Фан Клуб: Јувентус

Статус
Затворена за нови мислења.

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
Инаку ги поздравувам сите фанови на јуве . Се надевам ќе ме прифатите на форумов, бидејќи прв ден ми е денес :vozbud::vozbud: па ај за арно и убаво нека е !!! Да се редат победи на Јуве :wink::wink:
 

@Lbaneso

Лаеш НЕ касаш !
Член од
19 ноември 2009
Мислења
2.425
Поени од реакции
798
(4-3-2-1): Buffon, Caceres, F.Cannavaro, Legrottaglie, Grosso: Sissoko, Felipe Melo, Marchisio, Diego, Del Piero, Trezeguet.
Ke pobedime sigurno 100% forza Juveeeeeeeeeeee
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
Коефициентот од прилика за Јуве се движи од 2.05 до 2.38 а за Баерн од 3.05 до 3.57 ... И не е така голем фаворит во овој дуел Јуве ... Против Бордо кога игравме дома беше 1.5 - 1.7 за јуве ... Има голема разлика !!!
 

Cappie

Vincere non è importante: è la sola cosa che conti
Член од
29 мај 2008
Мислења
1.914
Поени од реакции
307
Инаку ги поздравувам сите фанови на јуве . Се надевам ќе ме прифатите на форумов, бидејќи прв ден ми е денес :vozbud::vozbud: па ај за арно и убаво нека е !!! Да се редат победи на Јуве :wink::wink:
ако не дај боже нешто лошо се случи, барем ќе знаеме кој е малерот:pos2: мала шала...нема шанси да се случи нешто што не треба...баерн се дрва оваа година, а јуве покажа во саботата како игра под притисок и под голема мотивација за победа. плус тоа, нас ни игра и нерешен резултат, иако очекувам да се нападне уште од самиот почеток, да се даде некој гол па да си тераат раат после.:vozbud:
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
Прочитав кај фановите на Баерн дека тие имале подобар тим ... Не се согласувам со нив, но секако ќе биде интересен натпреварот ... Пу пу пу не дај боже малер :pos2::pos2::pos2:
 

@Lbaneso

Лаеш НЕ касаш !
Член од
19 ноември 2009
Мислења
2.425
Поени од реакции
798
Прочитав кај фановите на Баерн дека тие имале подобар тим ... Не се согласувам со нив, но секако ќе биде интересен натпреварот ... Пу пу пу не дај боже малер :pos2::pos2::pos2:
Koj ima podobar tim bog da cuva bayern da ima podobar tim od Juventus ne mi se ide kaj tie od Bayern da komentiram neka dojdat tie tuka nie sme vecerva domakini
 

DangerouzZ

Bianconero Till I Die !
Член од
24 август 2009
Мислења
366
Поени од реакции
21
Сакам позитивна атмосфера како таа пред утакмицата со шинтер , вечер мора да победимо зош не би бил задоволен со нерешено , па чекај малце Робен играл а кој е Робен , дан има 3,4 нозе ? па мие имамо далеку поквалитетни играчи и они се тие што треба да бидам уплашени вечерва не ние а плус тоа и на домашен терен играме а тоа значи дека треба да очекуваме победа и ништо друго !


Forza Juve !
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
Koj ima podobar tim bog da cuva bayern da ima podobar tim od Juventus ne mi se ide kaj tie od Bayern da komentiram neka dojdat tie tuka nie sme vecerva domakini

Имаат неколку ѕвезди во тимот ... Али сепак Јуве е подобар :wink:
 
Член од
25 јануари 2008
Мислења
1.839
Поени од реакции
68
Ај да му посакам добредојде на Сладоледџијата, и за вечерва нека игра кој сака од швабите пак не се појаки од нас,с е освен триумф за мене е рамно на неуспех и покрај тоа што со нерешен резултат ги минуваме групите.
 

Bianconero vero

Il Capitano
Член од
10 ноември 2008
Мислења
9.224
Поени од реакции
8.093
За вечер, мислам дека Јуве не треба да калкулира со резултатот и со тоа што ни одговара нерешено. За секој случај треба да се игра за гол повеќе од противникот затоа што калкулирањето со резултатот може скапо да не чини. Тоа во многу случаи се покажало, така да не би им препорачал да си играат со оган.

П.С. Добредојде Сладоледџија.
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
а плус тоа и на домашен терен играме а тоа значи дека треба да очекуваме победа и ништо друго !


Forza Juve !

Интересен е фактот дека Јуве последен пат поразен дома во лигата на шампиони бил пред да отиде во Сериа Б ... Само не ми текнува од кој тим :toe:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom