До кога Велес ќе се срами со Аце Коцевски?

Член од
1 ноември 2008
Мислења
7.396
Поени од реакции
1.880
Mozebi sum razbran pogresno, ne sum ni komunjar, ni vmrovec, razocaran i od ednite i od drugite i nema da glasam za nikogo. Sepak mislam deka vo Veles ke dobie DPMNE bidejki ima podobar rejting, a SDS se vo kadrovska kriza. Mostot ne pagja, nemajte gajle, i taa tema e iskoristena samo za partiski celi. POZZZ.
партиски непартиски мостот нема да падне баш утре ама доколку не се санкционира ќе падне во блиска иднина, како прво и тие потпорите не се наместени како што треба
а и другиот мост како што видов почнал да се распаѓа што значи и тој сака реконструкција
само ме интересира кога последен пат некој се консултирал со инженер од надлежните
 

Македонец

мразам патетика во натпис
Член од
12 февруари 2007
Мислења
3.928
Поени од реакции
3.813
Ајде бе шо луѓе ќе бевте...шо ќе си помислат од другиве градови ко ќе ја читаат темава дека ние у Велес си играме "кантери и терори" и се пукаме по улиците ко ќе се видиме!:)

Остајте здравје на 22ри ќе се оттарасиме од сегашните џаболебари шо спијат у општината....а до тогаш остајте нема смисла да се бламираме заради некои будали и да дебатираме и да им го праиме ќејфот(со тоа што ќе им обрнуваме внимание :) )

:smir:
 
Член од
10 февруари 2009
Мислења
24
Поени од реакции
4
Makedonec tokmu i zatoa me snema od temava krajot go krasi deloto KOMUNJARI SE GLEDAME NA 22RI VE POKANUVAM NA PROSLAVA ZOSTO DEFINITIVNO ZABORAVIVTE KAKO IZGLEDA DA SE SLAVI !!!!!
 
Член од
17 февруари 2009
Мислења
144
Поени од реакции
21
Абре Миленче Миленче до кога ке те учиме сите биле Комуњари заклучно со мајка ти и татко ти значи и ти си последица на комуњарите. Не постојат веќе не се секирај, после ВМРО - ДПМНЕ незнам како ќе ги крастат ваљда Комитоњари :pos2::pos2:
 
А

Ајсшутер

Гостин
Вчера имаше народ на митингов на СДСМ ?
 
Член од
17 февруари 2009
Мислења
144
Поени од реакции
21
Вчера имаше народ на митингов на СДСМ ?
И така и така имаше 100-тина помалку од на ВМРО-ДПМНЕ, а беше и помалку бучен за разлика од зурлите и тапаните на ВМРО-ДПМНЕ. А да се надоврзам на погорниот пост и СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ не изневерија во се што ветија така да ке гладам за трета опција, или пак нема да гласам.:smir:
 
Член од
8 март 2009
Мислења
4
Поени од реакции
1
И така и така имаше 100-тина помалку од на ВМРО-ДПМНЕ, а беше и помалку бучен за разлика од зурлите и тапаните на ВМРО-ДПМНЕ. А да се надоврзам на погорниот пост и СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ не изневерија во се што ветија така да ке гладам за трета опција, или пак нема да гласам.:smir:
pa ne znam kako moze da se uklucuvas na forum za politika, a da ne glasas:toe:
bidi pameten izberi ja podobrata opcija:smir: bidi od stranata na pobednicite...VMRO-DPMNE pobeduva
 
Член од
16 февруари 2009
Мислења
5
Поени од реакции
1
"Култузин, за ова ке мораш да го наведеш изворот, бидејќи за клевата се одговара кривично.Ако испадне дека ова е невистина(се обвинува за велепредавство, педофилија, физичко насилство) ова е кривично дело за кое се оди и затвор. Овде се навредени 23 интелектуалци кои немаат црна позадина.
Пиши линк, има ИП адреса.Во спротивно ке го сметам за твое мислење."

Se soglasuvam, ova e samo negovo kutro mislenje i bez fakti!
 
Член од
17 февруари 2009
Мислења
144
Поени од реакции
21
Член од
15 февруари 2009
Мислења
3
Поени од реакции
0
VMRO-DPMNE VMRO-DPMNE VMRO-DPMNE VMRO-DPMNE DA NI BIDE ZIV I ZDRAV NOVIOT GRADONACALNIK GOSPODINOT GORAN PETROV I DA IMA 2 MANDATA POVEKE OD DOSEGASNIOV .POZDRAV KOSTURNICA ALEKSANDAR O. K I DRUGARCINJATA

SITE NA PROSLAVA NA 22 MESEN KOMITET KOSTURNICA:eek:lee:
 
А

Адриано

Гостин
Дали знаете дека Велес е град со најголема невработеност во цела Македонија(ако не и пошироко)?
И дали знаете дека во последните 9 години градоначалникот се нема ниту потрудено а макар и мрднато со прст за да ја промени оваа состојба?
 
Член од
17 февруари 2009
Мислења
144
Поени од реакции
21
Дали знаете дека Велес е град со најголема невработеност во цела Македонија(ако не и пошироко)?
И дали знаете дека во последните 9 години градоначалникот се нема ниту потрудено а макар и мрднато со прст за да ја промени оваа состојба?
Да знаеме и имаме точни цифри за колку и како растрела невработеноста за време на мандатот на А.К
А дали знаеш дека ВМРО-ДПМНЕ вети дека ке ја намали невработеноста а пред изборите од Ќиро Ќучук избркаа 63 вработени и уште ке бркаат, на стелајците им ветија надокнада од 5000 денари а добија и го направија законот за такви како татко му на еден пратеник од Велес за да добије, значи исти к..ац различно паковање е работава со СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ( како беше таа сакаш змија да те апне или магаре да ти го бапне ):pos2:
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.694
Поени од реакции
4.520
Кој е крив што сите го гласаат Аце Коцевски тој не прави ништо освен тротоари и споменици!па нека става коњи не ја знам точно цифрата за коњот што го стави на центар со тие пари можеше да помогне за нешто покорисно да се изгради и да почне да ги отвара фабриките..порано велес бил цел мотор на македонија со највеќе фабрики како топилница,порцеланка,жито вардар,маслодајна,димко митрев и ред други а денеска од тие работи само жито вардар другите не работат епа сеа ако го изгласаат Горан Петров како што гледам ќе биде така се надеваме на подбра иднина.
 

Terebellum Sagittarii

Несопирлива
Член од
25 јули 2007
Мислења
1.194
Поени од реакции
578
Аце Коцевски успеа да ги избрка сите инвеститори од градот, и сите отидоа во Градско и Штип!! Ја зголеми таксата за вода за да прави споменици, место да ги намали таксите за инвеститорите и да направи клима за отварање нови фирми и да се вработат нови луѓе! Наплаќаше за фирмарина дупло, па и сметки блокираше, наместо да ги поттикне и да не им прави трошоци.Владата прави проект за самовработување, тој ги уништува. Не требало да се освети камен-темелникот на камбанаријата, а тој прв фрли лопата! Не направи потпорен ѕид за Рамина, а направи фонтана која на никој не му треба.
СДСМ викаат не требало да се помага на периферијата и високите делови од градот оти таму живееле цигани, а сеа ги молат за гласови!! Контрадикторни се до бескрај.Цела година викаше градоначалникот дека нема пари за ова, за она, а сеа на секое уличе менува плочки!Од кај сеа пари?
Ама ајде се бројат деновите....
 

Michelangelo

The Last Judgment
Член од
8 март 2009
Мислења
2
Поени од реакции
1
Дојде крајот на една ера предводена од комунистите:baeh:.Време е Велес да го одбере вистинскиот човек!!!
Горан Петров за градоначалник е вистинскиот избор!!!
Доста му е на Аце!!!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom