Фан Клуб: Јувентус

Статус
Затворена за нови мислења.

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.655
Поени од реакции
5.339
Brate jas sekoj den sum po 5-6 casa u online forumite na navivacite na Juventus (Fighters, Drughi). Tamu ima diskusii za sesto sto e vo svetot na Juventus. Ke vi pratam link i ke videte dali se tocni i vistiniti ovie vesti sto gi postiram.. http://www.vecchiasignora.com/index.php?showtopic=56957http://www.goal.com/it/Articolo.aspx?ContenutoId=812064 ===) a kaj ovoj link se komentite na navivacite na Juventus, koi go pozdravuvaat Alessio Secco sto go zavrsil sagata so Aquilani. News: I tifosi della Juve si travestono da Secco: e' fatta per Aquilani e' fatta per Aquilani na makedonski e zavrsena aj ciao batka;)
I tifosi della Juve si travestono da Secco: e' fatta per Aquilani e' fatta per Aquilani, Јувентинит брат, не значи дека работата е завршена, туку дека тифозите на Јувентус му порачуваат на Секо дека го посакуваат Аквилани, преоблечен во дресот на Јувентус...
Грешка ти е преводот:wink:
I eden drug argument za doaganjeto na Aquilani vo Juventus e toa sto Roma go dogovoril transferot na Julio Baptista od redovite na Real Madrid. Eve i ova e drug argument sto Juventus e mnogu mnogu blisku Aquilani. I samiot Aquilani saka da go nosi dresot na najtrofejniot italijanski klub. Za nego ke bide ostvaruvanje na sonot nosenjeto na dresot na Juve. Se nadevam deka so sostav ItalJuve ke bideme pojaki od site konkorenti (Inter, Milan, Roma i Fiorentina).
Да бидеме искрени..И јас сум фан на Јувентус,премногу сакам да дојди Аквилани, но Аквилани беше дециден..Тој на Рома им порача „Дајте ми плата од 2,6милиони и јас ќе играм за Рома без никакво двоумење“..Значи, ако Рома би му дала толку пари на Аквилани, без двоумица е дека ќе остане во Рома,независно кој ќе достави понуда(освен ако не има некоја МЕГА понуда, со обештетување кое би и се исплатило на Рома)..Имаше мало додворување кое го направи Аквилани кон Јувентус , но тоа беше пред да почнат разговорите за продолжување на договорот со Рома, изјава од типот „Јувентус е трофеен клуб, со огромна традиција и е еден од најголемите клубови во Европа“..Тактички добар потег, бидејќи со тоа додворување, тој сакаше да извлечи повеќе плата од Рома,давајќи дознаење дека ако не добие пари колку што бара, може да го напушти клубот..Никаде не изјави дека сака да игра во Јувентус, да си кажеме реално..Но од друга страна не знам дали знаеш но кај Рома постои традиција..Играчи кои се од круцијално значење за тимот многу тешко (скоро невозможно) е да се продадат..Потсети се на баснословните суми на пари кои ги нудеше Реал Мадрид на времето за Тоти,ама Рома остана тврда на својот став за зачувување на Императорот во Рим..Аквилани, наголемо се очекува да го замени Тоти, па мислам дека ќе биде многу тешко да се ангажира..Многу сакам да го видам во црно белиот дрес, во тандем со Џовинко, но реалноста е таа..Тешка битка ќе има за Аквилани!
 

theprince

Fan of Irony
Член од
3 февруари 2008
Мислења
1.256
Поени од реакции
155
So praime so Giovonco Arsenal saka da ni go zema za 7,5 milioni zarem ke dozvoli Ranieri da si zamine takov Talent kako nego???
Jas so celoto srce sakam Ovoj igra4 da ostane i da se dokaze vo Juve
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.655
Поени од реакции
5.339
So praime so Giovonco Arsenal saka da ni go zema za 7,5 milioni zarem ke dozvoli Ranieri da si zamine takov Talent kako nego???
Jas so celoto srce sakam Ovoj igra4 da ostane i da se dokaze vo Juve
Aко Раниери или кој било од управата би пробал да го продаде Џовинко, ти гарантирам дека крв ќе падни во буквална смисла на зборот!Спијај си мирно, нема шанси Џовинко да биде продаден!
 

THE_PIRAT

Avanti Formica atomica!
Член од
14 февруари 2007
Мислења
2.508
Поени од реакции
79
So praime so Giovonco Arsenal saka da ni go zema za 7,5 milioni zarem ke dozvoli Ranieri da si zamine takov Talent kako nego???
Jas so celoto srce sakam Ovoj igra4 da ostane i da se dokaze vo Juve
Тоа се се едни големи шпекулации така да не им верувајте на гол.ком(шпекулација.ком) и комапнија:helou:
 

Cappie

Vincere non è importante: è la sola cosa che conti
Член од
29 мај 2008
Мислења
1.914
Поени од реакции
307
ај да пишам збор-два по враќањето од одмор...
шо читам сеа, демек аквилани е скоро па дојден во јуве?? хмм...баш би сакал таа работа да е точна, бидејќи тогаш би имале скоро целосно изградена екипа за следните 7-8 години (со плус неколку засилувања догодина) ама, не верувам дека така лесно рома ќе се откаже од него...сепак, дај боже...но додека не видам официјална потврда...ништо не верувам! :helou:
 
Член од
21 јануари 2008
Мислења
2.782
Поени од реакции
33
Еј дај најдете некој стрим за мечот мегу Италија - Кореја не ја дават на Тв па сакам да го гледам џовинко да видам уше некој гол од него или некој потег ... :vozbud:
 

THE_PIRAT

Avanti Formica atomica!
Член од
14 февруари 2007
Мислења
2.508
Поени од реакции
79
Еј дај најдете некој стрим за мечот мегу Италија - Кореја не ја дават на Тв па сакам да го гледам џовинко да видам уше некој гол од него или некој потег ... :vozbud:
Дрш
:helou:
 
Член од
21 јануари 2008
Мислења
2.782
Поени од реакции
33
Фала ти ного Пиратче .. :helou: ајде колку останува да го догледам
 
Член од
8 февруари 2008
Мислења
693
Поени од реакции
10
Капело го препозна стариот Јуве во тимот на РаниериСелекторот на Англија, Фабио Капело мисли дека тимот на Клаудио Раниери го потсетува на составот во времето кога тој беше тренер на Јувентус.
Капело беше во публиката за да го гледа Јувентус во пријателскиот натпревар со Манчестер Јунајтед на Олд Трафорд и признава дека е импресиониран од италијанскиот тим.
Тој го водеше Јуве две сезони и освои две титули во серија А со "бјанконерите" во времето на скандалот во Калчото и смета дека тимот на Раниери е способен да се бори за титули пак.
"Признавам дека Јуве ме импресионираше. Излегов од Трафорд убеден дека тимот на Раниери може да се натпреварува со било кој во Серија А и Лигата на шампиони"- истакна Капело.
"Нивниот однос ме потсетува на Јуве во мое време. Нивниот гнев после една година во Серија Б е очигледен во секој потег на теренот"- додаде селекторот.
"Момците навистина заслужуваат да победуваат и сакам да им посакам се најдобро"- заврши Капело

Eve da ne se macite so prevod :helou:
 

THE_PIRAT

Avanti Formica atomica!
Член од
14 февруари 2007
Мислења
2.508
Поени од реакции
79

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.655
Поени од реакции
5.339
Лоши вести доста играчи имаат проблеми со мали повреди се надевам дека не е нешто сериозно или да ни фали некој клучен играч што е најлошото пред натпреварот со Артмедиа:nesum:
http://juventus.com/site/eng/NEWS_newsseriea_52EE9B140A9F41FB963D582BDC7065F4.asp
Битно е да не се потцени Артмедиа..За квалитет имаме квалитет,само мотивацијата да биде на ниво..Посакувам победа од 2-0, за смирено да го поминиме реваншот на гостински терен..
 
Член од
11 јули 2008
Мислења
4.695
Поени од реакции
3.647
Roma slusam izgubile 5-0 od Totenhem, a Aquillani dobil crven karton:helou:. Saka da gi natera da go prodadat:pos2::pos2::pos2:
 

Маци-

ragazzo pazzo
Член од
17 април 2007
Мислења
6.184
Поени од реакции
3.513
уште аквилани и одбраната да ја средиме и ја мислам дека тимот ни е среден,али и аквилани да не го земеме ја мислам добри сме у средина само се плашам од одбраната,не ми се сигурни само Киелини
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.655
Поени од реакции
5.339
уште аквилани и одбраната да ја средиме и ја мислам дека тимот ни е среден,али и аквилани да не го земеме ја мислам добри сме у средина само се плашам од одбраната,не ми се сигурни само Киелини
За Аквилани ќе биде многу тешко, неизвесно, минимални се шансите да го ангажираме, да зборуваме реално..Освен некоја ептен бабачко понуда...
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom