Фан Клуб: Јувентус

Статус
Затворена за нови мислења.

Stara dama

Luciano Moggi fan
Член од
1 октомври 2008
Мислења
1.336
Поени од реакции
95
Неможата да го испадат Бенитез бе, ако го испадат нема да можат да му исплатат 20М нема толку пари Ливерпул и затоа ќе го држат уште долго:toe:
Ние се надеваме дека ке си поднесе сам оставка од морални причини :icon_lol:
 
Член од
21 август 2008
Мислења
5.204
Поени од реакции
953
како е јувентини јас бидејки немам нет дома и не сум во можност да пишам и да пратам мн мн со се дешава со јуве можи ли некој да ми објасни ??? дали ке зеаме некој напагач или во одбрана некој пошо со овие дрвава не можам да се нервирам а во врска со денешниот натрпревар бари си ги искористи шансите нема шо тука а со пеналот ццц ам тое италија и ова ке останит неказнето а од утре под итно смена на ферара не ја бива вака
 
Член од
17 февруари 2006
Мислења
24
Поени од реакции
2
баерн и бари ни покажаа според мене кој е киелини и што е јуве без него!!!тимот е ок не треба промени само киелини и сисоко да добијат достојна замена од клупа и на амаури да му тргни веќе еднаш оти не се трпи неговото!!!касерес заслужува 10+ најјакото засилување според мене од оваа сезона вистинска инвестиција на јуве душа остава на терен се нај нај за него сега за сега...во одбрана фали стабилен штопер на местото на канаваро и лево замена за гросо кој игра топло ладно бавен и стар е човекот исто ко канаваро:)
 

Bianconero vero

Il Capitano
Член од
10 ноември 2008
Мислења
9.223
Поени од реакции
8.091
Во сенка на нашиот пораз од Баерн во ЛШ, ни следува мечот со Бари на гости.Меч да се биде или не за Ферара. Моја желба е да победиме и со тоа да се спаси Чиро на тренерската позиција и со тоа да се избегне поставување не "дај шта даш", тренер во моментов. Така тој би не водел до крајот на сезонава (слушнав дека таков бил условот од управата, односно Чиро би си обезбедил тренерска позиција во Јуве барем до Јуни) а потоа по завршувањето на Светското првенство би не преземал Липи. Но за тоа потоа. Освен за Ферара и спасувањето на неговата работа, овој меч е од исклучително значење за играчите и за навивачите на Јуве. После шокот од Вторникот, едноставно мора да се победи за враќање на победничкиот дух во екипата и вадење од црнилото и депресијата (лично јас, не знам за другите) во кои западнавме овие денови.Се вели дека после дождот доаѓа сонце, па ајде да видиме дали нас ќе не огрее.
А кај нас врне ли врне...
 

Stara dama

Luciano Moggi fan
Член од
1 октомври 2008
Мислења
1.336
Поени од реакции
95
Ај ваљда ќе начекаме некоја престапна година без врнежи :icon_bigg
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.654
Поени од реакции
5.338
За болдираното,МИ ГО ЗЕДЕ ЗБОРОТ ОД УСТА!!!нека се почека малку хидинк е јак тренер,ама не се споредува со рафа бенитез,многу го почитувам...
Ако се отпушта Чиро од тренерската функција треба да се пронајде тренер кој е способен да ја реши ситуацијата во клубот, а дефинитивно Манчини не е тој што му е потребен на Јувентус во моментов (а и за време на `калчополи` имаше дадено изјави против Јуве).

По мое мислење Хидинк е најдобрата опција за замена на Чиро.

А Чиро е дефинитивно, најголемиот виновник за денешниот пораз.
Требаше да го стави Џовинко многу порано во игра.

Диего беше еден од најдобрите на терен (и покрај промашениот пенал), се гледаше дека се труди да направи повеќе за тимот. Касерес исто така имаше добар натпревар, Трезеге одличен, најдобар напаѓач на Јуве во моментов. Одбраната изигра лошо (освен Касерес) и таа е најголемата причина поради поразот.
 

Тимче

HULK!
Член од
4 јули 2008
Мислења
4.537
Поени од реакции
238
Ај за другото коло ќе го имаме свеж Мело:vozbud: можеби се свестил и ќе го подигне нивото на игра:vozbud:
 

Vinnetou

Continium Transfunctioner
Член од
15 мај 2005
Мислења
3.513
Поени од реакции
482
Sky Sport 24:

Lapo Elkann: Последните две утакмици беа ужасни, овој Jуве на дедо ми не би му се дoпаднал!




:pos:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom