Фан Клуб: Јувентус

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
21 август 2008
Мислења
5.204
Поени од реакции
953
значи пак ке продолжиме со овие нервози ццц од каков клуб на каков клуб стигна јуве не ми се верува поради едни луге кој мислат само за свој џеп права а од летото сите играчи со стигнаја можам да кажам за касерес и диего а другите така така а исто така има доста повреди шо е една од главните причини за слабите резултати но се надевам дека ке си дојдат се во ред работите
 
Член од
29 март 2007
Мислења
6.820
Поени од реакции
238
Мислам дека веќе не вреди да се занимаваме со тоа колку Моџи и другарите ќе седат зад решетки додека ни го свртуваат вниманието со тоа тимот ни тоне губиме од Катанија и Бари да не речам второлигашки екипи.Липи е веќе завршена приказна за Јувентус секако сум му благодарен што направи се до сега за Јуве.Сега малце да оставиме да се одморат играчите и да продолжат со полна пареа во Јануари.Легротаље да се продаде под хитно а за тоа кој ќе се купи нема да коментирам зошто они треба да мислат на кој ќе потрошат пари.позз
 

Vinnetou

Continium Transfunctioner
Член од
15 мај 2005
Мислења
3.513
Поени од реакции
482
Мислам дека веќе не вреди да се занимаваме со тоа колку Моџи и другарите ќе седат зад решетки додека ни го свртуваат вниманието со тоа тимот ни тоне губиме од Катанија и Бари да не речам второлигашки екипи.Липи е веќе завршена приказна за Јувентус секако сум му благодарен што направи се до сега за Јуве.Сега малце да оставиме да се одморат играчите и да продолжат со полна пареа во Јануари.Легротаље да се продаде под хитно а за тоа кој ќе се купи нема да коментирам зошто они треба да мислат на кој ќе потрошат пари.позз
Да си ми жив и здрав :)
Јас пре би го ставил Ариаудо како прва замена него каменов, не знам дали приметивте кога интервенираше последнава утакмица во последен момент кога му ја изби топката во корнер, му стави рака на врат. Кретенот (од Катанците, не знам кој беше) да паднеше ќе беше чист пенал како солза.

А вториот гол што го примивме, остана напред да се држи за глава пошто утнал, додека катанците правеа контра.

Примеров онака колку за претстава со колку интелегентна одбрана играме.
 
Член од
29 март 2007
Мислења
6.820
Поени од реакции
238
Да си ми жив и здрав :)
Јас пре би го ставил Ариаудо како прва замена него каменов, не знам дали приметивте кога интервенираше последнава утакмица во последен момент кога му ја изби топката во корнер, му стави рака на врат. Кретенот (од Катанците, не знам кој беше) да паднеше ќе беше чист пенал како солза. Примеров онака колку за претстава со колку интелегентна одбрана играме.
да беше само тоа да не набројувам други грешки нема да ми стигне странава.Главен виновник за неколку порази е легро има милион играчи во италија што се подобри од него
 

Vinnetou

Continium Transfunctioner
Член од
15 мај 2005
Мислења
3.513
Поени од реакции
482
да беше само тоа да не набројувам други грешки нема да ми стигне странава.Главен виновник за неколку порази е легро има милион играчи во италија што се подобри од него
А знаеш што е најтрагично? Ќе игра и на наредната - Канаваро суспендиран... :uvo:
 
Член од
11 јули 2008
Мислења
4.698
Поени од реакции
3.648
Да си ми жив и здрав :)
Јас пре би го ставил Ариаудо како прва замена него каменов, не знам дали приметивте кога интервенираше последнава утакмица во последен момент кога му ја изби топката во корнер, му стави рака на врат. Кретенот (од Катанците, не знам кој беше) да паднеше ќе беше чист пенал како солза.

А вториот гол што го примивме, остана напред да се држи за глава пошто утнал, додека катанците правеа контра.

Примеров онака колку за претстава со колку интелегентна одбрана играме.
Мене најзанимливо ми беше кога се возбуди и ги грабна Баерн да ги дрибла од гол на гол - во веле слалом.
Не издржа ни 3 метра:coffee:
 
Член од
29 март 2007
Мислења
6.820
Поени од реакции
238
А знаеш што е најтрагично? Ќе игра и на наредната - Канаваро суспендиран... :uvo:
ако е така страв ми е од уште еден пораз срамота е бе легро да игра дај нека се купи некој друг или позајми.попрво би играл со 3ца у одбрана него со Легро ах Чиро ништо не гледа

Мене најзанимливо ми беше кога се возбуди и ги грабна Баерн да ги дрибла од гол на гол - во веле слалом.
Не издржа ни 3 метра:coffee:
Сака да постигне нешто каде бе со тој памет бе па затоа изгубивме дремеше на средина цела утакмица заборави на која позиција игра
 
Член од
29 март 2007
Мислења
6.820
Поени од реакции
238
Хахаха така бе да се насмееме малце не само црно да мислиме па ќе видиме понатаму до кога ќе им требаат двогледи и наочари
 

Хакет Мен

Juventus Till I Die
Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.227
Поени од реакции
3.414
Па ваљда Ѓоргија ќе биде спремен.

...него дајте да ги пополниме последниве 3 страни, Тими едвај чека да му ја отворат новата :pos:
Абе навистина добро ја направил,се гледа дека се трудел :)
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.667
Поени од реакции
5.349
Да си ми жив и здрав :)
Јас пре би го ставил Ариаудо како прва замена него каменов, не знам дали приметивте кога интервенираше последнава утакмица во последен момент кога му ја изби топката во корнер, му стави рака на врат. Кретенот (од Катанците, не знам кој беше) да паднеше ќе беше чист пенал како солза.
Примеров онака колку за претстава со колку интелегентна одбрана играме.
И јас се сложувам дека Ариаудо заслужува шанса да игра наместо Легротаље. Минатата сезона Легротаље беше подобар колку-толку, но оваа сезона е КАТАСТРОФАЛЕН. Прво негодуваше зошто бил доведен Канаваро, потоа негодуваше за малата минутажа која ја добива(поради Канаваро), а трето изјави дека едно интервју му било поважно од Дерби натпреварот со Интер.Тој е во Јувентус САМО поради тоа што е Италијанец. Дефинитивно Јуве ќе имаше многу поголема корист ако го задржеше Олоф Мелберг.

1. Сигурно за Легро Јуве ќе земеше 5-6 милиони (наспроти 2 за Мелберг)
2. Сигурно Мелберг ќе играше барем дупло подобро од она што го игра Легротаље во моментов.

Факт е дека не може да се обвини само Легротаље за лошата форма на одбраната, но дефинитивно тој е најслабата точка во неа. Канаваро игра далеку посигурно и подобро кога за партнер го има Џорџо отколку Легро.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom