До кога Велес ќе се срами со Аце Коцевски?

Член од
10 февруари 2009
Мислења
25
Поени од реакции
1
Se soglsauvam so kiril mkd
prosetaj u drugite gradovi.
Jas go gledav na PIRAMIDA prekrasen bese!!!!!!!
 
Член од
10 февруари 2009
Мислења
8
Поени од реакции
0
Е ова навистина ме насмеа:) Типично велешко размислување,во градот што има едно дрво какви лисја раѓа,никаде на свет ги нема:)Охрид неможе да и донесе принос на државава повеќе од 2% годишно,Велес со Бабуна:)Може и на тополка летно време туризам да се прави,секој турист ќе си донесе кофа вода и ќе се потура:pos2:
п.с.знам дека мислиш на пешти:)[/quot

ЕДНОСТАВНО НЕЛИ НЕМА ПОИМ ШТО ЗБОРУВА --АБЕ САМО ДА СЕ НАПИШЕ НЕШТО
А И НЕ Е ТИПИЧНО ВЕЛЕШКО РАЗМИСЛУВАЊЕ
ТОА СИ Е КАЈ НЕКОЈ ЛУГЕ ОГРАНИЧЕНИ СЕ И НЕМОЖАТ ДА РАЗМИСЛУВААТ ПОВЕЌЕ
 
Член од
10 февруари 2009
Мислења
25
Поени од реакции
1
Е ова навистина ме насмеа:) Типично велешко размислување,во градот што има едно дрво какви лисја раѓа,никаде на свет ги нема:)Охрид неможе да и донесе принос на државава повеќе од 2% годишно,Велес со Бабуна:)Може и на тополка летно време туризам да се прави,секој турист ќе си донесе кофа вода и ќе се потура:pos2:

fala velsani mi go prodolzivte zivot4evo.
Sorry sto se ubacuvam ama napravete si veleski forum pa vregajte se!!!!!!!!!!!!
 
Член од
10 февруари 2009
Мислења
8
Поени од реакции
0
Д ЛЕЈДИ
ИЛИ СИ ГЛУПА ИЛИ ГЛУПА СЕ ПРАВИШ УБАВО ТИ ОБЈАСНИ ДЕВОЈЧЕТО

Е ова навистина ме насмеа:) Типично велешко размислување,во градот што има едно дрво какви лисја раѓа,никаде на свет ги нема:)Охрид неможе да и донесе принос на државава повеќе од 2% годишно,Велес со Бабуна:)Може и на тополка летно време туризам да се прави,секој турист ќе си донесе кофа вода и ќе се потура:pos2:
п.с.знам дека мислиш на пешти
 
Член од
10 февруари 2009
Мислења
2
Поени од реакции
0
Ne mozam da poveruvam deka luge so koeficient na intelegencija 0, otvoraat banalni temi na forumov i zamaraat so svoite partiski ubeduvanja.
Milena ako imas partiska obvrska da napagas se sto e nadvor od tvoeto politicko ubeduvanje daj kazi ni na site ovde ke ti ispadneme vo presret i nema da gi komentirame tvoite tekstovi.
So svojata zadaca navreduvas luge koi sto mislam deka ne go zasluzuvaat toa, za sto mnogu nadlezni institucii go kazale toa, a paralelno na toa partiski da gi obojuvas i clenovite na forumov sto ne e fer.
Ako imas nesto protiv nekoj slobodno zamini od forumov zatoa sto site imaat pravo na svoe razmisluvanje.
Pozdrav i se nadevam na minimum svest i intelegencija.
 
Член од
10 февруари 2009
Мислења
25
Поени од реакции
1
Комбето за ѓубре поминува во 8 саат, по улици каде не може да се разминеш со него, па си планираш кога да испаднеш за да не смрдиш на школо на ѓубре. Имаше можност и езерото да се среди, или Бабуна, да се привлечат туристи. Ама ништо од тоа.

no comment, a vo drugite gradovi koga mislis deka proaga gubreto??????????????????:kesa:
:kesa:
:kesa:
 
Член од
1 ноември 2008
Мислења
7.396
Поени од реакции
1.880
а некој да ги тргнеше спамерчињава од темава како VeLeSaNcE1 и tanja sk и antoniojanevski
 
Член од
7 октомври 2008
Мислења
6.055
Поени од реакции
6.443

Биолошко Друштво Скопје спремат во моментот проект за Јакупица...Поточно ПЛАНИНАРСКИ КАРТИ...
Прекрасен предел нема што како всушност и цела Македонија и апсолутно се согласувам дека треба да се инвестира во привлекување на туристи , штета е ваква убавина да не се искористи...
Како и да е треба да се пристапува внимателно, да не се уништува природата...
 

Falcao

rossonero per sempre
Член од
28 мај 2008
Мислења
1.986
Поени од реакции
561
Што сакате зборувајте за човекот. Важно го направи тунелот да заличи како населба,тоа е најбитно а и игралиште ми направи пред зграда :helou:
За другите населби незнам што е како е, и дали направил. За разлика од неговите предходници според мене е д бест:)

А сега мислам дека повторно ке добие мандат.
 
Член од
10 февруари 2009
Мислења
7
Поени од реакции
1
Јас му давам докази и факти, тој смета дека сум глупа.Ок е.
neznam zasto.. ama mislam deka ne me svati ..sakav da kazam deka toa e toa sto ti go kazuvas .. deka taa e relanata slika... deka ima pari da se investira vo centar..a na svle4isteto na ramina nema,za izgled i doteruvanje ima , a za zivoti spasuvanje nema .. toa e rabotata na nasiot gradona4alnik.. na zalost..
daleku od toa deka ako sakam da mi pomogne opstinata da ne mi se urne kukata..jas sum baral preku leb poga4a
 
Член од
23 февруари 2008
Мислења
35
Поени од реакции
0
Што мислите дека Аце донесе вода во Велес?Се лажете!Плаќаме најскапа вода на Балканот неколку години наназад!Од самопридонеси се испумпаа огромни средства преку сметките за вода ,башка од плати се запираше.
Потоа кога снемуваа пари ја покачуваа водата а плаќаме за нешто што ќе го имаме за во иднина,и автоматски кога ке се изгради логички е цената треба да се намали!!!
Но се формира Јавно претпријатие Лисиче кое е газда на несто што е изградено со НАШИ средства.И сега Дервен ке откупува вода од Лисиче и ќе ни ја продава нам на граѓаните,и нели ке се намали цената???
 

Kajgana Shop

На врв Bottom