До кога Велес ќе се срами со Аце Коцевски?

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Калдрма во центарот на охрид а не по велешките ридишта!
Велес 95% е рид а 5% рамен!
Нека ја стави калдрмата на рамно околу фонтаната околу оние спомениците!
зошто ја нема калдрмата околу Коњот во центар,Фонтаната.улиците низ градот туку има коцки(кои исто така се многу скапи)??
О човек Охрид, стариот дел е цел калдрма!Сакав да ти ја доловам убавината и ефикасноста во едно!Што не им ја сменат на Охриѓани до Канео?Еве туристички град,срамота е калдрма да има:wink:
п.с.Гласам за човек,а не за партија!Ти имаш право на глас?Колку градоначалници на Велес познаваш?До девојката која се избацува од страна:)
 
А

Адриано

Гостин
О човек Охрид, стариот дел е цел калдрма!Сакав да ти ја доловам убавината и ефикасноста во едно!Што не им ја сменат на Охриѓани до Канео?Еве туристички град,срамота е калдрма да има:wink:
п.с.Гласам за човек,а не за партија!Ти имаш право на глас?Колку градоначалници на Велес познаваш?До девојката која се избацува од страна:)
ок две работи!
прво Велес не е туристички град и никогаш нема да биде бидејки ниту имаме планини ниту Езера(убави асални големи)!
а второ кога Мистер коце толку сака да ни ја долови атмосферата на животот на Рацин и калдрмата зошто тогаш патот до куќата на рацин е бетонски??
п.с.Иам право на глас-коце не го заслужи
барем не за сите фудбали искинати на тезгите на пазариште!:smir:
 

Solid

Зона на самракот
Член од
26 август 2007
Мислења
7.174
Поени од реакции
4.133
Опааа гледам на темава/форумов почнаа од штабови да пишуваат и спамираат.Избори се ближат,избори се ближат...
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Има некој градежен инжинер да ја објасни стручно потребата од калдрма на високи,тешко проодни места?
Патем,до куќата на Рацин оди кола?

едит:заборавив,првиот дел цитирај го,за лејди да може да го разбере,во врска со туризмот во Велес.
 
Член од
1 ноември 2008
Мислења
7.396
Поени од реакции
1.880
Има некој градежен инжинер да ја објасни стручно потребата од калдрма на високи,тешко проодни места?
калдрма на такви места е проблем, поготово периодот октомври-март
 
Член од
11 февруари 2009
Мислења
6
Поени од реакции
1
аман бре луге што сте се грабнале за таа калдрма ко слеп за стап
 
Член од
9 мај 2008
Мислења
184
Поени од реакции
7
Ace e odlicen igrac (sporedeno so nisto i minimalnoto znaci dosta)ne deka napravi nesto mnogu samo dobro go izreklamira toa so go napravi go napravi vo vistinski moment i na vistinsko mesto(na primer vo statistika stoi deka napravil ulici vo dolzina od 3000m, golema brojka 3000 , a vo prevod 3Km smesno) bitno e lugeto od strana koga ke dojdat vo veles da ja vidat PRIVIDNATA ubavina, klupi , fontani i spomenici.Vo sekoj slucaj ima veles dosta penzioneri (koi standard se ogromen del od glasacoto telo ),a so klupite i fontanite tie se najzadovolni.Edno bravo za dobrata igra samo sepak nemojte da go falite ne zasluzuva pofalbi.
 
Член од
1 ноември 2008
Мислења
7.396
Поени од реакции
1.880
Ако стручно калдрмата е поголем проблем од асфалт,јавно го повлекувам зборот:smir:
за изглед е многу поубава калдрмата, инаку е поголем проблем од асфалтот, но дека би претставувала голем проблем до куќата на Рацин тешко таа работа
е сега не сум баш запознаен како изгледа местото и патот но не би требало да биде проблем баш калдрмата :smir:

Опааа гледам на темава/форумов почнаа од штабови да пишуваат и спамираат.Избори се ближат,избори се ближат...
ти постов додека го напиша нови се појавија :pos::pos::pos:

oва да не е тоа место?

 
Член од
10 февруари 2009
Мислења
24
Поени од реакции
4
vo najbrz vremenski rok ke dobiete sliki za rabotata ( ova rabotata bi trebalo vo zagrada da stoi :):):)na gospodinov Ace :):)
 
Член од
24 август 2007
Мислења
761
Поени од реакции
15
Не го сакам човекот, ама не работи лошо. Може има некој подобар ама “екипа што победува не се менува“.
 
Член од
9 ноември 2007
Мислења
9.327
Поени од реакции
1.334
Добар, лош, два мандата едно по друго доста му се...колку да не се испозанесе
 

igor108367

Dark Lord Sauron
Член од
25 јануари 2009
Мислења
2.516
Поени од реакции
113
Велешани многу брзо забораваат дека немаа вода за пиење пред Ацо,иако мислам дека 2 мандати се дури и премногу за еден човек како градоначалник.:toe:
Велес секогаш имал вода за пиење. Аце Коцевски не ја измисли. И добро му оди работата на човекот не гледам зошто некој да го менува. Направи повеќе за Велес отколку што е направено за кој и да било град во маќедонија.
 
А

Адриано

Гостин
Велес секогаш имал вода за пиење. Аце Коцевски не ја измисли. И добро му оди работата на човекот не гледам зошто некој да го менува. Направи повеќе за Велес отколку што е направено за кој и да било град во маќедонија.
си слушнал за Заев?
Заев од струмица направи метропола(не мешаме 8 милиончиња во џеб)
а коце од велес се обиде да напраи туристичка сензација потсетувајки не на времето партизаните кога одеа по улиците и викаа јуриш на срем!
од тоа што тој го замисли за градов до тоа што тој го направи има многу.
градов го претвори во град за пензионери а сите млади кој франкфурт кој скопје или бугарија се мавнаа одтука!
Мало потсетување на едносмерната улица која ни ги удвои маките на сите недај боже ако имаш итен случај ке ти умре некој во кола чекајки на семафорите!
Семафори за 2 улици ВАу човече ако дојде некој од странство гадно ке ни се изнасмее,ич да не ги спомнуваме легнатите полицајци на секои 10 метра од кои таксистите колите си ги искршија.
време е коце да ја ослободи должноста и да му дозволи на некој што е позаинтересиран за градот да се грижи за него!
 
А

Ајсшутер

Гостин
Сум бил во Велес пред тој да стане градоначалник, сум бил и потоа, и можам да ти кажам дека од Авион се гледа дека човекот Велес го подигна од Мртвите...
Е сега сигурно има поблеми што не се гледаат, ама пак Македонија е...
Ти да не си била извесно време во странство па да ти се изместиле критериумите...
Прв пат слушам некој да има лошо мислење за Коцевски...
Ме изненади темата ама ептен...
И твоето субјективно мислење не терба да им го нафрлаш на сите Велешани...
Велиш „СИТЕ НИЕ ГРАГАНИТЕ НА ВЕЛЕС„ , мислам дека не е коректно...
Така викаш ти оти не си од Велес дојди живеј тука да видиме неможеш со фонтани и тротоари да живееш само нели или да зимаш плата од 6000 денари за што попрво ќе ја потрошиш добро е што некои луѓе си најдоа бизнис на време си обезбедија работа инаку тешко нас ќе беше а има многу што работат по конфекции за 6000-7000 денари прашај ги нив дали можат со тие да живеат.

засега малце да ве потсетам на калдрмата и фонтаната!
Прегледај го приврзокот 9953

копирајтс за сликите ги има АЈСШУТЕР! поз до него :)
Ама кој го сликаше :)

за изглед е многу поубава калдрмата, инаку е поголем проблем од асфалтот, но дека би претставувала голем проблем до куќата на Рацин тешко таа работа
е сега не сум баш запознаен како изгледа местото и патот но не би требало да биде проблем баш калдрмата :smir:



ти постов додека го напиша нови се појавија :pos::pos::pos:

oва да не е тоа место?

Кај Кочо Рацин куќата е солиден патот оти идат да го посетуваат и слично затоа е направен види ја сликата погоре па кажи дали е добар патот ридче-долче таков пат нејкеме ние, ако сакаш да ја искршиш колата дојди во Велес инаку местото погоре е близу Којник.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom