со другарче, АCAB, тоа мислам дека беше екипата од минатиот пат плус оние горе без Грејт .

Тоninter се праи наудрен, могуче е и Фантом ко падобранче да го збереме, сакал да дојде со дрес од Барса па у тој случај принтам судиско дресче со име Обредо позади и тоа е тоа . :wink:
 
Член од
23 февруари 2009
Мислења
166
Поени од реакции
5
Шо бе се собирате на секој важен натпревар?
Интересна работа не сум знаел дека се дружите палците горе за ова
 
Член од
18 јули 2009
Мислења
6.674
Поени од реакции
6.081
Што е ова бе само 3 до сеа сме сигурни очекував повеќе од 10 души, или мозда немозат да пишат денес интерашиве па утре ке се пријават
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom