Етнички смени

osa

>>>>>>
Член од
20 јануари 2009
Мислења
816
Поени од реакции
184
toa sto se stepale sigurno spored vladata ne e tocno ,nali kaj nas tece med i mleko,ama samo ako gledas so ocite na grujo i nagovite drugarcinja i toa po moznost da nosis rozevi naocari

pa ne vi se svigase koga drug se zalagase za makedonija bez albancite????/

i namesto da ja odberete taa opcija vie ste zapnale sozivot!!

abe nema sozivot so ovie,samo ZIDOT ke ne spasi,kolku ke ostane tolku,ama barem ke bide cisto

i toa sto pobrzo se stavi ZIDOTtoa poarno,ama treba da se odberat vistinskite luge za toa
 
Член од
30 ноември 2007
Мислења
7.453
Поени од реакции
5.861
toa sto se stepale sigurno spored vladata ne e tocno ,nali kaj nas tece med i mleko,ama samo ako gledas so ocite na grujo i nagovite drugarcinja i toa po moznost da nosis rozevi naocari

pa ne vi se svigase koga drug se zalagase za makedonija bez albancite????/

i namesto da ja odberete taa opcija vie ste zapnale sozivot!!

abe nema sozivot so ovie,samo ZIDOT ke ne spasi,kolku ke ostane tolku,ama barem ke bide cisto

i toa sto pobrzo se stavi ZIDOTtoa poarno,ama treba da se odberat vistinskite luge za toa
Koga Lupco barase xidovi go narekuvavte bugarin , sega i pola Struga sakate da ni ja dadete , a Lupco samo Polog i Debar sakase da ni go dade.
Jas mislam deka vo Struga ima mesto za site , ali nekoi sakaat poinaku .
 

Јустинијан

Император
Член од
27 март 2009
Мислења
23
Поени од реакции
2
toa sto se stepale sigurno spored vladata ne e tocno ,nali kaj nas tece med i mleko,ama samo ako gledas so ocite na grujo i nagovite drugarcinja i toa po moznost da nosis rozevi naocari

pa ne vi se svigase koga drug se zalagase za makedonija bez albancite????/

i namesto da ja odberete taa opcija vie ste zapnale sozivot!!

abe nema sozivot so ovie,samo ZIDOT ke ne spasi,kolku ke ostane tolku,ama barem ke bide cisto

i toa sto pobrzo se stavi ZIDOTtoa poarno,ama treba da se odberat vistinskite luge za toa


Фан на Љубчо?

Донекаде си во право..

:toe:

Koga Lupco barase xidovi go narekuvavte bugarin , sega i pola Struga sakate da ni ja dadete , a Lupco samo Polog i Debar sakase da ni go dade.
Jas mislam deka vo Struga ima mesto za site , ali nekoi sakaat poinaku .

Уживајте,ќе дојде денот кога и вие повторно ќе го сетите она што го сетивте 4 век пр.н.е.

:vozbud::vozbud:
 
Член од
8 август 2005
Мислења
456
Поени од реакции
78
Jа мислам -25 % од платата на наставниците...
ако има пак тепачка...пак -25%
...а на сите професори кои им предаваат на тие ушеници бонус -10%...
па валда ке почнат и ти да работат за доброто на децата...
А децата..се разбира.. веднаш префрлање на друга школа...,
 

Quark

brr,brr...zbrc
Член од
12 март 2008
Мислења
3.489
Поени од реакции
156
Jа мислам -25 % од платата на наставниците...
ако има пак тепачка...пак -25%
...а на сите професори кои им предаваат на тие ушеници бонус -10%...
па валда ке почнат и ти да работат за доброто на децата...
А децата..се разбира.. веднаш префрлање на друга школа...,
Pametno, pametno...:toe:
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.772
Поени од реакции
82.789
Пиши пропало.... Туку што правиме сега?
...ништо, си продолжувате по старо. Сеа за сеа добро ви оди: кај и да е ќе се одселат ваљда сите од Струга, Чаир, Тетово... ако не се мазохисти.

Него ние што ќе праиме, е прашањето.
 
Член од
4 април 2006
Мислења
9.179
Поени од реакции
3.073
Тројца повредени и десеттина приведени ученици, е епилогот од денешната масовна тепачка во Струга меѓу ученици Македонци и Албанци од средното училиште „Ибраим Темо“.



Тепачката, како што потврди директорот на „Ибраим Темо“ Муса Мусаи, се случила околу 11 часот и 30 минути надвор од училиштето кај старата пожарна во Струга, а во неа учествувале 60-ина ученици од втора година.
Повредените се пренесени во Хируршкото одделение во болницата во Струга, а по укажаната медицинска помош двајца се пуштени на домашно лекување, а еден хоспитализиран. Полицијата интервенирала и спречила уште поголем инцидент. Приведени се најголем дел од учесниците во тепачката.

Засега нема официјална информација кој бил мотивот, но според директорот Мусаи, не е исклучено да се работи за политичка манипулација со учениците.

- Претпоставувам дека некој децата ги искористи за политички цели. Не можам поинаку да ја објаснам оваа масовна тепачка, рече Мусаи.

Министерот за образовани и наука Перо Стојановски, кој денеска беше во посета на охридското село Лескоец, изјави дека МВР работи на откривање на одговорните за инцидентот и на мотивите.

- Од она што го имам како првична информација, тепачката се случила надвор од ичилиштето. Ние сме во постојана комуникација со МВР, кое ги презема сите активности кои што се во негова надлежност и во најскоро време полицијата ќе ги идентификува лицата кои биле вклучени и ќе ги видиме мотивите за инцидентот, рече Стојановски.

izvor
 
P

Princ

Гостин
...ништо, си продолжувате по старо. Сеа за сеа добро ви оди: кај и да е ќе се одселат ваљда сите од Струга, Чаир, Тетово... ако не се мазохисти.

Него ние што ќе праиме, е прашањето.
Зошто НИЕ си продолжуваме по старо а не ВИЕ?
Вечни жртви вие, гревчиња. На 5 денари и бегај.
 
Член од
4 април 2006
Мислења
9.179
Поени од реакции
3.073
Princ албанците провоцираат ... си имаат земено за слобода многу и преминуваат секакви граници на толеранција

Не за дечките од градов , тие се супер зборувам за оние од планина слезени

едит

Чисто информативно сегашната општина Струга брои околу 67.000 жители, а во Струга живеат околу 18.000 жители. Со новиот закон за задолжителна настава во средно образование финансирано од државата во „Нико Нестор“ и ‘‘Ибрахим Темо ‘‘ доаѓаат околу 3.000 деца. Тоа, всушност, личи на еден средношколски град. Меѓутоа, само 800 деца се од градот Струга, а другите 2.200 доаѓаат од околните села,
 

ANTIPATER

of Macedon
Член од
8 јуни 2008
Мислења
1.181
Поени од реакции
44
Абе ова соживотот нејќе не иде упм.
Со сила убавина не бидува...:toe:
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.772
Поени од реакции
82.789
Зошто НИЕ си продолжуваме по старо а не ВИЕ?
Вечни жртви вие, гревчиња. На 5 денари и бегај.
навикнати сме на хипокризија, од Албанците членови на форумот, нема гајле, возете си го филмот...

Моето прашање беше упатено кон оние кои се засегнати, оние што не можат нормално да живеат во вековните огништа и оние чие секојдневие е сведено на страв.

И во право си и ти и другите како тебе - за непријателство потребни се двајца.
На пример Евреите во Германија да не се курчеле немало да ги истребуваат со милиони.
Исто Тибетанците си се криви за окупацијата и геноцидот, оти гарант нешто ги провоцирале Кинезите.

Туку, ДУИ со ваквите тепачки сами си ја минираат победата во Струга.
 
P

Princ

Гостин
Геџо, за јас и ти да се степаме (а овие се тепачки, ферски онака со метални прачки) јас треба да те испровоцирам АМА и ти да потпаднеш на мојата провокација.
Океј, Албанците се племе неедуцирано, овакви и онакви. За кој курац бе потпаѓаат на провокациите вашите, Македонците? Нека си гледаат школото и чао пријатно.
А никој не може да ме убеди дека вие сте најдобрите на цел свет, свето семе, а ние сме за никаде, ни за во ѓубре. Учениците се исти, прилично исти.

Еве тепачка
:pipi:

Моето прашање беше упатено кон оние кои се засегнати, оние што не можат нормално да живеат во вековните огништа и оние чие секојдневие е сведено на страв.
Зошто ме цитираш мене ако му се обраќаш на Геџо? Тоа би било ко сега јас да зборам со Анастазија иако те цитирам тебе. Глупо е.
 
M

Mario Gómez

Гостин
Македонците што се во западна Македонија се вистински македонци,зборуваат нај литературно од сите други региони, се борат со варвари цел ден и пак си се македонци,не треба тие да се заборават.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom