Фан Клуб: Интер

Статус
Затворена за нови мислења.

Слепо Црево

Оџачар Грла
Член од
26 мај 2007
Мислења
1.196
Поени од реакции
223

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.813
Поени од реакции
44.376
ја преспа утакмицата?:smir:
Ти најде да ми збориш за лоша утакмица на Интер, абе фраер, Интер играа против најдобриот клуб во свет моментално, истиот овој Интер, им одржа лекција на Милан на ДОМАШЕН терен, пред 70 000 попалени фанови на Милан, 0-4, истиот тој Милан се мачеше со еден Ливорно, бар ти во моментов немаш ама баш никакво право да се ситиш на туѓ '' неуспех ", биди среќен што вчера линискиот судија не го виде офсајдот на Пипо при првиот гол и уживај во моментот наречен победа зашто сезонава реткост ке е . :smir:
 

Cuore Rossonero

Rσššσηєјаσ e ιℓ мισ cυσјає
Член од
18 април 2009
Мислења
2.344
Поени од реакции
345
“We have played against one of, if not the best team in the world, so to get a result is very pleasing...+We got a positive result tonight (од интер.ит) али не е битно тоа,секако дека Барса си е Барса,да тепаше интер зарем ке беше изненадување?има капацитет и не треба пред своја публика да се задоволи со реми!:smir::toe:



@ Давор, Брат па како може да кажеш што направиле,едноставно се направија само не дадоа гол,а за тоа само се виновни Лусио и Киву иначе ,интер топка не видоа,едноставно Барса везеа на терен али кога голот фали се тоа е џабе али нема да биде секогаш така ке падне некој ден и одбраната !:smir:

@ Syn ,не се нервирај брат ние само анализираме,тогаш не тепавте си призавме поштено нема што тука,не зборам ја за милан сеа,не се ситам што заврши 0-0 уживав у утакмицата не ми беше важно кој тепа!
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
9.265
Поени од реакции
5.045
@ Давор, Брат па како може да кажеш што направиле,едноставно се направија само не дадоа гол,а за тоа само се виновни Лусио и Киву иначе ,интер топка не видоа,едноставно Барса везеа на терен али кога голот фали се тоа е џабе али нема да биде секогаш така ке падне некој ден и одбраната !:smir:

A се доближија до гол ? Имаа некоја BADASS MOFO акција ?

Не ... е сеа посед имале ....ме боли ПАЛКАВА за посед ...као шо ти напишаа горе ... Ретко која екипа држи посед како барса ... али од МОЌНАТА барса не видовме ама баш НИШТО вечер ... ни акции ни срања ни глупости ...а за тимот на интер кажав,кажувам и пак ке кажам .....НЕУИГРАНА ЕКИПА , што очекуваш ?

пс:и да , од таква екипа го јадевте 0-4 ...
 
Член од
30 октомври 2008
Мислења
1.046
Поени од реакции
35
море форца 22 .....
барса везела по теренот ццццц па подобра средина имаат нормално е да имаат поголем посед на топка...ајде ти ка`и ми мене милан што правеше кога стасуваше до финалината во ЛШ??? везеа по теренот???илисе бранеа бетер и од интер???
п.с добив кладба на две недели дај некој аватар да му скроиме на месси тхе бест

иначе за утакмицава ...
10ка чиста како солза за одбраната
само ме нервираше понај мунтари појма немаше:jaj:
милито и ето суперама како што велите несме уиграни уште
 

Cuore Rossonero

Rσššσηєјаσ e ιℓ мισ cυσјає
Член од
18 април 2009
Мислења
2.344
Поени од реакции
345
ехх..да имаше еден гол,тогаш се ке беше поинаку а вака се е џабе,малце фалеше за голот,90 мин висеше голот на интер,сите се среќни што извадивте 0-0...тоа е вистината,следната на ноу камп 1-1 и 5+ пишете ја сингл со 1000 ,добивка 102,8 % :smir:
@www.wintip...има клипови на јутуб пиши Милан Лш и ке видиш како стигале до финале
ае поздрав дечки,ке збориме после 24ти
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.903
Поени од реакции
23.297
море форца 22 .....
барса везела по теренот ццццц па подобра средина имаат нормално е да имаат поголем посед на топка...ајде ти ка`и ми мене милан што правеше кога стасуваше до финалината во ЛШ??? везеа по теренот???илисе бранеа бетер и од интер???
п.с добив кладба на две недели дај некој аватар да му скроиме на месси тхе бест
На твое место не би чепкал туе :smir:
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
i kaj beshe be ibrahimovic???ne go vidov jas ? igrashe???:pos2::kesa:
Не бе му тежел носот многу и не играше :pos2::pos2::pos2:

Он топик-Играше ама како да не беше присутен на утакмицата,како да очекуваше некој реакции од навивачите,ама штета...НОСЛАК !!
 

foxy roxy

~!@#$%^&*()_+
Член од
22 јуни 2006
Мислења
471
Поени од реакции
7
Јас мислам дека мурињо треба да му даде повеке шанса на крилните играчи како Манцини, Балотели и кварезма ако сакаме да играме подобар фудбал во нападот а со тоа да постигнуваме и голови против големите екипи пошто денешната игра не се разликуваше многу од таа од пред две сезони кога бевме елиминирани од ливерпол без да постигнеме ниту еден гол на двата натпревари истото ни се случи и против манчестер без да постигнеме гол а истото се случи и денеска против барса на домашен терен играме и на место ние да диктираме игра му препуштаме на гостинот кој нормално дека ке го почитуваме дека е европски првак но се да си има своја граница јас вечерва не видов ништо поразлично од минатогодишниот интер и тој на манчини во лш, незнам можеби е од новите играчи кои сеуште не се прилагодени и разиграни или ова мурињо намерно го тера но ако продолжиме вака тешко тешко дека ке стигниме до финале.
 

D-r-ot

од поликлиника
Член од
8 јануари 2009
Мислења
3.360
Поени од реакции
941
Јас незнам што се палат навивачиве на Барса.Поседот го имавте тоа е факт,но џабе ви е посед кога немаа шанса.Пимплање мегу Пике,Пујол,Чави и пак назад на Валдес и од ново го прави поседот.Ако гледате на тоа,тогаш сте најголема екипа во историјата.Она што се брои се головите.И Италија на светското играше бункер но од корнер,слободен,контра напад ги добиваше утакмиците и потоа стана светски шампион.

Го величите Меси а дечкото од само еден шут ништо друго не направи.Впрочем погледнете ги шутевите на гол и погледнете кој беше поконкретен.Пак ке кажам џабе ви е поседот кога нема никакво фајде од тоа.

i kaj beshe be ibrahimovic???ne go vidov jas ? igrashe???:pos2::kesa:
Татко му фалеше да му засвири на сандолина и да заигра:pos2:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom