Етнички смени

Bratot

Стоик и Машкртник!
Член од
27 јануари 2007
Мислења
17.089
Поени од реакции
4.499
е каде ВМРО му ја подари Струга на ДУИ????
ВО 2004 кој ја даде Струга??? - Бучко!

Сега ВМРО излезе со кандидат Македонец, СДСМ Го подржава на Фијат... Не ојде кандидатот на ВМРО во 2-ор Крут...Па пак ВМРО го подржа на Фијат.

Кај ја подари ВМРО Струга на ДУИ???
Со тоа што не го поддржија Фијат, во очекување дека ќе излезат албанците и ќе гласаат за Иванов.

И ги заебаа, среќа ете што излегол доволен број на Македонци.
 

Alo 192

имам симпатија
Член од
7 октомври 2008
Мислења
353
Поени од реакции
11
Ама ти стварно бараш да те брка некој по улица со шипка.
Црвен картон за сите што користеа термин албанец во нивните постови знаејќи дека истиот е навредлив за една група население.
Зашто навредлив ? Па вие меѓу себе како се викате ? shqiptar ? Исправи ме ако грешам :pusk:
 
P

Princ

Гостин
Мислам дека ти си последниот човек на форумот кој треба да глуми наивност и неинформираност...
Глумам наивност и неинформираност? Учествував со свои коментари точно на оваа тема на неколкуте први страни токму со здрави и издржани мислења. И после се појавува некој и ме нарекува албанец. И јас вадам шипка нормално, лична и директна навреда не трпам ни под разно. Ти славо-македонецу-од-северна-ебена-македонија ако го можеш тоа свака ти част, љубим ти руке.
 
Член од
7 октомври 2008
Мислења
6.055
Поени од реакции
6.443
Зашто навредлив ? Па вие меѓу себе како се викате ? shqiptar ? Исправи ме ако грешам :pusk:
Како сакат нека се викат меѓу себе , ако ги вреѓа тоа , тогаш треба да се респектира...
Особено кога знаеме дека Македонците овој термин го користат во негативна конотација...
 
P

Princ

Гостин
Како сакат нека се викат меѓу себе , ако ги вреѓа тоа , тогаш треба да се респектира...
Особено кога знаеме дека Македонците овој термин го користат во негативна конотација...
Фала што му објасни.
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.534
Поени од реакции
59.077
Глумам наивност и неинформираност? Учествував со свои коментари точно на оваа тема на неколкуте први страни токму со здрави и издржани мислења. И после се појавува некој и ме нарекува албанец. И јас вадам шипка нормално, лична и директна навреда не трпам ни под разно. Ти славо-македонецу-од-северна-ебена-македонија ако го можеш тоа свака ти част, љубим ти руке.
Ја промашуваш поентата свесно или несвесно. Имаш организирани групи на деца - ученици кои во школо носат метални предмети и да не помислам што уште не. Професорите наместо да го спречат тоа го премолчуваат и толерираат, а за тепачките не знаат ништо.

Ако некој те навредил ти удри го ако е тоа твој начин на решавање на работите. Но ако неговото однесување не е нормално, какво е твоето, вооружен со шипка во школо со која може да убиеш човек во нервозата?
 
P

Princ

Гостин
Шипка (било какво оружје) носиш со себе ако не си сигурен за твојата безбедност. Штета што форумов е Македонски и може да се прикаже само гледиштето на едната "оштетена" страна, само не заборавајте дека секоја 5 денарка има две лица.



Истото важи и за вистината.
 

Alo 192

имам симпатија
Член од
7 октомври 2008
Мислења
353
Поени од реакции
11
Глумам наивност и неинформираност? Учествував со свои коментари точно на оваа тема на неколкуте први страни токму со здрави и издржани мислења. И после се појавува некој и ме нарекува албанец. И јас вадам шипка нормално, лична и директна навреда не трпам ни под разно. Ти славо-македонецу-од-северна-ебена-Македонија ако го можеш тоа свака ти част, љубим ти руке.
nuk asht ne vehte

PAZI SHQIPTAR...ne Albanec
falimenderit shok што ме исправи

Шипка (било какво оружје) носиш со себе ако не си сигурен за твојата безбедност. Штета што форумов е Македонски и може да се прикаже само гледиштето на едната "оштетена" страна, само не заборавајте дека секоја 5 денарка има две лица.



Истото важи и за вистината.
Aло ај не се прави многу паметен.Сум живеел у средина каде мнозинско население беше албанско и знам колку 5 денарка има две лица
 
Член од
5 мај 2005
Мислења
4.454
Поени од реакции
178
nuk asht ne vehte

falimenderit shok што ме исправи

Aло ај не се прави многу паметен.Сум живеел у средина каде мнозинско население беше албанско и знам колку 5 денарка има две лица


Уау...и преживеа да раскажуваш?? Секоја чест. Херој. :)
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.534
Поени од реакции
59.077
Шипка (било какво оружје) носиш со себе ако не си сигурен за твојата безбедност. Штета што форумов е Македонски и може да се прикаже само гледиштето на едната "оштетена" страна, само не заборавајте дека секоја 5 денарка има две лица.



Истото важи и за вистината.
Има и сега би влегол во дискусија ама знам дека ти знаеш како стојат работите само така се правиш на три и пол што викаме :)

Ама ај за другите неколку податоци:

Повредените редовно се Македонци

Родителите на Македонците бојкотираат настава зошто се плашат за безбедноста на нивните деца. Родителите на Албанците до сега не се пожалиле за безбедноста на нивните деца.

Кога училиштето беше доминантно со Македонски ученици, тепачки со шипки или било какви масовни тепачки беа незамислива работа.

И ај вака можам уште ама не е важно. Самиот си свесен дека ова е политички конструирано и си има цел, знаеш и кој тепа и кој е тепан. И се разбира после и крив што е тепан.

Тоа што е Македонски форумов не те спречува да си напишеш што имаш и да си образложиш зошто е тоа така.
 
Член од
7 октомври 2008
Мислења
6.055
Поени од реакции
6.443
Шипка (било какво оружје) носиш со себе ако не си сигурен за твојата безбедност. Штета што форумов е Македонски и може да се прикаже само гледиштето на едната "оштетена" страна, само не заборавајте дека секоја 5 денарка има две лица.



Истото важи и за вистината.
Форумот е македонски, а на него пишат Македонци, Албанци , Турци, Власи...
Што ве спречува тебе, кварк, римз.... да дискутирате, да спорите, да негирате....???
 
Член од
5 мај 2005
Мислења
4.454
Поени од реакции
178
Форумот е македонски, а на него пишат Македонци, Албанци , Турци, Власи...
Што ве спречува тебе, кварк, римз.... да дискутирате, да спорите, да негирате....???
Бришење на постови, ко за почеток :)
 

Alo 192

имам симпатија
Член од
7 октомври 2008
Мислења
353
Поени од реакции
11
Уау...и преживеа да раскажуваш?? Секоја чест. Херој. :)
Па у споредба со другите кои кога беа 2-3 бегаа од другата страна на улицата,може да се.:salut:
 
M

Mario Gómez

Гостин
Абе остајте ги децата да се тепаат, здраво е!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom