Фан Клуб: Јувентус

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
8 февруари 2008
Мислења
693
Поени од реакции
10
:vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud:
Супер изиграа, Браво, Требаше да им дадеме уште 3 гола ама слаба реализација имавме. Ај да се надеваме во среда со Зенит дека напаѓачите ке бидат по расположени.
Само ме плаши ситуацијава со Џовинко. Изгледа намерно не го става во прв тим додека не потпише договор.

de be ne se nervirajte giovinko pa giovinko, mislam deka uste malce ke treba da polapa muvi za prva postava, ke bide ke se dogovorat.
 

THE_PIRAT

Avanti Formica atomica!
Член од
14 февруари 2007
Мислења
2.508
Поени од реакции
79
Одлична игра браво за момците имаа игра каква што одамна не се видело сега вака да влезат и со Зенит и топ ке биде утре ке направам анализа на секој играч посебно сега немам време уште еднаш БРАВО!:vozbud:
п.с За ваква игра Милан и Интер може да сонуваат:pipi:
 
Член од
12 октомври 2007
Мислења
1.482
Поени од реакции
22
Браво ЈУУВЕ!!! Одличен натпревар.Сите изиграа квалитетно
оф топик- Дали тој коментаторот на Телма само мене ме нервира или што е работата? Цели 90 минути поминаа,а тој уште зборува за шансата на "Jakinta" со глава во статива, а тоа всушност беше Амаури.После при крај Маркизио вика нешто наместо Маркиони.Не ситничарам, у никој случај ама досаден ми е некако.Од него и фудбал не ми се гледа. И ТОА КАКО........:tapp:
 
Член од
22 февруари 2007
Мислења
7.076
Поени од реакции
1.940
Играч на мечот Хандановиќ.

Амаури и Јакинта некако лошо се покажаја. Се изнапромаршуваја арно барем на крај нешто влезе.
Де Чеље, велкам ту да клаб. Молинаро нека топли клупа (thx God).
Поулсен - Сисоко кој можеше да предвиди дека ќе завршиме со овие играчи всредина. Покрај сите имиња шо вртеја ги имаме оние кои имаја најмали шанси и мислам дека ќе бидат еден од најдобрите парови во средина воопшто.
 

HULK

Black & White Fighter
Член од
12 август 2008
Мислења
1.897
Поени од реакции
1.212
Одличен натпревар, браво за Амаури а посебно за поулсен и сисоко, кој велеше дека поулсен бил слаб, дечкото е закон. Само малку ме нервираше што не дадоа уште 1 гол пошо мораше да се нервирам до 90 минута али сепак добро излезе на крајот, а за овој коментаторот стварно многу ме нервира, да играа вака милан или интер што ли ке зборуваше педер еден, али кој го... ова е јуве и со ваква игра нека се чуваат и зенит и реал FORZA JUVE FORZA RAGAZZI
 

Vetrence

...believe in yourself! :)
Член од
2 јули 2007
Мислења
7.469
Поени од реакции
676
Cestitki Za Pobedata.Ocekuvav Gol Od Zverot Amauri i dade :)
1 ama vreden.
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
Браво за Јуве, супер натпревар.
Очекувам оваа година да освоите скудето!
Само Зозе да не се радува!
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
Браво ЈУУВЕ!!! Одличен натпревар.Сите изиграа квалитетно
оф топик- Дали тој коментаторот на Телма само мене ме нервира или што е работата? Цели 90 минути поминаа,а тој уште зборува за шансата на "Jakinta" со глава во статива, а тоа всушност беше Амаури.После при крај Маркизио вика нешто наместо Маркиони.Не ситничарам, у никој случај ама досаден ми е некако.Од него и фудбал не ми се гледа. И ТОА КАКО........:tapp:
Не те нервира само тебе. И мене ме! Ама што да очекуваш од навивач на Интер? Туку мислам дека е подобар од лани. Тогаш ги коментираше сите натпревари, а сега Интер кога игра - коментира друг. Барем да не слушаме како се пали на нив, посебно на головите, пф.
И да, прекрасен натпревар на Јувентус, одлично изиграа сите, ептен изгледаат појачано и складно! Се уиграле сите, а посебно Сисоко. Кога ќе ми текне колку ми беше параноја кога прв пат заигра тука, дека не се снаоѓаше. А ете го денес, ѕвер и пол накај два!
Каморанези си е прича за себе и немам што да додадам на тоа што сите кажавте.
А за Амаури посебна заслуга затоа што успеа да даде гол, на сите претходни шанси.
Форца Јуве!!!:vozbud:
 
А

Адриано

Гостин
Amauri Makes the difference!!
Вредеа парите секоја чест! за разлика од некои други што дадоа многу повеќе па уште неможат бод да земат:tapp:
 

Cappie

Vincere non è importante: è la sola cosa che conti
Член од
29 мај 2008
Мислења
1.914
Поени од реакции
307
ајде нека му е честито првенчето на амаури. да му се множат, очекувам најмалку 30 комада од него сезонава. браво. одиме понатаму, вака треба да се игра на секоја утакмица и наше е скудетото.:vozbud:
 
Член од
10 јануари 2008
Мислења
723
Поени од реакции
24
Poulsen, Amauri i De Ceglie bea xverovi, taka bese i so Mellberg no so toj kiks sto go napravi vo poslednite migovi na natprevarot, kaj nego ne sum siguren. Bravo za Ranieri. Site go unistuvaa po doaganjeto na Poulsen, no sea znaeme deka bese vo pravo. Buffon nemase mnogu rabota. Chiellini bese prekrasen kako i sekogas. Grygera igrase super. Mellberg bese dobar (osven kiksot) a De Ceglie bese na visina na zadacata. Camoranesi sekogas igra podobro i podobro. Sissoko i Poulsen se Glavna Alka na sredinata na terenot. Nedved na svoite 36 godini igrase dobro. Amauri i Iaquinta bea xverovi vo navalnata linija. No se uste se plasam deka Ranieri ke go unisti talentot na Giovinco. Da se nadevame deka ke igra vo sreda so Zenit. Pozdrav do site Juventini:smir:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom