Фан Клуб: Јувентус

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
11 јули 2008
Мислења
4.680
Поени од реакции
3.641
Mene licno bas i ne mi se dopadna ona sto go vidov. Mellberg ne e za prv tim ni pod razno, a Sissoko i Poulsen ne deka bea losi ama ne pokazaa nesto kojznae sto, a napadot bese nekako otsecen. Delj Piero kako da imase motorce vo zadnikot i bese odlicen za svoite godini, a malce poveke ocekuvav od Amauri. Treba malce da ja zadrzi topkata, poteg levo-desno, da povlece igrac ama ostana anonimen cel natprevar. Se gleda deka fali nesto vo timot....
 

F|eR

Мало смо се напили, пали смо у џбун!
Член од
7 јуни 2008
Мислења
2.005
Поени од реакции
393
Xe ако не беше киелини во одбраната ојдеа а тоа што викаш дека пулсен добро се показал грешиш. Човекот нема две чисти од фудбал па он треба да креира акции за голови. ако и тука не беа Сисоко и Каморанези и тие акции што ги имаше ќе ги немаше. А сиротиот Амаури треба со рака да му ја наместиш топката на нога за дај гол.
Брат ти знаеш што игра Полсен? Полсен не е креатор... Креатор во Јуве требаше да биди Тиаго, Џовинко ако можам да сметам на него како креатор... Полсен игра дефанзивно во средината, и не се исфрлва напред т.е не е офанзивен... Грешиш што викаш дека одбраната ни е слаба... Ти го гледаше натпреварите пред овај?? Па ако тие беа одбрана ова е незнам што... Амаури?? Колку употребливи топки имаше кон Амаури? Човекот не е супермен па во секој напад гол да клава... Брат една птица пролет не носи... Ако денес беа ете според тебе салби... Има уште време бе... Зошто сега го напаѓаме Амаури кога еве 2 утакмици со ред не клава гол, а кога стави 7-8 не знам колку беа во 3 утакмици тогаш ајдеее... Голема грешка си според мене ако мислиш дека денес изиграа слабо...:helou:
 
Член од
8 февруари 2008
Мислења
693
Поени од реакции
10
Па велиш дека Тиаго и Џиовинко требало да прават акции. Ако беше така Раниери нив ке ги пуштеше да играат , Ама затоа во игра беа Сисоко и Пулсен. Виде Сисоко ги бришеше сите пред себе а овој што врати на мелберг, врати на буфон, дај некој безвезален пас и што. А за Амаури 20-22 милиона не се даваат за да дава голови со наполи,џенова,сиена,реџина или тн.Само сакам да казам дека тој и Пулсен се чиста промашена инвестиција за Јувентус
 
Член од
11 јули 2008
Мислења
4.680
Поени од реакции
3.641
Па велиш дека Тиаго и Џиовинко требало да прават акции. Ако беше така Раниери нив ке ги пуштеше да играат , Ама затоа во игра беа Сисоко и Пулсен. Виде Сисоко ги бришеше сите пред себе а овој што врати на мелберг, врати на буфон, дај некој безвезален пас и што. А за Амаури 20-22 милиона не се даваат за да дава голови со наполи,џенова,сиена,реџина или тн.Само сакам да казам дека тој и Пулсен се чиста промашена инвестиција за Јувентус

Vremeto ke pokaze dali si vo pravo ili ne...
 

F|eR

Мало смо се напили, пали смо у џбун!
Член од
7 јуни 2008
Мислења
2.005
Поени од реакции
393
Па велиш дека Тиаго и Џиовинко требало да прават акции. Ако беше така Раниери нив ке ги пуштеше да играат , Ама затоа во игра беа Сисоко и Пулсен. Виде Сисоко ги бришеше сите пред себе а овој што врати на мелберг, врати на буфон, дај некој безвезален пас и што. А за Амаури 20-22 милиона не се даваат за да дава голови со наполи,џенова,сиена,реџина или тн.Само сакам да казам дека тој и Пулсен се чиста промашена инвестиција за Јувентус
Торпедо сега ке ти кажам зошто Тиаго не игра и Џовинко... Тиаго од кога дојде во Јуве ништо не покажа... Е кога почнаа тренинзите оваа година почнал да игра добро и Ранири се надеваше дека ке биди нешто оваа година од него... Али сепак во Италија Тиаго пропаѓа... Тој и уште 10 години да му се дава шанса тоа е... Џовинко ако не знаеше е на Олимпијада брате... А ти го виде составот на Јуве за денеска?? Ко ке го видш пиши пост и кажими каде играше Полсен и Сисоко, а каде беа играчите што требаше да поврзуваат акции т.е креаторите или Салихамиџич и Каморанези... Јас кажав дека Амаури не е супермен... Но ти не ми одговори колку топки имаше дадени кон Амаури?? Човекот сам да зема од Буфон топката па се со гол да ја носи?? А ти брат сигурни или 100% немаш видено што е тушка одбрана... Види симни од нет некој од утакмициве кога играше Милиседанезгрешинаро, па кога не беа влезени во ритам... Е тогаш ке велиш оваа е нај доброто нешто што можи да се состави од оваа одбрана...:helou:
 
Член од
8 февруари 2008
Мислења
693
Поени од реакции
10
Како прво ја гледав целата утакмица и добро го знам составот, Друго ако мислис дека Џовинко ке помогнеше да победиме грешиш. Тиаго никаде не сум напишал дека е ок играч, и е га боже што побрзо нека испаре од Јувентус. А за Амаури реков дека нема веза затоашто какошто реков со рака дај му ја топката на нога па нека дај гол. мислам дека треба да се труди многу појке. Го гледаше ДЕЛ ПИЕРО дрибла се влече шутира , а Амаури што дај да дадам?
 

F|eR

Мало смо се напили, пали смо у џбун!
Член од
7 јуни 2008
Мислења
2.005
Поени од реакции
393
Епа ако ја гледаше кога го покажуваа составот виде каде играше Полсен... За Амаури сепак треба да се цени човекот... Знае сам да речи натпревар, и кога има топка во шеснаестик е незапирлив, а истово важи и з Трезе... Мора да ја гледаме иднината со овај состав на Јуве... Само треба добар креатор и финиш...:helou:
 
Член од
22 февруари 2007
Мислења
7.076
Поени од реакции
1.940
Дали се промаршена инвестиција или не е добро прашање. За Амаури мислам дека беше непотребна, а за поулсен мислам дека е најдобрата инвестиција последниве 2 години. Точно дека останва да покажи времето ама очекувам многу од овај играч.
Шо се однесува до мечот Јувентус::kesa:, Манчестер: :kesa:. Па сиена-емполи се поинтересни да ги гледа чоек. Многу глупав фудбал гледавме и џабе е да зборамдека јувентус бил надмоќен кога игравме со многу посилен состав од онај шо го извади манчестер. Средината беше онааа која ќе ја гледаме цела година, Нападот исто и не постигнавме гол и покрај неколкуте дечиња во тимот на манчестер. Има уште да се уигрува тимот за сериозни утакмици. особено закреирање на акции. Головите со дортмунд не беа од некои сериозни акции туку беа од случајности а со нив не се освојваат титули. Ги чекам Џовинко и Маркизио да ги видам во тимот после олимпијадата, мора да видиме некој покреативен од Сисоко или Салихамиџич.
 
Член од
8 февруари 2008
Мислења
693
Поени од реакции
10
Дали се промаршена инвестиција или не е добро прашање. За Амаури мислам дека беше непотребна, а за поулсен мислам дека е најдобрата инвестиција последниве 2 години. Точно дека останва да покажи времето ама очекувам многу од овај играч.
Шо се однесува до мечот Јувентус::kesa:, Манчестер: :kesa:. Па сиена-емполи се поинтересни да ги гледа чоек. Многу глупав фудбал гледавме и џабе е да зборамдека јувентус бил надмоќен кога игравме со многу посилен состав од онај шо го извади манчестер. Средината беше онааа која ќе ја гледаме цела година, Нападот исто и не постигнавме гол и покрај неколкуте дечиња во тимот на манчестер. Има уште да се уигрува тимот за сериозни утакмици. особено закреирање на акции. Головите со дортмунд не беа од некои сериозни акции туку беа од случајности а со нив не се освојваат титули. Ги чекам Џовинко и Маркизио да ги видам во тимот после олимпијадата, мора да видиме некој покреативен од Сисоко или Салихамиџич.
Може малце да не се согласувам за Поулсен зш го знајш мојот став за него, али за другото сто посто се согласувам . Отпреге сакам тоа да кажам и затоа велам да беа роналдо руни опа бате ке беше. а за
 
Член од
22 мај 2008
Мислења
700
Поени од реакции
25
Живи смо били па видели... Некој ке победи али кој... Сепак ке биди фул натпревар... Позз ФОРЦА ЈУВЕЕЕЕ!!!!!!!!:vozbud::vozbud::vozbud::vozbud:
A бе брат тоа е најстрашно ке ја играш 1 2 дупла шанса а ке испадне нула трагедии.:pos2: Во секој случај солиден натпревар, со срека нека ви е во квалификации за лига сампиони па дај боже да се паднеме пак во група заедно и вистински да си ги одмериме силите.:smir:
 
Член од
8 февруари 2008
Мислења
693
Поени од реакции
10
Епа ако ја гледаше кога го покажуваа составот виде каде играше Полсен... За Амаури сепак треба да се цени човекот... Знае сам да речи натпревар, и кога има топка во шеснаестик е незапирлив, а истово важи и з Трезе... Мора да ја гледаме иднината со овај состав на Јуве... Само треба добар креатор и финиш...:helou:

Znaci kaj sto go pokazale polsen sirotiot tamu treba i da si ostani ni napred ni nazad kutriot toj .Epa vo pravo si kreator na mestoto od polsen i finish. za dvajcata ke nema mesto
 

F|eR

Мало смо се напили, пали смо у џбун!
Член од
7 јуни 2008
Мислења
2.005
Поени од реакции
393
Znaci kaj sto go pokazale polsen sirotiot tamu treba i da si ostani ni napred ni nazad kutriot toj .Epa vo pravo si kreator na mestoto od polsen i finish. za dvajcata ke nema mesto
Добро бе торпедо кажи што не ти се свиде во играта на Полсен?? Човекот игра средина дефанзивно свати еднаш... Тој не е тип што треба да дели топки на сите страни... Тој е за да сечи акции на средина на теренот,а не да лета ваму таму... Човекот ако имаше само 3-4 грешки во 90 минути... Цело време беше стабилен... Сега тој не е коњ да трча за четворица во средината... Епа ако не ти е тебе брат по желба Полсен, не знам кој ке биди... Јуве сеуште не е финансиски спремен да дава по 40-50 милиони за еден играч... Сега е уште рано... Јуве беше во криза за пари, затоа и продаваше кога појде Серија Б... Позз и него критикувај толку Полсен... Сепак е играч на место...:helou:
 

Маци-

ragazzo pazzo
Член од
17 април 2007
Мислења
6.184
Поени од реакции
3.513
де бе ипак игравме со манчестер не со емполи,не може Амаури секоја утакмица да дава голови
 
Член од
8 февруари 2008
Мислења
693
Поени од реакции
10
ej samo ke te citiram (Тој е за да сечи акции на средина на теренот,а не да лета ваму таму) za da seci topki i sto treba kutirot da im pravi da gi sutira vo publika da gi vraka na bufon, da si dzonglira so niv sto? pa sekako odgovor e deka treba da pravi pasovi napred. a i ne znam pak ti sto si tolku zapnal kurov mi za toj polsen. a toa deka juve nemal pari za igrac greska si. gazda znajs koj e.? ke prodade sirotiot edno ferari i ete ti pari za dvajca pa i trojca vrni igraci.
si cul za Al Gadafi a? tipot e akcioner so negde okolu 20-30 % vo kapitalot na Juve.
Pa za toa deka nemale pari stoznam.
 

theprince

Fan of Irony
Член од
3 февруари 2008
Мислења
1.256
Поени од реакции
155
Go gledav prvoto poluvreme i zadovolen sum vo globala....Del Piero kako i sekogas :cuc::cuc: Sissoko go vidov vo vistinsko svetlo topka ne propusti, Salihamidzic so ogled na godinite odigra super, Kielini na nivo na zada4ata i pokraj toa sto na nekolku stranici kazuvaat ne bil na nivo....greska !!
Poulsen :drk:totalno me razocara pokraj Sissoko se izgubi duri i vo defanzivnite zadaci ne mi se bendisa...Grygera i Melberg aj da recam deka bea Fer....Kamoranesi sekogas e na nivo na zadacata i dava 100% a Jakinta toa so mu se servira toa ponudi taka da.... ok e
P.s. Ronaldo ne igrase i Rooney od prviot sostav na Man Utd. So ogled deka maliov POrtugalec ne e sse gleda vo Man Utd VO idnina ostanuva deka samo Rooney ne bil vo prv sostav taka da ...gore dolu tie se i mozam da bidam zadovolen
P.S2 Dajte mu malku vreme na Juve da se komponira so novite igra4i sto gi ima sepka 3ca + tolku ocekuvaniot Giovonco ke bideme ZAKON
JUVE RULLLeEEEZZZ
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom