Фан Клуб: Јувентус

Статус
Затворена за нови мислења.

F|eR

Мало смо се напили, пали смо у џбун!
Член од
7 јуни 2008
Мислења
2.005
Поени од реакции
393
Аха значи 25 милиони евра за играч кој ќе го замени Сисоко кој еден месец ке биде отсутен...:tv: (да ги остајме повредите настрана пошо никој не може да ги предвиди)

а зошто да се експериментира со Маркизио кога игра одлично таму кај шо игра? зошто со 25 милиони не се купи играч каков шо му беше потребен на Јувентус? 3 години чекаме креативец, а 3 години се купуваат деструктивци... интересно

имаш милион прашања на кои немаш одговор... :wink:
Тврд си ко орев!! Не попушташ за ништо живо и диво!! Ко марионета да му си на Моџи! Вакви интелектуралци се потребни бе!! Како што му одговара нив, така ги вртат работите и на крај тие се во право!! Под Итно адвокат на Моџи!! Можи ќе му потребаш!!
 

Stara dama

Luciano Moggi fan
Член од
1 октомври 2008
Мислења
1.336
Поени од реакции
95
Мело --- Маркизио --- Сисоко


Е нешто слично со:

Оби --- Лампард --- Есиен
Го кажав тоа прееска , само шо и Маркизио е на неприродна позиција, а игра одлично таму кај шо игра... да се прашувам јас , така би ја поставил средината , но можда пробано е тоа на тренинг па не оди... не мојш да знајш :wink:


Ајде се опуштивме малце ... отидов јас во некој од околните кафичи да пивнам едно кафе :)
 
Член од
11 јули 2008
Мислења
4.682
Поени од реакции
3.641
Го кажав тоа прееска , само шо и Маркизио е на неприродна позиција, а игра одлично таму кај шо игра... да се прашувам јас , така би ја поставил средината , но можда пробано е тоа на тренинг па не оди... не мојш да знајш :wink:


Ајде се опуштивме малце ... отидов јас во некој од околните кафичи да пивнам едно кафе :)
Не лажи, со Моџи ке идеш:pos:.
 

F|eR

Мало смо се напили, пали смо у џбун!
Член од
7 јуни 2008
Мислења
2.005
Поени од реакции
393
Го кажав тоа прееска , само шо и Маркизио е на неприродна позиција, а игра одлично таму кај шо игра... да се прашувам јас , така би ја поставил средината , но можда пробано е тоа на тренинг па не оди... не мојш да знајш :wink:


Ајде се опуштивме малце ... отидов јас во некој од околните кафичи да пивнам едно кафе :)
Еј еј.. Чекај!! За елката не ми кажа!! Да ја носам?? Средија таму!! :toe:
 

F|eR

Мало смо се напили, пали смо у џбун!
Член од
7 јуни 2008
Мислења
2.005
Поени од реакции
393
Не можам да му се јавам ми ја прислушуваат картицата , иначе... :wink:
Сега сакаш да се пофалиш демек му си десна рака на Моџи?? Море види го ти него!! :vozbud:
 
С

сашенко

Гостин
Сега сакаш да се пофалиш демек му си десна рака на Моџи?? Море види го ти него!! :vozbud:

Па моџи има луѓе насекаде по светов хаха зашто да не и во македонија?Еве на форумов имаме еден таков..супер.Ама десна рака е веќе .....no coment :vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud:
 

Тимче

HULK!
Член од
4 јули 2008
Мислења
4.537
Поени од реакции
238
Го кажав тоа прееска , само шо и Маркизио е на неприродна позиција, а игра одлично таму кај шо игра... да се прашувам јас , така би ја поставил средината , но можда пробано е тоа на тренинг па не оди... не мојш да знајш :wink:


Ајде се опуштивме малце ... отидов јас во некој од околните кафичи да пивнам едно кафе :)
Фала богу ти текна да станеш од компјутерот:haha::haha:
 

HULK

Black & White Fighter
Член од
12 август 2008
Мислења
1.897
Поени од реакции
1.212
Гледам се расправате многу за Моџи и за Мело, за првиот ќе видиме што ќе испадне после судењето, а за Мело единствениот кривец што Мело игра лошо е Чиро, и ме нервира кога слушам сите биле криви она ова, па еден Раниери со какви играчи влезе во втора фаза (со Молинаро, со Григера, без Диего, без Мело), каква сака нека биде легенда на Јуве човекот нема поим што прави, али ајде несакам да го коментирам, инаку тој проект Блан може да си го набута в***, каков му е тој проект да испаѓа од фазата по групи, оваа година ако не освои титула Јуве во калчо, мислам дека ќе има големи протести, зш на сите им е дојдено преку к**** од ваквите игри (резултат на идиотската управа на Јуве):toe:
 

acermk

лавот во сенка
Член од
18 јуни 2009
Мислења
1.922
Поени од реакции
831

Е еден ваков играч ни треба и се е решено:vozbud:
 
С

сашенко

Гостин











КЕ ИМ ВРАТИМЕ ЗА СЕ....ПОБЕДАТА НАД НИВ МИНАТОТО КОЛО САМО МУ КАЖУВА НА МОРАТИ ДЕКА ШТО И ДА НАПРАВАТ ЈУВЕНТУС СЕКОГАШ КЕ БИДЕ НАД ИНТЕР.НЕКА ПУКНАТ СЕГА.ИЗМИСЛИА КАЛЧОПОЛИ И НЕ ПОСРАМИЈА И МИСЛАТ ГОТОВИ СМЕ НИЕ .... АМА ЈУВЕНТУС Е БЕСМРТЕН ТОА НЕ ГО ЗНААТ..
 

Xfire

fino alla fine
Член од
9 август 2008
Мислења
7.337
Поени од реакции
2.224
Иначе утре само победа и ништо друго, мислам дека 1 гол ке одлучува :) .... И очекувам Салихамизич да влезе во игра :)
 

Sluzbarski

Македонец
Член од
21 јули 2009
Мислења
3.364
Поени од реакции
78
треба да се искористи добрата соработка со Фиорентина и ангажирање на Јоветич,еден од најталентираните млади фудбалери во моментов.... човекот “гризе“ баш таков му треба на Јуве
 
С

сашенко

Гостин
треба да се искористи добрата соработка со Фиорентина и ангажирање на Јоветич,еден од најталентираните млади фудбалери во моментов.... човекот “гризе“ баш таков му треба на Јуве

Абе "Гризеа" и Диего, и Мело и Амаури ама.....кај нас ни 1/3 од тоа што го можат не го покажаа.Можеби треба да сменат нешто од тренерите кои го тренираат првиот тим.Смение доста работи сезонава и можеби треба да сменат нешто од тие италијани да земеме некои тренери од англија , шпанија и да играме малку поатрактивен фудбал.Го имаме Диего кој е одли4ен плејмејкер и со добри тренери кои добро ке ги постават игра4ите и кои имаат искуство се разбира со таков стил на игра може да се подобрат работите.Тоа е многу важно да се смени пред да се донесат други игра4и.
 

Sluzbarski

Македонец
Член од
21 јули 2009
Мислења
3.364
Поени од реакции
78
ако за Амаури мема што да се каже,човекот е тотално Аут сезонава,тогаш за Мело се крена доста прашина.... сепак мислам дека повеќе е до Чиро отколку до Мело,па каша ја направи формацијата ! целиот среден ред е нефункционален како во нападот така и во одбраната...
Јоветич е талент во кој треба да се инвестира,и така се фрлени доста пари барем да се вложи во нешто како што треба
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom