Фан Клуб: Интер

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
27 ноември 2008
Мислења
5.539
Поени од реакции
4.066
Дур не видам први еданајс :) џабе се овие муабети, мада оние со свинскиот и треба со едно етикетиче да им се забрани пристап до место кај шо има 90 000 луѓе, тие и не треба да играат . Али за Ибра и Меси маломорген сеа да се веруе на такви муабети, Мурињо со истите трикчиња се служи, Снајдер не требаше да игра со Динамо Киев па изигра цел меч, капак на Се и беше човек на натпреварот .


Мислам дека ова со Меси не е варка. За Ибра и јас мислам дека ке биде спремен против вас, стварно би било лошо за таква битна утакмица да ги нема во исто време Меси, Ибра, Туре.
Али што е тука е, нема бегање, само здравје.:smir:
 
Член од
18 јули 2009
Мислења
6.674
Поени од реакции
6.082
Искрено ако не игра меси иаме мн реални шанси да извадиме добар резултат,али ние не сме криви што се повредил тоа е:toe:
 

Nik20

Неверификуван член од немаштија
Член од
13 јули 2009
Мислења
5.398
Поени од реакции
6.520
Мислам дека ова со Меси не е варка. За Ибра и јас мислам дека ке биде спремен против вас, стварно би било лошо за таква битна утакмица да ги нема во исто време Меси, Ибра, Туре.
Али што е тука е, нема бегање, само здравје.:smir:
барса е барса и без меси и без ибра! истото важи за сите големи екипи!

и да не должам многу ве поздрави драган б точка костич од импакт велес :)
 
Член од
27 ноември 2008
Мислења
5.539
Поени од реакции
4.066
барса е барса и без меси и без ибра! истото важи за сите големи екипи!
Хмм, па не би рекол дека е баш така, премногу ке биде доколку не ни играат овие тројца против Интер.
Замисли ја обратно ситуацијава, тројца важни играчи на Интер да не се во тимот, во еден така битен меч, да кажеме Ето, Милито, Снајдер....зар мислиш ли дека Интер би бил ист со и без нив ??
Муабетот ми е дека на секоја екипа во една таква ситуација ке и биде претешко, макар тоа биле и Барса, Интер, Манчестер....итн....:smir:
 

Nik20

Неверификуван член од немаштија
Член од
13 јули 2009
Мислења
5.398
Поени од реакции
6.520
Хмм, па не би рекол дека е баш така, премногу ке биде доколку не ни играат овие тројца против Интер.
Замисли ја обратно ситуацијава, тројца важни играчи на Интер да не се во тимот, во еден така битен меч, да кажеме Ето, Милито, Снајдер....зар мислиш ли дека Интер би бил ист со и без нив ??
Муабетот ми е дека на секоја екипа во една таква ситуација ке и биде претешко, макар тоа биле и Барса, Интер, Манчестер....итн....:smir:
лани кај јувентус отидовме без мајкон па им ја скривме топката :)
на рома со обина им игравме 4 им дадовме, една сезона против арсенал во гости виери беше казнет, Рекоба повреден и креспо повреден испаднавме со двајца тогаш анонимци мартинс и круз однапред си ја пишав победа на арсенал ама 0-3 ги сковавме на хајбери :)
 
Член од
13 октомври 2009
Мислења
2.638
Поени од реакции
1.233
Ставете си парички на интерче со барса х2 дупла шанса , моментално коефициент е 2 . Ова ви е сигурна добивка верувајте , а мое мислење СО ВАКОВ ИНТЕР мислам дека барса нема што да бара од тој меч зашо ако играат ко вцера и ако чекаат Дани Алвеш да дава голови ништо не праиме .

А што е работава не сум упатен со меси , глеам на сите сајтови пишува дека со Интер нема да игра сигурно ??

http://translate.google.com/translate?u=http://www.sport.es&hl=es&ie=UTF-8&sl=es&tl=en

По се изгледа не игра овој а ?
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
9.265
Поени од реакции
5.045
По интер , барса ми е најок клуб =) Ама мерак ке ми биде Ибранословиќ да го испуши ...
 
Член од
5 август 2007
Мислења
3.580
Поени од реакции
2.564
Како што се уигрува тимов, така порутинирано ги тепаме екипиве. Ако продолжиме вака, ви тврдам дека наредната сезона ќе бидиме страв и трепет и за МанУтд, и за Барса(за ова веќе сме :) ) и за Реал и за сите. Ако сега Барса, Ман и слично влегуваат како фаворити против Интер, до година ќе биде обратно. Тимов е петка, до година уште 1-2 играчи да се освежи, а да се олесни со 5-6, плус талентите од примавера......уххххх, Интер станува поим за клуб. God bless Mourinho.
И нај искрено, откако замина Ибра, некако уште помил ми е Интер. А Милито е поим за играч и личност. Скромен надвор, предатор во теренот.
Не дека имам нешто против Барса,ама немате појма колку сакам да отпадни заради тој носо мутиран. Нека игра во УЕФА [карам-се-живо-и-диво].

П.С Не знам оти, ама ич ми го нејчи душава Балотели.И слушајте ми го зборов, нема да игра долго за Интер. Себично копиле е, исто ко Ибра, зинато за пари. Ко нејчи мајката родена да си ја види, не барајте од таков да има емоции кон Интер.
Да има 1% вистина од она со Фабрегас трампата, јас со две раце потпишувам.
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
9.265
Поени од реакции
5.045
Абе не се глупирајте , каков Фабрегас ... Ето има 28/9 , Милито тука негде ... Балотели има 18/19год. а веќе се докажа како огромен талент ...Да го смири Мурињо малку (т.е да излезе котлево од пубертет :pos2::pos2:) и ке грми ....

пс:Сака некој кладба у аватар дека балотели ке и дае гол на барса (ако игра од прва минута)
 
Член од
5 август 2007
Мислења
3.580
Поени од реакции
2.564
Абе не се глупирајте , каков Фабрегас ... Ето има 28/9 , Милито тука негде ... Балотели има 18/19год. а веќе се докажа како огромен талент ...Да го смири Мурињо малку (т.е да излезе котлево од пубертет :pos2::pos2:) и ке грми ....

пс:Сака некој кладба у аватар дека балотели ке и дае гол на барса (ако игра од прва минута)
Бива, ама нема да игра од прва минута, кажа Мурињо. А иначе каков аватар сум ти смислил... :) дај за друго да се кладиме :) За некоја од утакмициве денеска шо се, сакаш ?
 

Nik20

Неверификуван член од немаштија
Член од
13 јули 2009
Мислења
5.398
Поени од реакции
6.520
формацијата за со барса уште сега ја знам! тоа може и мало дете да ти го каже!
---------------цезар--------------
Мајкон----Лусио----Самуел----Киву
--------------Камбиасо------------
Занети-------------------------Мота
-------------Снајдер---------------
---------Ето---------Милито--------


овдека само Мота незнам дали ке игра,мунтари или станковиќ. ама според тоа што го покажа мота вчера и тие заебани пасови мислам дека он ке биде стартер!
 
Член од
18 јули 2009
Мислења
6.674
Поени од реакции
6.082
формацијата за со барса уште сега ја знам! тоа може и мало дете да ти го каже!
---------------цезар--------------
Мајкон----Лусио----Самуел----Киву
--------------Камбиасо------------
Занети-------------------------Мота
-------------Снајдер---------------
---------Ето---------Милито--------


овдека само Мота незнам дали ке игра,мунтари или станковиќ. ама според тоа што го покажа мота вчера и тие заебани пасови мислам дека он ке биде стартер!
Би требало овој да биде составот но мозе да игра и станкович наместо мота само таа ке биде дилемата на мурино највероватно,иначе ако не им игра меси сигурен сум дека ке извадиме поволен резултат.
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.018
Поени од реакции
22.924
Би требало овој да биде составот но мозе да игра и станкович наместо мота само таа ке биде дилемата на мурино највероватно,иначе ако не им игра меси сигурен сум дека ке извадиме поволен резултат.
http://www.sport.es/default.asp?idpublicacio_PK=44&idioma=CAS&idnoticia_PK=664105&idseccio_PK=803

У превод Меси ќе може да игра против Интер.
Спортски поздрав до Вторник.
 
Член од
9 октомври 2009
Мислења
77
Поени од реакции
3
Како што се уигрува тимов, така порутинирано ги тепаме екипиве. Ако продолжиме вака, ви тврдам дека наредната сезона ќе бидиме страв и трепет и за МанУтд, и за Барса(за ова веќе сме :) ) и за Реал и за сите. Ако сега Барса, Ман и слично влегуваат како фаворити против Интер, до година ќе биде обратно. Тимов е петка, до година уште 1-2 играчи да се освежи, а да се олесни со 5-6, плус талентите од примавера......уххххх, Интер станува поим за клуб. God bless Mourinho.
И нај искрено, откако замина Ибра, некако уште помил ми е Интер. А Милито е поим за играч и личност. Скромен надвор, предатор во теренот.
Не дека имам нешто против Барса,ама немате појма колку сакам да отпадни заради тој носо мутиран. Нека игра во УЕФА [карам-се-живо-и-диво].

П.С Не знам оти, ама ич ми го нејчи душава Балотели.И слушајте ми го зборов, нема да игра долго за Интер. Себично копиле е, исто ко Ибра, зинато за пари. Ко нејчи мајката родена да си ја види, не барајте од таков да има емоции кон Интер.
Да има 1% вистина од она со Фабрегас трампата, јас со две раце потпишувам.
најверојатно не ја знаеш животната приказна на Марио Балотели... ?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom