Фан Клуб: Јувентус

Статус
Затворена за нови мислења.

Stara dama

Luciano Moggi fan
Член од
1 октомври 2008
Мислења
1.336
Поени од реакции
95
A извини, од каде ги црпиш ти твоите информации, го имаш Моџи на мсн ? Ете, реков погоре, дајте некоја информација чиј извор не е медиум . :toe:

п.с. Да, у право е членов погоре, ако удирате на оваа дискусија, удрете на темата за Италијанско Првенство, вечер имаат меч Јувентус и нема смисла шаренило од дискусии да е темава .
Jas crpam od kaj so crpam informacii , ama bar kazuvam fakti ovde a ne carski muabeti ko tebe...

inace ti ja rasiri diskusijava za temava , pa ne znam sega od kaj ti tekna da prekinime... ili nemas poveke so da kazes... ako nesto ne ti sviga imas tema za tvojot klub pa prefrli se tamu , ne znam so si tolku opsednat so Juventus i Calciopoli...
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.701
Поени од реакции
43.803
Не си објетивен другар, човекот кој живеел извесно време во Италија и кој се интересирал за оваа тема СИГУРНО е дека знае повеќе од мене и тебе и другиве дечки на форумов кои вестите за својот омилен клуб ги црпат од Нет или ТВ...
Целата дебата нема шанси за крај што сите си држиме тврдоглави (необјективни, со оглед дека сме навивачи) спротиставени ставови.
Ама сеа Влатче ако се лажеме ке ти кажев да, во право си, па он тие информации во Џенова ги добивал од медиуми, истите тие медиуми ги има и на интернет, од весници до италијнаски куќи па и форуми, во право сум или не сум ? Разликата е што он на хартија го чита истото, ја и ти на монитор, 21 век сме, не 20ти кога на нет мирцавме .
И друга работа која ја имаше на темава, чим еден обичен смртник од Македонија ги има истите тие информации, тогаш не треба многу да се говори и за Тутоспорт, весник кој е наклонет на Јувентус, затоа и реков, зашто они молчат и зашто дечково не им прати мејл со неговите информации за наводно местење на Јувентус, ако е толку убеден дека е во право . :smir:

И уште еднаш, ако се лажеме, типов повеќе знае од Тутоспорт, весник во Италија и весник кој е пренаклонет на Јувентус, весник кој и најмала прилика за ваков муабет ке ја искористеше и ке напишеше нешто во врска со наводната фарса и ке копаше и копаше за да ги уништи Интер . . . ама, таква слика не гледаме од нив .
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.657
Поени од реакции
5.339
Тоа колку тој сам ги поставил никој не знае,тоа си се фамилијарни работи и никој не ги знае околностите при кои се поставени за наследници, и да во право си плукам по нив зошто откога дојдоа, ЈУВЕ не виде ништо добро туку само константно губење на фанови и лоши игри, за разлика кога беше Моџи кога не ви даваше да мрднете, жални бевте за гледање тогаш, максимум 3 место и толку, очигледно беше дека Моџи го направи Јуве светски тим а ќе го направеше уште поголем да не беа пацерите и тој ќоравиот Гаргамел.
Џани Ањели во својот тестамент го НАЗНАЧИ ЏОН ЕЛКАН НЕГОВИОТ ВНУК ЗА НЕГОВ НАСЛЕДНИК.. Тоа има црно на бело, и сите тоа го знаат.

А очигледно дека тебе Моџи ти е помил од Ањели фамилијата, дури и Елканови ги направи убијци на Умберто Ањели, и го обвинуваш директниот потомок на Џани Ањели, дека е убиец само поради тоа што Јуве одби да го заштити Моџи. Моџи е завршена приказна, факт. Што бил Јуве во времето на Моџи, сигурно немаше да биде ако не беа тука Фамилијата Ањели, а Јуве немаше да биде тука кај што е ако не беше GRANDE GIANNI AGNELLI. Џањи Ањели го постави за наследник Џон Елкан, и јас повеќе верувам во неговите желби и зборови, отколку во Моџи, кој реално беше обвинуван за финансиски матни зделки дури и во времето кога беше во Наполи, и тој е еден од најобвинуваните поради тоа што Наполи банкротира.
 

HULK

Black & White Fighter
Член од
12 август 2008
Мислења
1.897
Поени од реакции
1.212
1. И јас навивам за Јувентус. Моџи,Ањели,Морати,Елкан сите еден ден нема да бидат таму, а Јуве ќе биде.
2.Нормално е дека и јас и ти имаме ставови.Твој став е дека Елкан со сите средства се обидуваат да му наштетат на Јувентус, а мојот став е спротивен. Мојот став јас го поткрепив со фактот дека „убиството“ на Умберто Ањели од страната на Џон Елкан не би донело ништо позитивно за Елкан, и ако е така зошто Елкан да го убива Умберто кога секако тој ќе стане газда на Јуве после наполнувањето на 18 години? Кажи ми ја таа логика. Во тестаментот на Џањи Ањели, јасно пишува дека се до наполнувањето на 18 години на Џон Елкан, ИФИЛ ќе го води Умберто Ањели, а со самото наполнување на 18 години, Џон станува сопственик на ИФИЛ и на Јуве. . Џон едноставно нема никаква причина зошто да го убие Умберто.
1. И да е жив Умберто, Џон кога ќе има 18 години тој станува газда на ИФИЛ, и нема ама буквално никаква причина зошто Џон да го убие Умберто Ањели. Потполно никаква причина. Џон со самото наполнување на 18 години станува сопственик на Јуве, независно дали е жив или мртов Умберто.
Точно еден ден нив ќе ги нема но ЈУВЕ засекогаш ќе постои, и да речеме дека немал намера (што чисто сумњам) да беше жив умберто не верувам дека ќе дозволеа на 18 годишник да води клуб, а што ја искористи ситуацијата за да ги тргне Моџи, Џираудо и Бетега свака му част направи голем чекор "напред" за клубот, од неговото доаѓање на чело гледам колкав прогрес имаме (ниедна титула), барем кога беше Моџи не моравме да се нервираме како сега, прав човек беше на право место (еднсотавно се разбираше од фудбал) овие сега немаат поим од фудбал, купуваат без никаков план, но видоа опасност во Моџи,Бетега и Џираудо кои полека ги земаа акциите во клубот и на најдобар можен начин за нив ги тргнаа но за тоа пак страдаше клубот за кој навиваме и јас и ти, зш не гледам друг начин на кој можеше да бидат тргнати,едноставно ЈУВЕ беше машина тогаш, а кои би менувал луѓе кои го водат тимот кон успеси :toe:
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.701
Поени од реакции
43.803
Jas crpam od kaj so crpam informacii , ama bar kazuvam fakti ovde a ne carski muabeti ko tebe...

inace ti ja rasiri diskusijava za temava , pa ne znam sega od kaj ti tekna da prekinime... ili nemas poveke so da kazes... ako nesto ne ti sviga imas tema za tvojot klub pa prefrli se tamu , ne znam so si tolku opsednat so Juventus i Calciopoli...
Сигурен си ? Гледаш дека пак западна у заблуда и пак испадна контрадикторен .

Па ти беше тој што кажа дека молкот во медиумите е поради нивната контрола од Морати и Берлускони, ебате фактот и ебате исцрпената ПОГРЕШНА информација која ја ти ја демантирав и ти реков, ТУТОСПОРТ И ЛАРЕПУБЛИКА ги ебат во ребра и Интер и Берлускони, па сеа види чиј муабет е безвезен .
После кога виде дека си грешка рече, па добро сами против сите не можат и пак ти стигна демант со Ла Република .
 

Stara dama

Luciano Moggi fan
Член од
1 октомври 2008
Мислења
1.336
Поени од реакции
95
Ама сеа Влатче ако се лажеме ке ти кажев да, во право си, па он тие информации во Џенова ги добивал од медиуми, истите тие медиуми ги има и на интернет, од весници до италијнаски куќи па и форуми, во право сум или не сум ? Разликата е што он на хартија го чита истото, ја и ти на монитор, 21 век сме, не 20ти кога на нет мирцавме .
И друга работа која ја имаше на темава, чим еден обичен смртник од Македонија ги има истите тие информации, тогаш не треба многу да се говори и за Тутоспорт, весник кој е наклонет на Јувентус, затоа и реков, зашто они молчат и зашто дечково не им прати мејл со неговите информации за наводно местење на Јувентус, ако е толку убеден дека е во право . :smir:

И уште еднаш, ако се лажеме, типов повеќе знае од Тутоспорт, весник во Италија и весник кој е пренаклонет на Јувентус, весник кој и најмала прилика за ваков муабет ке ја искористеше и ке напишеше нешто во врска со наводната фарса и ке копаше и копаше за да ги уништи Интер . . . ама, таква слика не гледаме од нив .
Ti more coek ne ja razbiras celta na Calciopoli... zatoa ne moze so tebe da se zboruva , zosto se ponasas ko dete 5 godisno ko ke uci azbuka , a imas 22 godini...

Sega moze Juventus uste 10 pati da izleze nevin(a ke se ponistat site dokazi za nekolku godini) ama celta e postignata-Moggi e trgnat od fudbalot... i polovina italija veke ja znae vistinata za Calciopoli (samo uste nekoi vakvi ko tebe ziveat vo zabluda)...
 

Vinnetou

Continium Transfunctioner
Член од
15 мај 2005
Мислења
3.513
Поени од реакции
482
Ама сеа Влатче ако се лажеме ке ти кажев да, во право си, па он тие информации во Џенова ги добивал од медиуми, истите тие медиуми ги има и на интернет, од весници до италијнаски куќи па и форуми, во право сум или не сум ? Разликата е што он на хартија го чита истото, ја и ти на монитор, 21 век сме, не 20ти кога на нет мирцавме .
И друга работа која ја имаше на темава, чим еден обичен смртник од Македонија ги има истите тие информации, тогаш не треба многу да се говори и за Тутоспорт, весник кој е наклонет на Јувентус, затоа и реков, зашто они молчат и зашто дечково не им прати мејл со неговите информации за наводно местење на Јувентус, ако е толку убеден дека е во право . :smir:

И уште еднаш, ако се лажеме, типов повеќе знае од Тутоспорт, весник во Италија и весник кој е пренаклонет на Јувентус, весник кој и најмала прилика за ваков муабет ке ја искористеше и ке напишеше нешто во врска со наводната фарса и ке копаше и копаше за да ги уништи Интер . . . ама, таква слика не гледаме од нив .

Aj вака да размислиме, дали е можно да постојот структури кои дејствуваат во Tuttosport на кои не им одговара да го отвараат случајот. Алудирам на истите структури кои кога беше судењето не поднесоа жалби на пресудата и истите кои дозволија да биде осуден Јуве и да биде пратен во Б.
Hint: Домашни стуктури.
 

Stara dama

Luciano Moggi fan
Член од
1 октомври 2008
Мислења
1.336
Поени од реакции
95
Сигурен си ? Гледаш дека пак западна у заблуда и пак испадна контрадикторен .

Па ти беше тој што кажа дека молкот во медиумите е поради нивната контрола од Морати и Берлускони, ебате фактот и ебате исцрпената ПОГРЕШНА информација која ја ти ја демантирав и ти реков, ТУТОСПОРТ И ЛАРЕПУБЛИКА ги ебат во ребра и Интер и Берлускони, па сеа види чиј муабет е безвезен .
После кога виде дека си грешка рече, па добро сами против сите не можат и пак ти стигна демант со Ла Република .
predhodniot post vazi i za ovoj :smir:
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.701
Поени од реакции
43.803
Aj вака да размислиме, дали е можно да постојот структури кои дејствуваат во Tuttosport на кои не им одговара да го отвараат случајот. Алудирам на истите структури кои кога беше судењето не поднесоа жалби на пресудата и истите кои дозволија да биде осуден Јуве и да биде пратен во Б.
Е сега и ти ја претера со претпоставки, читај ги Тутоспорт и ке ја видиш нивната наклонетост огромна која ја имаат врз Јувентус и пред Се статии против Интер .
Они да имаа и најмало инфо кое вели дека Јуве се наместени веднаш ке започнеа со своја сопствена истрага .
Истото важи и за наследниците на Ањели, или и ти сметаш дека тие соработуваат со Морати иако Ањели е оној кој ги поставил на таа функција . :toe:
Нема логика овој муабет, и Елкан и Тутоспорт знаат многу повеќе од мене, тебе и дечконо погоре а ништо не превземаат, сигурно постои добра причина за истото а истата сигурно не е за да не се наштети на Интер .
 

Stara dama

Luciano Moggi fan
Член од
1 октомври 2008
Мислења
1.336
Поени од реакции
95
Aj вака да размислиме, дали е можно да постојот структури кои дејствуваат во Tuttosport на кои не им одговара да го отвараат случајот. Алудирам на истите структури кои кога беше судењето не поднесоа жалби на пресудата и истите кои дозволија да биде осуден Јуве и да биде пратен во Б.
Hint: Домашни стуктури.
e ova ti e na mesto... bravo
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.701
Поени од реакции
43.803
Ti more coek ne ja razbiras celta na Calciopoli... zatoa ne moze so tebe da se zboruva , zosto se ponasas ko dete 5 godisno ko ke uci azbuka , a imas 22 godini...

Sega moze Juventus uste 10 pati da izleze nevin(a ke se ponistat site dokazi za nekolku godini) ama celta e postignata-Moggi e trgnat od fudbalot... i polovina italija veke ja znae vistinata za Calciopoli (samo uste nekoi vakvi ko tebe ziveat vo zabluda)...
Ја не се понашам ко да имам 22 години или ти ?
Ти си тој кој свесно го избегнува муабетот во кој излезе дека грешиш и си контрадикторен, е сега што ти е криво поради истото бидејки овде дојде како некој што познава СЕ во врска со Калчо Фудбалот тоа е твој проблем . :toe:

Гледаш дека пак го избегнуваш муабетот во кој ти покажав дека правиш смешна грешка, грешка која не смее да ја прави некој кој тврди дека знае СЕ во врска со Италијанскиот Фудбал . :smir:
e ova ti e na mesto... bravo
Што му е на место ? Нели работеше со факти, дај факт дека Тутоспорт работи на штета на Јувентус во врска со Калчополи, упс, пак да не испадна контрадикторен зашто јас во постот на Влатче не гледам факти.
 

Vinnetou

Continium Transfunctioner
Член од
15 мај 2005
Мислења
3.513
Поени од реакции
482
Е сега и ти ја претера со претпоставки, читај ги Тутоспорт и ке ја видиш нивната наклонетост огромна која ја имаат врз Јувентус и пред Се статии против Интер .
Они да имаа и најмало инфо кое вели дека Јуве се наместени веднаш ке започнеа со своја сопствена истрага .
Истото важи и за наследниците на Ањели, или и ти сметаш дека тие соработуваат со Морати иако Ањели е оној кој ги поставил на таа функција . :toe:
Нема логика овој муабет, и Елкан и Тутоспорт знаат многу повеќе од мене, тебе и дечконо погоре а ништо не превземаат, сигурно постои добра причина за истото а истата сигурно не е за да не се наштети на Интер .
Еве ти претпоставка од твоја страна.:wink:

И Елкан е навивач на Јуве, исто и Секо и Блан. Тутоспорт заработуваат и продаваат од тоа тоа што се наклонети кон Јуве, поради тоа што се читани од навивачи на Јуве. Чист бизнис. Тутоспорт не функционира од чисто од љубов кон Јуве, се е бизнис бе брат.


За мoето мислење од погоре не тврдам дека е точно, чисто онака си размислувам outside the box.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.701
Поени од реакции
43.803
Еве ти претпоставка од твоја страна.:wink:

И Елкан е навивач на Јуве, исто и Секо и Блан. Тутоспорт заработуваат и продаваат од тоа тоа што се наклонети кон Јуве, поради тоа што се читани од навивачи на Јуве. Чист бизнис. Тутоспорт не функционира од чисто од љубов кон Јуве, се е бизнис бе брат.
Епа затоа бе Влатче му велам на колегата твој, нека прати мејл до Тутоспорт, зашто глеам и ти работиш по таа глупа логика дека дете од Македонија знае повеќе од весник наклонет на Јуве и од наследниците на Ањели . . . просто невероватно . :smir:

Мене нелогично ми е некој поставен од Ањели, луѓе низ чии вени тече негова крв да работат контра Јуве во врска со Калчополи а во корист на Интер . :toe:
Чим обичен смртник од Македонија знае нешто, секоја здрава логика вели дека семејството Ањели знае 100 пати повеќе .
 

Stara dama

Luciano Moggi fan
Член од
1 октомври 2008
Мислења
1.336
Поени од реакции
95
Ја не се понашам ко да имам 22 години или ти ?
Ти си тој кој свесно го избегнува муабетот во кој излезе дека грешиш и си контрадикторен, е сега што ти е криво поради истото бидејки овде дојде како некој што познава СЕ во врска со Калчо Фудбалот тоа е твој проблем . :toe:

Гледаш дека пак го избегнуваш муабетот во кој ти покажав дека правиш смешна грешка, грешка која не смее да ја прави некој кој тврди дека знае СЕ во врска со Италијанскиот Фудбал . :smir:
koj muabet go izbegnuvam be? Ti citas jas so ti pisam? Sega moze uste 1000 dokazi da izlezat deka Juventus e nevin ( a ke izlezat i ke se ponisti presudata) celta na calciopoli e postignata... sea ti so ne mojs da go vidis to ili ne sakas , pa se vrakas na to so sme zboruvale prethodnu , mi vikas deka sum kontradiktoren itn... ti cel den se vrtis vo krug a 2 zbora nemas kazano...

A so se odnesuva do Calcioto ne se pram deka znam se , ama znam dovolno za da soberam 2 i 2 za razlika od tebe... a i imam mn poveke slusano i so mnogu poveke luge i vistinski navivaci se imam druzeno za razlika od tebe koj se informiras na goal.com

Епа затоа бе Влатче му велам на колегата твој, нека прати мејл до Тутоспорт, зашто глеам и ти работиш по таа глупа логика дека дете од Македонија знае повеќе од весник наклонет на Јуве и од наследниците на Ањели . . . просто невероватно . :smir:

Мене нелогично ми е некој поставен од Ањели, луѓе низ чии вени тече негова крв да работат контра Јуве во врска со Калчополи а во корист на Интер . :toe:
Чим обичен смртник од Македонија знае нешто, секоја здрава логика вели дека семејството Ањели знае 100 пати повеќе .
eve po 10ti pat ti kazvam deka Elkan poveke dobi otkolku so izgubi so Calciopoli , pa zato ostaj gi tie fintite so meil na tuttosport i sl...

znaci da sumirame ama bas site mediumi bea protiv Juventus vo Calciopoli ko so rekov na pocetok
 

Vinnetou

Continium Transfunctioner
Член од
15 мај 2005
Мислења
3.513
Поени од реакции
482
Епа затоа бе Влатче му велам на колегата твој, нека прати мејл до Тутоспорт, зашто глеам и ти работиш по таа глупа логика дека дете од Македонија знае повеќе од весник наклонет на Јуве и од наследниците на Ањели . . . просто невероватно . :smir:

Мене нелогично ми е некој поставен од Ањели, луѓе низ чии вени тече негова крв да работат контра Јуве во врска со Калчополи а во корист на Интер . :toe:
Чим обичен смртник од Македонија знае нешто, секоја здрава логика вели дека семејството Ањели знае 100 пати повеќе .

Aj вака сеа,
Елкан станува наследник и е избран од Ањели (се е тоа регуларно). Се појавува човек (Моџи) кој објективно има шанси да му го превземе доминантниот пакет на акции и да стане главен. Елкан станува нервозен и единствен начин за да се задржи на позицијата која првобитно ја наследил од вујко му е да го спречи тој човек (Моџи) од својата намера. Одењето во серија Б е колатерална штета од која најмногу претрпе самиот клуб и навивачите како мене и останатите. Сегашната управа нема потреба да го оспорува тоа што му овозможило да остане на чело на клубот.

Најголеми профитери знаеме кои се, за нив навиваш :wink:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom