Фан Клуб: Јувентус

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
22 февруари 2007
Мислења
7.076
Поени од реакции
1.940
http://video.google.com/videoplay?docid=-5399648619901944039&q=Juventus+vs+Ajax+1996+type:sports+OR+genre:sports&total=1&start=0&num=10&so=0&type=search&plindex=0

бјанконери ова е must see, лига на шампиони финале, јуве - ајакс ,1996 година,јуве тепаше на пенали ,11 минути трае
EEEE времиња, како сум трчал до телевизор за да го гледам мечов. Чекам нешто слично за брзо време.:je:
 

F|eR

Мало смо се напили, пали смо у џбун!
Член од
7 јуни 2008
Мислења
2.005
Поени од реакции
393
http://www.justin.tv/barcelonaec
... Повели Фосил... Се читаме покасно... И се разбира со победа.. А сега бегам да го гледам фудбалот...позз ФОРЦА ЈУВЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕ АЛЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕ
 
Член од
11 јули 2008
Мислења
4.694
Поени од реакции
3.647
http://www.justin.tv/barcelonaec
... Повели Фосил... Се читаме покасно... И се разбира со победа.. А сега бегам да го гледам фудбалот...позз ФОРЦА ЈУВЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕ АЛЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕ
Fala ti, dodeka kenkav, najdov. Se citame....
 
Член од
11 јули 2008
Мислења
40
Поени од реакции
4
poulsen i legrotalje odma ispisnica...:) dupinja zivi se... bravo za del piero ....:)
 

theprince

Fan of Irony
Член од
3 февруари 2008
Мислења
1.256
Поени од реакции
155
deca kakva e statistikata koj ima pogolem posed na topka kazete mi brzoooo:D
 

BoR4e

Manchester United
Член од
28 февруари 2008
Мислења
2.384
Поени од реакции
36
натпреварот ме аресе ... и јуве и ман играт добро ама лошо е шо нема голови поз :smir:
 

Hellz Guardian

We do what we want
Член од
2 февруари 2008
Мислења
6.867
Поени од реакции
1.248
штета шо заврши 0:0 требаше да има победник и признајте дека боље игравме(манчестер)...:smir:
 
Член од
8 февруари 2008
Мислења
693
Поени од реакции
10
Буфон,Киелини,Сисоко,Дел Пиеро. Друго се треба да се намава. Амаури.Пулсен -сироти немаат вода во очите
 

F|eR

Мало смо се напили, пали смо у џбун!
Член од
7 јуни 2008
Мислења
2.005
Поени од реакции
393
Добро е луѓе... Баш ми се бендиса оваа игра... Сепак за око не е нешто нај нај, но гледано во глобала е добро... За голови што немаше немаше, но да се навратам на тимов наш... Мислам дека со оваа игра ке се постигни нешто... Денеска сум доста среќен и задоволен, нај прво на одбраната... Секоја чест за момците... Немам зборови... Добро се покажаа и Сисоко и Полсен како тандем... Доста стабилни, без многу нервоза... Чиста 5... Нападот?? И немаше некој употребливи топки кон нив... Имаја 3-4 добри шанси но ете за наша несреќа, а за среќа на Манчестер не се претворија во голови... Добро е вака... Само ќе мора еден плејмејкер да се донеси обавезно... Нема врска дали Станкович,Диего,Хамшиќ,Аквилани или било кој друг... Едноставно на Јуве му фали само креатор... Другото се скоро 99% завршена работа... Се на се една голема 9-ка од мене... :helou:
 
Член од
8 февруари 2008
Мислења
693
Поени од реакции
10
Xe ако не беше киелини во одбраната ојдеа а тоа што викаш дека пулсен добро се показал грешиш. Човекот нема две чисти од фудбал па он треба да креира акции за голови. ако и тука не беа Сисоко и Каморанези и тие акции што ги имаше ќе ги немаше. А сиротиот Амаури треба со рака да му ја наместиш топката на нога за дај гол.
 

BoR4e

Manchester United
Член од
28 февруари 2008
Мислења
2.384
Поени од реакции
36
абе добро е за еден пријателски натпревар ама манчестер беа подобри
 

Маци-

ragazzo pazzo
Член од
17 април 2007
Мислења
6.184
Поени од реакции
3.513
и ја викам за станкович,може е од интер али ни треба таков играч,ако не тој тогаш швабата,еден од нив
 

THE_PIRAT

Avanti Formica atomica!
Член од
14 февруари 2007
Мислења
2.508
Поени од реакции
79
Супер игра, Дел Пиеро ѕвер! штета што не паднаа голови али тоа е. во глобала убаво играа само малце Салихамиџич беше како трема да има што не е својствено за него али ок е. вака да продолзат и скудето не ни бега:vozbud::vozbud::vozbud::vozbud:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom