Димитар Бузлевски Vs. Михајло Волкановски Vs. КИКО - ќе ја бијат битката за Ресен!

Кој ќе биде идниот градоначалник на Ресен?

  • Димитар Бузлевски (СДСМ)

    Гласови: 117 35,5%
  • Михајло Волкановски (ВМРО-ДПМНЕ)

    Гласови: 171 51,8%
  • Сашко Василевски (НСДП)

    Гласови: 42 12,7%

  • Вкупно гласачи
    330
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
25 септември 2007
Мислења
1.436
Поени од реакции
45
Ние сме браќа и не се тепаме меѓу себе како вашиот градоначалник со вашиот пратеник кој виде какви сте и ве напушти.
Срам е да се бркаат по гробишта, тоа е сквернавенје, немаат никакво поцитување и култура.
Да резимираме:
За ништо не ве бива
Готови сте.
Браќа??!!!!!
вие во моментов Ресен сте поделени на 4 дела бе алооо???
ама да знајте дека вистинските ВМРОВЦИ се со ЉУБЕ БОШКОВСКИ, а не со ИВАНОВ WHO?, и тие имаат штаб од сега во Ресен, па народот е со нив во ГТЦ во Ресен.

И не сте се тепале, па ок де вие меѓусебе потрчковците не се тепате, ама ви се тепаат шефовите и прекинете да пишувате коментари од комјутерскиот центар на владата зошто тој е платен со парите на цел народ а не само на членовите ДПМНЕ.

Ти стварно си глуп изгледа, кај признав јас пораз?
Тоа што го почитувам г-н Михајло како комшија и што му давам шанси не значи дека признавам некаков пораз. Впрочем што има да се расправам со амеби како тебе, кој знае да сере само по форумиве и проба да ми го руши рејтингот(што тврдам дека не можеш зошто знам дека сум чист и без никакви дамки).

Во погорните постови никого не навредив. Затоа немаме држава, македонци со македонци очи ќе си извадиме и не газат Албанците. никогаш не сум имал предрасуди дали е некој сдсм или вмро, имам пријатели со кои сум добар и од двете партии, никогаш не сум предизвикал инцидент за политика ама од вакви како тебе ми се гади!
Чомбе брат не се замарај ги гледаш, пукаат од интелект.... беспари интернет шо ти прет.:pos2:

а бе кој е тој КИКО јас сум од Ц.Двор и не го познавам!и таму ке изгуби ко грчка!
Кико ви е полтрон платен од ВМРО ДПМНЕ колку да му ги помати сметките на СДСМ, ама за жал сите вие ќе останите со прстот во уста.:pos2:
 
Член од
16 февруари 2009
Мислења
32
Поени од реакции
4
шо горе бе, која анкета бе? и јас можам да регистрирам 30 јузери и да гласам за бузле ама не е тоа финтата бе брат...
види ти луѓево шо мислат за вас, полоши сте и од комуњарите и од сите досега, ваков олош досега немало во Македонија, го донесовте народов леб да немат за јадење и види шо мислат ресенчани за вас!

Ti decko da ne bladas nesto?!?! Ajde malku preispitaj se koj go donese narodot do ovde.. Koj bese glavniot vo privatiziranjeto na fabrikite vo Resen koj im vrsese rabota na kupuvacite polesno da si privatiziraat samo da si gi zgolemi milioncinjata i da si pokaze kolku e moken.
Cel zivot e na funkcii, minister, premier, direktor... i neznam so uste ne.. i sto napravi be za gradov?!?! PARK!! Ko da mu falese nesto na prethodniot. Namesto da napravi fabrika ili bolnica ili sredno skolo vo gradot a ne na ridot da nemozat da odat ucenicite vo losi vremenski uslovi i da ne mu organiziram jas povekje.. Si znae so trebase..
 
Член од
16 февруари 2009
Мислења
18
Поени од реакции
0
допрва ке ти се гади кога ке изгубите.знам дека ти е тешко ама очекувај да ти е уште потешко!да те почитуваа досега ке те запослеше бузле а не да сетас ко пес по чаршија!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:toe:
 
Член од
16 февруари 2009
Мислења
17
Поени од реакции
3
Vasiot gradonacalnik parite za besplaten internet gi ispi Jankovec v bife.
Zatoa vie go nemate.
 
Член од
25 септември 2007
Мислења
1.436
Поени од реакции
45
Ti decko da ne bladas nesto?!?! Ajde malku preispitaj se koj go donese narodot do ovde.. Koj bese glavniot vo privatiziranjeto na fabrikite vo Resen koj im vrsese rabota na kupuvacite polesno da si privatiziraat samo da si gi zgolemi milioncinjata i da si pokaze kolku e moken.
Cel zivot e na funkcii, minister, premier, direktor... i neznam so uste ne.. i sto napravi be za gradov?!?! PARK!! Ko da mu falese nesto na prethodniot. Namesto da napravi fabrika ili bolnica ili sredno skolo vo gradot a ne na ridot da nemozat da odat ucenicite vo losi vremenski uslovi i da ne mu organiziram jas povekje.. Si znae so trebase..
Е малце фабрики се направија во негово време.... ама ај мрза ми е да пишувам сеа прочитај ме погоре некаде имам доволно објаснето шо има направено. А за приватизацијата бе пиле, па сите учесници од таа приватизација денес ви се на врвни функции во новите комуњари т.е. ВМРО ДПМНЕ, цело ѓубре од СДСМ дојде кај вас и не жалам поради тоа, никогаш нејќум ни да се вратит такво ѓубре кое ја уништи Македонија и кое ми претставуваше пречка да бидам блиску до СДСМ и мило ми е шо се дојдени токму во вашата партија шо не ве оставаат сите што биле со години членови во вмро да пркнат погоре во партијата, туку екс-комуњари сега ви се претседатели, министри, заменици.... ама убо ви се пишит. Вие само скокајте нека ве ебават ова денешно вмро.
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
допрва ке ти се гади кога ке изгубите.знам дека ти е тешко ама очекувај да ти е уште потешко!да те почитуваа досега ке те запослеше бузле а не да сетас ко пес по чаршија!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:toe:
Ако не си запознаен, јас имам приватен бизнис, бавчи, здравје и ќе се вработам за брзо време, ама ти тоа не го знаеш зошто очигледно си тежок сељак кој брои кој поминува и кој заминува чаршија.
како што рече Oneandonly, потрчковци како тебе има на кило, со лопата да ги риниш.
Не вреди со такви како тебе да се дискутира, знаеш само да вреѓаш и толку ама не се лутам, толку ти е школото, толку ти фаќа а тука не може да ти помогнам. ИЗВИНИ:toe:
 
Член од
16 февруари 2009
Мислења
18
Поени од реакции
0
барем владава мисли за децата а не ко бузле да ги цасти по кафани.не му личи на годините дедо мозе да им е!педофил:drk:
 
Член од
16 февруари 2009
Мислења
17
Поени од реакции
3
Kaj ke se vrabotis? So tvojot fakultet imas poznavanje od geografija i lokacija na ulicive pa taka moze da te zaposlime vo Komunalno da gi cistis. A od bavci ne se zivee brat gledaj godinava Buzle po kolku gi prodava jabolkata. Po ic brat po ic.
Izlegvese na TV po 16 den ke odele.
Kade e sega da se pojavi
 
Член од
16 февруари 2009
Мислења
18
Поени од реакции
0
Ако не си запознаен, јас имам приватен бизнис, бавчи, здравје и ќе се вработам за брзо време, ама ти тоа не го знаеш зошто очигледно си тежок сељак кој брои кој поминува и кој заминува чаршија.
како што рече Oneandonly, потрчковци како тебе има на кило, со лопата да ги риниш.
Не вреди со такви како тебе да се дискутира, знаеш само да вреѓаш и толку ама не се лутам, толку ти е школото, толку ти фаќа а тука не може да ти помогнам. ИЗВИНИ:toe:
ко ке умри грофот мозе ке се запослис.а за бизнисот сега го имас ,а утре мозе да го немас.да е жив и здрав таткоти инаку ке умрис за јадење!!!!
 
Член од
16 февруари 2009
Мислења
17
Поени од реакции
3
Buzlevski namesto na decinava da im obezbedi kulturen napredok gi casti po kazani, pedofil neviden po se sto e mlado devojce trca.
Ste znaeme deka se pukase so:
Kate, Jovama ,Meri (nea i Zoki od C,Dvor ja puka ama ako se broi), Tanja i da ne gi nabrojuvam ne e kulturno vo javnost da se istaknuvaat takvi inf.:kesa:
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
Kaj ke se vrabotis? So tvojot fakultet imas poznavanje od geografija i lokacija na ulicive pa taka moze da te zaposlime vo Komunalno da gi cistis. A od bavci ne se zivee brat gledaj godinava Buzle po kolku gi prodava jabolkata. Po ic brat po ic.
Izlegvese na TV po 16 den ke odele.
Kade e sega da se pojavi
Грофот во мај оди во пензија така да се надевам да се вработам таму. За чистење улици нема да чистам сигурно, не сум до толку скинат.
Јаболкава се друга приказна, светска криза брат, што ќе правиме, не само нас овоштарите, сите страдаат, сите гранки се погодени ама шо да правиме.
 
Член од
25 септември 2007
Мислења
1.436
Поени од реакции
45
Kaj ke se vrabotis? So tvojot fakultet imas poznavanje od geografija i lokacija na ulicive pa taka moze da te zaposlime vo Komunalno da gi cistis. A od bavci ne se zivee brat gledaj godinava Buzle po kolku gi prodava jabolkata. Po ic brat po ic.
Izlegvese na TV po 16 den ke odele.
Kade e sega da se pojavi
Ваква веќе не иде... ете кога го знаеш кој е Чомбе... претстави се со име па да видиме кој си не да се криеш тука зад компјутер за 500 денари.
 
Член од
16 февруари 2009
Мислења
17
Поени од реакции
3
ne e svetska kriza
tuku Buzle e katastrofa
kade se parite za otkupniot centar
kade se parite za parkot prespa
kade se parite za parkot na gimnazija
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom