Фан Клуб: Јувентус

Статус
Затворена за нови мислења.

Stara dama

Luciano Moggi fan
Член од
1 октомври 2008
Мислења
1.336
Поени од реакции
95
Има една поговорка : “Како ке си постелиш , така ќе си легнеш“ :)
 

DangerouzZ

Bianconero Till I Die !
Член од
24 август 2009
Мислења
366
Поени од реакции
21
Buffon operation successful ... Според информациите имал 10 минутна операција која завршила успешно и да се надеваме дека што побрзо ќе ни се врати во тимот ...
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.655
Поени од реакции
5.339
Фелипе Мело изјави дека не го интересира некоја награда од Италијанско радио, бидејќи истата награда ја примиле и играчи кои биле во потесен избор за најдобар играч на ФИФА, и мисли дека во последнава година игра најдобро во цела своја кариера. линк

А Претседателот на Палермо, Маурицио Зампарини изјави дека тој досега веќе ќе го имал отпуштено Чиро Ферара и застана во одбрана на слабата форма на Амаури:

"Amauri? He is not a poor player, but the whole club is. Coach and team. I hope Amauri finds another team as Juve are treating him badly. He is the strongest striker in Europe, but Juve are failing him."
„Амаури? Тој не е слаб играч, но целиот клуб е. Тренерот и тимот. Се надевам дека Амаури ќе си пронајде друг клуб ако Јуве го третира лошо. Тој е најсилниот напаѓач во Европа, но Јувентус го запира него“

Изгледа Зампарини има заборавено дека Амаури има најголема минутажа после Буфон, и дека Амаури има изиграно дупло повеќе натпревари од Трезеге, а има дадено дупло помалку голови.

Зампарини изјави дека Џираудо не сторил ништо погрешно. линк
 
Член од
11 јули 2008
Мислења
4.694
Поени од реакции
3.647
Кој е тој бе европски напаѓач Амаури? Амаури моментално е играч од типот на Миле Крстев.

Не ми текнува кога последен пат влегол во шанса или пак шутирал на гол. За разлика од него, Трезеге влага во полу шанса и дава гол - дефиниција за европски напаѓач.
 

Stara dama

Luciano Moggi fan
Член од
1 октомври 2008
Мислења
1.336
Поени од реакции
95
Прочитав денес интересен коментар за Амаури, па ќе го споделам со вас...

“Амаури не е фудбалер. Тој е илегален имигрант на кого водата го исфрлила на брегот на Сицилија“ :tv:
 
Член од
4 декември 2007
Мислења
346
Поени од реакции
24
Кој е тој бе европски напаѓач Амаури? Амаури моментално е играч од типот на Миле Крстев.

Не ми текнува кога последен пат влегол во шанса или пак шутирал на гол. За разлика од него, Трезеге влага во полу шанса и дава гол - дефиниција за европски напаѓач.
Грешка Миле Крстев им даде хет-трик на Тетекс не може да се рамни со Амаури :jaj:
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.655
Поени од реакции
5.339
Инаку, Мело изјави дека главните на Радиото кое ја доделува наградата се од Фиренца, и најверојатно сеуште неможат да се помират со фактот дека не игра за нив. А, изјави дека е разочаран бидејќи во Бразил оваа награда новинарите ја сватиле сериозно. линк
 
Член од
22 април 2008
Мислења
549
Поени од реакции
93
Воопшто не обрнувам внимание на "наградата" што ја доби Мело затоа што ЗНАМ дека не ја заслужува. Од кога е дојден во Јуве има изиграно повеќе натпревари и само на 2-3 натпревари има покажано слаби перчорманси (на последните 2-3, каде цел тим беше за в канта а не само Мело), на сите други натпревари изигра феноменално. За разлика од него Кварезма и Мансини од Интер јас не ги имам видено ни да имаат влезено да играат (посебно првиот), така да можам со сигурност да тврдам дека Мело не ја заслужува наградата. Не сакам да коментирам за Тиаго и за Хунтелар, и тие се многу блиску до дуото од Интер.
 

Pinturicio

Forza Juventus !!!
Член од
22 септември 2007
Мислења
1.705
Поени од реакции
109
Алехандро Домингез , потенцијалната наша цел , е нов играч на Валенсија. Шпанците го земаа на фри трансфер ... според мене одличен играч кој можеше да се доведе без пари. Нека спие Секо и компанија. После повредата на Каморанези премногу сме тенки во навалната линија.
 
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.550
Поени од реакции
22.305
Јуве треба да се стабилизира малку..Имате се што е потребно за добар тим..
 

Тимче

HULK!
Член од
4 јули 2008
Мислења
4.537
Поени од реакции
238
Сега прочитав на СпортДенес(колку е точно незнам) дека ако дојде Хидинк сосебе ќе ги донесе и Жирков, Биљалединов и АРШАВИН:vozbud: Не е лошо нели?:vozbud::juve:
 
Член од
29 ноември 2008
Мислења
5.970
Поени од реакции
3.574
Сега прочитав на СпортДенес(колку е точно незнам) дека ако дојде Хидинк сосебе ќе ги донесе и Жирков, Биљалединов и АРШАВИН:vozbud: Не е лошо нели?:vozbud::juve:

XAXAXA! Аршавин !? Секако.
 

Маци-

ragazzo pazzo
Член од
17 април 2007
Мислења
6.184
Поени од реакции
3.513
Сега прочитав на СпортДенес(колку е точно незнам) дека ако дојде Хидинк сосебе ќе ги донесе и Жирков, Биљалединов и АРШАВИН:vozbud: Не е лошо нели?:vozbud::juve:
Тими полека не се возбудувај уште не е дојдено нова година:pos2:
 

LaVista

Traumatic Playground
Член од
31 јануари 2007
Мислења
4.183
Поени од реакции
958
Сега прочитав на СпортДенес(колку е точно незнам) дека ако дојде Хидинк сосебе ќе ги донесе и Жирков, Биљалединов и АРШАВИН:vozbud: Не е лошо нели?:vozbud::juve:
Ова во моменов е неизводливо ... како сакате стајте го, али ова е невозможно. Барем сега за сега:smir:
 

Тимче

HULK!
Член од
4 јули 2008
Мислења
4.537
Поени од реакции
238
XAXAXA! Аршавин !? Секако.
Шетај...:tapp:

Ова во моменов е неизводливо ... како сакате стајте го, али ова е невозможно. Барем сега за сега:smir:
Кој вика?:baeh:

Тими полека не се возбудувај уште не е дојдено нова година:pos2:
Абе не се возбудувам само напишав тоа што прочитав, инаку добро делува:haha:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom