Фан Клуб: Јувентус

Статус
Затворена за нови мислења.

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.622
Поени од реакции
43.469
Corvino gi izigra na Secco i Blanc ko mali deca so transferov... ali ajde mladi se uste nasite , ke naucat...
Tука се согласувам со тебе потполно, од ден број 1 тврдам дека Мело е прескапо платен а ова се однесуваше на еден фан на Интер кој рече дека Мело ни го украдоа.
Играч кој до пред една сезона беше донесен од една Алмерија мислам за '' само '' 7 милиони евра наеднаш рипна на цена од 25 милиони евра во Фиорентина, и сега тука доаѓаат муабетите па стандарден е во Бразил дрн дрн, епа Бразил од што имаат деструктивци на располагање и еден Жилберто Силва никако не може првотимскиот статус да го загуби.

Мaда и оние свирежи од цел стадион кон Мело мене језиво ми делуваа, да не си во негова кожа, голем удар е тоа за играчите и бар тој сегмент од навивањето не го оправдувам во Италија, уште толку му се одмага на играчот, притисок еден тон.
 

Picasso`

Schizophrenic!
Член од
26 јануари 2007
Мислења
4.149
Поени од реакции
197
Еден од најголемите виновници за поразов јас мислам дека е Легро. Тој беше виновен за првиот гол и после тоа се отиде наопаку. Не велам дека другите беа во право, напротив, сите се криви, не смееа да изгубат, кога и нерешено им одговараше а плус играат и на домашен терен. Друга работа, треба да му се пресуди доживотна робија на медицинскиот тим на Јуве (или кој и да е друг виновен за повредите), не можи да имаме толу повреди па и од шеќер да се правени игачите.
Кривци се сите кои не се потрудија, дури и да се надминат себеси, и да играат како што им доликува. Баерн влезе со многу почит према нас, и со многу голема желба да направи историски подвиг и да испадне италијанска екипа! И го стори тоа. Ние, можеме да јадеме гомна, и да обвинуваме секого, ама грешката не ни во Чиро ни во Киро ни во Раниери ни во никого! Грешката е во моментот кога беше "избркан" (условно кажано) Дешамп и коа почнаа трансформациите и глупостите во екипата.

Се надевам дека за едно 10 години, ќе станеме конкуренти за повисок пласман дури и од осмина финале. Засега, толку заслуживме. Боли, ама тоа е. Слично ни се случи во сезона 2000/2001. И тогаш со Зидан и останатите, не успеавме да преминеме група. Некогаш не требаат само фудбалери. Треба СВЕСТ. Да знаеш за кого играш, и кога ќе знаеш за кого играш, ќе знаеш како да играш. Очигледно некои не знаат за кого играат.
 

Vetrence

...believe in yourself! :)
Член од
2 јули 2007
Мислења
7.469
Поени од реакции
676
Се извинуваме,но мојот пристап кон темата на шинтер бил забранет :pos: :pos: :pos: :pos: Очигледно тоа што неможеа да ги пронајдат разликите во сликите им пречеше :pos:

Пронајди ја разликата part I:

vs



Part II :



Part III:

Inter won 26 trophies in Italy.
Juventus won 40 trophies in Italy,which is a record.



А оти ме банираа мислат ке напраат нешто? :) :)
 

Мајло

B I S
Член од
22 јуни 2009
Мислења
1.594
Поени од реакции
940
Tука се согласувам со тебе потполно, од ден број 1 тврдам дека Мело е прескапо платен а ова се однесуваше на еден фан на Интер кој рече дека Мело ни го украдоа.
Играч кој до пред една сезона беше донесен од една Алмерија мислам за '' само '' 7 милиони евра наеднаш рипна на цена од 25 милиони евра во Фиорентина, и сега тука доаѓаат муабетите па стандарден е во Бразил дрн дрн, епа Бразил од што имаат деструктивци на располагање и еден Жилберто Силва никако не може првотимскиот статус да го загуби.

Мaда и оние свирежи од цел стадион кон Мело мене језиво ми делуваа, да не си во негова кожа, голем удар е тоа за играчите и бар тој сегмент од навивањето не го оправдувам во Италија, уште толку му се одмага на играчот, притисок еден тон.
Може да делува и позитивно тоа на него да почне да игра како што треба.Да си ја удри тоа тиквата у ѕид и да ги оправда парите.Негативно и да делува не е страшно,неможе полошо да изигра од ова.



Незнам што да кажам ова е катастрофа дури и поголема од онаа кога Рома не победи со 4-0.Подобро е вака да не одиме понатаму пошто може ќе налетаме на Барса(замислете тогаш што ќе се случи)
Јебига најдобрите поминуваат групи,ние не бевме најдобри.

Мета не ремет сте сите со коментарите од типот ''не расцветаа'' а поготово од "се срамам што навивам за Јувентус".А јас се срамам што Јувентус има навивачи како тебе.Се десило тоа е тоа јбг идеме напред во Серија А и Лига Европа хаха.

Овие глупациве се ситат на пораз на друг.Јбг како што викаат старите немаат на што да се радуваат,па се ситат на друг неуспех.
 

colibri

D-Caffe
Член од
22 мај 2007
Мислења
24
Поени од реакции
0
Може да делува и позитивно тоа на него да почне да игра како што треба.Да си ја удри тоа тиквата у ѕид и да ги оправда парите.Негативно и да делува не е страшно,неможе полошо да изигра од ова.



Незнам што да кажам ова е катастрофа дури и поголема од онаа кога Рома не победи со 4-0.Подобро е вака да не одиме понатаму пошто може ќе налетаме на Барса(замислете тогаш што ќе се случи)
Јебига најдобрите поминуваат групи,ние не бевме најдобри.

Мета не ремет сте сите со коментарите од типот ''не расцветаа'' а поготово од "се срамам што навивам за Јувентус".А јас се срамам што Јувентус има навивачи како тебе.Се десило тоа е тоа јбг идеме напред во Серија А и Лига Европа хаха.

Овие глупациве се ситат на пораз на друг.Јбг како што викаат старите немаат на што да се радуваат,па се ситат на друг неуспех.

Golemite fanovi se gledaat vo poraz, a ne vo pobeda.

Ova bese dobro skolo za upravata da se svestat deka se i dosta so tie proekti okolu Ferrara. Redno e veke da se smeni i na negovo mesto trener so ime i uspesi pozadi nego, a ne nekoj sto ke sa probuva dali ke go biva za trener. Forza juve Pozdrav vo ovaa teska nok.
 
Член од
3 август 2009
Мислења
417
Поени од реакции
56
Само не ми е јасно што се замарате со фан-клуб интер. Гледате дека имаат комплекси од Јувентус и сега кога неможат со нивниот тим ке се радуваат на друг(2-1). Мене 100 пати поише страв ми беше од Баерн, зашто знам се екипа со реноме и за почит колку и да не се у форма, за разлика од нивниот интер( не ги викам шинтер зашто не паѓам на нивно ниво). Друга работа, собирале потписи хахахаха голема работа да беа јаки потписот ќе им беше од саботата а не од денес. Него баталете ги нив. Погледнете самите на што личиме после неуспех на нашиот тим, одма срамота било да се навива за Јуве, немало утре надвор да се појавам бла, бла, бла, а у саботата сите цветаа и беа горди и све( преку ... од такви навивачи). Со ЈУВЕНТУС и во добро и во зло, па макар играл у Лига Европа, Интертото куп или Серија Ц1.
 

Мајло

B I S
Член од
22 јуни 2009
Мислења
1.594
Поени од реакции
940
Само не ми е јасно што се замарате со фан-клуб интер. Гледате дека имаат комплекси од Јувентус и сега кога неможат со нивниот тим ке се радуваат на друг(2-1). Мене 100 пати поише страв ми беше од Баерн, зашто знам се екипа со реноме и за почит колку и да не се у форма, за разлика од нивниот интер( не ги викам шинтер зашто не паѓам на нивно ниво). Друга работа, собирале потписи хахахаха голема работа да беа јаки потписот ќе им беше од саботата а не од денес. Него баталете ги нив. Погледнете самите на што личиме после неуспех на нашиот тим, одма срамота било да се навива за Јуве, немало утре надвор да се појавам бла, бла, бла, а у саботата сите цветаа и беа горди и све( преку ... од такви навивачи). Со ЈУВЕНТУС и во добро и во зло, па макар играл у Лига Европа, Интертото куп или Серија Ц1.

Кој се замара со фан клуб Интер?
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.869
Поени од реакции
23.205

Oд каде ви на вас 5 титули у лига шампиони ?? :tv:

Првата слика е слика од Берлускони, само главата на Моџи е додадена, хахаххаха помизерен си од навивачите на Интер ебате, не се спуштај на нивно ниво, искрено ти го велам ова не ко провокација, пошто моментално ти неможеш да збориш ништо ни против интер ни против милан. Поштеди се себеси и своите пријатели од повеќе ремет и осврни се на проблемите на твојот тим и дискутирај на таа тема


 

Vetrence

...believe in yourself! :)
Член од
2 јули 2007
Мислења
7.469
Поени од реакции
676
Oд каде ви на вас 5 титули у лига шампиони ?? :tv:

Првата слика е слика од Берлускони, само главата на Моџи е додадена, хахаххаха помизерен си од навивачите на Интер ебате, не се спуштај на нивно ниво, искрено ти го велам ова не ко провокација, пошто моментално ти неможеш да збориш ништо ни против интер ни против милан. Поштеди се себеси и своите пријатели од повеќе ремет и осврни се на проблемите на твојот тим и дискутирај на таа тема



А ти за кого навиваш? Пошто гледам дека имаше членска книшка во интер фан клуб ? :pos: :pos: :pos:

Друже не ставај и ти сол на раната,иди слави си тоа шо извадивте нерешено со Цирих(не сфакај провокација пошто можевте да изгубите.)
 
Член од
3 август 2009
Мислења
417
Поени од реакции
56
Кој се замара со фан клуб Интер?
Па прочитав некој влагал им оставал слики нешто со титули ова-она. Него мене ми беше поише за нашиот фан клуб којшто на ништо не личи после пораз на Јуве:tapp:
 

Vetrence

...believe in yourself! :)
Член од
2 јули 2007
Мислења
7.469
Поени од реакции
676
Ја го јадев банот на фан клуб интер :pos: Aма мање битно тоа,се надевам овој срам шо го направија ке им донесе памет у глава да им текне да купат тоа што треба и да донесат асален тренер.

На Јувентус му треба тренер од врвен калибар,пошто е таква екипа и таков тренер би знаел шо и како треба со неа.:juventus:
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.869
Поени од реакции
23.205
А ти за кого навиваш? Пошто гледам дека имаше членска книшка во интер фан клуб ? :pos: :pos: :pos:

Друже не ставај и ти сол на раната,иди слави си тоа шо извадивте нерешено со Цирих(не сфакај провокација пошто можевте да изгубите.)

Не ставам сол на раната, и мене ми е криво што отпадна јуве верувал ти или не, зборот ми беше не се ставај на ниво ко одредени навивачи на пацерите со вакви постови, главата горе :smir:

А тоа за членската не би го коментирал :pos:
 
Член од
20 септември 2009
Мислења
31
Поени од реакции
0
1. Nikakva igra
2.uzhasna taktika
3.katastrofalen sreden red
4.tim bez motivacija
5.neiskusen trener
6.posramuvanje pred cela evropa


SRAM SRAM...toa ne beshe poraz toa beshe SRAM
 

Sluzbarski

Македонец
Член од
21 јули 2009
Мислења
3.364
Поени од реакции
78
нов тренер и нова концепција-сега и одма....веќе доста ми е од оваа тактика на ХАРИКИРИ.....Џовинко МОРА да ја добива шансата повеќе,малиот е бомба,сигурен сум дека со Маркизио одлично би се разбирале по левата страна каде го имаме и искусниот Гросо (кој некако се повеќе разочарува),диего понасредина и понадесно да се искомбинира а прашање е дали Каморанези треба да игра прва постава....одбраната е воглавно добра со мали трансформации и поголема самодоверба можи да се спаси сезоната,ако вака продолжи за неколку кола нема шо да се бара повеќе ни во Италија !
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
И то је то .. Ти и ова ноч и идемо да дружимо се мало, кружичемо градом ...
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom