Фан Клуб: Интер

Статус
Затворена за нови мислења.

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.487
Поени од реакции
58.770
Знае ли некој што играч е овој Кандрева? Пошто медиумите го бомбардираат од пофалби по мечот со Холандија а веројатно во Јануари ќе биде на продажба. Видовте предходно и инфо дека Интер би можел да го купи. Со годините е таман (мислам 22 дека има), игра плејмејкер. Јас не сум го гледал Ливорно така да незнам за дечково...
 

Marso

Io sono INTERISTA!
Член од
22 јануари 2006
Мислења
1.456
Поени од реакции
311
него............. ги најде некој головите на Арнаутивич?????
 
Член од
18 јули 2009
Мислења
6.674
Поени од реакции
6.081
Вака сеа. Мене од агенција ми пратија понуда за Интер - Милан

1. Аранжманот без карта за натпреварот и без виза изнесува 11.700 во кое е вклучено нокевање во милано после мечот.

2.картата за натправарот изнесува 195 евра ( што е малце многу )

3.И виза не е урачуната ( најверојатно нема да треба )

Значи можете да се јавите на 312 34 77 и да си прашате се што ве интересира
Јас бев заинтересиран да идам на ова дерби али мислев дека ке биде поефтино и се вкупно да ме фати 10 000 - 12 000 најмонигу,ама оваа цена која ја даде горе е премногу скапа за да идам.Сепак како и дае на некоја наредна утамица оваа сезона мора да идам секако со некој од тука,па зш да не и сите да се собереме:toe:. Иначе за наредни информации треба да се обратиме кај хрватот он мозе да ни помогне за ваков случај.
 

Stara dama

Luciano Moggi fan
Член од
1 октомври 2008
Мислења
1.336
Поени од реакции
95
Kartata za natprevarot nema teoretska sansa da e 195 evra... pa za 200-250 evra se kupuva legalno karta za finale LS... 100 evra najmnogu ke ve cini karta(a mozebi i pomalce zavisi na koj del od stadionot ke se naogate) , ova sigurno vi go kazuvam...:smir:
 

D-r-ot

од поликлиника
Член од
8 јануари 2009
Мислења
3.360
Поени од реакции
941
Па многу јасно. Овие од агенцииве гледаат повеке да те скинат.

200 евра карта... Не се нормални. :)
 
Член од
18 јули 2009
Мислења
6.674
Поени од реакции
6.081
Па многу јасно. Овие од агенцииве гледаат повеке да те скинат.

200 евра карта... Не се нормални. :)
Па и они треба да имаат ќар нормално затоа таква цена,иначе стварно 200 евра карта е многу за таа утакмица,ама здравје има други утакмици на кои цената ке биде помала и мозе да одиме.Хрватот каза дека од риека до милано и плус карта го чинело само 85 евра за натпреварот интер - рома што е одлична цена според мене,а со оглед дека ние тргаме од скопје ке не фати иста цена ако отидеме на накој послаб натпревар на пример интер - калари,ама за мене и онака не е вазен противникот ја идам да го глеам интер:toe:
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.626
Поени од реакции
43.482
200 евра не вреди ни '' фотељата '' до Морати у ложа, а не па карта позади гол . :pos2:

Сериозно, ако начека некој добра организација за пат топ, башка визи укинаа, можеме комотно самоорганизирано да тркнеме, само за карти некој да среди, ете, Били од Хрватска може .

Се во свое време, што значи за недела-две карти да се бараат .
 
Член од
18 јули 2009
Мислења
6.674
Поени од реакции
6.081
200 евра не вреди ни '' фотељата '' до Морати у ложа, а не па карта позади гол . :pos2:

Сериозно, ако начека некој добра организација за пат топ, башка визи укинаа, можеме комотно самоорганизирано да тркнеме, само за карти некој да среди, ете, Били од Хрватска може .

Се во свое време, што значи за недела-две карти да се бараат .
Па коа ке се соберме да гледаме барса - интер мозе да се договориме да идеме за милано,таман 10 -15 души сигурно ке има па мозе да падне некој договор.Иначе најтешко според мене е како да дојдеме до карти мислам дека тука треба да бараме помош од били риека да ни обезбеди некако а после се е лесно. п.с ако тепа интер со барса сакам да видам 10 кандитати најмалку за милано .
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.487
Поени од реакции
58.770
200 евра не вреди ни '' фотељата '' до Морати у ложа, а не па карта позади гол . :pos2:
370 евриќи ако сакаш да си правиш муабет со Мурат, 190 за да го гаѓаш со семки од позади :pos2:

ceni.JPG
 
Член од
18 јули 2009
Мислења
6.674
Поени од реакции
6.081
Значи како што видов најефтината карта е 22 евра, плус превозот околу 120 евра највеќе, и без ноќевање би не фатило негде 150 евра:toe:. Па според мене вреди да се даде 150 евра барем еднаш да се гледа интер во милано па со кој и да игра.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.626
Поени од реакции
43.482
Ноќевање пред катедралата, со гајба пиво . :toe:
 
Член од
21 октомври 2009
Мислења
25
Поени од реакции
1
овие агенциите претеруваат.да сакаш сам да одиш е многу поефтино.авионска карта преку софија бугарија ако ја резервираш најмалку 1месец порано ти е 60 70 евра а таму слободно се наога хотел за една вечер за ефтина цена исто ако резервираш од сега преку интернет а карта за утакмица би требало и да има од 50 евра така да 150евра со хотел карта за натпреварот и авионска карта слободно ке одиш таму од аеродром ке се снајдеш има метро транвај по 3 4 евра не е проблем.еве ви страна за авионска карта www.wizzair.com i odete na book flight i ke vi izracuna cena.pozzzzzz
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.626
Поени од реакции
43.482
Зашто да се мачите од Софија кога од Приштина ви е поисплатливо, ене кај е, плус повратниот билет до Милано е ефтин .

Реков, може сами да се организираме во случај некој трет да ни среди за карти, вака само комплицираме од една до друга агенција .

А за Милано, просто ко грав е, трамвајот поминува на самиот паркинг пред стадионот, и да сакаш Меаца неможеш да ја промашиш само ако веќе планирате карти, ондак месец дена унапред треба да се резервира билет .
 
Член од
21 октомври 2009
Мислења
25
Поени од реакции
1
дада има повеќе варијанти да се оди за ефтини пари само треба да се одлучи порано колку порано толку поефтино ке излезе се така да тоа е мислам никакви агенции за да биде поефтино за да се соберат и повеке фанови.позззз
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom