До кога Велес ќе се срами со Аце Коцевски?

Terebellum Sagittarii

Несопирлива
Член од
25 јули 2007
Мислења
1.194
Поени од реакции
578
Сум бил во Велес пред тој да стане градоначалник, сум бил и потоа, и можам да ти кажам дека од Авион се гледа дека човекот Велес го подигна од Мртвите...
Е сега сигурно има поблеми што не се гледаат, ама пак Македонија е...
Ти да не си била извесно време во странство па да ти се изместиле критериумите...
Прв пат слушам некој да има лошо мислење за Коцевски...
Ме изненади темата ама ептен...
И твоето субјективно мислење не терба да им го нафрлаш на сите Велешани...
Велиш „СИТЕ НИЕ ГРАГАНИТЕ НА ВЕЛЕС„ , мислам дека не е коректно...
,,Сите ние,, мислеше на поделеноста на работата на градоначалникот. Сите вие кои сте од другите градови, го гледате само центарот, и мислите дека е добро.Но кога ке тргнете малце подалеку од центар, каде што има многу куќи, ќе видите дека има многу незадоволни велешани.Навистина постои дел од градот, во кој градоначалникот нема стапнато. Каде што можете да видите како некој работи на патиштата, осветлувањето, и се друго, само еднаш на 4 години. Луѓето таму имаат интерна шала, дека Нова година во тој дел од градот си честитаат само кога има локални избори. Инаку не постојат.Свлечиштето е посебна приказна. За се што ќе побараат велешани, нема пари. Се прави мало мовче, кое одвај некој поминува на него, а постои огромна потреба од други 2 моста, кои ќе ги поврзуваат, Црна Џамија со Долни Дуќани, и особено Речани, која прераснува во елитна населба со другата страна. Ама битно, имаме мало мовче помеѓу два други моста, имаме фонтани, кои работат повремено, а тоа што со одам ноќе по темница од чаршија, не е битно, а уште помалку колку штикли(најмака ми е за нив) и колку коли се искршија. Комбето за ѓубре поминува во 8 саат, по улици каде не може да се разминеш со него, па си планираш кога да испаднеш за да не смрдиш на школо на ѓубре. Имаше можност и езерото да се среди, или Бабуна, да се привлечат туристи. Ама ништо од тоа.
 
Член од
10 февруари 2009
Мислења
24
Поени од реакции
4
hmmm ti sigurno si komunjar bravo decko veles ne e samo edna ulica toa da ti bide jasno veles e grad od 50000 ziteli i daj ti se molam ti ne prenesuvaj tuka nekoi raboti so ti pagaat na pamet oti sekako ne si od veles kako sto izjavi ama od komunjarive mozeme se da ocekuvame pa mozebi si i nekoj nas sogragjanin pa glumis ludilo veke od komunjarive mozam se da ocekuvam i se da vidam
 

Станоја

The Patriot
Член од
31 јануари 2008
Мислења
1.322
Поени од реакции
29
ајде што се замарате има уште некој месец и пол....па нема да ви смета и Аце коцески....:)
 
Член од
7 октомври 2008
Мислења
6.055
Поени од реакции
6.443
hmmm ti sigurno si komunjar bravo decko veles ne e samo edna ulica toa da ti bide jasno veles e grad od 50000 ziteli i daj ti se molam ti ne prenesuvaj tuka nekoi raboti so ti pagaat na pamet oti sekako ne si od veles kako sto izjavi ama od komunjarive mozeme se da ocekuvame pa mozebi si i nekoj nas sogragjanin pa glumis ludilo veke od komunjarive mozam se da ocekuvam i se da vidam

Повторно етикетираш....
Пролистај ги малце темите по форумот , запознај ги лугето па после коментирај кој што е...
 
Член од
10 февруари 2009
Мислења
7
Поени од реакции
1
ej , ja ne mislam deka nekoj moze na drug da mu kaze da ide prven da se iskali na tema sex i ljubov .a potoa da dojde na politika .moze li4no mene me vle4e tokmu ovaa tema i moze tokmu poradi taa tema sum dosol na forum..
sepak ace kocevski e ne e toa sto mislat graganite na drugitte gradovi....Grad Veles pred ace kocevski nema videno nikakov gradona4alnik ..pa toa ne e izgovor da kazeme deka ovoj e najsjaen..znaeme deka ne e poentata na eden gradona4alnik da go sminka gradot ..i kako sminka taka da mu se razleva sminkata..
pr:
najnovata fontana sto se potrosija tolku mn pari a so tie pari veles ke imase fontana ko u las vegas..po4na zemjisteto da tone..toa e posledica od negovoto na brzinka i ne kvalitetno sminkanje na gradot.

Dodeka sme kaj toa kolku ace kocevski go sredil gradot .
Kade se onie prigradski naselbi vo opstinata.. i do kade e nivnoto ureduvanje
pr:
Prevalec ..posle izborite.. e preimeneto od naselba vo selo zatoa sto gospodinot ace kocevski izgubi so 4:1 ..9 godini ace nema so prst mrdanto vo prevalec .. zna4i 9 godini se 4eka na ambulanta,trotoar od 400 metra,uli4ni svetilki,poja4uvanje na struja,kanalizacija,asvaltiran pat,javen prevoz,postrojka za voz i mn mn drugi raboti so ace gi vetuvase na tribbini na koi li4no prisustvuvav,mozda mal no sepak znaev deka se tie raboti potrebni vo mojata naselba..
zna4i nemoj ve molam da mi kazuvate kolku bil ace kocevski sjaen ili vakov ili nakov..voopsto pa nemoj ako ste od drugi gradovi
ubavo znaat velesani koj e i kako ..a oni so ne go znaat seuste ,bi trebalo da go zapoznaat ako ne se zaslepeni od nekoi drugi raboti ..
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Преку леб погача! Што сакате бе вие,да го направи метропола со данокот за имот 3% што се влева во касата?Тој по кого сега плукате ги донесе сите донации за градот,кој се добиваат од странски донатори,иначе уште ќе кршевте штикли по главна улица,ќе пиевте вода од Вардар.Како не ви е срам да зборите за улично осветлување,кога цел град ви го направи,од улици,цркви,мостови,споменици,ви ги офарба фасадите,ви стави елка на центар бе за Нова Година,кога имал Велес елка(основни работи кој никогаш ги немало во градот)?Кога беше покојни Пренџовски,кога беше апашон Николов да не имавте ружи во дворот?Поради теренската неприлика таа страна од Вардар не вреди да се инвестира,би било паметно да се дислоцира тој дел,да не се случи недај боже некоја катастрофа.Каде сакате улици по сокаците за Св.Спас?Да направи ако не по воздушна линија пат:)Велес ги доби сите можни проекти,а затоа треба навистина добро да се седне на газот.Овој градоначалник е еден од најдобрите во Македонија и човек кој направил многу за Велес.Изгласајте го Леов,може ќе ви стави некоја ламба плус,од парите што ги зема за инвалидите и му служат како амали.Или Пецо Дијана да ве стави на коцка,сите и да чека боја,слободно,ако имате право за гласање искористете го.
 
Член од
10 февруари 2009
Мислења
8
Поени од реакции
0
ТИ ЕДНОСТАВНО НЕ СИ ПРИ ЗДРАВ РАЗУМ

Кукле !!!!! најверојатно или си слепа па немозеш да го видиш напредокот на твојот град или пак ЕДНОСТАВНО НЕЛИ ТИ ГИ ИСПРАЛЕ МОЗОКОТ

СЕКОЈ ЧОВЕК НОРМАЛЕН , ПРИ ЗДРАВА СВЕСТ И РАЗУМ СО САМО ЕДНО ШЕТАЊЕ ПО ТВОЈОТ ГРАД ЌЕ ЈА ВИДИ НЕГОВАТА УБАВИНА И ЕВРОПСКИ СТИЛ
НО ЕДНОСТВНО НЕЛИ ИМА И ИСКЛУЧОЦИ МЕЃУ КОЈ СИ И ТИ
ИСКРЕНО ТЕ ЖАЛАМ

ВИДИ ДА ТИ КАЖАМ ЕДНА РАБОТА . САКАЛА ТИ ИЛИ НЕ АЦЕ КОЦЕВСКИ ЌЕ ПОБЕДИ УШТЕ ВО ПРВИОТ КРУГ
ТОА БИ ТРЕБАЛО ДА ГО ЗНАЕШ И САМАТА И ДА ПРЕКИНЕШ СО СЕТО ОВА ЗАШТО САМО СЕ БЛАМИРАШ И НИШТО ПОВЕЌЕ
 
Член од
10 февруари 2009
Мислења
25
Поени од реакции
1
TAKA nov 4len da nema pravo da ubacue nova tema, a osobeno delot za politika!!!!!
Odi si Milena!!!!
Napusti ja grupava!!!!:helou::helou::helou::helou::helou:
 
Член од
10 февруари 2009
Мислења
7
Поени од реакции
1
ejj toa mi bese zborot deka grad veles do sega ne videl podobar gradona4alnik ..Da samo poradi toa sto tie pred ace bile mn mn pobeter..I toa ne e izgovor sea da kazuvame deka ace kocevski ,sto edvaj go mrdnal prstot ,go naprail veles da izgleda kako metropola :vozbud:. aj ne me smejte ve molam ..veles ne e samo negoviot kruzen tok. podaleku od toj kruzen tok ima mn mn sto bi vleglo vo ingerenciite na eden gradona4alnik ..
DA..ne vikam ne,na koj ne mu e vazen izgledot.. ama ima neso sto mn poveke go zasega velskiot narod.

NAS NE NI SE POTREBNI TROTOARI ZA DA ODIME BOSI PO NIV..

A STO OD KOGA POLITIKATA VO ZEMJAVA STANA TABU TEMA:pos2::pos2:
 
Член од
10 февруари 2009
Мислења
8
Поени од реакции
0
колку за информации Аце Коцевски минатите избори победи убедливо уште во прв круг, победувајки го другиот кандидат со 3:1 бидејки народот го сакаше , од тогаш до денес после 4 години градов го дови својот европски лик и може да се гордее со делата кој ги направи овој човек ТОА ГО ЗНАТ ВЕЛЕСАНИ И ЌЕ ГО КАЖАТ НА 22 МАРТ
АПСОЛУТНА ПОБЕДА ЗА АЦЕ КОЦЕВСКИ
АЦЕ КОЦЕВСКИ ГРАДОНАЧАЛНИК ПО 3 ПАТ САКАЛА ТИ ИЛИ НЕ НЕ Е БИТНО
НАРОДОТ ГО САКААААААААА
 
Член од
10 февруари 2009
Мислења
7
Поени од реакции
1
TAKA DA NA FORUMOV IMA MN TEMI AKO NE TE INTERESIRA POLITIKA VOOPSTO NE DOAGAJ NA VIE TEMI .. IMAS MN MN GOLEM IZBOR SRCKA :baeh:

KOJ EVROPSKI LIK MORE MOM4E ..SMINKA STO BLEDEE POSLE DVA DENA ..AMI NELI GLEAS DEKA ZA MALKU KE MU SE URNE FONTANATA ,PA PO4NA DA JA KRPI OD VAMU OD NAMU
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Имаше можност и езерото да се среди, или Бабуна, да се привлечат туристи. Ама ништо од тоа.
Е ова навистина ме насмеа:) Типично велешко размислување,во градот што има едно дрво какви лисја раѓа,никаде на свет ги нема:)Охрид неможе да и донесе принос на државава повеќе од 2% годишно,Велес со Бабуна:)Може и на тополка летно време туризам да се прави,секој турист ќе си донесе кофа вода и ќе се потура:pos2:
п.с.знам дека мислиш на пешти:)
 
Член од
10 февруари 2009
Мислења
25
Поени од реакции
1
Milena predpostavuvam deka ti si bila osnovno pred Ace da stane gradonacalnik pa ne se sekjavash kako beshe....Istovremeno sega zemi proshetaj po drugite gradovi vo drzavava na primer dojdi kaj nas vo CENTAR i Alarovai razgovaraj so gragjanite za da mozesh da napravish sporedba.
Morash da svatish deka gradonacalnikot nema ingerencii da Otvora/restartira fabriki ili firmi. Koga ke go svatish toa ke vidish deka rabotata negova e kozmeticka vo gradot a toa toj dobro go pravi.
Se soglasuvam so
 

Terebellum Sagittarii

Несопирлива
Член од
25 јули 2007
Мислења
1.194
Поени од реакции
578
Преку леб погача! Што сакате бе вие,да го направи метропола со данокот за имот 3% што се влева во касата?Тој по кого сега плукате ги донесе сите донации за градот,кој се добиваат од странски донатори,иначе уште ќе кршевте штикли по главна улица,ќе пиевте вода од Вардар.Како не ви е срам да зборите за улично осветлување,кога цел град ви го направи,од улици,цркви,мостови,споменици,ви ги офарба фасадите,ви стави елка на центар бе за Нова Година,кога имал Велес елка(основни работи кој никогаш ги немало во градот)?Кога беше покојни Пренџовски,кога беше апашон Николов да не имавте ружи во дворот?Поради теренската неприлика таа страна од Вардар не вреди да се инвестира,би било паметно да се дислоцира тој дел,да не се случи недај боже некоја катастрофа.Каде сакате улици по сокаците за Св.Спас?Да направи ако не по воздушна линија пат:)Велес ги доби сите можни проекти,а затоа треба навистина добро да се седне на газот.Овој градоначалник е еден од најдобрите во Македонија и човек кој направил многу за Велес.Изгласајте го Леов,може ќе ви стави некоја ламба плус,од парите што ги зема за инвалидите и му служат како амали.Или Пецо Дијана да ве стави на коцка,сите и да чека боја,слободно,ако имате право за гласање искористете го.
Како може да се инвестира таму само за време на избори?!Тогаш вреди?Тие луѓе помалку вредат?Или само за избори, се инвестира. Денеска градоначалникот дојде во овој дел од градот да види дали се крпат дупките по патот. После 4 години.Луѓето изненадени.Дупките се крпат сега.Може не треба да става и тука фонтани,ама барем патот да го направи може.Иритира секој ден да ја кршиш колата по дупките. А за финансиите кои ги добива, кои ги троши само за главниот пат, и не се така мали.Не се само тие 3%. Не даде ни денар за Рамина, а Владата направи 2 потпорни ѕида. Се спрема и трет.Ама побитно е во центарот да има фонтани.АКо тука куќи паѓаат.Овде не живеат луѓе.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom